Chytej.cz
Nastrahy.cz
smartCHYTEJ

Plavaná

V diskuzi je 6.617 příspěvků, z toho 6617 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   221 220 219 ...
Pátek 14. listopadu v 19:58® skwor
skwor

jepice> Tak kdyby ses ho pak zase za tu lidovku chtěl zbavit, tak na mě mysli. Fakt.

Pátek 14. listopadu v 19:03® jepice

Používá někdo na plavku Shimano Aero? Potkal jsem někde velikost 4010 GT s bojovkou za lidovku, ale možná to byla chyba kupovat. Čekal bych, že se dostaví japonská kvalita a jak tak koukám, vůle na klice není u shimana žádná novinka. Jinak chod je i po těch letech dost hladkej, těžko říct, jak dlouho to vydrží :-/

Neděle 2. listopadu ve 20:35® medved930

zkušenosti s prutem http://shop.top-carp.cz/…rp-float-13/ díky

Neděle 7. září v 19:45® monaster
monaster

Já kulovy plovatko zkoušel.nenahodis daleko a plasis ryby.víc se mi osvědčilo změřit hloubku a dát 30 olovo.větší hloubku aby kůrka byla na hladině.letos takle z 5 volených vycházek 9 ryb nej amur 75.s plovatkem zero

Tento příspěvek byl editován 7.9.2014 20:46:52 uživatelem monaster.
Úterý 2. září v 16:12® Dredaty
Dredaty

O víkendu jsem popravil svoji stařenku matchku, tak bych potřeboval nějaký tip na novou. U nás moc výběr nemám, tak poraďte, po čem se dívat. Teď jsem měl dragoňáckou 3,90, 2–12g myslím. Chtěl bych teď něco delšího a trochu přitvrdit. Takže 4,20 nebo 4,50 a tak 5–20g. Chytám hlavně na angličáky, ale občas potřebuju i velký ponor s pevným splávkem, proto delší prut. Cena tak do 3000. Napadá někoho něco?

Pondělí 25. srpna v 16:34® jepice

Na ouklejovém krmení Senzas 3000 Ablettes se uvádí: Dobře kalí vodu a vytváří dlouhotrvající mrak, který láká oukleje z velké vzdálenosti. Rozpracovat do kašovitého stavu. Profi-závodník s krátkým „cvkačkovým“ bičem (sponzorovaný firmou Senzas nápis na vezírku) předvádí na závodech, jak má vypadat kašovitý stav a jak správně kalit až na mraky. Potom se i s bičem na cvkačku krásně cvakne. http://www.jenpromuze.cz/…rske-soutezi

Neděle 10. srpna ve 13:06® zolik

včera jsem byl s tatou na jarmali na kaplickém rybníku a nasplávek jsem vytáh 4kapri ale na těžko tam berou víc tam jsem vytach 11 kapru a 2 líny takže radím najarmali pořadně tam za krmte a do 5 min mate kapra ale jsou tam malí kapři okolo 45

Středa 6. srpna v 10:03® old monkey

Draky> Dobrý nápad, zkusím to, ale jak jsem psal, uvidím jestli to splní účel.Za zkoušku to stojí.Dík.:-)

Úterý 5. srpna v 18:45® Draky
Draky

old monkey> Je to tak. :-)

Napadlo mě jěště prošít to jehlou a před a za dát zarážku. Malejma dírkama by snad kapalina nemusela více méně vytékat, ale jestli je v nich něco jiného než voda, tak bych to nezkoušel. :-)

Úterý 5. srpna v 18:10® old monkey

Draky> Již jsem o něčem takovém přemýšlel,ale tento problém není až tak aktuální abych se tím zabýval hlouběji. Jen jsem chtěl v nouzi trochu zaimprovizovat. Vždyť plovátka dostane dnes koupit a stojí pár kaček.

Úterý 5. srpna v 17:44® Draky
Draky

old monkey> Co to dát třeba do obvazu nebo punčochy? Případně si udělat síťku ze silonu, ale to už bude docela pracny. :-)

Úterý 5. srpna v 17:22® old monkey

jepice> jsou to kuličky z plastu které jsou ze tříčtvrtin naplněné vodou. Ty se v té době daly do mrazáku a poté se s nimi chladily nápoje. Nevím co je to za materiál.Již jsem zkoušel různé možnosti jak k nim přilepit nějaké ouško, ale vždy to skončilo nevalně. Jinak se s tím dá pěkně házet a na hladině to vypadá fakt jako bublina.:-|

Úterý 5. srpna v 8:40® jepice

old monkey> co to je zač? neznám ten materiál

Úterý 5. srpna v 8:14® old monkey

Ahoj. Při úklidu se mi dostaly do ruky plastové kuličky, které se kdysi dávaly do lednice na výrobu ledu.Šly by s toho vyrobit plovátka, ale má to"háček", totiž nenašel jsem lepidlo které by s tímto plastem kamarádilo.Může mi někdo poradit jaké lepidlo použít.Možná by pomohla tavná pistole?:-|

Sobota 2. srpna v 19:01® old monkey

olda> Souhlasím s Tebou, já jen reagoval na příspěvek níže,já si prak na zakrmování udělal sám a slouží dobře.Nejtěžší z výroby bylo zhotovení košíčku, ale jinak bez problému.:->

Sobota 2. srpna v 10:54® olda
olda

old monkey> Ale za našeho mládí se neprodávali.Když jsi chtěl střílet tak jsi udělal.Já uříz vydličku z keře,kousek kůže a čtverhranou gumu,nebo zavařovačku.

Sobota 2. srpna v 7:55® old monkey

Když takhle čtu Vaše příspěvky ohledně praku na dostřelování partiklu a nebo červů, tak si dobře vzpomínám na klukovská léta a prak jsem si vyrobil sám a slouží výborně už několik let. Chce to jen gumu, (koupím v modelářských potřebách) a kousek kulatinky, nejlíp z nějakého lehčího a pevného materiálu. No a potom již jen zavspomínat na klukovská léta a prak je za malou chvíli hotov.Vím, není po stránce estetiky nic moc, ale svůj účel splní na stopro. A prakticky za pár kaček.:-|

Pátek 1. srpna ve 21:54® Draky
Draky

timbab> no nejcastejc chytam tak na 10–15 metrech

Čtvrtek 31. července v 16:32® timbab
timbab

Draky> Na jakou vzdálenost?Partikl a červy, pokud je neslepíš, moc daleko nedostřelíš.

Čtvrtek 31. července ve 13:51® Bigpista
Bigpista

Draky> Mám tenhle. Dostřel supr, dobře se drží, v balení máš náhradní gumu. http://www.mivardi.cz/…omic-medium/

Čtvrtek 31. července ve 12:53® Draky
Draky

Pomalu přemýšlím o koupi praku na dostřelování partiklu(kuku, červík, pšenka). Jenže jsem takovouhle srandu nikdy neměl a ani u nikoho neviděl, tak se chci zeptat na pár rad ohledně výběru. Čemu bych se měl vyvarovat na co se zaměřit a tak. :-)

Pátek 25. července v 16:33® jepice

Rybář Rob> Jestli máš potřebné věci (obratlík, trubičku a drátek), téčko si vyrobíš sám. Nebo někdy stačí jenom očko na drátu a do něj dát obratlík s karabinkou. Snad vedení chytej dovolí odkaz na konkurenci: http://www.plavana.cz/…yceni-wagler

Pátek 25. července ve 12:42® Rybář Rob

Dneska du do rybářského obchodu zas zapomněl jsem koupit téčko na anglický splávek.:-)

Pátek 25. července ve 12:39® Rybář Rob

Včera jsem koupil červy zítra jdu na plavanou snad se něco podaří.:-D ;-)

Pondělí 21. července v 17:06® jepice

Draky> Já dělám metrovej, někdy i víc. Chce to pak teleskop na plavačku aspoň čtyřmetrovej ale, jinak se s tim nedá nahodit. To že žerou všechny ostatní rohlíky kromě toho s háčkem se mi stávalo hlavně u tloušťů, a to i bez plovátka.

Pondělí 21. července ve 13:41® Draky
Draky

jepice> No znáš takové to zoufalství, jak náhážeš kusy rohlíku na hladinu a mezi ně mrsknes jeden s háčkem, ale žádná ryba se k němu nepřiblíží? :-D

Tak tohle se mě často děje s tím plovátkem, bez něj už si tu důvěru ryb získám. Je teda pravda, že dávám návazec asi 50cm, takže dát ho přes metr, tak by to taky mohlo fungovat. :-)

Celkově se mě tenhle styl lovu líbí víc bez plovátka, ale to už je spíš můj problém. :-D

Pondělí 21. července ve 13:07® jepice

Draky> Mě se nikdy nějak nezdálo, že by se toho kulovýho plovátka ryby bály. Spíš to šplouchnutí po náhozu jim vadí, a v tom má ten bezplovátkový jednoduchý systém výhodu.

Pondělí 21. července v 10:17® Draky
Draky

jepice> No i to kulové plovátko má své mouchy. Poměrně často se mě stává, že se ho ryby bojí, ale když to potřebuješ mrsknout daleko, tak se nenechá nic dělat. Vždy, když je to možné, tak mám navázaný jen háček, rohlík / chleba lehce namočím, aby byl trošku těžší a už to lítá. :-)

Pondělí 21. července v 10:02® jepice

old monkey> Tak jak popisuješ chytali chlapi u nás na přehradě, než se bagrovala. Tahali před setměním parádní kapry. Mělo to tu výhodu, že to pomocí velkého olova švihali na jedno lepší místo u druhého břehu (kde se nesmí chytat) a také to, že když přijely kachny, tak to na chvilku potopili. Navíc to funguje i při větru. Nevýhodou je dle mne, že tam musí být poměrně velkej kus chleba, aby to vyplavalo. To kulový plovátko umožňuje chytání i nad velkou hloubkou s menší nástrahou. Navíc když chytám přes den, tak to hážu rybám do cesty a můžu to přitáhnout po vodě tam, kam chci, tedy když není vítr.

Pondělí 21. července v 8:49® old monkey

S tím pečivem na hladině mám zkušenosti takové, že použiji větší olovo, nejlépe boční závěs,po odhozu nechám při napnutém vlasci dopadnout na dno a poté nechám pečivo vystoupat k hladině. Dá se to sledovat „ujíždějícím vlascem“.Větší průvěs čihátkem zajistí dostatečné sledování záběru. Pokud nástrahu atakují drobně rybky, je to smůla, za chvíli čihátko padá dolů a cely proces nahazování opakuješ.Ale pokud jsou kapři a amuři při chuti, tak to pak stojí za to.

novější starší
Stránky:   221 220 219 ...