Chytej.cz
NOVINKY 2016 - NASTRAHY

Přívlač a dravci

V diskuzi je 76.899 příspěvků, z toho 76899 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   2.564 2.563 2.562 ...
Pondělí 22. srpna ve 12:27® Draky
Draky

jepice> Já bych od plastového navijáku za tyhle prachy ani víc nečekal, ale když jsem si vybíral naviják k pickeru za pár šupů, tak mile překvapil. :-)

Pondělí 22. srpna v 11:04® jepice
jepice

Nemexis>

Draky> Naviják Spro passion (starší typ), Ryobi ecusima, Trabucco sirio a další klony bych nedoporučil (pokud nebudou za vyloženě malou cenu). Jednu až dvě sezóny na menší ryby to vydrží, ale všechny z výše uvedených měli lidé v mém okolí a po čase se v nich začaly objevovat šílené vůle.

Opravdu velký výběr prutů za všelijaké ceny má Pavel Tomi na Maninách, http://tomi-fishing.cz/ Nevím, zda nakoupíš, ale dá se to tak trochu vzít jako výstava a něco tam ošahat. Naviják bych se nebál koupit přes internet, důležitá je velikost.

O žádném navijáku do cca 1000 kč momentálně nevím, Kajman vyprodával nějaká levnější abučka za slušné ceny, ale ty už jsou pryč …

Sobota 20. srpna v 11:55® Montiviper

Ahoj,nenašel by se tu někdo z okolí Klatov nebo Plzně na občasnou vláčku s pokecem a výměnou zkušeností?

Pátek 19. srpna ve 12:51® Nemexis

Draky> Díky moc za doporučení! :-)

Jinak nemáte někdo typy na rybářské potřeby v Praze, které mají slušný sortiment za dobrý peníz?

Tento příspěvek byl editován 19.8.2016 12:56:51 uživatelem Nemexis.
Pátek 19. srpna ve 12:01® Draky
Draky

Nemexis> No z těch prutů co znám, tak bych ti asi doporučil tenhle https://www.nastrahy.cz/…a-smackovani?… . Na lov okounů, candátů a tloušťů úplně v pohodě. Musím se přiznat, že jsem pouze gumičkovej a na woby nechytám, takže k tomu by se musel vyjádřit ještě někdo jinej.

No a z těch navijáků je docela zajímavej spro passion, je to plasťák, ale ve velice slušném provedení, pak jsem slyšel docela chválu na lagunu od daiwy.

Možná u toho navijáku by se ti víc vyplatilo koupit nějakej „retro“ kousek z bazoše, místní specialista na tohle zboží je Jepice.

Pátek 19. srpna v 11:17@ Nemexis

Draky> Těch rozdílů jsem si samozřejmě všimnul. Jde spíš o to, že jsem koukal tady po bazaru a našel jsem tydle dva pruty za docela slušnou cenu.

S čím bych chytal. Zatím nemám ještě nic nakoupeného, pač to chci podřídit až finálnímu prutu, ale představuji si vesměs smáčky a občas woblera. Obojí tak do těch osmi (deseti) centimetrů.

Mimochodem nemáte někdo zkušenost s obchodem Oxy fishing sport?

Díky moc! :-)

Pátek 19. srpna v 8:12® Draky
Draky

Nemexis> Pleteš tu různý pruty dohromady. :-) Jeden je do 40g a druhej do 7g, to jsou pruty naprosto odlišné.

Spíš než malé ryby nám řekni, jaké nástrahy chceš používat nebo jaké máš nakoupené? :-)

Pátek 19. srpna v 0:03® Nils Master
Nils Master

Nemexis> pruty za dobrou cenu má Mikado…

Čtvrtek 18. srpna ve 21:41@ Nemexis

Teďka koukám na pruty:

AWA-SHIMA N'GAGE DOG FIGHT 270–40

a micromania

UL Nordic Stage Mikromania SKL

Omlouvám se, nejspíš působí rozpačitě, ale v tomto kruhu nejsem moc dlouho.

Čtvrtek 18. srpna ve 21:01@ Nemexis

Ještě abych doplnil předchozí příspěvek, lovit budu z 90 % ze břehu. Také se chci zeptat, jakou délku prutu byste mi doporučili a jakou velikost navijáku.

Díky moc!

Čtvrtek 18. srpna ve 20:55@ Nemexis

Zdravím, chtěl bych se zeptat na otázku, u které jsem si skoro jist, že nemá odpověď. Ale třeba se pletu a někdo tady ji mít bude. Hledám prut + naviják na vláčku, chci chytat převážně menší rybky, žádný velký štiky nebo nedej bůh sumce :-D Můj rozpočet je ± 2000 Kč. Počkat, vím, je to hezká utopie, ale za dotaz nic nedám. Jestli by se do této cenové hladiny něco našlo, budu moc rád. Zároveň se chci zeptat, na čem je lepší „šetřit“, zda na prutu nebo na navijáku. Pokud mi dáte jasně najevo, že si mám za ty dva tisíce radši rybu koupit, tak mi nezbyde nic jiného, než dál šetřit. Každopádně budu rád za každou radu a odkaz, ač mnou zatím cenově nedostupný.

Mějte se krásně, Nemexis

Pátek 5. srpna v 8:38® jepice
jepice

Killlermanner> Mám zkušenost se starší catanou. Ukládají dobře vlasec, mají dobrou brzdu. Dříve nebo později upadávalo cvrkátko z cívky, který je u každýho jinýho normálního navijáku přišroubovaný. Péro pro překlapěč se časem unavilo, ale stačilo ho trošku natáhnout a dát zpět. Pokud to nebudeš používat častěji na přívlač, tak je to asi úplně v pohodě. Já s tím bohužel vláčel, a asi dva roky to vydrželo. Pak jsem si koupil v bazáči otlučenej Shakespeare President II a bylo po starostech.

Tento příspěvek byl editován 5.8.2016 08:46:19 uživatelem jepice.
Středa 3. srpna ve 21:55® Killlermanner

Dobrý večer :-) ,

chci se zeptat na zkušenosti a popřípadě názory na navijáky Daiwa Ninja a Daiwa Exceler a na druhé straně Shimano Catana. Díky moc ;-)

Pondělí 25. července ve 3:08® Klobasa
Klobasa

Není už náhodou skoro srpen? Koukám samej hovnochyt tady:-> Asi jsme na tom všichni stejně letos, u nás řádí jen dravé i nedravé oukleje, sumci a tloušťi, pěkný rok to asi bude! Už aby byla zima a nikdo u vody nesmáčel nožky:-))

Čtvrtek 14. července v 11:46® dam
dam

Palivec> to už je slušný archív…ale myslím si, že spousta věcí, ne-li všechny, v pohodě použitelných…možná by se člověk až divil :-)

Středa 13. července v 7:37@ Palivec

Pěkná výbava.

Středa 13. července v 7:37@ Palivec

Pěkná výbava.

foto/diskuze/privlac/2016/th-img120131.jpgfoto/diskuze/privlac/2016/th-img120132.jpg
Pátek 8. července ve 13:44® Flash2016

Ja nevím já se jen ptám jestli tam jsou…a jestli to má cenu

Pátek 8. července v 8:48@ huhuicoctail

Flash2016> proč by to tam nemělo jít?

Čtvrtek 7. července v 19:14® Flash2016

Ahoj má někdo zkušenosti s vláčením na Ohři 2–3????jde to tam?

Pondělí 27. června ve 23:32® Klobasa
Klobasa

breca> Já jsem si udělal svojí míru, která je čtyřicet čísel.

Pondělí 27. června v 9:14® karasek
karasek

kelt>Tak to ti bude více sedět moderate,ale taky nečekej,že se bude chovat jak ten tvůj wpicker.Ten jsem si ale jenom nasucho ošahal na prodejně u Procházku v Novém Jičíně

Neděle 26. června v 15:47® kubas
kubas

breca> Jednoznačně by okoun měl mít míru, aby to mělo nějaký smysl, protože jinak to bude/může vypadat tak, jak popisuješ. Snad se to v nejbližší době změní…

Neděle 26. června ve 14:10® breca
breca

Nils Master> já bych to chápal jako komplex něčeho. Okouni z vody mizí, dobře, vytvoříme jim podmínky a budeme je hájit, aby se mohli vytřít a žili alespoň půl roku v klidu a míru. A přijde 16.6. a já si půjdu nachytat okouny ve velikosti 7 – 10 cm jako nástražní rybičky. Což občas vidím v reálu. Nezdá se to kontraproduktivní? Mně tedy ano.

Neděle 26. června ve 13:43® Nils Master
Nils Master

breca> logicky nepotřebuje míru… je hajeny ve všech velikostech…

Sobota 25. června ve 20:47® Malenovičák
Malenovičák

U nás na Severní Moravě, je již okoun hájený a nemá míru.

Tento příspěvek byl editován 25.6.2016 20:47:58 uživatelem Malenovičák.
Sobota 25. června v 17:51® breca
breca

Chlapci – přehlédl jsem, nebo míru opravdu nemá? V souvislosti s hájením okouna od příští sezóny jsem hledal, zda mu byla stanovena min. lovná míra a nikde jsem nic nenašel. Nepřipadá vám trochu nelogické, že hájíme rybu, která nemá míru? Tím nechci naznačit, že bych byl proti tomu, ale prostě mi to jen připadá jako poloviční řešení.

Pátek 24. června v 16:01® kelt
kelt

karasek> Tak ted úplně nevím který si mám vzít.. :-) Já se vláčce věnoval spíš okrajově, z loďky a ještě jsem používal UL wpickera 1–10g. Většina mých nástrah jsou marmyšky a smáčci do 10cm. U toho bych rád zůstal jen ze břehu.. :-)

Pátek 24. června v 9:18® karasek
karasek

kelt>ahoj,vlastním už nějakou sezónu GUIDE SELECT Dancer a musím říct,že je to slušný vykošťovák.Na malé smáčky zapomeň,tady ten jsem kupoval primárně do člunu,tahám na tom gumy 12 cm a 20g hlavy,prut to v pohodě dává.Za ty prachy ve výprodeji dobrý prut,pokuď máš rád rychlé pruty z tuhou páteří,tak ho ber,opravdu na něm cítiš každý drbanec,chvilku mi trvalo naučit se rozlišit jemné zachycení o hranu,nebo trávu.Pořád to byla rána do prutu jako záběr:-)

Čtvrtek 23. června v 16:05® kelt
kelt

Ahoj, chci prut na přívlač primárně ze břehu. Nástrahy menší max střední smáčci občas střední nebo menší wobler. Chtěl bych prut od Dragonu – zde jsem rozhodnut. Jen bych chtěl poradit zdali zvolit http://www.rsp-fishing.cz/…-2-70m-4-21g a nebo http://www.rsp-fishing.cz/…-2-52m-4-15g Díky za názor..

novější starší
Stránky:   2.564 2.563 2.562 ...