Chytej.cz

Plavaná

V diskuzi je 6.714 příspěvků, z toho 6714 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Letní zájezd za rybolovem do Norska s Fishtour
novější starší
Stránky:   224 223 222 ...
Pátek 27. března ve 20:26® skwor
skwor

jepice, hraji> Vždyť jo, píšu jenom svůj názor. Plavačku chytám trochu jinak než většina rybářů, spíš mám Sanderovu školu, ale zároveň se nesnažím o co nejjemnější sestavu. Prostě to tak cítím, víc za tím nehledejte.

Pátek 27. března ve 20:07® jepice

Tom_Novak> Tak to je ideál :->

Pátek 27. března ve 20:06® hraji
hraji

skwor> no právě že nevíš. Dvacet let jsem dělal vedoucího kroužku a pro děti navázal stovky, možná tisíce návazců z desítky. Na běžnou desítku se dá z vody zvednou dvacetideková ryba bičem, když už k tomu dojde, jinak samozřejmě doporučuji a sám používám podběrák.

Pátek 27. března v 19:55® Tom_Novak

kmen mam 16ku

Pátek 27. března v 18:24® jepice

Tom_Novak Dej tam jak Ti radí hraji tu 12ku, co kdyby zabral kapřík. Na přehradách nebývá moc vázek, takže 40 cm kapřík v téhle studené vodě by neměl být problém. Pokud máš strach, můžeš sáhnout i po čtrnáctce se 14kou háčkem a udělat si pár návazců na kapry. Návazce si můžeš předudělat sám, alesoň si nacvičíš navazování háčků. Také záleží jaký máš kmen na navijáku, pokud máš kmen např. 0,14, nemá cenu dávat stejně silný návazec.

Pátek 27. března v 18:18® jepice

skwor> Hraji má pravdu. Je to v pořádku, já jsem na desítku návazec chytal v menším věku a tehdy ta desítka možná neměla ani takovou nosnost, jako má dnes. Ale myslím, že ani dvanáctkou nebo čtrnáctkou se nic nezkazí. Na 14ku se daj pohodě vytáhnout i kapříci běžných velikostí, když tam nejsou vázky. Já používám na plavačku kmen 0,14 a návazec 0,12 (teda když nejsem línej si ten návazec udělat, protože často to tam nandam rovnou všechno na kmen a dlabu na to). Otázka také je, co je to reálně za vlasec, protože ty moje dvanáctky můžou být klidně i 14 ky, ti výrobci to často dělají o něco tlustší, než píšou. Spešl návazcové vlasce totiž nekupuju, neboť na závody na přívlač natočím ze 150 m cívky sto metrů dvanáctky na naviják a zbytek mám na návazce. Nebo to roztočím po 7 metrech do bičů.

Pátek 27. března v 18:16® Tom_Novak

Mám tele matchku 4,2m vybíral se mi s vedoucím kroužku

Pátek 27. března v 17:32® skwor
skwor

hraji> Já nevím… Je to dvanáctiletý kluk, dost možná chytá plavačku s nějakým obyčejným tvrdším teleskopem a tam ta desítka návazec nemusí dělat dobrotu. EDIT: Sám tyhle pavučiny nepoužívám vůbec, proto je můj úhel pohledu možná tenhle.

Tento příspěvek byl editován 27.3.2015 16:33:30 uživatelem skwor.
Pátek 27. března v 16:34® hraji
hraji

Tom_Novak> návazec 0,10 maximálně 0,12, háček 16. 0,18 návazce používám na kapry a v létě, teď by i na kapra stačilo 0,15

Pátek 27. března v 15:31® Tom_Novak

Hotové navazce mám je tam 16háček ale 18 návazec

Pátek 27. března v 15:14® gavlos
gavlos

Tom_Novak> no konecne si se zeptal rozume…zadne boilies apod pi…y…do zacatku si kup uz hotove navazce s hackem.me se osvedcili gamatsu s 16kama…i pekneho kaprika se ne nem da vytahnout…

Pátek 27. března v 15:03® Tom_Novak

Ahoj ve středu dem s kroužkem na ryby (je mi 12) proto se ptám nemám moc zkušeností s jakou tlouštku návazce a velikost háčku.Na tom revíru (přehrada) jsou malé a střední plotice,perlíni a kapři okolo 40cm.Předem díky za odpověd

Čtvrtek 26. března ve 20:24® skwor
skwor

double-j> Děkuju ;-) Vypadá fajn.

Čtvrtek 26. března v 18:45® double-j

skwor> Nevím, jestli mám „AX“ nebo jinou „mutaci“, ale mám také a je výbornej, souhlasím! Tak ať slouží!

Sobota 21. března v 19:34® hraji
hraji

Dnes jsme ukončili Zimní ligu 2015, jaro už je tady

foto/diskuze/plavana/2015/th-img112782.jpg
Neděle 15. března v 15:22® hraji
hraji

Dnes jsme s kamarády otestovali stojaté vody u Brna. Ryby reagovaly na zakrmení skvěle a tak jsem si zachytali tempem 30 ryb za hodinu. Jaro již definitivně klepe na dveře.

Pátek 13. března ve 12:22® skwor
skwor

Před časem jsem se tu ptal na kratší šoulačkovou matchovku na tlouště. Nakonec se mi povedlo splašit starší model (a oproti novějším štíhlejší a lehčí) Shi alivio AX 3,6m a po prvním lovu vypadá, že jsem trefil to, co jsem hledal. Teď ještě nějakého pětkového tlouště, protože kvůli těm jsem ten prut kupoval.

Pátek 27. února ve 2:05® regulus
regulus

proud> nemyslím si, že bych mu to chtěl znechutit, jen si nyslím, že jsem mu vcelku nenásilným způsobem naznačil, že cesta hledání nějakých chemických sraček na internetu nevede k úspěchu. Naopak je to cesta chození k vodě a získávání zkušeností buď samoučením nebo v lepším případě když ti někdo poradí přímo u vody. V tomto případě je to bohužel tak, že kluk bydlí 150 km ode mne, takže mohu pomoci jen touto radou. Nicméně dneska chtějí všichni všechno vědět hned a to prostě nejde. Je pravda, že dnes na internetu lze najít spoustu informací, které ti sice pomůžou, postrčí tě o nějakej ten kousek dopředu, ale to gró stejně nikde nevyčteš, musíš si to osahat a v mnoha případech na to přijít sám. Bohužel se mnoho mladých rybářů vydává ve šlépějích svých otců, tzn. 0,25 silon nebo ještě víc, policajta a ryba se musí vysedět. To děcka pochopitelně nebaví, teda alespoň většinu. Každej se musí časem dopracovat k té „svojí rybařině“, někoho chytne plavačka o čudlách se spoustou menších ryb, jinej podlehne vláčení ať už menší ryby, větší ryby nebo cokoliv nebo třeba muškařině a část lidí se uchýlí k té statické rybařině. Ovšem kluk ve 13 letech tak trochu ještě neví, chce zkoušet a je dobrý mu poradit a to je dle mýho názoru to důležitý, nemusí se ztotožňovat s mým názorem, ale věřím, že si to přebere po svým, buď mu to něco dá nebo ne. Je docela možný, že si teďka řekne, že je to ptákovina a za 5 let zjistí, že to až taková ptákovina nebvyla, ale to je jen čistě na něm. Já jsem napsal jen svůj názor a doufám, že jsem to formuloval přiměřeně k věku tazatele.

Pondělí 23. února ve 23:43® jepice

Hm, já jsem začátečník už víc než 20 let, doteď jsem používal slovo posilovač a pokud to byl prášek v oné zázračné krabičce, tak jsem tomu říkal kremkus. Ale až budu v létě u vody prášit vanilkovým pudinkem, tak se u toho budu tvářit znalecky a říkat tomu budu jedině anglicky: Booster! :-D

Pondělí 23. února v 19:00® regulus
regulus

proud> kdyby ses zaregistroval, tak by ses nemusel ptát kolik mu je, ale to ty asi moc nechceš, že???

Pondělí 23. února v 17:23® Tom_Novak

Jo chodil.Díky za rady

Tento příspěvek byl editován 23.2.2015 16:23:16 uživatelem Tom_Novak.
Neděle 22. února v 18:46® Tom_Novak

12

Neděle 22. února v 18:11® hraji
hraji

Tom_Novak> jak ti napsal regulus, moc to komplikuješ. Já byl dnes na rybách. Namíchal jsem kilo běžného krmení Lorpio. Po namíchání toho byly tři litry. Tak jsem přidal 3 litry hlíny z krtičince a dobře promíchal. A jako booster jsem přidal hrst kuchyňské soli, stejné jakou ti maminka solí polévku. Chytil jsem asi třicet ryb, převážně podoustve, ale taky dost plotic a jesenů.

Neděle 22. února v 17:17® regulus
regulus

Tom_Novak> pokusím se tě trochu zabrzdit. Z vodpuštěním vymejšlíš zbytečný p......y. Místo abys chytal co nejjednodušším způsobem, tak prolízáš weby a skočíš na každej marketingovej špek. Nemyslím tím jen ten tvůj konkrétní odkaz kterej mimochodem nefunguje.
Věř mi, že daleko účinější je věnovat se tomu jak to rybě podat aby zabrala než to co na tom háčku je. Pokud budeš mít humpolázky navázanou sestavu, nebudeš to rybě podávat tak aby to vypadalo co nejpřirozeněji, tak ti žádný sračky kterejch je ve všech prodejnách hafo a spousta z nich je úplně k ničemu nepomůžou.
Prostě nic nevymejšlej, bílý červy, pařenej rohlík, hnojňáčky jsou léty ověřený a spolehlivý nástrahy, nestojí buď vůbec nic nebo pár korun. Nauč se číst vodu, to se nenaučíš na internetu, ale pouze u vody.

Ještě ti něco prozradím, nevnadím vůbec a přesto ryby chytám, čímž nechci říct, že vnadění je k ničemu, ale není to nezbytně nutný.

Neděle 22. února v 16:30® Tom_Novak

Zdarec!chtěl jsem se zeptat de těd z jara použít do krmení nějaké Boostery dipy vůně atd.Nebo to ryby spíše odrazuje.Nebo by bylo třeba lepší přidat do krmení kukuřice nebo konopí.např toto:

http://rybarskepotrebymilan.cz/…rogramy/cres​ta-speedfeed-spro/cresta-speedfeed-booster-plotice-​an%C3%BDz-250ml-detail

Pátek 20. února v 15:14® Tom_Novak

Dík :-D

Pátek 20. února ve 13:04® hraji
hraji

Tom_Novak> co se týče pevnosti, je to asi tak nastejno, v obou případech máš dva uzly, buď na těch dvou smyčkách nebo na obou stranách obratlíku. Co se týče nenápadnosti, tam bych dal přednost spoji smyčka – smyčka. Ale … při chytání na odhoz a nebo s boloňkou se dává obratlík, protože zabraňuje stáčení návazce vlivem rotace háčku s nástrahou při stahování sestavy. Při chytání na bič nebo s děličkou (odkládací bič) se nedává obratlích, ale smyčky.

Pátek 20. února ve 12:37® Tom_Novak

Ahoj chtěl jsem zeptat je lepší spojovat kmen s návazcem mikroobratlíkem např.velikost obratliku 20.Nebo je lepší klasika smyčka do smyčky .Zajíma mně hlavně pevnost a nenápadnost.

Úterý 17. února ve 14:02® Tom_Novak

jj

Úterý 17. února ve 13:01® hraji
hraji

Tom_Novak> odpověděl jsem ti v sousedním tématu

novější starší
Stránky:   224 223 222 ...