Chytej.cz
NOVINKA 2017 - SWIMMER SLIM S

Plavaná

V diskuzi je 6.799 příspěvků, z toho 6799 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   227 226 225 ...
Pátek 30. prosince 2016 ve 14:41® hraji
hraji

Dnes nás příroda donutila experimentovat. Jednoduše nám zamrazila vybraný úsek řeky tak silným ledem, že jen nešlo ani prorazit. Přitom včera na stejném místě byla hladina volná a řeka normálně tekla. Ale našli jsme místo s volnou vodou, poprali se s křišťálově čistou vodou a malou hloubkou v proudu a ryby jsme chytili v poněkud překvapivé druhové skladbě, ale všechny zimní ryby byly zastoupeny. Sluníčko nám na jednu stranu krásně zahřívalo děličky, na druhou stranu nám ale zahánělo ryby, takže jsme museli hledat stín na hladině, tam ryby byly. Bylo to hezké rozloučení s plavanou tento rok.

Úterý 20. prosince 2016 v 19:22® hraji
hraji

Vložím jeden zimní typ pro úspěšný lov ryb na plavanou: Změňte způsob volby loviště, nejděte na své oblíbené místo, najděte oblíbené místo ryb v tuto roční dobu, tam je velká šance na úlovek.

Pátek 16. prosince 2016 v 7:44® hraji
hraji

Karasák> v Čechách na řekách mají teď volnou hladinu asi jen úseky pod přehradami a ty opravdu rychle tekoucí. Na Moravě to není tak hrozné, mrazy tu jsou asi mírnější. Naše říčka je stále volná, i když přehradu nemá.

Čtvrtek 15. prosince 2016 ve 22:22® Karasák
Karasák

hraji> Taky jsem to chtěl jít v neděli zkusit. Jel jsem s rodiči na návštěvu k babičce, kde jsem se chtěl vytratit k vodě, ale bohužel okolní stojáky i řeka byly pod ledem :-) .

Pondělí 12. prosince 2016 v 8:02® hraji
hraji

V neděli jsem zvolil oblíbenou zimní taktiku, jako první najít ryby, nesnažit se je chytat tam, kde nejsou. Krásně jsem si zachytal, ulovil jsem sedm druhů ryb, některé, hlavně tloušti, v hezkých velikostech. Ale potěšily i velké ostroretky, parma, podoustve, plotice kolem 20 deka a z léta zapomenutí duháci.

Sobota 10. prosince 2016 v 15:11® hraji
hraji

Juraj> ano, máš pravdu, není zamrzlo, ale dnes to nebylo vůbec lehké, děti se dost musely snažit, aby chytily ryby. Jinak řeka pod přehradou je jistota, taky budeš v okolí nějakou mít, ne?

Sobota 10. prosince 2016 v 10:19® Juraj

hraji> Ahoj, ty jsi z Brna, tobě se to chytá. u nás je v součastnosti největší problém, dostat bez dírek nástrahu pod led. :-)

Čtvrtek 8. prosince 2016 ve 20:40® Chorchus
Chorchus

hraji> děkujeme, ty taky.

Čtvrtek 8. prosince 2016 ve 20:26® hraji
hraji

Chorchus> ať vám berou a hezky si to užijete

Čtvrtek 8. prosince 2016 ve 20:26® hraji
hraji

Chorchus> za mnou přijedou děti z rybářského kroužku z Kojetína, budeme se učit chytat na plavanou v zimním období. Bude to zábava

Čtvrtek 8. prosince 2016 v 19:48® Chorchus
Chorchus

hraji> jj, já :-) v sobotu jdeme s Jendou Horou na Ostravici

Čtvrtek 8. prosince 2016 v 7:29® hraji
hraji

Konečně nastalo to skvělé období roku, kdy jsou břehy revírů skoro prázdné, ryby jsou stále aktivní a chytání není úplně náročné na vybavení a nástrahu. Chodí tady vůbec někdo na ryby?

Čtvrtek 13. října 2016 ve 21:05® Juraj

hraji> Tvé zkušenosti nejsou nijak velké… Ty jsi skromnější než Lenin. :-)) )

Středa 29. června 2016 v 11:22® Kejza
Kejza

hraji> dekuji za odpoved

Středa 29. června 2016 v 7:04® hraji
hraji

Kejza> moje zkušenosti, ale ty nejsou nijak velké a nemusí hrát roli, jsou, že na závodech sedí vedle sebe závodníci s nejrůznějšími krmeními a všichni nachytají několik kilogramů ryb. Osobně jsem přesvědčen, že nikoliv druh krmení, ale způsob, jak ho připravit pro dané konkrétní podmínky závodu a ryby ve vodě a způsob, jak jej v závodě použít co nejefektivněji, je to nejdůležitější. Protože i to nejlepší a nejdražší krmení, pokud jej špatně připravím a špatně použiji, mi vítězství nepřinese.

Úterý 28. června 2016 v 19:37® Kejza
Kejza

hraji> myslel jsem na ty gulašovky Me zas tak nepřijde že by bylo uplne jednou jakou smes. Do tedka jsem použival vše od mivardi,nejčasteji fish mix,na studenou vodu to funguje super,ale ted se mi to zda už slapší.

Úterý 28. června 2016 v 16:57® hraji
hraji

Kejza> otázka zní jaké závody? Ligové závody v plavané nebo to bude gulášovka na rybníčku v Horní Lhotě? Co se týče té směsi samotné, určitě je dostatečná pro použití na běžném závodě. Nebude totiž úplně důležité o jakou se jedná směs, ale jak bude připravená do závodu a jak bude použitá. A to je věc na dlouhatánskou debatu. Protože jinak se připraví na mělký rybník, jinak na hlubokou přehradu a úplně jinak na proudící řeku.

Úterý 28. června 2016 v 9:27® Kejza
Kejza

Zdravím Myslíte že smes lorpio magnetic cejn,je vhodna smes na závody? Poradte co vy používate na zavody

Sobota 7. května 2016 ve 20:07® Irios

Prodám dva navijáky na feeder nebo plavanou Daiwa TDM 3012. Navijáky jsou před pár dny čerstvě po servisu. Převzetí nejlépe v Berouně a okolí. Cena za oba 5000kč. Tel.777065629

Čtvrtek 4. února 2016 v 8:54® Janko
Janko

regulus> No to mi jsme prošli za cca 4 hodiny nějakých 500 metrů řeky, ale jak říkám ani ťuk, je pravda, že břehy byly zamrzlý a tak na hodně míst jsme nemohli. Teď v neděli, nebo v pondělí pojedu zase, tak snad to bude už rozmrzlý a budu moci vyzkoušet a jiné místa, jinak děkuji za radu

Draky> Nadjezí určitě, to jsme i zkoušeli a co se týče elektráren, tak revír je asi 10 km od města, takže tam žádné výpustě nejsou, takže to zkusit nemůžu, ale jinak děkuji a rohlík určitě vyzkouším.

Úterý 2. února 2016 v 15:54® Draky
Draky

Janko> Já mám nejvíc nachytáno na rohlík. Ostatní věci používám spíš kvůli jiné barevné variaci nebo, že prostě na háčku déle vydrží, takže například kroupy se dají velice snadno obarvit, nadipovat atd.

Co se vhodných míst týče, tak tutovky jsou nadjezí nebo nějaká výpusť z ČOV, fabrik a elektráren. :-)

Úterý 2. února 2016 v 0:43® regulus
regulus

Janko> já se letos ještě na ryby sice nedostal, ale v tomto období většinou preferuju bílé červy, ale spolehlivej je určitě i rohlík. Vzhledem k období používám jemnější sestavy (vlasec 0,10 – 0,12) a menší háčky obvykle 10–12 někdy i menší.
Důležité je, že ryby jsou sjeté jen v určitých místech (viz co psal hraji). Já v tomto období chodím jen na osvědčené fleky, kde ryby bývají téměř každou zimu, pokud o žádném osvědčeném fleku nevíš, nezbývá ti než si ho najít, což pravda je činnost velmi zdlouhavá s nevalaným výsledkem. Nezřídka se mi stane, že na stejným místě třeba půl hodiny vůbec nic a pak si to ryby rozmyslí, takže pokud má při hledání fleku človět trochu pechu, tak se klidně může stát, že o rybu ani neškrtneš i když nechytáš na úplně beznadějných místech. Začni flekama, kde víš že jsou ryby v létě a splňují parametry co psal hraji.

Pondělí 1. února 2016 ve 22:24® Janko
Janko

Ahoj, byli jsem teď o víkendu 31 na řece na plavané, ale nic jsme nechytli … svá taková místa, kde jsou vracáky, hlubší místa, padlý stromy atd. mám a chytal jsem tam (jak jsem vyčetl z posledních příspěvků) , ale i tak jsme nic nechytli … bylo vcelku pěkné počasí, jasno, mírně zvednutá ale čirá voda. Chytali jsme na mírně tekoucí vodě, i když ne všechna místa jsme mohli prochytat, kvůli tomu, že po březích byl na některých místech stále led … Chytali jsme na červy, žížaly, chleba, rohlík a poté jsem zkoušel i rozčtvrtěné boili, ale nic nezabralo … :-(( na co chytáte nejčastěji ryby Vy v tomto období?

Neděle 31. ledna 2016 v 16:13® hraji
hraji

678Albi> tento víkend se dalo krásně zachytat, braly všechny bílé ryby i slušných velikostí. Ale základní myšlenka je: pokud je nástraha ve vodě, záběr nelze vyloučit.....

Pondělí 25. ledna 2016 v 9:20® mvincik
mvincik

678Albi> Odpovím ti tak nějak podobně, jako Hraji. Musíš hodně chodit a hledat si tzv. svá místa. Není jich teď v zimě na řece mnoho, ale jsou. Chce to čas a trpělivost. Když je najdeš, většinou to každou zimu bývá stejné a bude to pak už i pro tebe o něco lehčí. Všímej si profilu řek, hledej točáky, hlubší místa a nebo fleky, kde se třeba krmí ptáci… Na každé řece taková místa jsou. Ale zdaleka ne všude jsou ještě ryby, bohužel.

Pátek 22. ledna 2016 v 8:06® hraji
hraji

Ono je důležité také to, co si kdo představuje pod pojmem dobře zarybařit. Zimní chytání je pohodové, za přiměřeného počasí hlavně na tekoucích vodách. Tam ryby berou i za mrazů. Jen je potřeba je hledat a najít. Takže doporučuji všechny tekoucí vody s hloubkou větší než půl metru, lepší je samozřejmě hloubka větší, ale není třeba to přehánět. Mírně proudící voda je výhodou

Čtvrtek 21. ledna 2016 ve 21:22® 678Albi

Prosím o radu kde si v jižních čechách leden,unor dobrě zarybařit. Do teď jsem měl jen P teď mám i MP ale nevím kam.

Sobota 2. ledna 2016 v 18:01® hraji
hraji

Druhý den roku a zima nezima, ryby krásně berou. Moc hezky jsme si s kamarádem zachytali, jak jinak než na plavanou. Druhová skladba pestrá, ryby nádherné, ani v létě bych takovými nebyl zklamaný.

Středa 30. prosince 2015 v 9:50® hraji
hraji

V neděli 27. 12. 2015 jsme se sešli, abychom trochu spotřebovali načerpané kalorie a strávili příjemný den u vody. Prvního kola letošní Zimní ligy se zúčastnilo 11 kamarádů. Malý průtok a hodně čistá voda byla velkou výzvou, nebylo to vůbec snadné, ale ryby se nachytaly.
Nejvíc nakonec nachytal Martin Valda ze sektoru B, na sektoru A byl nejlepší Martin Pavka a na sektoru C vyhrál Michal Danác.

foto/diskuze/plavana/2015/th-img117387.jpgfoto/diskuze/plavana/2015/th-img117388.jpgfoto/diskuze/plavana/2015/th-img117389.jpgfoto/diskuze/plavana/2015/th-img117390.jpg
Úterý 22. prosince 2015 v 9:36® hraji
hraji

Všem příznivcům plavané přeji šťastné a veselé vánoce a ať vám berou

foto/diskuze/plavana/2015/th-img117251.jpg
novější starší
Stránky:   227 226 225 ...