Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pátek 11. července 2014 ve 23:48® kubas
kubas

_Beny> V podstatě jo.

Pátek 11. července 2014 ve 23:47® _Beny
_Beny

Jakej je rozdíl mezi Atlantisem a Conquerem. Conquer je pro USA trh ?

Pátek 11. července 2014 ve 22:02® Nils Master
Nils Master

kdyby ste nekdo meli Cannibal shady od Savagaer a chteli je prodat, tak bych je vzal… mam zajem o 8cm verzi a vetsi… Kdyztak se ozvete tady nebo do SZ

Středa 9. července 2014 ve 21:58® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Scanix> Mě se předloni u jedněch karabin párkrát stalo, že mi je štika po záběru otevřela, vždy u wobů. Pak jsem začal používat jiné a byl klid.

Středa 9. července 2014 ve 20:12® HaD
HaD

skwor> tak 1 je miň než 3. To je jasný.

Středa 9. července 2014 ve 20:10® HaD
HaD

Scanix> ou fuck :-((

Středa 9. července 2014 v 19:55® skwor
skwor

David H.> Zase jednoháčku se štika zbaví celkem v pohodě. Na důkaz mám příhodu ze Švédska. V tůňce pod peřejí na pstruhové řece jsem dostal záběr – záblesk v čisté vodě a jenom volný vlasec… Na druhý hod stejný příběh (poprvé jsem myslel, že to je pstruh a urazil to při záběru), tak na sestavu putovalo lanko. Záběr číslo tři, vytažená štika kolem 60cm a v tlamě už neměla ani jednu z těch dvou předchozích nástrah. Asi jí k vyklepnutí těch jednoháčků stačilo jedno dvě škubnutí hlavou. A další rybu tůň nevydala, takže předpokládám, že šlo o jednu a tu samou rybu. S woblerem by to tak snadný neměla.

Středa 9. července 2014 v 18:41® Scanix
Scanix

bruny> to me uz mockrat :-)

Středa 9. července 2014 v 18:39® Bigpista
Bigpista

Tak jsem po cestě z práce přibrzdil u rybníka, že zasmáčkuju a zjistil jsem, že mi nějakej šotek v kufru proměnil dvoudíl na trojdíl :-(

Středa 9. července 2014 v 17:56® bruny

Scanix> Tak to máš dobrý že ten wobler tam byl. Já takhle jednou blbě zavřel a wobler mi letěl dalekodo vody.

Středa 9. července 2014 v 17:02® HaD
HaD

Scanix> Já Ti rozumím, ale i Ty sám píšeš, že to kopyto není primárně určené štice a přesto lanko nedáš. Přitom jsme lidi omylní a může se stát, že to zamáčkneš blbě nebo vůbec. To i u woblera.

Já jsem jednoznačně pro maximální ochranu ryb, ale jsem schopen akceptovat určitou míru rizika. Rozumného. Jsou místa, kde jsem v životě štiku nechytil ani neviděl. Přesto se tam vyskytovat může. A přesto na základě zkušeností lanko na nástrahu určenou sumcům (tzn. v noci) nebo naopak třeba okounům lanko nikdy nedám. A je možné, že se někdy hořkého konce dočkám. Ale jsem si jist, že je riziko např. 1:1000.

Ono za každou cenu vždy a všude cpát lanko hraničí s fanatickou ochranou a pak bych doporučil ochranu způsobem: NECHYTAT VŮBEC!!!

Samozřejmě takhle člověk může postupovat jen v případě, že má s místem a lovem velké zkušenosti. Což neříkám, že jsem stopro zkušený, ale někdy bych dal ruku do ohně. Tam kde to neznám nebo o šanci, byť malé, vím, není co řešit. Lanko vždy.

Středa 9. července 2014 v 16:48® HaD
HaD

Po půlročních úvahách nový duel! Sce krátký, ale doufá, že přínosný a dostatečně jasný. http://www.chytej.cz/…u-orli-drap/#…

Tento příspěvek byl editován 9.7.2014 16:49:21 uživatelem HaD.
foto/diskuze/privlac/2014/th-img108188.jpgfoto/diskuze/privlac/2014/th-img108189.jpg
Středa 9. července 2014 v 16:31® skwor
skwor

Nils Master> Zrovna to na fotce je speciálně záležitost na tlouště a boleny, proto jsem to sem dal. Lanko fakt nevadí.

Tento příspěvek byl editován 9.7.2014 16:32:17 uživatelem skwor.
Středa 9. července 2014 v 15:49® Scanix
Scanix

David H.> Horsi je, kdyz clovek zapomene ci blbe zavre karabinu, nastesti to i tak nekdy dobre dopadne ;-)

foto/diskuze/privlac/2014/th-img108181.jpg
Středa 9. července 2014 v 15:42® Scanix
Scanix

David H.> opet to Davide nectes cele, pokud budu chytat na nezamacknute trojhaky (viz wobler), tak lanko davam. Vyjimkou je u me thrill a velice zridka cultiva, ale jedine zamacknuto. Gumy lovim vyhradne bez lanka, 2" az 2.5" kopyto s jednohackem a casto zamacknutym neni primarne urceno zubaticim a nenadela takovou skodu (vim, alibismus) jako sesita tlama trojhakem. Nils mel trosku problem, ze to prasknul a je treba o tom mluvit, aby si ostatni nemysleli, ze je to v poradku, podle me neni a na trojhak patri lanko a prijatelna nosnost kmenoveho vlasce ci pletenky, pro jistotu. Vic bych to neresil, preci jen se u vody dejou horsi veci, jen je treba to neprechazet jen tak a obcas nebyt lenosny to prehodit, navazat apod. ;-)

Tento příspěvek byl editován 9.7.2014 15:48:17 uživatelem Scanix.
foto/diskuze/privlac/2014/th-img108177.jpgfoto/diskuze/privlac/2014/th-img108178.jpgfoto/diskuze/privlac/2014/th-img108179.jpgfoto/diskuze/privlac/2014/th-img108180.jpg
Středa 9. července 2014 v 15:20® Nils Master
Nils Master

skwor> ono taky záleží na velikosti nástrahy… Tohle na obrázku máš pořádnýho woblera, to je nějaký štikovák

Středa 9. července 2014 ve 14:41® skwor
skwor

Nils Master> V tomhle se přikláním na stranu Scanixe, lanko nevadí vůbec ničemu. I velký tlouště není problém cíleně chytat s lankem. A zrovna 8cm wobler bych bez lanka asi fakt nedal… Ten risk je zbytečný.

foto/diskuze/privlac/2014/th-img108176.jpg
Středa 9. července 2014 ve 14:34® Nils Master
Nils Master

jinak mě štika ukosula woblery v životě 2×, jednou přesně tohohle Nilse, když mi bylo asi tak 12 let a byl sem úplný trdlo ještě… mělo určo kolem metru… A pak zhruba před dvouma rokama 60tka, ale to byl woblírek 2.5cm při lovu tlouštů… Ale to je spíš tim že hodně gumuju… Takže obě měli slušnou šanci, že to zvdládli vzhledem k poměru velikostí… Určitě nejsem ničitel ryb a lanko nasazuju když je třeba

Tento příspěvek byl editován 9.7.2014 14:36:34 uživatelem Nils Master.
Středa 9. července 2014 ve 14:17® Nils Master
Nils Master

David H.> tak na gumy taky lanko nedávám, pokud nejdu na jisto na štiku… Jako dávat u nás lanko ke gumě, tak vzhledem k tomu že sem urval asi tak 30 gum už letos, to abych měl 100 metrů na rok :-D … a ono lanko a bez je sakra znát na počtu záběrů, i když štice je to dost jedno. Ale jiným rybám ne…

Tento příspěvek byl editován 9.7.2014 14:19:18 uživatelem Nils Master.
Středa 9. července 2014 ve 14:14® Nils Master
Nils Master

Scanix> no já jí v tomto nikdy nechyt… a u nás když začnou tíct ty sračky z kanálů tak všechny štiky zdrhaji… Lanko v tomhle případš bylo prostě zbytečnost… a bolena či tlouště s lankem taky těžko lupneš, pokud netaháš jak blázen…

Tento příspěvek byl editován 9.7.2014 14:15:04 uživatelem Nils Master.
Středa 9. července 2014 ve 14:07® HaD
HaD

Scanix> hele zas to nepřeháněj. Taky vždycky lanko nedáváš. A nevěřím, že někdo takovej je…

http://www.chytej.cz/…mg108119.jpg

Středa 9. července 2014 ve 14:01® Scanix
Scanix

Nils Master> no za to, ze chytas nezamacklej wobler bez lanka, na pocasi se nevymlouvej, to je kokotina, stika lovi za kazdeho pocasi a behem celych 24hod, nikdy nevis, za to bys zaslouzil za usi. Jinak bych to neresil, ale fakt na tohle bacha.

Středa 9. července 2014 ve 13:57® Nils Master
Nils Master

Scanix> měl jsem jen vlasec, štiku za tohohle počasí jsem nikdy nechytil a ani sem s ní nepočítal… Ale kde to měl prdlý sem neviděl, ale já myslím že nakonec to prdlo v uzlu… protože vlasec nebyl jinak obroušený… (samozřejmě to mohlo prdnout v místě největšího obroušení) Ale mohl být seklej v koutku do masa a wobler mu tak koukal z huby… Ale ten poslední výpad to prostě už na krátko pod prutem nemohla brzda odbrzdit… tenhle Nilsík je malej (8cm invincible), to sumec s touhle palicí přežije jak nic

jinak ten vlasec je Byron Ghost, na něj nedám dopustit(

Tento příspěvek byl editován 9.7.2014 13:59:59 uživatelem Nils Master.
Středa 9. července 2014 ve 13:50® skwor
skwor

David H.> Přesně. Tohle nejde paušalizovat. Kdyby šlo, mám jeden prut s jedním navijákem a chytám s tím celoročně :-D

Středa 9. července 2014 ve 13:49® HaD
HaD

Scanix> o to okování bych se v případě sumce a woblírku vůbec nebál. Něco jiného je velká sumčí montáž, ale tohle je pro něj jak klíště pro psa.

Středa 9. července 2014 ve 13:47® HaD
HaD

Bigpista> :-)

Středa 9. července 2014 ve 13:37® Scanix
Scanix

Nils Master> jak velkej byl ten wobler? A mel jsi tam lanko, nebo to predrel o kartace, to v tom pripade ten vlasec vydrzel neskutecne dlouho a zrejme ta 0.15mm fireline by ty kartace neprezila o to spis. Skoda okovane pekne ryby, kde to mel pichnuty jsi videl?

Středa 9. července 2014 ve 13:09® Nils Master
Nils Master

no plán byl spíš candátek, po tom dešti sem si řikal že zas budou lovit boleni a tloušti jak blázni, že je pak zkusim na Lil Buga (což je povedená novinka)… takže sem nejdřív půl hodinky gumoval a přišel ten menší sumík… Pak sem dal Nilse a na druhej hod se tam pověsilo to hovado :-D . Na druhý cívce mám teda taky 0,15 Fireline, ale vzhledem k tomu že sem chtěl pak zkusit Lil buga sem nechal vlasec… Ale tady to bylo celkem jedno, ten sumec nás asi hodinku povozil kolem jezu, držel se jen v tý nej hloubce a pak prostě lehnul do vrácáku a tam se jen tak hodinku převaloval na dvou metrech. Prut zažil svoje maximum asi a naviják si taky zařádil.. Ten sumec měl kolem rozhodně kolem 40kg podle tý palice a tlustýho břicho… a tak by asi i tak 0,15 Fireline byla marná, ta je tuším na nějakých 7,9kg… já měl vlasec 0,205 na 5,80kg…

No chtělo to aspoň muj vláčecí sumčák, to by vypadalo jinak…

Středa 9. července 2014 ve 13:09® Bigpista
Bigpista

David H.> Tak určitě :-) Já si byl do poslední chvíle jistej, že tam mám 0,12. Až u vody jsem zjistil, že tam mám výplet do rakety :-)

Středa 9. července 2014 ve 13:07® HaD
HaD

mastrof, skwor> a ani nepůjde vodit, nebude se nořit tak hluboko jako normálně, už za slabého větru pojede někam úplně jinam, nenahodíš vůbec tam, co chceš atd. Ona síla vlasce hraje v těhle věcech dost zásadní roli.