Chytej.cz

Muškaření

V diskuzi je 54.568 příspěvků, z toho 54568 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pátek 8. srpna 2014 v 9:42® Buko

jehla> V neděli ráno jedu na Jizeru pomoct Monfišákům s vázáním na dětském táboře.Je to sice o nervy ale vždy na to rád vzpomínám. V pondělí mne máš na Labské.Děti tam budou jezdit, takže se Tě zdvořile zeptám co máme vázat, aby Ti par…ti něco pochytali. Zhruba sice vím, ale Ty jsi tam letos už několikrát byl.Nezapomenu, jak jsem chytal na přítoku na FRN lipany na hod.Miloš Zeman se do mne obul, že je to plavačka. Tak jsem vzal prut bez signalizátoru a hodil jsem na ně své mouchy. A fungovalo to stejně. Na podzim měl Miloš na Ohři dvanáctistopák ve dvojce. V Bosně s ním chytal 50 cm duháky. Docela se těším na letošní muškařskou školu. Ti lipani musí mít kolem 35–40 cm.

Tento příspěvek byl editován 8.8.2014 09:43:50 uživatelem Buko.
Pátek 8. srpna 2014 v 9:12® jehla

BUKO – Zdar draku, budeš na tý Labský, jak jsi se zmiňoval? Já se tam chystím na neděli a zůstanu do pondělka, pokud ti to vyjde rád tě uvidím. Posledně mi tam fungovaly docela šílený vzory mušek, dáme konzultaci a jedno chlazený, pokud to vyjde? Předpověď počasí je fajn, vidím to slibně…a stejně tam musím, posledně jsem si tam nechal kufřík s vázáním..:-)) )

Tento příspěvek byl editován 8.8.2014 09:13:03 uživatelem jehla.
Středa 16. července 2014 v 15:22@ Palivec

Uzlíky…

http://www.pikespeakflyfishers.org/…/tackle.html#…

Pondělí 14. července 2014 ve 13:44® jepice-zruseno

LaMa> Nevim, já to tou jehlou udělaný mám a drží to jak má, ten uzel, kterej je kolem tý šňůry, je určitě míň zadrhávací, než bužírka. Akorát u jedný starší šňůry mi to tou jehlou nejde vůbec udělat. Když máš delší prut, tak je jasný, že ten návazec ti do oček většinou neleze. Já teďkons na potoky používám proutek 180 cm a ten když se ohne, tak to někdy při zdolávání tahám rybku přes ten spoj.

Čtvrtek 10. července 2014 ve 22:25® LaMa
LaMa

jepice> buzirka mi nevadi ale vadi spis ocku :-) ten pruchod neni idealni ale da se to prezit… taky mam radci kdyz to mam omotane niti ale mam to jen na jezerach bo tam pouzivam dlouhe navazce a na ostatnich prutech ne bo se mi s tim nechce s*at ;-) na rece to je jedno tam tak dlouhe navazce nepouzivam abych s tim mel problem… to provleceni skrz lajnu jehnou – no neverim tomu :-) na prut bych si to „asi“ nedal…

Čtvrtek 10. července 2014 v 19:22® yerrx
yerrx

olda> natlačil jsem tam toho asi tak 15 cm

Čtvrtek 10. července 2014 ve 13:43® olda
olda

Palivec> Jsem starší ,a to strkání tam už mi moc nejde.

To video jsem chtěl natočit,bohužel babička je proti.

Tento příspěvek byl editován 10.7.2014 13:45:49 uživatelem olda.
Čtvrtek 10. července 2014 ve 12:36® jepice-zruseno

LaMa> Vám tam ta bužírka nevadí? Játo tak měl a nějak mě to neštimovalo, tak jsem to místo toho omotával tenkou nití a zalakovával. Teď to mám přes tu jehlu a připadne mi to bejt nejlepší.

Čtvrtek 10. července 2014 v 10:41@ Palivec

olda> Co děláš po 10sec do konce minuty Oldřichu (a Boženo)?

foto/diskuze/muskareni/2014/th-img108203.jpg
Čtvrtek 10. července 2014 v 10:38@ Palivec

olda> No pokud se to dělá, jak má. Pokud je někdo začátečník, jako tenhle soudruh, má problém ho tam vůbec strčit. Viděl jsem to na vlastní (ježkovy) voči. Držel punčošku 5 cm od konce a pokoušel se do ní strčit šnůru…Ono to tak nejde nikomu. Oldo, natoč video, jak ho tam strkáš a šoupni to sem začátečníkům.

Čtvrtek 10. července 2014 v 10:34@ Palivec

yerrx> Každej den 3×.

Středa 9. července 2014 v 17:45® LaMa
LaMa

yerrx> na sekundak se vykasli, cele to nakonec stvrdne diky tomu a to neni uplne cool, kdyz davas uz tu buzirku tak staci jedna na zacatek rychlospojky… to ze tam mas dve bude uplne na pikacu prochazet ockem uz tak kdyz tam je jedna tak se seka o koncove ocko… navic jedna buzirka v poho udrzi i slona… misto buzirky je lepsi vzit do ruky bobinu a ovazat to niti ;-) par ovinu na jedno misto kapka aquasuru nebo jineho pruzneho lepidla a drzi to a krasne to i prochazi ockama…

Středa 9. července 2014 v 16:11® olda
olda

yerrx> Ty si 4cm šnůry tlačil do spojky 1 hod?to je tak na minutu

foto/diskuze/muskareni/2014/th-img108182.jpg
Středa 9. července 2014 ve 12:07® yerrx
yerrx

tady mám připravenou sbírku mušek, doufám že něco bude použitelné, protože většina toho je z anglie

foto/diskuze/muskareni/2014/th-img108174.jpg
Středa 9. července 2014 ve 12:05® yerrx
yerrx

strčil jsem to dovnitř ( teda skoro hodinu jsem to tam posunoval :-) ) pak jsem to přelil trochou sekunďáku a přetáhl bužírku na přechodu mezi šňůrou a spojkou a druhou jsem dal jakoby na konec té šňůry a mikrokroužek. Jak často se to mění ?

foto/diskuze/muskareni/2014/th-img108173.jpg
Středa 9. července 2014 v 7:57® jepice-zruseno

yerrx> Já to v poslední době řeším tak, že do středu tý šňůry vrazím jehlu, po zhruba jednom centimetru jí propíchnu plášťěm šňůry a pomocí toho provlíknu silnější vlasec. Pak kolem tý šňůry udělám takovej podlouhlej uzel na vlasci. Toho silnějšího vlasce nechám tak 50 cm a dám mikrokroužek. Do toho mikrokroužku pak už přivazuju návazce z normálních vlasců (buď si to navážu ujímaný, nebo někdy stačí jeden průměr).

Středa 9. července 2014 v 5:59@ Palivec

yerrx> Chtěl jsi to srtkat ven? A nevěř mu, stačí to naslinit.

Úterý 8. července 2014 ve 20:46® yerrx
yerrx

bubu> díky moc, už to chápu, nevěděl jsem že se to strká dovnitř

Úterý 8. července 2014 v 19:18® bubu
bubu
yerrx>
Úterý 8. července 2014 v 18:20® olda
olda

yerrx> http://www.ubrcala.com/…eader-6X-9ft

Po nasazení rychlospojky do očka navážeš ujímaný návazec,na jeho konec můžeš dát mikrokroužek a do něho samotný návazec na který vážeš mouchy.ujímané návazce mají různé síly vlasce na konci,musíš si vybrat sám jaký ti bude vyhovovat.

Úterý 8. července 2014 v 17:51® olda
olda

yerrx> http://www.muskareni.cz/…h/artic3.php?…

Úterý 8. července 2014 v 17:50® olda
olda

yerrx> http://www.muskareni.cz/…h/artic2.php?…

Ne, šnůru nasuneš do spojky ,mužeš zalepit a přetáhneš bužírku. To jedno očko čistě odstřihni.

Hledej přes googl,dá se najít úplně vše,taky začínám,tak moc radit nemohu.

Úterý 8. července 2014 v 17:43® yerrx
yerrx

olda> tu spojku právě mám, ale nevím jak na to. Protáhnu šnuru očekm a přetáhnu bužírku zalepím/zatavím a na druhé očko spojky přivážu silon ? (a to jako drží :-D )

Tento příspěvek byl editován 8.7.2014 17:44:16 uživatelem yerrx.
Úterý 8. července 2014 v 17:41® olda
olda

yerrx> http://www.ubrcala.com/…Rychlospojky Taky to jde takto.

Úterý 8. července 2014 v 16:43® yerrx
yerrx

zdravím, chtěl jsem se zeptat, jak připevnit silon na konec šňůry. Mám nějakou spojku ale nevím jak na to, když jsem udělal na konci šňůry očko silon ho časem rozřízl

Úterý 8. července 2014 ve 14:48® jepice-zruseno

Filkiller> Na muškaření není nic složitýho, ale začít je stejně obtížné, ajko s jinou technikou. Pokud tedy nemáš nějakého kamaráda, který umí poradit. Nazačátek je potřeba si rozmyslet kde budeš chytat a co tam je za ryby. Dříve byl na naše řeky doporučován přibližně prut aftma 5/6 v délce 2,10 – 2,70 metru (7 – 9 stop). Pokud však v okolí nemáš žádný dramaticky velký vodní tok, bohatě postačí aftma 4. Aftma ve stručnosti označuje hmotnost šňůry, která k prutu přísluší. Na začátek doporučuji já šňůru oboustranně ujímanou plovoucí, naviják jakýkoliv odpovídající velikosti. Moc bych to neprožíval a koupil na začátek klidně nějakou slušnější sadu.

Pondělí 7. července 2014 ve 22:34® LaMa
LaMa

Filkiller> doporucuji precist si clanky muskareni pro jantary ;-) a dalsi jine clanky/diskuze na netu je toho mraky

http://www.chytej.cz/…lne-jantary/

http://www.chytej.cz/…-jantary-ii/

Pondělí 7. července 2014 v 19:40® Filkiller

Dobrý den jsem v muškaření úplný laik a proto bych se chtěl zeptat jaký naviják, prut, šňůru bych si měl koupit. Děkuji za odpověď

Neděle 29. června 2014 ve 12:56@ Palivec

Karasák> Trochu srandovní formulace. Vím jak jsi to myslel, LOL.

Jsem si vzpomněl na „…tam hore na Považí p…a 7 kilo váží…7 kilo, pol deviata, podla toho, ako chlpata“.

Neděle 29. června 2014 ve 12:51@ Palivec

Ta fotka na levo má být křepelka: http://www.fler.cz/…l-1g-2972641 Podobné je peří z perličky.

foto/diskuze/muskareni/2014/th-img107884.jpg