Chytej.cz
Nastrahy.cz

Plavaná

V diskuzi je 6.746 příspěvků, z toho 6746 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Letní zájezd za rybolovem do Norska s Fishtour
novější starší
Stránky:   225 224 223 ...
Sobota 20. června ve 13:53® Tomas_Novak13

jj.revír je stoajtý revír který dobře znám 16května jsem tam vyhrál závody

Středa 3. června v 19:24® Kralu021
Kralu021

Jizeru mám za barákem a boleslav 20min cesty,, jinak tam se dá ulovit uplně všechno snad neznám rybu co by se tam ještě nechytla dokonce i jesseter se povedl kolegovy nad jezem u hubálova na hranici svijan a hradiště..

Středa 3. června v 16:52® kakadu
kakadu

Tomas_Novak13> Pokud se nepletu tak máte chytat na řece Jizeře v Mladé Boleslavi. Průměrná hloubka vody je 2 – 6 metrů, voda mírně tažná. Výskyt ryb : kapr, karas, cejn, cejnek, plotice, perlín, ježdík, okoun, jelec tloušť, jelec jesen.

Není ani tak důležité jaké krmení použiješ ,ale jak ho dokážeš přizpůsobit dané vodě. V praxi to znamená ,že by mělo být dostatečně zatížené (vlhká lína) a lepivé (třeba melasa).Musíš ho prostě dostat na dno v místě ,kde budeš lovit.

Pokud se nepletu tak máte povoleno 1 l živé návnady (červy nebo hnojáky).Také tyto je třeba dopravit na dno do místa , kde budeš lovit.

Pak už záleží na tom jak si vybaven materiálně a jak zvládneš techniku lovu.

Melasou a TTX nic nepokazíš.Na to ostatní se vykašli, protože naděláš víc škody než užitku.

Pátek 29. května v 17:26® Tomas_Novak13

Ahoj za 2 měsíce mě čekají závody zlatá udice.A moje otázka zní takto jak se má mpoje krmení lišit od normálního které používam přes leto.A po případě daly by použít např.melasa.,ttx ruzné práškové sladila atd…Předem díky za odpověd.....

Čtvrtek 7. května ve 14:35® prroud

Klobasa> to mi rozumis lip nez ja sam sobe:-)) ,zadnej postranni umysl v tom nebyl.Ze po nich nepujdu na hloubce je jen z vlastni zkusenosti,nehodlam koukat na ty malicky jak chcipou pusteny zpatky do vody,protoze jsou haklivy na rozdily v hloubce pri tahani.Nic vic tim nebylo mysleny,vyplynulo to jen z toho ze slo o candata,nahodou:-)

Čtvrtek 7. května ve 14:27® Klobasa
Klobasa

prroud> Všude kde chytám, je mělčina do čtyř metrů. Moc dobře ti rozumím, kam chceš stáčet tuhle diskuzi, která má nadpis plavaná. Já mám svědomí čistý a ty po nich na hloubce už NIKDY nechoď, bude to tak lepší.

Čtvrtek 7. května ve 12:21® prroud

I kdyz jedno vim jiste,extra po candatech na hloubce uz nikdy nepujdu.Na melcine,jooo :-))

Čtvrtek 7. května ve 12:18® prroud

Klobasa> to uz je na tobe co s nim udelas,ale pocitam,ze zkouset ho budes porad:-) ,treba na rybicku:-) .Vedet o nem,nemel bych pokoj,dokud bych ho nevytahl,i kdyz bych ho taky pustil,ne proto ze je kapitalni,ale proto,ze bude mit hodne jiker,nebo mlici pro dalsi generace…aspon tak nejak to mam v ,makovici fixly.Nedal by mi spat :-)

Čtvrtek 7. května v 10:11® Klobasa
Klobasa

prroud> Tak tohle byla náhoda z jara při lovu perlínů a amurů z hladiny a následném pomalém propadnutí pečiva ke dnu. Šel by zpátky do vody a ještě k tomu bez fotky. Na vláčku se nesplete.

Čtvrtek 7. května v 9:33® prroud

Klobasa> tak to nasere a nasledne pekne mrzi,kdyz na takovou rybu chodis dyl,ale zas o to vetsi pak radost,kdyz ji dostanes :-)

Čtvrtek 7. května v 9:15® Klobasa
Klobasa

prroud> Proto na plavku žádné spoje a další uzly nepoužívám, jen ten na kmen na háček. Díky dalšímu uzlu (ze šňůry na dvanáctku fluorcarbon) jsem loni na jaře v době hájení na housku přišel o trofejního candáta, kterej mi na woby a gumy už pár let zvysoka sere.

Čtvrtek 7. května v 8:59® prroud

Klobasa> no jenze kdyz navazu hacek s ockem jak se ma,tedy ne pres ocko,i kdyz i tak,jsem na tom podobne jako u lopatky,nebo ne?V miste konce ocka zahlyho k raminku hacku muzu ten vlasec „teoreticky“ predrit uplne stejne.Nicmene faktem je ze mi jeste, co pamatuju,vlasec primo na hacku nerupnul,spis nekde cestou ve spojich,chyba u me,v uzlech…

Čtvrtek 7. května v 8:55® jepice
jepice

Klobasa> Já jsem nakonec zůstal u jedničky, i když umím oboje.

Čtvrtek 7. května v 8:48® jepice
jepice

hraji> Vážený kolego, za komolení se tedy omlouvám, nebylo způsobeno úmyslně, ale pouze neznalostí. Poraďte mi prosím, jakým způsobem mám Váš velevážený nick používat na začátku věty, abych se nedopouštěl zbytečně gramatických chyb a zároveň ho nekomolil. Pokud se v případě Vašeho nicku jedná o ustálenou zkratku, jakou je např. běžně používaná zkratka pH, budu příště velmi rád začínat větu malou litterou.

Čtvrtek 7. května v 8:11® Klobasa
Klobasa

U té lopatky taky může vznikat možnost, že jak se třeba větší rybka kroutí všemi směry ve vodě, tak ten většinou slabší vlasec může šmiknout o vršek, roh, nebo o hranu lopatky. Takže možná jistá nevýhoda té lopatky.

Čtvrtek 7. května v 8:06® Shrek
Shrek

Ondra78> přestěhuj se k nám na Sokolovsko, hledám na dílnu opraváře zemědělských strojů, v polední pauze budeme vázat háčky :-D

Čtvrtek 7. května v 8:01® Klobasa
Klobasa

jepice> Naučil jsem se jako malý hošík způsob číslo dvě, jak popisuješ obmotávám dvěma prsty smyčkou háček s lopatkou. Už bych se dnes nikdy nechtěl učit způsob číslo 1, jako v ryb. kroužku. Naučil mě ho strýc asi v sedmi letech a od té doby jiný uzel na plavanou a háčky s lopatkou nepoužívám a zřejmě do smrti nepoužiju. Dokážu tímhle způsobem, rychleji a o dost přesněji navázat sebemenší háčky, a to jsem barbar co používá vlasec, 18-dvaadvacet. Rukou to dotáhnu na kmenu a zadníma zubama zbylej trošku delší konec, předníma ho následně ukousnu. Cca. minuta práce a Všem doporučuju naučit se tenhle způsob, alespoň mně připadá lepší a rychlejší, než omotávání u způsobu č. 1.

Středa 6. května ve 22:28® džigit
džigit

sím, jak to je bezuzlově s lopatkou?

Středa 6. května ve 22:10® Draky
Draky

Venca Zelenka> Mě se tohle dělo jen u levnějších háčků. Teď s tou bezuzlovkou nemám problém, ale i tak mě to zajímá, proč je na prd. :-)

Středa 6. května ve 21:24® Mysak1

jepice> Mě taky učila, tehdy soudružka učitelka, psát na začátku věty velké písmeno. Asi nám to zůstalo z dob ručně psaného projevu. 9-)

Středa 6. května ve 21:13® Venca Zelenka
Venca Zelenka

hraji> Taky si myslím, taky se ti stávalo, že pokud si udělal bezuzlový na ramínko, tak měl vlas tendenci se prořezávat o zakončení obloučku.

Středa 6. května ve 21:01® Draky
Draky

hraji> Myslíš z toho důvodu, že by očko mohlo být nedokonalé a uzel se tak rozvázal?

Středa 6. května ve 20:58® hraji
hraji

Draky> bezuzlové vázání háčku s očkem není na plavanou ideální. Jakýkoliv uzel určený k vázání do očka bude asi lepší.

Středa 6. května ve 20:57® hraji
hraji

jepice> vážený kolego, všimněte si prosím, že se píše hraji s malým písmenem h na začátku. Já vám nekomolím váš nick, prosím, dělejte jen to samé. Děkuji uctivě.

Středa 6. května ve 20:56® hraji
hraji

Ondra78> samozřejmě ruce hrají velkou roli, zkus vazač háčků, i mechanický, udělá za tebe tu jemnou práci, na kterou nemáš prsty. Když už chytáš na vlasec 0,10,je škoda na něj vázat 12ku háček. Asi nejlepší mechanické vazače jsou od Stonfa, ale existují i elektrické a ty taky odvádějí skvělou práci i na malých velikostech háčků.

Středa 6. května v 19:30® Ondra78
Ondra78

Draky> Zkoušel jsem i bezuzlově, ale to se mi nějak nevedlo, zdálo se mi to nedotažené, zřejmě špatná technika. Ten grinner ni seděl hned na poprvé.

Středa 6. května v 19:27® Ondra78
Ondra78

jepice> Na lopatku používám způsob 1. Hledal jsem na youtube a našel ten způsob 2, na velkém háčku (5) mi to celkem jde.

Středa 6. května v 17:38® Draky
Draky

Ondra78> A já bych ještě dodal, že vázat háček s očkem grinnerem je podle mě nesmysl. Myslím si, že nejlepší je ho navázat bezuzlově. :-)

Středa 6. května v 16:53® jepice
jepice

Ondra78> Zdravím. Hraji považuje háček 12 za velký, já takový háček tedy používám celkem běžně, pokud chytám cejny, plotice, karásky i kapříky. Je to sice možná zbytečně předimenzované, ale při rekreačním způsobu lovu je mi v zásadě jedno, jestli chytím cejna nebo kapra. Samozřejmě, když rybu nemůžu zaseknout a mám pocit, že je něco špatně, okamžitě převážu na menší. A je pravda, že posledně jsem tahal na návazec 0,12 a háček 16 ze silnějšího drátku kapříky kolem 50 centimetrů, nebyly tam vázky a tak to šlo jak po másle, ani jsem se s nima moc nemusel crcat. Na druhou stranu, když chytám na rousnici, kukuřici nebo lisovanou kostičku z pařené housky, tak není důvod tam dávat úplně malý háček. Co se týče navazování, používej klidně háčky s očkem, pokud je seženeš. Také není špatné si návazce připravit doma předem. Dají se sehnat zásobníky na návazce nebo se dají i snadno vyrobit. Pokud to i tak nepůjde, používej to, co navázat jde a popros někoho, ať ti naváže pár malých háčků do toho zásobníku s návazci a budeš mít vystaráno. Také záleží, jakým způsobem háčky navazuješ, já znám dvě metody a každému vyhovuje lépe něco jiného. Já radši držím oblouček háčku mezi prsty spolu se smyčkou a omotávám volným koncem, který pak provléknu. Někdo drží volný konec s lopatkou háčku a omotává celou smyčku dvěma prsty kolem ramínka (to žlutý by měly bejt prsty). Na školení nových členů většinou všichni zvládnou přivázat háček s očkem mnohem rychleji, než s lopatkou a způsob 1 s lopatkou jim jde většinou lépe, než způsob dva. Lépe lze navázat klasický malý háček s delším rovným ramínkem (jako byly např. krystalky), než „cejnový“ zařený plavačkový tvar.

foto/diskuze/plavana/2015/th-img113567.jpg
Středa 6. května ve 13:52® Ondra78
Ondra78

hraji> Díky za koment. To je tedy pro mě výzva. Budu muset potrénovat. Opravuji zemědělskou techniku, tak jsou ty ruce malinko porychtovaný.

novější starší
Stránky:   225 224 223 ...