Chytej.cz
smartCHYTEJ

Pěst na oko

V diskuzi je 4.865 příspěvků, z toho 4865 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
AKCE ADLER
novější starší
Stránky:   163 162 161 ...
Sobota 12. července v 18:25® ladamaj
ladamaj

pafka86>tohle řeší povodí a hlídá to i PČR která má nastarosti plavební zprávu.Jinak nevím přesně jak mají stanovené kotvení P je pro kotvení lodí u hauzbotu jsou jiná pravidla a určitě neplatí stání na 24 hod. Zkus vše řešit na povodí ale nechtěj aby tě jmenovali jinak se tam zblázníš jde o propojenou bandu kteří si myslí že mohou vše znám podobnou situaci z Nechranic a sou zde lidé kteří ví zač sem se pral není to nic jednoduchého.Jinak můžeš věc řešit přes životní prostředí.

Sobota 12. července v 17:56® BigMike

pafka86> tohle asi řeší plavební řád nebo něco takového. Takže zapátrej tímto směrem nebo někam na Povodí či ministerstvo dopravy napiš, zavolej jak to je a kdo to postihuje!

Úterý 27. května v 19:35@ pafka86

Dekuju za reakce,me je jasny ze nemuzou chytat z vetsich lodi jako je hauzbot.Me jde spiš o to jestli fakt muzou stat kde chteji,a jak dlouho.Myslim si ze by meli stat na miste oznaceny P ..a kdyz chteji zakotvit na nejakem jinem miste tak po dobu 24h,to sem slysel,tak me zajima jestli to je pravda?Tam unas na Otave,priklad zastavi 4–5 hausbotu na useku 2km-totalne se tam roztahujou,a jsou tam mesic,i dyl,a nas mistni rybare vytlacujou,a to se nam fakt nelibi,a chci stim neco udelat!Nebo vam se to libi.?diky Pavka

Úterý 27. května v 18:45® David H.
David H.

Venca Zelenka> to je. Ale…


Rybářský e-shop TOMI-FISHING.cz
Úterý 27. května v 17:18® Venca Zelenka
Venca Zelenka

David H.> Jestli se nepletu, tak v rybářském řádu je vysloveně psáno, že s obytných lodí a hausbotu je zakázáno lovit. Nebo to tam aspoň kdysi bylo psáno. Takže jestli tak někdo chytá je to automaticky postižitelný přestupek.

Úterý 27. května v 15:30® David H.
David H.

pafka86> Podle mě těžko. Mě nejvíc vadí, že se z nich chytá i přes zákaz a dost se z nich masaří, alespoň podle fotek, co různě vidím…

Úterý 27. května v 15:26@ pafka86

Cau lidi chci se zeptal jak je to s hausbotama.?muzou stat kde chtej,a jak dlouho,a kde si zamamou?Totalne mi pijou krev!Delaj si co chtej,a my rybari si nemame kam sednout.Nas buzerujou za bivak.,a masirkove v hausbotech,si tam jsou treba mesíc na jednom fleku,a ze jich je ti hausbotaru.Papíry n rizeni mit nemusi.-tak si z toho zas nekdo dela peknej ksef,na ukor lidi,a prirody.Chci to nejak redukovat.,jinak nas zaplvi chaty na vodach.Jedna se o misto v Jiznich cechach na Otave u Dedovic.Tak pomozte bojovat,jestli mate nekdo nazor.,nebo radu,predem dekuju,Pavka.

Úterý 29. dubna ve 20:43® Jarda Š.

olda> Ono to je ale spíš sociokulturním prostředím, než náboženstvím. Když si holka vezme třeba Egypťana, bude na tom víceméně stejně, jestli to bude muslim nebo koptský křesťan. Kdyby si vzala třeba Francouze, který je ze třetí nebo čtvrté generace muslimů narozené ve Francii, tak s největší pravděpodobností by tyhle problémy v rodině neměla.

Sobota 26. dubna v 16:16® olda
olda
Úterý 22. dubna v 15:38® olda
olda

http://www.pmo.cz/…-rostlinami/

Tak už na to pomalu začínají přicházet,za miliony se vysoušelo.

Úterý 15. dubna ve 21:22® nnnap
nnnap

dragosek-18> prosím tě, jestli německá ver… nad sebou potřebuje klacek, jakože za posledních 80 let jo, pak ji nesrovnávej s normální kulturou

Úterý 15. dubna v 15:13® džigit
džigit

Scanix> pomalu a potichu se prokousávají vzhůru :-((

Úterý 15. dubna ve 14:16® Scanix
Scanix

Vltava pod Boršovem a bude prý hůř… https://fbcdn-video-a.akamaihd.net/…473480_n.mp4

Tento příspěvek byl editován 15.4.2014 14:20:32 uživatelem Scanix.
foto/diskuze/pest_na_oko/2014/th-img106138.jpg
Úterý 15. dubna v 11:55® džigit
džigit
zajímavé video.Myslím,že u nás by to dopadlo obdobně…
Neděle 16. března ve 14:59® dragosek-18
dragosek-18

DOBRY DEN NO JELIKOŠ JSEM CESTOVAL PO SVĚTĚ A ZVLAŠT V NĚMECKU.TAK MĚLA RYBAŘSKA STRAŠ PRAVOMOCE JAKO POLICIE.MAM NAZOR ŽE JE TO SPRAVNY VYMIZEL I NEPOŘADEK.RYBAŘI SE CHOVAJI JINAČ.

Pátek 28. února v 18:07® nnnap
nnnap

http://zpravy.ihned.cz/…sluzeb-yahoo

Bude to asi třeba vzít klackama po hlavě…

Sobota 22. února v 19:12® soky kv
soky kv

Doudleban> Tak to souhlasim mě to tam taky pěkně s..e!

Sobota 22. února ve 14:23® Doudleban
Doudleban

Pěst na oko jsou ty reklamy zobrazující se přes rozkliknutý obrázek. Chápu, že reklama to tady platí, ale tohle je vážně děsný.

Pátek 7. února v 7:39® Moravák

Pokud se vám pánové do takové diskuse můžu vložit, tak bych v prvé řadě souhlasil s tím, že by profi RS měla být tam, kde zachrání více, než sami stojí, nezapomeňme ale i na funkci preventivní. Ideální jsou revíry s velkým tlakem rybářů a tedy i s velkým objemem vysazovaných ryb. Ruku v ruce by měly přijít i další změny, jako horní míra, aby vlastně bylo jasné, co je nejcennější pro daný revír a což je pro revír i atraktantem. V současnosti se řeší především to, jestli se chytá tak jak má, ale neřeší se, že si rybář ponechá 15 kg kapra, nebo 300 kusů ryb ročně. Čemu má RS zamezovat, když nemá pro ochranu revírů prostor a o nějakém super zarybnění si v konečném důsledku můžeme nechat zdát. Neschopnost svazu vytváří prostor pro zkvalitňování obsádky soukromých vod, kde jsou jednoznačně schopni říci, že výdaj v řádech set tisíc není vyhození peněz, neboť obsádka ve vodě má podstatně vyšší hodnotu. Uvědomte si, kolik třeba takový 15 kg kapr stojí, myslíte že 15 kg x 60,– Kč/kg?, určitě ne a pokud o nějakém takovém dodavateli budete vědět, sem s ním, jistě jeho služeb využiju.

Čtvrtek 16. ledna ve 14:33® BigMike

hraji> no vidíš a jaká je s nimi zkušenost, vyplatí se? Kolik má jeden čistého, jakou pracovní dobu? Musí něco vykazovat? Dyť jsem psal, že bych klidně i zvýšil cenu povolenky, pokud by profi byli přínosem.

Středa 15. ledna ve 22:35® nnnap
nnnap

haha, dík jiří, že máš s kolegy ze strany trpělivost. Já bych byl méně diplomatický.

Středa 15. ledna ve 22:24® hraji
hraji

BigMike> no ale ten kraj ty peníze zase musí vzít od členů, ne? My máme v MRS 6 profi RS a stojí to ročně několik milionů.

Středa 15. ledna ve 22:11® BigMike

hraji> tohle vše by muselo jít z krajských prostředků! Ale asi to stejně nemá cenu rozebírat:))

Středa 15. ledna ve 21:43® hraji
hraji

BigMike> ale MO, která má 100 členů, bude na zaplacení dvou profíků potřebovat na jeden měsíc jejich práce včetně odvodů minimálně 80 000 korun, to je 960 000 korun na rok, to je 9600 korun na jednoho člena a rok. kdyby měla 1000 členů, furt je to 960 korun na člena a rok. Vyplatí se to? Jde vůbec vyčíslit úspora, která vznikne zavedením takové RS?

Středa 15. ledna v 17:59® BigMike

hraji> psal jsem 2 ks na místní organizaci s krajskou působností. Jasně, dle velikosti MO, někde by nebyl nikdo, když má MO 100 členů, jinde třeba 4 ks. Na kraj odhadem třeba 40 členů. Jasně, že by jezdili ve 2. A je mi jasné, že jako policie, ani tady by nebylo možno uhlídat všechno, ale soustavný pohyb, dobré vybavení, mobilnost, tlak okolo vody by udělal své! Ale tak jako všude ve světě, řeší se p´čoviny a základní věci se odsouvají nebo bagatelizují. Ale když si vezmu, že vydry nám sežerou komplet násadu ve 3 rybnících, jen na potoce za zimu vytahají přes 300kaprů přes míru, nějakého candáta, sumíka, nepočítám malou běl, o řece ani nemluvě… Kormoráni sem tam něco také zobnou a pak má cenu řešit kraviny jako roční limit úlovků?:))))))))­))))))))

Tento příspěvek byl editován 15.1.2014 17:00:29 uživatelem BigMike.
Středa 15. ledna ve 14:48® hraji
hraji

BigMike> je pár faktických poznámek. Dva profi RS na kraj, to jsou dva lidi, kteří v rámci své pracovní doby pokryjí 16 hodin z 24 hodin. Ovšem 5 dnů v týdnu. U nás to znamená uhlídat 6000 hektarů vodních ploch. Při současném stavu legislativy by bylo ideální, kdyby navíc jezdili spolu, aby měli „převahu“ jako svědci zjištěného přestupku. Navíc je potřeba si uvědomit jednu skutečnost. Když RS zkontroluje rybáře a on má vše v pořádku, odejde RS kontrolovat dál. Nikde není žádná záruka, že se vzápětí nedopustí zkontrolovaný rybář přestupku. Nelze hlídat všechny a pořád, na to by nestačila ani Policie ČR se svými tisícívkami mužů ve službě. Takže zavádět profi stráž ano, ale rozhodně ne v počtu dva, to jsou opravdu jen vyhozené peníze. Pravomoce RS nemůže určit nikdo jiný než parlament zákonem.

Středa 15. ledna ve 14:13® BigMike

Kdysi jsem sem dával článek: http://www.chytej.cz/…n-vzpominat/ Tam jsem se vybrečel jak to s RS vidím já:)) Je fakt, že nyní se přestupek řeší jak psal Hraji a je to na delší dobu to sebrání povolenky. Tedy alespoň u nás na jihu a myslím, že by to tak mělo být všude a ne, že za 3 neděle onen dotyčný opět chytá! A že mám „svého“ člena RS a když je třeba tak mu zavolám? Mnoo, to je jeden z důvodů proč jsem RS položil. Přímo jsem miloval, když jsem všeho musel nechat, někam jsem vyrazil a pak se z toho vyklubala kravinka anebo už bylo po všem, nikde nikdo jen stěžovatel. A nebo se stejně nic nevyřešilo, někdy byl přístup PČR velmi, velmi podivný. A když jsem na zavolání nejel, byl jsem špatný já. Ale věřím, že se už hodně zlepšilo! Když si nyní občas já zavolám „svému“ členu RS, skoro vždy je jinde a abych byl upřímný, ani se mu nedivím.)) Pořád tvrdím, že by se měli zavést profíci, jistě by se na ně prostředky našly, i za cenu zvýšení ceny povolenky!!! 2 rozumné (ne žádná zakomplexovaná paka)členy na MO s krajskou působností, kteří by šmejdili, měli nějaké pravomoci, byli v bezprostředním kontaktu s PČR nebo mě.policií, jeden vedoucí na kraji který by to koordinoval, do toho něco dobrovolné RS, důsledné vymáhání práva a ono by to šlo!!!

Jaké máte zkušenosti s profíkama na j.Moravě? Jak to je na Slovensku, tam je to prý přehlednější, větší pravomoce, i policie má snahu…

Tento příspěvek byl editován 15.1.2014 13:15:37 uživatelem BigMike.
Středa 15. ledna ve 12:08® Mysak1

hraji> O.k. ale pokud to uvidím znovu tak se zachovám stejně a budu věřit že se chytne za nos třeba jeden ze sta! Třeba!!! Chjo.

Středa 15. ledna v 11:19® hraji
hraji

Mysak1> bez urážky kolego, máš přesně ty samé idealistické představy, jak jsem měl já. Akorát že já za sebou mám už mnoho let „služby“, desítky zadržených povolenek a zkušenosti. Běžný rybář, jakmile chytí rybu, kterou by snad mohl zabít a odnést, zapomíná na předpisy, zapomíná na svoji rybářskou čest, jaky by těch často jen s bídou dvacet deka masa znamenalo hranici mezi životem a smrtí. Jak jinak si vysvětlit, že zabije s bídou mírového pstruha, ponechá si podmírovou ostroretku a podobné věci. Tresty, které by možná znamenaly skutečně trest, se dávají v tomto státě jen těžkým zločincům a ještě ne vždy. Přitom po nás chtějí, abychom každý přestupek zadokumentovali málem jako vraždu.

Středa 15. ledna v 10:59® Mysak1

hraji> Já netvrdím ,že to lze vždy vyřešit relativně jednoduše jako v tomto konkrétním případě. Právě že večer dojet nemohl. O to víc mrzí ,když zjistíš že to vlastně bylo zbytečné. Pokud by dotyční byli bez povolenky do konce roku určitě by nad svým jednáním minimálně přemýšleli. Určitě nejde zkontrololat a uhlídat všechy takyrybáře ale pokud se rozkřikne, že někdo přišel o papíry a zaplatil mastnou pokutu dost lidí si svoje protiprávní jednání odpustí a zjistí ,že počet ks a kg dle RŘ a BP mu bohatě stačí.

novější starší
Stránky:   163 162 161 ...