Chytej.cz
smartCHYTEJ

Plavaná

V diskuzi je 6.593 příspěvků, z toho 6593 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   220 219 218 ...
Pondělí 21. července v 18:06® jepice

Draky> Já dělám metrovej, někdy i víc. Chce to pak teleskop na plavačku aspoň čtyřmetrovej ale, jinak se s tim nedá nahodit. To že žerou všechny ostatní rohlíky kromě toho s háčkem se mi stávalo hlavně u tloušťů, a to i bez plovátka.

Pondělí 21. července ve 14:41® Draky
Draky

jepice> No znáš takové to zoufalství, jak náhážeš kusy rohlíku na hladinu a mezi ně mrsknes jeden s háčkem, ale žádná ryba se k němu nepřiblíží? :-D

Tak tohle se mě často děje s tím plovátkem, bez něj už si tu důvěru ryb získám. Je teda pravda, že dávám návazec asi 50cm, takže dát ho přes metr, tak by to taky mohlo fungovat. :-)

Celkově se mě tenhle styl lovu líbí víc bez plovátka, ale to už je spíš můj problém. :-D

Pondělí 21. července ve 14:07® jepice

Draky> Mě se nikdy nějak nezdálo, že by se toho kulovýho plovátka ryby bály. Spíš to šplouchnutí po náhozu jim vadí, a v tom má ten bezplovátkový jednoduchý systém výhodu.

Pondělí 21. července v 11:17® Draky
Draky

jepice> No i to kulové plovátko má své mouchy. Poměrně často se mě stává, že se ho ryby bojí, ale když to potřebuješ mrsknout daleko, tak se nenechá nic dělat. Vždy, když je to možné, tak mám navázaný jen háček, rohlík / chleba lehce namočím, aby byl trošku těžší a už to lítá. :-)

Pondělí 21. července v 11:02® jepice

old monkey> Tak jak popisuješ chytali chlapi u nás na přehradě, než se bagrovala. Tahali před setměním parádní kapry. Mělo to tu výhodu, že to pomocí velkého olova švihali na jedno lepší místo u druhého břehu (kde se nesmí chytat) a také to, že když přijely kachny, tak to na chvilku potopili. Navíc to funguje i při větru. Nevýhodou je dle mne, že tam musí být poměrně velkej kus chleba, aby to vyplavalo. To kulový plovátko umožňuje chytání i nad velkou hloubkou s menší nástrahou. Navíc když chytám přes den, tak to hážu rybám do cesty a můžu to přitáhnout po vodě tam, kam chci, tedy když není vítr.

Pondělí 21. července v 9:49® old monkey

S tím pečivem na hladině mám zkušenosti takové, že použiji větší olovo, nejlépe boční závěs,po odhozu nechám při napnutém vlasci dopadnout na dno a poté nechám pečivo vystoupat k hladině. Dá se to sledovat „ujíždějícím vlascem“.Větší průvěs čihátkem zajistí dostatečné sledování záběru. Pokud nástrahu atakují drobně rybky, je to smůla, za chvíli čihátko padá dolů a cely proces nahazování opakuješ.Ale pokud jsou kapři a amuři při chuti, tak to pak stojí za to.

Pondělí 21. července v 9:36® old monkey

olda> Já se intensivně lovu bolena nevěnuji, nemám kde a jezdit 30 kiláků za bolenem nemůžu. Ale dříve jsem to zkoušel ale moc úspěchů jsem neměl.mám takový názor že bolen nejde po rohlíku, ale spíše po těch rybkách co u toho rohlíku hodují.Nevím, možná tomu tak není,jinak chytání na pečivo na hladině je opravdu super, často tak chytám kapry, amury, ale to až v podvečer a za tmy, i těsně při břehu. Kdo má s tím nějaké zkušenosti, tak poraďte. S tím bolenem opravdu nevím.

Neděle 20. července v 11:13® olda
olda

old monkey> Nemáš tak docela pravdu.Bolda rohlík miluje.

Sobota 19. července v 10:52® jepice

old monkey> Draky má pravdu, bolen se chytá přímo na rohlík. Ta rybka je zbytečná. Nejlepší je menší kulové plovátko, metrový návazec, velký ostrý háček z tenkého drátu a kus rohlíku. Chvíli do toho drbe droboť, pak se udělá kolo a než stihneš sebrat prut, tak máš hrčák jako kráva. To je rozdíl od jiných ryb – když se chytaj amuři, jeseni, kapři, perlíni nebo velké plotice, je lepší prut držet v ruce a aktivně seknout. Tohleto chytání mě strašně baví.


Rybářský e-shop TOMI-FISHING.cz
Sobota 19. července v 9:56® old monkey

Draky> Nemáš tak docela pravdu. Já vím že bolena přímo na rohlík nechytíš,ale já to zkoušel ne plavanou tak, že jsem nahodil na hladinu rohlík, který vzápětí začala atakovat drobotina, a pod ten rohlík jsem na návazec asi 30–50 cm zavěsil živou rybku. Nelze říct že to bylo stoprocentní, ale někdy to zabralo. Obzvlášť v hodně prochytávané vodě. Ale jako návod to neber.

Středa 16. července ve 13:38® Draky
Draky

old monkey> Já tomu rozumím, ale naštěstí mě na hladině tak leda provokujou boleni a ty na kus rohlíku ukecáš. :-D

Středa 16. července ve 13:24® old monkey

Draky> No zcela s Tebou souhlasím,ale když před tebou plavou taková „monstra“ tak pobuď v klidu. Každopádně se budu pokoušet dál Ten na obrázku byl chycený zcela náhodně na kousek rohlíku.Kámoš s ním měl oprasvdu hodně práce, ale uzený byl velmi dobrý.

foto/diskuze/plavana/2014/th-img108331.jpg
Středa 16. července v 10:22® Draky
Draky

old monkey> No většina rybářů tvrdí, že cílený lov tolstolobika je nesmysl. Těžko říct co je na tom pravdy, nikdy jsem se o ně nepokoušel.

Každopádně se živí rostlinným planktonem a podle tvaru huby zejména někdě poblíž hladiny.

Z toho vycházej, můžeš třeba na něj zkoušet různé barvy, chutě / vůně zákalu, jeho množství a tak. Možná udělat i hodně jemňoulinkou krmítkovou směs, která by se uvolňovala po skutečně drobných částečkách a né příliš rychle. Dokonce jsem se někde dočet, že se na jeho lov prodávají i planktonové pelety.

Prostoru na experimentování je mnoho a moc toho probádáno není. Pokud máš možnost je vídat každý den, tak směle do toho a experimentuj se vším možným.

Třeba by mohla fungovat rozmixovaná tráva nebo špenát, těžko říct. :-)

Každopádně bys asi měl vymyslet nějakou sestavu s větším splávkem a pokud se ho budou bát, tak třeba jen korkových špuntem nebo kulovým plovátkem a k tomu připevnit krmítko. Dokonce jsem viděl na jednom videu feedrová krmítka, která spojovala tyto dvě vlastnosti dohromady. Možná by stálo za to si něco takového doma vyrobit.

Ber moje rady s nadhledem. Jak jsem říkal, nikdy jsem tuto rybu nechytal, takže je to spíše soubor myšlenek, jakou cestou experimentů bych se vydal já. :-)

Středa 16. července v 9:26® old monkey

jepice> Vím, co máš na mysli, už i takové úmysly jsem měl,dotaz vznášet raděj ani nebudu, ale neznáš něco"lepšího". :-/

Úterý 15. července ve 22:29® jepice

old monkey> Hoď dotaz do diskuze přívlač :-D

Úterý 15. července v 18:19® old monkey

Nazdar. Chtěl bych se dozvědět aspoň jheden opravdu dobrej návod jak na ty nepolapitelné tolstolobiky.Už jsem vyzkoušel různé fígle, i sám vymýšlím kdeco ale nic nezabírá. Když je vidím na hladině jak ledabyle míjejí mé nástrahy tak mám opravdu chuť použít ten nedovolený způsob lovu( nadsázka). Poraďte mi. Zdarec.

Neděle 13. července ve 23:16® Draky
Draky

David H.> Oukej :-)

Neděle 13. července ve 23:09® David H.
David H.

Draky> v srpnu, do konce měsíce jsem pryc

Neděle 13. července ve 23:03® Draky
Draky

David H.> Neni problém. :-) Jen mě v zaměstnání velice rádi dotují prací, takže by to bylo spíše někdy o víkendu. :-D

Neděle 13. července ve 22:58® David H.
David H.

Tak mi ho nekdy ukazes

Neděle 13. července ve 21:37® Draky
Draky

David H.> Zkoušel sis osahat Colmic Artax XS Wind Blade? Docela povedenej proutek. :-)

Já ho mám ve 4,2m, ale dělá se i 3,9 :-)

Neděle 13. července v 18:41® skwor
skwor

David H.> Teď mám 3,3m a vyhovuje mi to. Takže zase o tolik delší nechci.

Neděle 13. července v 17:07® David H.
David H.

skwor> podobné dilema řeším asi 3 roky… Ale spíš 3,9

Neděle 13. července v 17:00® skwor
skwor

Pomalu začínám koukat po nové matchovce na šoulačku. Chtěl bych něco kratšího, řekněme 3,3–3,6m pokud možno s celokorkovou rukojetí (není podmínkou, ale preferoval bych jí). Cena řekněme do dvou tisíc, přece jenom s tím občas někde klepnu a tak… Docela zajímavá se mi zdá Albastar partner match 3,6m, ale rád si nechám poradit. Díky.

Pondělí 30. června v 11:26® old monkey

double-j> Dík za odpověď, pár prutů těchto parametrů vlastním, ale mi se jedná o proutek který by byl kratší,laciný a který by „přežil“ tu moji řek bych divočinu.Jeden již vzal za své.I tak dík.

Pondělí 30. června v 11:08® double-j

old monkey> chápu :-) z toho mám taky vítr No já chytám srovnatelné pruty, mám Shimano Catana 420 a Alivio Match CX (tuším) 360 a oba naprostá spokojenost, což je asi „z vod“, kde taky hledáš…jen pravda, že cena je vyšší, než co jsi sdílel ty, ale myslím, že to Alivio by ti mohlo vyhovovat a fakt to chodí pěkně.

Pondělí 30. června v 9:17® old monkey

double-j> Při přesunu na moto došlo k zachycení o křoví a následná devastace prutu. Teď už je celý prut na odpis.Našel jsem prut který by mi vyhovoval, ale chci poradit, popřípadě prosím o odkaz.

http://www.podberak.cz/…m-5-15g.html

Neděle 29. června v 18:52® double-j

old monkey> a co jsi zlomil?

Sobota 28. června v 9:58® old monkey

Janko> Nazdar Janko. Nejsem žádný specialista na úhoře, ale v dřívější době jsem na ně jezdil dost často. Takže nejlepší pro mne byla polovina pořádné rousnice, pak mrtvá rybička v délce asi5–6 cm.Samozřejmostí byl vlasec kolem 30.A taky návazec, mírně přikalená voda po dešti a pevný prut.Zcela jednoduchá montáž.Možná Ti poradí někdo kdo se jim věnuje. Tak ať berou a napiš, jak jsi dopadl.

Sobota 28. června v 9:46® old monkey

Dobrý den. Prosím, může mi někdo poradit s koupi nového prutu na plavanou. Přišel jsem o něj ( zlomený) a nemůžu sehnat odpovídající moji potřebě. Jedná se o prut na super jemnou plavanou dlouhý kolem tří metrů, spíše méně. Stačí odkaz.Dík a ať berou.

novější starší
Stránky:   220 219 218 ...