Chytej.cz
Výhodné sady na cílové ryby
smartCHYTEJ

Plavaná

V diskuzi je 6.675 příspěvků, z toho 6675 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   223 222 221 ...
Pondělí 26. ledna v 8:20® hraji
hraji

Jen zcela informativně, pokud někdo odkládal nákup na období slev, v prodejně Gammarus v Husovicích mají slevu 20 %.

Neděle 25. ledna v 0:57® regulus
regulus

hraji> nee, příjmení Job, jméno mi momentálně vypadlo z paměti.

Sobota 24. ledna v 17:43® hraji
hraji

regulus> Myslíš Jirku Čecha Jiříku?

Sobota 24. ledna v 16:33® skwor
skwor

regulus> Super, děkuju moc. Ani jsem nečekal, že by někdo zareagoval. Je to už fakt tak 13 let, co jsem ty splávky kupoval.

Sobota 24. ledna ve 14:07® regulus
regulus

skwor> znám borca co v Merlinu dělával, problém je, že nevím kde bydlí, nemám na něj telefon a potkáme se někdy 2× ročně nebo taky jednou za 3 roky někde na rybách a upřímně, pokud to bude za měsíc, obávám se, že bych si asi nevzpomněl se zeptat.

Zkus kontaktovat osobkou Tomáše Rozsypala, řekl bych, že do plavané asi moc koukat nebude, teoreticky by to mohl vědět nebo nějakej jeho kolega z práce.

Pokud se týká toho okouna, tak to měl kdysi Tokoz http://tokoznavijaky.freepage.cz/…84cfdfb4.jpg?… , ale to tvoje je evidentně jiný.

Sobota 24. ledna v 8:35® skwor
skwor

Netušíte, kdo vyrábí, případně kde sehnat tyhle splávky? Obrys okouna kolem gramáže je asi jediné poznávací znamení… Kupoval jsem je ještě kdysi v prodejnách Merlin, ale ty už dávno neexistují. Díky za případnou odpověď.

foto/diskuze/plavana/2015/th-img111825.jpgfoto/diskuze/plavana/2015/th-img111826.jpg
Pondělí 19. ledna v 17:41® hraji
hraji

O víkendu jsme využili toho, že nám přejí jak počasí tak průtok na řece a odchytali jsme druhé kolo Zimní ligy 2015. Tentokrát se nás sešlo 9 lovících. Byla to pohoda, po povinném občerstvení a nezbytném pokecu jsme nalosovali a potom zachytali. Ryby spolupracovaly někde lépe někde hůř, ale každý si pár ryb chytil.

foto/diskuze/plavana/2015/th-img111747.jpgfoto/diskuze/plavana/2015/th-img111748.jpgfoto/diskuze/plavana/2015/th-img111749.jpgfoto/diskuze/plavana/2015/th-img111750.jpg
Pondělí 19. ledna v 16:35® pilot

Tom_Novak> Nauč se češtinu a gramatiku, samá chyba !!!!!!!

Pondělí 19. ledna ve 12:45® Tom_Novak

prosím kdy byste bili z okoli frýdku místku tak se ozvěte prosím kdyby dám na sebe kontakt

Pondělí 19. ledna ve 12:27® Tom_Novak

nevím jestli je nekdo z frýdku místku

Pondělí 19. ledna ve 12:25® Tom_Novak

ok jsem z Hukvald kousek od frýdku místku

Pondělí 19. ledna v 8:40® hraji
hraji

Tom_Novak> základem je postupovat od jednodušších věcí ke složitějším, jako ve škole nebo při každé jiné činnosti. Nauč se chytat na klasický pevný splávek a pak se uč další věci. Rozklikni si tento odkaz a přečti si ten článek

http://www.chytej.cz/…v-bile-ryby/ a pak to jdi zkusit

Tento příspěvek byl editován 19.1.2015 08:45:00 uživatelem hraji.
Neděle 18. ledna ve 22:40® CeP
CeP

Tom_Novak> kdybys napsal odkud jsi, možná by tě na ryby někdo vzal, ukázal ti a třeba i nějakou hůlku půjčil ať víš do čeho jdeš.

Neděle 18. ledna v 15:26® regulus
regulus

Tom_Novak> popchopitelně že daly, ale jak ti tu už hraji více méně psal, vše má svoje plusy a mínusy.

Psal jsi, že budeš lovit na 4 hektarovém rybníku, ale není rybník jako rybník, pokud to bude více méně kulatý tak bude mít napříč více jak 100m, ale taky to může být nudla s šířkou 20–30 m. Způsob rybolovu se obvykle mimo jiné volí jednak podle cílových ryb a samozřejmě taky podmínek k lovu, tedy i velikost rybníka nebo řeky.

Pokud budeš chtít lovit dále od břehu (víc jak cca 15m), tak je nejlepší řešení angličák, pokud blíže u břehu, volil bych klasickej splávek, ale samozřejmě se dá chytat i s angličákem. Mohou být i jiné důvody pro používání angličáků, například když bude hodně foukat, tak pokud použiješ angličák můžeš si potopit vlasec pod vodu aby ti vítr nestahoval splávek z lovného místa, s normálním splávkem se ti to většinou nepodaří. Já osobně bych se většině případů na angličák vykašlal, pokud bych nechtěl lovit daleko od břehu, protože 15–20m dohodím i s dvougramovým splávkem.

Myslím si, že pro tebe bude nejlépe, když si zajdeš k vodě a vyzkoušíš si to a zařídíš se podle toho co ti bude nejlépe vyhovovat.

Neděle 18. ledna v 10:16® Tom_Novak

daly by se chytat plotky na wagler 4g nebo 8g nebo je lepsi klasicky splavek

Neděle 18. ledna v 9:11® Tom_Novak

ok

Sobota 17. ledna ve 22:03® jepice

Takhle taky může vypadat dobrej pevnej splávek na stoják. Podobně to malí řešené i klouzáky se širší anténkou na tenké stopce.

foto/diskuze/plavana/2015/th-img111701.jpg
Sobota 17. ledna ve 21:55® jepice

Draky> Na rybníku je dle mne důležitějším hlediskem tvaru splávku vhodně řešený pozvolný přechod mezi tělem a anténkou. To umožní, že se při nadzvednutí malého broku před háčkem viditelně povynoří tato část splávku. Některé splávky mají dokonce dlouhou anténku, která má veprostřed malou nosnou část, která ten broček drží. Tolik teorie. Prostě zavalitej splávek po té hladině jakoby poskakuje, zatímco ten štíhlej se maličko povynoří, potom se nakloní a potom se pomalu rozjede a začne se potápět, vlasec za ním mizí ve vodě a už mi to lomcuje s prutem. A já si vyleju lahváče, zahodim svačinu a už to dělá jenom bzz bzzzz…

Tento příspěvek byl editován 17.1.2015 21:56:14 uživatelem jepice.
Sobota 17. ledna ve 20:30® hraji
hraji

Tom_Novak> v takovém případě bych raději zvolil klasický splávek. Chytat s waglerem je potřeba umět a na pětimetrový bič se fakt moc nehodí. Normální splávek, dobře vyvážený, bude zcela stačit. Samozřejmě za předpokladu, že dokážeš ryby přilákat na těch cca 8 metrů.

Sobota 17. ledna v 19:06® Tom_Novak

kroužku

Sobota 17. ledna v 19:05® Tom_Novak

závody jsou z rybářského krožku (je mi 11)

Sobota 17. ledna v 18:01® hraji
hraji

Draky> je to všechno teorie. Na proudící vodu se používají splávky kulaté, více nosné (většinou na děličku), ale dají se použít i splávky štíhlého protáhlého tvaru (třeba na bič). Na rybníku většinou odpadá starost s kompenzací vlivu proudu (i když i voda v rybníce může proudit), můžeme tedy použít lehčí splávky, většinoi štíhlé, aby kladly rybě menší odpor při potápění. Ale dá se zachytat velmi dobře i na řece se štíhlým splávkem a na rybníce s kuláčkem. Vstupují do hry totiž i jiné faktory než jen tvar splávku.

Sobota 17. ledna v 17:57® hraji
hraji

Tom_Novak> nevím jaký typ závodů máš na mysli, na klasických bodovaných plavačkových závodech je chytání na pětimetrový bič s waglerem asi odsouzeno k nezdaru. Na gulášových závodech by to někde mohlo zafungovat. Ale spojení bič + wagler je dost netypické, dá se tak s úspěchem chytat, ale většinou na delší bič.

Tento příspěvek byl editován 17.1.2015 18:01:55 uživatelem hraji.
Sobota 17. ledna v 17:55® hraji
hraji

Tom_Novak> nedá se říct, že by většina plavačkářů věřila červenému krmení. V určité části roku je červená barva krmení dobrá, je to na přelomu jara a léta a opět na přelomu z léta do podzimu. Vůbec to ovšem neznamená, že na červené krmení nezachytáš dobře i kdykoliv během roku. Ono je to mnohem složitější. Ale závodníci používají různé barvy. Třeba dnes jsme chytali nejčastěji na černé krmení s hlínou.

Sobota 17. ledna ve 14:15® Draky
Draky

hraji> Mohu se zeptat, proč jsou na stojatou vodu doporučované tvarem jiné splávky než na tekoucí?

Na řece mě napadá, že se kulatější používají z důvodu menšího odporu vody a díky tomu se bude anténka více kolmo k hladině vody resp bude možné použít méně gramový splávek, aby se toho dosáhlo.

Na stojaté vodě mě ovšem přijde, že je to jedno.

Možná jsem si právě odpověděl sám, ale tohle jsem si jen tak „domyslel“ a nejsem si úplně jist, zda je to pravda nebo je v tom ještě něco jiného. :-D

Sobota 17. ledna ve 14:12® Tom_Novak

dalo by se chytat na 5metrový bič s waglerem na závodech??

Sobota 17. ledna ve 14:06® Tom_Novak

nevite někdo proč většina plaváčkárů používají a důvěruje červenému krmení?

Sobota 17. ledna ve 13:55® Tom_Novak

jo

Pátek 16. ledna ve 20:09® hraji
hraji

Tom_Novak> co se týče krmení, na závody je podle mého názoru lepší koupit kvalitnější směsi. Nemusí jít vyloženě o závodnické známé značky. Ale je potřeba věnovat velkou pozornost přípravě vnadící směsi, hodně důležité je i použití živé složky, tedy červů, kukel, žížal, popřípadě patentky.

Pátek 16. ledna v 19:53® Tom_Novak

a co krmení hlavně na závodech je lepší zajinvestovat a koupit si lepší a „značkové“ nebo stačí klasické?

novější starší
Stránky:   223 222 221 ...