smartCHYTEJ

Muškaření

V diskuzi je 53.447 příspěvků, z toho 53447 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   1.782 1.781 1.780 ...
dnes v 18:08@ Palivec

Chorchus> U mne byli syn i s vnukem v pátek, přemlouval jsem je, ale nedali se nahuckat na ofoukání vichřicí u potoka.

Čtvrtek 17. dubna ve 22:23® Chorchus
Chorchus

Palivec> no u nás byla strašná kosa, silný vítr a do toho ještě chcalo, prostě lepčí počas jsme si nemohli přát. Ale jinak rybky brali poctivě, prostě paráda. Dva kousky 42 a 45. Neodolal jsem a mušel jsem tam zaskočit ještě dneska na večer a to už i sluníčko vysvítlo, tak jsem si to užil. A v sobotu mi přijede syn, tak jdeme na celý den.

Čtvrtek 17. dubna ve 21:52@ Palivec

Chorchus> No co jsi tím trianglem vystrašil k smrti? Já ještě nebyl. Dnes jsem si jen obešel 5 pstruhových potoků v místech,která znám důvěrněji, ale bylo tak zima a takový vítr, že jsem ani vercajk nevytáhl z auta. A nikde ani noha. I pes mne stále tahal k autu. Kdybych měl ten bamboo triangl,tak se překonám a vyšibuje.

Čtvrtek 17. dubna v 6:40® timbab
timbab

jepice> Já se bavím o pstruzích, ne o P či MP vodě.

Středa 16. dubna ve 23:18® jepice

timbab> Já myslím, že na MP rozhodně lepší gumová žížala v dubnu nebude, protože to je považováno za přívlač :-)) Dneska jsem musel mouchám zkracovat štěty na prdeli, aby neměly 5cm a bylo vše dle řádu.


Rybářský e-shop TOMI-FISHING.cz
Středa 16. dubna v 7:06® timbab
timbab

timbab> Nebo ne.
Ale určitě lepší gumová než normální a nejlíp moucha.Kdo to nechápe je vocas :-D

Středa 16. dubna v 7:04® timbab
timbab

David H.> Asi tak :-)

Středa 16. dubna v 0:27® jepice

timbab> Zatimco kdyby ta žížala gumová z nastrahy.cz, tak by bylo všecko OK :-D To já si jen tak musím rejpnout, neberte to osobně

Středa 16. dubna v 0:15® David H.
David H.

timbab> na sumčák :-)) )

Úterý 15. dubna ve 23:39® timbab
timbab

jepice> Ti jsou zralí na klacek.

Úterý 15. dubna ve 23:14® David H.
David H.

jepice> ne

Úterý 15. dubna ve 23:08® jepice

David H.> Hele a plavačkářům, kteří od zejtra drtí na eMPéčku potočáky na rousnici nepopřeješ, jo? :-D :-)) pivo

Tento příspěvek byl editován 15.4.2014 23:09:33 uživatelem jepice.
Úterý 15. dubna ve 21:17® David H.
David H.

Přeji všem pohodové zahájení!

Úterý 15. dubna ve 21:16® JKemr
JKemr

Palivec> Jestli šikovný nevím, ale jsem to já:-) Něco jsem už vybral, snad nešlápnu vedle

Úterý 15. dubna v 19:40® Chorchus
Chorchus

Palivec> u nás su 4 st. a chčije, zítra mám dovču a jdu ryby seznámit s tím trianglem, možná že samy vyskáču z vody, když to uvidí. :-)

Úterý 15. dubna v 17:00@ Palivec

PetrZ> Já to nemám, jsem dědek,co si už dopřál lepší, či spíš dražší vercajk. Ale Redington je slušná značka a ten set nemá špatnou cenu. Redigton má ovšem i jiné kousky… http://www.redington.com/…ishing-rods/

Ale furt tvrdím, že to o tom až tak není. Musí být ve vodě ryba a musíš to umět. Aspoň trochu. Když jsem začínal, chytali jsme vším možným. A byli jsme rádi, že to máme. Dnes se s tím těší vyznavači retro.

Úterý 15. dubna v 16:53® PetrZ

Palivec> Podobnou soupravu mám už nějakých 5 – 6 let, možná déle. Jen je to dvoudíl a bez tubusu a myslím, že na moje muškaření je to super. Jo a stál tenkrát asi tři a půl…

Tento příspěvek byl editován 15.4.2014 16:55:38 uživatelem PetrZ.
Úterý 15. dubna ve 13:46@ Palivec

JKemr> A dodám, že ten set není jen na malé vody a je v něm vše potřebné, tedy prut, naviják, backing (podmot šňůry na navijáku), šňůra… Ještě mušky a naučit se to…

Moje tchýně nebohá vždy říkala, že není tak bohatá, aby si mohla kupovat levné věci.

Úterý 15. dubna ve 13:43@ Palivec

JKemr> Ty jsi ten šikovný velkovýrobce voblerů, že?

Neradím ti, nakupovat podle rad na webu. Lepší je spojit se se zkušeným muškařem.

Ale kdyby jsi si koupil set, jako podobný soudruh co se ptakl na MRKu, chybu neuděláš. Ten set je sice za 5, ale dobrý.

Přečti si to celé: http://www.mrk.cz/diskuse.php?…

foto/diskuze/muskareni/2014/th-img106136.jpg
Úterý 15. dubna ve 13:43@ Palivec

JKemr> Ty jsi ten šikovný velkovýrobce voblerů, že?

Neradím ti, nakupovat podle rad na webu. Lepší je spojit se se zkušeným muškařem.

Ale kdyby jsi si koupil set, jako podobný soudruh co se ptakl na MRKu, chybu neuděláš. Ten set je sice za 5, ale dobrý.

Přečti si to celé: http://www.mrk.cz/diskuse.php?…

foto/diskuze/muskareni/2014/th-img106135.jpg
Úterý 15. dubna ve 13:36@ Palivec

jepice>Mladý a pohodlný, LOL. Překonej to. I já se o to zítra pokusím.

Úterý 15. dubna ve 13:36@ Palivec

olda> No, u nás byl ráno sníh na autech…

Úterý 15. dubna ve 12:38® jepice

olda> Děkuji za přání, já pokud budu zahajovat, tak pouze na MP (nemám P povolenku), ale to počasí mě ven vůbec neláká :-)

Úterý 15. dubna v 11:27® olda
olda

Tak přeji všem kteří zítra budou zahajovat hezké zážitky,a dobré počasí,pokud možno. Buďte na rybky hodní a usměvaví,oni si to zaslouží.Petrův zdar.

Sobota 12. dubna v 17:59® Pawell

JKemr> Zde najdeš odpovědi na své otázky http://www.mrk.cz/clanek.php3?…

Sobota 12. dubna v 17:12® JKemr
JKemr

jepice> Děkuji za rady. Ještě se chci zeptat na rozdíl mezi DT a WF u šňůry a co značí označení 5, 6, 7 atd., je to její váha, potápivost nebo co?

Sobota 12. dubna v 15:57® jepice

JKemr> Nevím co radit, možností je spoustu. Snad jen že já bych to viděl na prut v délce 270cm (9 stop) vhodný na šňůru číslo 5, plovoucí šňůru č. 5 DT (oboustranně ujímanou), ale klidně i WF a naviják, do kterýho se ta šňůra 5 vejde (jestli má bejt kvalitní, nebo to je jenom zásobník šňůry je už věc názoru). Ještě než se tu objeví Palivcovo doporučení literatury, já zde doporučím jednu tenkou polopatickou knížku: Karafiát, J., Macháček, M., 2002: Muškaření a vázání mušek. Agentura FOX, Nové Město nad Metují, 145s.

Sobota 12. dubna ve 13:51® JKemr
JKemr

Dobrý den,

potřeboval bych poradit ohledně nákupu muškařského vybavení. Intenzivně se věnuji technikám přívlač a feeder a rád bych zabrousil i do muškaření, především proto, že mi muškaření do jisté míry může nahradit přívlač v jarních měsících, kdy se na mimopstruhových revírech ještě nesmí vláčet a lov na mušku umožňuje aktivnější vedení nástrahy, což mě velice baví. Přiznám se, že o lovu na umělou mušku nevím vůbec nic, snad jen dokážu nahazovat pomocí šňůry, jelikož to byla jedna z disciplín na Zlaté udici, když jsem ještě kdysi závodil. Rád bych nějaký set do 2500Kč, ale vůbec se nevyznám v parametrech(oz­načení velikostí navijáků, prutů atd.). Lovit budu převážně na středním Labi a to především ze břehu. Cílené ryby jsou tloušti, perlíni a jeseni. Dále nevím, jakou šňůru zvolit-zda plovoucí nebo potápivou. Pokud by jste byl někdo ochoten a dokázal mi odpovědět na moje otázky, třeba do osobky, byl bych moc vděčný.

  1. označení velikostí navijáků
  2. značení prutů(délka, akce, tvrdost atd.)
  3. kdy použít plovoucí a kdy potápivou šňůru
Neděle 6. dubna v 8:49® Mrknato

šimpik> Pokud vyloučíme „muškařské pásmo“ tak ve VČ. před i po 31.8. rozhoduje pouze použitá nástraha, zda jde o lov umělou muškou, nebo přívlač. Nicméně nikdo ti nezaručí že i v tomto kraji narazíš na exota, jako je třeba medvěd, s omezeným chápáním jedné věty rozvité ve vyhlášce a pro úplný jantary v RŘ…

Pátek 28. března v 8:01® satan666
satan666

LaMa> no ale ricka vypada pekne ti povim..uprimne receno,ja moc nebrodim-to uz musi byt,ale u Kiwijovcu budu a rad..nebyl bys pritez,ale chapu,ze by to bylo slozitejsi.jak si psal,tak to vnimam podobne..nebude to jen o rybach,ale poznani dalsich"z 2 konce sveta Musaku",vymenime zkusenosti,priroda tam je Naprosta Pecka a ty reky..co k tomu dodat-mazec jak blazen.a to uz vubec nemluvim o tech Monstrech co tam jsou..ja to mam hozene tak,ze s Mikem"pruvod­ce"stravim par dnu a pak uz jen Sam ci pokud najdu spojence"tak s nim celou dobu pobytu..spani bude prevazne u reky ve stanu,vareni na varici,vzdy po par dnech,navrat do civilizace,dokoupit jidlo a veci co budou potreba,a pak zase hura do divociny.hodne veci uz jsem prave konzultoval s Mikem.je to 1 z Nejlepsich Pruvodcu na Ostrove-dostal jsem se k nemu pres meho kamarada.tipuji tedy,ze to bude Rybarina na kterou do Konce Zivota asi jen tak Nezapomenu.soude i podle fotek co ma na Strankach.akorat tedy jestli poletim sam,tak mam problem v tom,ze nemam ridicsky prukaz,takze resim dopravu,hlavne nejake ty presuny na Ostrove.i kdyz pocitam ze jich zas tolik nebude.asi stopem-Kiwijovci jsou pry hodni a radi berou stopare.tak uvidime.

novější starší
Stránky:   1.782 1.781 1.780 ...