Chytej.cz
NOVINKY 2016 - NASTRAHY

Přívlač a dravci

V diskuzi je 76.921 příspěvků, z toho 76921 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   2.565 2.564 2.563 ...
Úterý 18. října v 8:01® jepice
jepice

HaD> Mě to nesere, ale vždycky mě taková věc pobaví :-D jenom ta představa, že si dám prut za 6 nebo 12 stovek do držáku za 18 :-D Když už, tak se mi více líbí ta verze z prkýnek, kde pruty trčí dostrany. A hlavně, mimo závodů, chodím většinou vláčet s jedním prutem. Přeci jenom prodírat se kopřivama s takovým stojánkem mě úplně neláká.

Tento příspěvek byl editován 18.10.2016 08:04:00 uživatelem jepice.
Úterý 18. října v 6:40® troutkiller

HaD> Zdar Davide:-) Tohle holt sociálovi nevysvětlíš,někdo tahá cajky v pytli od brambor jinej si koupí tašku od Illexu.

Pondělí 17. října v 16:03® Tomiik
Tomiik

jepice> Někteří jsou upřímní až to bolí....... Díky za odkaz.

Pondělí 17. října ve 12:42® HaD
HaD

jepice> to Tě sere, že si lidi rádi koupí kvalitní věc? Nebo? :-D

Neděle 16. října v 18:45® jepice
jepice

Tomiik> Třeba na ýbeji jako všechno. Tenhle xindl maj občas některý metrouši na přívlačovejch závodech. Ještě si kup provokátora a daiwu exot a na to namotej onanofil a budeš jasnej :-D http://www.ebay.com/sch/i.html?… Něco podobnýho se dá udělat doma z nařezaný trubky nebo ze dvou prkýnek. Ale pak to nejni dostatečně Daiwa wole.

Neděle 16. října v 10:15® Tomiik
Tomiik

Ahoj, nevíte někdo kde bych sehnal něco takového? popřípadě něco podobného. Děkuji

foto/diskuze/privlac/2016/th-img121026.jpg
Sobota 15. října v 19:02® Hony

jepice> Bingo! To je vono. :-D

Sobota 15. října v 11:35® jepice
jepice

Hony> Mepps Long Cast? To není vrbovej list, ale stejný tělo měla Mepps Deep Runner, ale tu jsem dlouho neviděl. http://picclick.fr/…1526868.html

Tento příspěvek byl editován 15.10.2016 11:39:29 uživatelem jepice.
Čtvrtek 13. října ve 22:00® Hony

jepice> Mém dojem, že by to mohla být Mepska. Aspoň jsem viděl podobnou. Jinak dík.

Tento příspěvek byl editován 13.10.2016 22:01:35 uživatelem Hony.
Čtvrtek 13. října ve 21:07® jepice
jepice

Hony> Jestli to byla taková obyčejná matně nabarvená třpytka, starší, tělo bylo mosazné a buďto z obou stran zkosené nebo s vroubkama, tak se vyráběly v hořovicích a výroba už byla ukončena. Z těla se dalo vytáhnout oko na háček a ten šel vyměnit. Téměř poslední kusy jsem koupil u Hanáka letos na začátku sezóny a co zbylo dle mých informací někdo dokoupil. Nicméně neviděl bych to tak tragicky – bude stačit koupit nějakej levnej vrbovej list a dokoupit muškařský korálky a kus drátu a přeskládat to.

Pondělí 10. října v 19:01® Hony

Dobrý den. Nevíte náhodou, kde v Praze se dájí sehnat přetížené rotačky. Dnes jsem utrhl poslední. Vzhled: Vrbový list dlouhý cca 4cm, tělíčko asi stejně dlouhé a těžké asi 16 – 20g. Značku nevím, byla odřená.

Pátek 7. října ve 22:52® jižan

Sem21> jsou to dvě rozdílné techniky na které budeš potřebovat dva různé pruty. Nejlepší bude, když si koupíš sám jeden prut, vyzkoušíš si ho a potom si uděláš obrázek sám. To co ti někdo poradí jako tutovku, ti vůbec nemusí sednout.

Čtvrtek 29. září ve 23:29® Klobasa
Klobasa

jepice> Opět dokonalá a vyčerpávající odpověď, bravo kolego. Dalších a dalších otázek a odpovědí je sice ještě mnoho, ale líp a trpělivěji by to nenapsal snad nikdo;-)

Čtvrtek 29. září ve 21:19® jepice
jepice

Sem21> Ahoj. Moje odpověď nebude nabízet konkrétní prut, ale další otázky. je třeba si rozmyslet, zda budeš směřovat spíšek k woblerům o hmotnosti 40 gramů – je třeba přičíst v tomto případě slušný odpor lopatky woblera a volit adekvátně tužší prut (tedy v kategorii heavy spin). V případě, že budeš preferovat lov s gumou o uvedené hmotnosti (hlavička + guma) a woblery kolem 10 g, bude pravděpodobně stačit prut s odhozovou hmotností cca do 50 gramů Takový prut sice mám, ale už něco pamatuje a proto je nesehnatelný, tudíž nemohu žádný doporučit. Při výběru prutu dále bude záležet na délce, tedy jestli budeš lovit z lodi nebo v broďákách z vody – potom stačí kratší prut – 2,4 metru. Na lov ze břehu je lepší prut delší, tzn. 270 cm (ano, při tažení woblera kolem vrbiček se může hodit i větší délka). Na popisování rozdílu mezi pruty na gumu a na woblera se tu jistě najdou jiní experti, ale já to většinou neřeším a s jakýmkoliv prutem nakonec chytám na to, na co to bere. U navijáků bude výběr jednodušší – dostatečný bude jakýkoliv kvalitní naviják ve větší velikosti. Na prutě o délce 270 cm s lehce přehnanou udávanou odhozovou hmotností do 60g střídám v současné době dva navijáky: Fin-noor Inshore 3000 se šňůrou a Shakespeare Ambidex Super 2411 s vlascem. http://24tackle.com/…0-p-501.html?… http://www.shakespearman.freepage.cz/…ranka-19780/ Přesto že oba navijáky dělí rozdíl 40 let a 4 ložisek, plní zatím stejnou službu. Bohužel jsem v posledních letech upřednostil lehčí výbavu na menší ryby a tak jsem letos těžší přívlač vytáhl zatím pouze 4 krát.

foto/diskuze/privlac/2016/th-img120810.jpg
Úterý 27. září ve 23:07@ Sem21

Zdravím všechny chtěl bych se zeptat jaký by jste mi doporučili naviják a prut na střední přívlač chtěl bych tahat nástrahy 10–45g a to Woblery a gumy. Předem děkuji za odpovědi

Středa 21. září v 16:30® jepice
jepice

Flash2016> V Tróji na plavebním kanále jsou malí okouni, pod jezem v řece je asi kde co. S většíma rybama nemám zkušenost – chytal jsem tam letos jenom jednou na závodech. Rokytka 1 (tok) bude plný malých okounů a tloušťů. Kdysi jsem tam vláčel a chytla se spousta vložek, různejch hadrů a dek a igelitů.

Úterý 20. září ve 21:32® Flash2016

Ahoj, mohl bych se zeptat má-li někdo zkušenosti s chytání na přívlač na revírech 401 008 – Rokytka 1 a pak ještě v Praze v Tróji?

Středa 31. srpna ve 12:42® jepice
jepice

dav> Jestli jsou Číňani ďáblové netuším, ale já plandavky kupuji přímo od nich. Kde je bere David si netroufám odhadovat a jestli jsou lepší také ne – zdají se mi drahé a tak jsem je nezkoušel.

Úterý 30. srpna ve 23:06® dav

Had> Čus Davide, mám dotaz – vy ty vaše plandavky polejváte nějakou kouzelnou substancí nebo co :-) ? Jedna vycházka k vodě na hodinku a půl – šero stmívá se, slunko málem v trapu a jediný co mě funguje je buggy v barvě rezavo-hnědé (nevím jak lépe to popsat) a na ostatní nástrahy ani drb (teorie jaksi pokulhává). Další příklad – u mě zatím nej planda – přední část červená, zadní hněda – pracovní název višňová čokoláda, maká skoro všude a vždy, ja pa to? Nebo stejný typ v jedovatě zelené barvě, kolikrát s ní odchytám celou vycházku a ostatní nástrahy slouží jen jako vycpávka kapes na vestě. Nemáte uzavřeno u smlouvu s ďáblem :-) ?

Pátek 26. srpna v 17:30® Nils Master
Nils Master

mě se líbí tohle

takový na jedno použití http://www.aliexpress.com/…4218653.html?…

ale kdo ví, třeba to bude v pohodě a na UL přívlač v klidu :-D

Pátek 26. srpna v 10:36® jepice
jepice

Draky> Třeba tohle nestojí o moc víc a údajně je to alespoň kovový: http://www.robinson-cz.cz/…marshal-1120

Plastové tělo vadit nemusí, když je to z kvalitního plastu a dobře udělané. Jenomže v případě, že se to plastové tělo kroutí, tak je to problém. Stejně tak jsou problémem zinkové odlitky v podobě ozubených kol. To co se běžně prodává v levnějších kategoriích na nějakou dobu určitě stačí, chytat se s tím dá, ale nedokážu říct v čem je lepší naviják za 1500 než za 800. Naviják z druhé ruky nemusí být v tomto případě špatným řešením.

Pátek 26. srpna v 10:20® jepice
jepice

Draky> Kámoš má delší dobu naviják za 4 kila (kopený v nějaké akci) horší než ta stará ecusima určitě neni :-D

Pondělí 22. srpna ve 12:27® Draky
Draky

jepice> Já bych od plastového navijáku za tyhle prachy ani víc nečekal, ale když jsem si vybíral naviják k pickeru za pár šupů, tak mile překvapil. :-)

Pondělí 22. srpna v 11:04® jepice
jepice

Nemexis>

Draky> Naviják Spro passion (starší typ), Ryobi ecusima, Trabucco sirio a další klony bych nedoporučil (pokud nebudou za vyloženě malou cenu). Jednu až dvě sezóny na menší ryby to vydrží, ale všechny z výše uvedených měli lidé v mém okolí a po čase se v nich začaly objevovat šílené vůle.

Opravdu velký výběr prutů za všelijaké ceny má Pavel Tomi na Maninách, http://tomi-fishing.cz/ Nevím, zda nakoupíš, ale dá se to tak trochu vzít jako výstava a něco tam ošahat. Naviják bych se nebál koupit přes internet, důležitá je velikost.

O žádném navijáku do cca 1000 kč momentálně nevím, Kajman vyprodával nějaká levnější abučka za slušné ceny, ale ty už jsou pryč …

Sobota 20. srpna v 11:55® Montiviper

Ahoj,nenašel by se tu někdo z okolí Klatov nebo Plzně na občasnou vláčku s pokecem a výměnou zkušeností?

Pátek 19. srpna ve 12:51® Nemexis

Draky> Díky moc za doporučení! :-)

Jinak nemáte někdo typy na rybářské potřeby v Praze, které mají slušný sortiment za dobrý peníz?

Tento příspěvek byl editován 19.8.2016 12:56:51 uživatelem Nemexis.
Pátek 19. srpna ve 12:01® Draky
Draky

Nemexis> No z těch prutů co znám, tak bych ti asi doporučil tenhle https://www.nastrahy.cz/…a-smackovani?… . Na lov okounů, candátů a tloušťů úplně v pohodě. Musím se přiznat, že jsem pouze gumičkovej a na woby nechytám, takže k tomu by se musel vyjádřit ještě někdo jinej.

No a z těch navijáků je docela zajímavej spro passion, je to plasťák, ale ve velice slušném provedení, pak jsem slyšel docela chválu na lagunu od daiwy.

Možná u toho navijáku by se ti víc vyplatilo koupit nějakej „retro“ kousek z bazoše, místní specialista na tohle zboží je Jepice.

Pátek 19. srpna v 11:17@ Nemexis

Draky> Těch rozdílů jsem si samozřejmě všimnul. Jde spíš o to, že jsem koukal tady po bazaru a našel jsem tydle dva pruty za docela slušnou cenu.

S čím bych chytal. Zatím nemám ještě nic nakoupeného, pač to chci podřídit až finálnímu prutu, ale představuji si vesměs smáčky a občas woblera. Obojí tak do těch osmi (deseti) centimetrů.

Mimochodem nemáte někdo zkušenost s obchodem Oxy fishing sport?

Díky moc! :-)

Pátek 19. srpna v 8:12® Draky
Draky

Nemexis> Pleteš tu různý pruty dohromady. :-) Jeden je do 40g a druhej do 7g, to jsou pruty naprosto odlišné.

Spíš než malé ryby nám řekni, jaké nástrahy chceš používat nebo jaké máš nakoupené? :-)

Pátek 19. srpna v 0:03® Nils Master
Nils Master

Nemexis> pruty za dobrou cenu má Mikado…

novější starší
Stránky:   2.565 2.564 2.563 ...