Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 76.820 příspěvků, z toho 76820 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Nafukovací člun Alfonso
novější starší
Stránky:   2.561 2.560 2.559 ...
Úterý 24. května ve 13:38® u.x.a
u.x.a

Klobasa> díky.. máš to u mě..

Pondělí 23. května v 19:56® Klobasa
Klobasa

u.x.a> Hotové a vyřízené.

Pondělí 23. května v 18:58® u.x.a
u.x.a

Klobasa> pozdravuj všechny kromě, bosanace a medvěda… dík

Pondělí 23. května v 18:55® Klobasa
Klobasa

u.x.a> Konkrétně komu? Ale nepiš víc jak dvě jména lidí co nemáš rád, jinak považuj svou žádost za bezpředmětnou;-)

Neděle 22. května ve 23:27® u.x.a
u.x.a

Klobasa> docela jo, chci aby věděli že se mám dobře a tak.. máš strach vyřídit vzkaz co??

Neděle 22. května ve 22:54® Klobasa
Klobasa

u.x.a> Zatím ne, trápí tě to moc?

Neděle 22. května v 17:14® u.x.a
u.x.a

Klobasa> tak co pozdravoval si kluky vedle ode mě?? co říkali?

Tento příspěvek byl editován 22.5.2016 17:14:58 uživatelem u.x.a.
Čtvrtek 5. května v 8:16® jepice
jepice

regulus> no já si netroufám soudit, duháka přes 45 cm jsem ještě nechytil, a ty klasický, i když jsou s dorostlýma ploutvema, mi přijdou podobně bojovní jako obecňáci nebo siveni. Můj názor je ten, že by se duháci na tekoucí vody dávat snad ani neměli. Myslím si ale, že nasazovaní přerostlí potočáci z různých chovů také nejsou vždy výhrou. Zvlášť když se do vody dostanou v období tření jiných druhů.

Středa 4. května ve 23:29® regulus
regulus

jepice> trošku se mýlíš, takovej duhák, kterej přežije sezónu a dorostou mu ploutve, navíc když je jak píšeš hmotnější, je docela tóčo. Druhá strana mince je ovšem ta, že je to nepůvodní ryba, takže já osobně z nich nijak nadšenej nejsem.

Středa 4. května ve 23:06® jepice
jepice

dav> já ti nevím, jestli se dá říct, že duhák víc tahá, třebas ty násaďáci moc extra netahaj, ale třeba v proudu může hmotnější duhák klást celkem odpor.

Úterý 3. května ve 22:12® dav

jepice> Díky za rady a pomoc, úplně mi mluvíš z duše. Na řece k lovu tloušťů, pstruhu a dalších dravců preferuju voblery a třpytky a na stojáku zase gumy pak třpytka a voblery občas. Nevím proč, nevím jak, ale asi to bude tím to prostě neumím. Vždycky žasnu jak Scanix mastí boleny, tlouště a další dravce v podstatě jen na gumídky, nechápu jak to děla. Na tlouště nasadím twistry nebo smáčky párkrát do roka.

Co se týče toho padání ryb, to je holt a asi i bude nekonečnej boj. Mě se zdá že mi víc padá potok než duhák, ten někdy skáče až hrůza, někdy se až divím že sem neztratil víc ryb. Upřímně mám radši víc duháka než potočáka (víc táhne, víc skáče). Možná mě za to budou chtít někteří ukamenovat, ale budiž. Dřív sem dělal to, že jsem měl brzdu natvrdo. Teď si ji líp sešteluju, ikdyž ryby nejsou bůhví jak velký a pomohlo mi to, trošku víc si je vychutnám. Ale problém to úplně nevyřeší, faktorů je spousta (ryba se úplně netrefí a stačí trochu přitáhnout a papá), možná se optat profiků, třeba dam.

Úterý 3. května v 9:44® jepice
jepice

Když už jsme u těch rad, tak bych potřeboval vědět co mám dělat, aby mi pstruzi nepadali. Bez ohledu na typ háčku mi pstruzi na přívlač padají (pokud chytám jiné druhy a nebo na mušku, tak nemám problém). Kolega mi poradil použít tvrdší prut, což pomohlo jen částečně. Normálně mi to je v celku jedno, pstruh vyskočí a spadne a já chytím jinýho, ale třeba na závodech mě to bude mrzet.

Úterý 3. května v 9:35® jepice
jepice

dav> Pokud mohu přispět i já, tak potvrzuji, že v řasách pstruzi jsou velmi rádi. Já chytám rád na rotačku, ale je pravda, že plandavka často funguje ještě lépe. Je zajímavé, že Ti na plandavce ryby drží, protože já někdy musím na jednoháček dávat nějakou gumku, aby to lépe trefovaly. Pokud Ti ryby berou na plandu, tak myslím, že není potřeba chytat na gumy. Ty já používám spíše na hlubší místa, kde často ani řasy nejsou a hlavičku dávám takouvou, abych to dostal ke dnu – teda především podle síly proudu. Dobré je také koupit velké wolframové kuličky dát je na muškařské háčky (David sem na to kdysi dával návod). Abych řekl pravdu, tak gumy uplně nepreferuju a chytám na ně až když vím, že jsou někde ryby a nejdou na třptku nebo woblera, často je rotačkou najdu, když vidím, že se za tím zvedají, tak je pak jde na tu gumu z toho místa doslova vybrat.

Tento příspěvek byl editován 3.5.2016 09:39:43 uživatelem jepice.
Pondělí 2. května ve 12:29® dav

HaD> Zdar Dejve, asi tě začnu milovat :-) , manželka to těžce ponese – vaše plandavky jsou naprosto bombový. Nevím čím to, ale je holej fakt, že zahájenou a další vycházky na pstruhovku jsem odchytal jenom na ně a fungujou bezvadně, už loni jsem se k nim tak trochu vrátil, skoro každá ryba co zabere tak vytáhnu, jen minulou středu se potok cca 40 cm odporoučel (klasika :-(( ) zatímco ti menší skokani doskáčou až do podběráku. Je taky zajímavý (a dost možná v tom tkví ta účinnost), že na ně moc nechytají řasy, samo občas se to stane. U ostatních nástrah škoda mluvit, řada hodů vyjde na prázdno či spíš na zeleno a chytání brzy přestane bavit. Jen tak dál kluci. Potřeboval bych jen trochu poradit, podle tvých fotek dáváš s vašima gumkama pstruhům pěkně na zadek – jak to hlavně vodíš a s jakou sestavou (prut, navi, vlas – podle fotek dáváš asi fluo vlasec přímo na jiga, hlavička 1 g tipuji, smáčky hlavně ty nejmenší a nymfičky)? Zkoušel jsem to ale nic moc, dost mě omezujou již zmíněný řasy. Díky moc za radu a ať se daří.

Neděle 24. dubna v 16:21® brachstep

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak to vypadá na Hněvkovicích, nikdy jsem tam nebyl a co jsem koukal na netu, tak je dno plný pařezů. Tak bych byl rád za informace, případně tip na místo a info,jestli to má cenu bez loďky. Díky

Pátek 22. dubna v 11:18® František Helm

Dobrý den, neslyšel jste náhodou někdo o nástrahách na dravce bez háčku? Prý to tahá nějaký kluk ze slovenska a je to nějaký divný plast, do kterého se prý asi nějak zakousnou zuby a nepustí? Netuším, říkal mi to kamarád, ale nevím jestli není bizon. Děkuji

Úterý 19. dubna ve 14:52® Klobasa
Klobasa

jepice> Taky vím kam na potočáky na mimopstruhovku, ale je to o tom času a hlavně já jsem strašně línej brzy ráno vstávat a někam jezdit, radši na rybách budu do noci, takže se asi nedobrovolně dám na sumcařinu. Jihočeši jsou divní a všechno dělaj tak nějak podivně jinak:-|

Úterý 19. dubna v 9:07® jepice
jepice

Klobasa> Já jsem naposledy chytil pstruhy obecné na Vltavě 7. Měli cca 15 cm :-D Nevím, proč by měl zrovna David jezdit na pstruhy 50 km a dál – vím o mimopstruhovce, kde jsou pstruzi kousek od Téčka a myslím, že na pstruhovkách v okolí se také nějací najdou :-D

Letos si budu kupovat jihočeskou pstruhovku, ještě nevím jestli na celý rok nebo jenom na tři dny, kdy nám tam uspořádají závody, ale vůbec se mi ty jejich kulišárny nechce podporovat :-D

Tento příspěvek byl editován 19.4.2016 09:11:34 uživatelem jepice.
Pátek 15. dubna v 17:24® Klobasa
Klobasa

HaD> O lennost nejde, jde o čas.

Pátek 15. dubna v 17:23® Klobasa
Klobasa

HaD> To nemám, já myslel že Ty máš:-(

Pátek 15. dubna v 16:19® HaD
HaD

Klobasa> průměrně jezdím za pstruhy 50–130 km. Nesmíš bejt línej. BTW: stále prut nemám – nikdo se neozval, neposlali ho – máš na ně kontakt?

Pátek 15. dubna v 16:08® Klobasa
Klobasa

HaD> No nazdar, to se někdo má, u nás v okolí pstruzi moc neplavou:-(

Pátek 15. dubna v 15:47® HaD
HaD

Drazí kamarádi, rybáři, přeji všem úspěšné zahájení pstruhové sezóny!

Pátek 8. dubna ve 20:27® Nils Master
Nils Master

Už je to objednáno, už je to hotovo!!! Snad bude do zahájení doma…

Tento příspěvek byl editován 8.4.2016 20:28:01 uživatelem Nils Master.
foto/diskuze/privlac/2016/th-img118739.jpg
Pátek 8. dubna v 7:51® jepice
jepice

dam> Podle mne se to nebude řešit pořád, ale jenom do té doby, než bude nějaká jiná firma stejně obchodně úspěšná. Ale v ČR existuje taková setrvačnost, že to pár let potrvá.

Tento příspěvek byl editován 8.4.2016 07:53:43 uživatelem jepice.
Čtvrtek 7. dubna ve 23:44® kubas
kubas

Mysak1> Přesně tak, to mi poslal David, když mu Radek vzal jeho nový Certate :-D .

Čtvrtek 7. dubna ve 22:07® dam
dam

sethy> nestraním ani jednomu, je mi to fuk :-) mám sh. i d. spokojenost oboustranná…a některý mám opravdu už několik sezón…Stellu nebo Infinity Q Zaion:-) a navíc tohle se bude řešit pořád :-)

Čtvrtek 7. dubna ve 21:54® Venca Zelenka
Venca Zelenka

jepice> Já ti to poslal do osobky, aby zas někdo necamral, že nějaká reklama. Člověče víš, že mě ani nenapadlo to nějak blíže studovat, přečetl jsem, kuknul jsem a bral jsem to jako fakt, krom toho jsem ho měl v ruce a jevil se jako slušná mašinka. Otázka jestli má ruský trh stejné střeva? Podobný údaj tušim mají i některé WFT, by nebylo od věci se na to taky mrknout blíž :-) Ještě, že některým znás není zdechlo prověřovat, ještě mrknu na googl jestli tam nebudou nějaké rozborky. Nedávno jsem dával do kupy Abučko ambassadeur, no než se našla ta správná rozborka- každý ten model to měl trošku jinak.

Čtvrtek 7. dubna ve 20:49® Mysak1

kubas> tvl, kde jsi tu fotku vyhrabal??? To jsou bratři Havlíčkovi???

Čtvrtek 7. dubna v 19:27® jepice
jepice

Venca Zelenka> Děkuji za osobku, já to ale rozpitvám zde, aby se mohli kolegové pokochat tak, jako já :-D

Podvádní Dragon své zákazníky? Venca Zelenka mi poslal v osobce odkaz na naviják od Dragonu s údajným šnekovým převodem. Dám sem rovnou odkaz na stejný typ, ke kterému jsem následně vygůglil fotky střev http://www.rsp-fishing.cz/…r-ii-fd-1100 Zprvu mi Dragon udělal radost – v popise se píše šnekový převod a je tam i správně nakreslen na obrázku (ten s nápisem HEG). Bohužel mě jisté indície vedou k tomu, že je to podvod. Podle obrázků na těchto stránkách je vidět, že ten naviják šnekový převod neviděl ani z rychlíku. http://salapin.ru/…bum7430.html

novější starší
Stránky:   2.561 2.560 2.559 ...