Chytej.cz
NOVINKA - HÁČKY NA ČEBURAŠKY

Muškaření

V diskuzi je 54.014 příspěvků, z toho 54014 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   1.801 1.800 1.799 ...
Pátek 22. května ve 20:41® Sintrix

Klobasa> pokud mohu odpovědět i já, pak se obávám, že doba lovu je stejná jako před minimálně 42 lety.

Pátek 22. května v 6:09® Spayline

LaMa> Parma je pro mě na MP cílová sportovní ryba, proto musím nabídku schránkáče prodloužit na alespoň půldruhé hodiny. Okousaní duhoví granuláci na P revírech mě zajímají pouze jako občasný doplněk stravy. :-)

Čtvrtek 21. května ve 22:09® LaMa
LaMa

Spayline> :-D tak to mas vydrz 2 hodiny jednu mouchu koupat ve vode kdyz ji ryby zrovna nechcou… 10–15min max a pak jde na radu jina pokud je moucha v danou chvili out…o suche nemluvim, tak nekdy staci 1–2 nahozy a jde na radu jina :-D

Čtvrtek 21. května v 19:54® Spayline

LaMa> Podle mých dostupných zkušeností rozhoduje 1) vyšší výskyt živých schránek v toku, 2) váha napodobeniny, 3) proporční velikost/silueta napodobeniny s ohledem na existující živé (lze lehce přehnat), 4) atraktor – barva červíka, 5) vedení nástrahy – prezentace, 6) mít kliku, štěstí přízeň sv. Petra. Než byl dostupný TNG, musel stačit větší brok nebo nit olova. Schránkový chrostík pro mě není absolutní nástraha, po dvou bezkontaktního hodinách jde zpět do krabičky. :-)

Čtvrtek 21. května v 16:40® LaMa
LaMa

mvincik> jj vim ale posledni dobou tomu moc nedavam jak lovu tak ani vazani… motivace se vytraci… loni sem na to cosi pochytal a jak tomu bude letos netusim… na rece jsem letos chytal vsehovsudy hodinu a to je uz mesic po zahajeni… :-(( pomalu ale jiste se preorientovavam na stojaky, kde clovek nemusi brodit a muze si sednou na zadek a muskarit ze brehu nebo pontoonu…a na jezeru takove mouchy do vody nehazu ;-)

Tento příspěvek byl editován 21.5.2015 16:41:05 uživatelem LaMa.
Čtvrtek 21. května v 15:51® mvincik
mvincik

LaMa> Martine, ať už je to jakkoliv, nejlepší odpověď ti vždycky dají samotné vycházky a lov na tyto výtvory. To ti nejlépe ukáže, zda to ryby akceptují či ne, však to sám dobře víš. A na nějaké zaručené předlohy…se nehraje. V tom je to krásné.

Čtvrtek 21. května ve 12:35® LaMa
LaMa

Co se tyce schrankovych chrostiku tak pokud se neplatu (a plest se klidne muzu bo moje pozoraci schopnosti u vody nejdou kdo vi jake), tak larva vyuzivama materialu ktere jsou v dane lokalite dostupne a jako prvni vrstu dela prave z toho jemneho pisku a jemneho sterku, pak na to vrstvi uz vetsi casti jako napr. drobne kaminky, klaciky apod a ty se taky barevne lisi dle slozeni stavebniho materialu dane vody…takze dle meho skromneho nazoru :-) na barve schranky az zas tolik nezalezi, a pokud to bude lehce ohlisne tak to bude i lepe videtelne pro rybu nez maskovana schranka ktera splyva s okolim… vazu je z mixu dabbingu ruznych barev tak abych se priblizil ruznorodosti barevnych odstinu, ktere ve vode muzou byt, proto tyto zvolene kombinace barev… Ryby to zerou i kdyz na to zrovna ne moc casto chytam a pokud je muj nazor skresleny nebo mylny rad se priucim necemu noveho…Kazdopadne delal jsem vazaci postupy techto musek a pro ty co to nevideli… 3 a 4 muska obsahuje i piskovou barvu dubbingu (slozeno ze 4 barev syntetiky od piskove po hnedou/černou – opaleno zapalovacem aby se vytvorila drobna imitace kaminku/sterku)… 1 a 2 muska vazana z mixu prirodni veverky a masky zajice, barevnou kombinaci si nasledne umi kazdy predstavit jak to vypada po namoceni…

Čtvrtek 21. května v 10:18® mvincik
mvincik

Palivec> Oooo pane Bože, snad jsem se tě tolik nedotkl. Někdy tady opravdu exceluješ svojí dominantní všeznalostí a díky tomu zajisté odrazuješ spoustu těch, co by i jinak přispěli. Je to škoda.

Jinak já u nás vídal a pořád vídám i silnější schránkáče, než LaMa uvázal. S jedním ale souhalsím, jsou obalené pískem a světlejší.

Čtvrtek 21. května v 9:33® Klobasa
Klobasa

Palivec> Do kolika se dříve za starých časů chytávalo na P. nebo MP vodách?? Ptám se proto, že nás mladší svaz diskriminuje pátou hodinou, já bych zatím ještě přetahoval rád.

Středa 20. května ve 21:10® Cudla
Cudla

Palivec> To je schválně aby rypáci hodnotili „jen fotku“ a né provedení......

Středa 20. května v 11:19® Spayline

Palivec> Já to tušil, žes borec, co každýho nakope… Se těším, až tě potkám, tebe vyčuchat nebude problém, školící hrdino.

Středa 20. května v 6:14@ Palivec

Cudla> Asi ani netušíš, jak se ti ta fotka povedla.

Středa 20. května v 6:13@ Palivec

Spayline> Nakopat tě můžu, to jo. Jde jen o to, do čeho.

Středa 20. května v 6:12@ Palivec

LaMa> Zatížení olovem (dříve), nebo menším wolframem, rybám kupodivu nevadí. Ony ty malé mušky s kuličkou wolframovou dia třeba 5 mm jsou hnusné, ale fungují. Já je rád nemám a ani nemotám. Radši namotám elektromotorkem wolframový drátek na tenký háček. Obdivuji tvoji píli, ta je příkladná. Ale je to asi věkem. Taky jsem byl pracovitější mladší. Když jsem byl mladší, přišel jsem v prosinci domů v 17. hodin, vzal vercaj a šel na mníky. Dnes mne k tomu nepřinutí ani vidina překonání osobního rekordu (82), ani chuť pečené tresky sladkovodní, či pečených jiker, nebo mlíčí.

Úterý 19. května ve 21:33® Cudla
Cudla

Je to mobilem ale funkční.Material různé zbytky+moje šedivý fousy…

Tento příspěvek byl editován 19.5.2015 21:35:03 uživatelem Cudla.
foto/diskuze/muskareni/2015/th-img113832.jpg
Úterý 19. května v 16:22® Spayline

Palivec> Trochu se kolego odkopej, ať vím, kdo mě tady školí, předlož výsledky, úspěchy, mušky… Tebou zmiňovanému přírodnímu vzoru sotva odpovídá kdejaká muška – nymfa, mokrá, suchá, v našich krabičkách, v naprosté většině jsou pouze stylizované, což je při záběru adrenalin, který nemá s bojlíz či kostňákem srovnání.

Ty dokonalé, kopírující přírodní vzor, jsou display, pouhá modelařina šikovných rukou, většinou ale zcela nevhodná pro její mechanickou chatrnost pro praktický lov. LAMA umí, to je jisté… :-)

Úterý 19. května ve 13:37® LaMa
LaMa

Palivec diky za vysvetleni… jinak mouchy jsou vazane na reku, tam je potrebas to zatizit, takze vyvorit extremne tenkeho chrostika bez dostatecneho zatizeni nejde… a aby mel jen 2mm prumer schranky je nerealne, kdyz jen hacek ma pomalu 1mm tak aby udržel i parmu… jen pro info: proporce musky – teličko vykukující larvy je z 2mm senylky a je tam 3,5mm tungsten – další proporce jdou odhadnout, ta vyvazana vykukujicí larva je o neco tenci a ve schrance je narvane olovo… entomologii pro muskare mam, ale to mi nepomuze v tom abych uvazal opravdu realnou mouchu s proporcemi 3cm na delku a 2mm na tloušku :-)

Úterý 19. května ve 12:23@ Palivec

jepice> Ty nečteš, že? Reaguješ, jako bych napsal něco jiného. Hmm, možná čteš, ale nechápeš napsané… A je tu ještě jedna věc – ty tlusté schránky z písku jsou většinou světlé. Tmavé, na které se hodí třeba páv, jsou tenčí. Měl jsem jich v rukou stovky. Jak jsem napsal, nachytat se na to, co namotal LaMa dá, ale nejsou to vzory odpovídajíci přírodnímu vzoru. Nebo dost málo. Sem se chodí školit začátečníci a třeba jin vysvětlovat věci.

Napsal jsem toto:

Jen ti, co na sebe lepí zrnka písku jsou tlustší.

A také, že ty nejtenčí jsem našel v potoku v Tatrách. Extrém byl na potoku vytékajícím nad Ždiarom, z Monkovej doliny z Belianských Tatier. https://goo.gl/maps/8Kfn9 Délka 3–4 cm, průměr 2 mm.

Úterý 19. května v 8:37® jepice

Palivec> Reálné foto od z wikipedie je fotka chrostíka s lehkou tenkou schránkou z nějakého stébla nebo něčeho podobného, nejspíše z úplně stojaté vody. Předpokládám, že LaMa to má na řeku, proto se mi to příliš tlusté nezdá. Fotka z té samé stránky: http://upload.wikimedia.org/…ly-larva.jpg

Tento příspěvek byl editován 19.5.2015 08:39:22 uživatelem jepice.
Úterý 19. května v 8:15@ Palivec

mvincik> Mluv, či piš za sebe. Mne zaujal jen tím, že je tak pracovitý. Letos jsem ještě nenamotal žádnou potvoru. Asi jich mám dost a ani se mi nechce.

Úterý 19. května v 8:13@ Palivec

Palivec> Doplním reálné foto:

foto/diskuze/muskareni/2015/th-img113820.jpg
Úterý 19. května v 8:11@ Palivec

LaMa> Takové sé váží a jsou i v knihách. Takový „Jágr“ robustní. Ale takového tlusťocha jsem z vody ještě nevytáhl, když jsem v ranmném věku svého muškaření, lovil hmyzáky vodní v českých,morav­ských a slovenských vodách. Extrém byl na potoku vytékajícím nad Ždiarom, z Monkovej doliny z Belianských Tatier. https://goo.gl/maps/8Kfn9

Délka 3–4 cm, průměr 2 mm. Chrostík ve schránce je většinou podstatně tenčí. Jen ti, co na sebe lepí zrnka písku jsou tlustší. Neříkám, že na to nechytíš rybu, když bere téměř vše a vypadá to jako jedlé (starej Liška a po něm Šimek opakoval, že „jsou dny v roce, ale je jich málo, kdy pstruh vezme všechno, co se zdá být jedlé“ – citoval jsem volně). Ale pokud na L"to" chceš chytat systematicky, tak… http://lnk.sk/yn3 Doporučuji Entomologii pro muškaře,od expertů Reisingera, Bauenfeinda a Loidla.

Úterý 19. května v 8:05® mvincik
mvincik

LaMa> Vždycky potešíš oko muškaře. :-)

Pondělí 18. května v 7:37® stopař
stopař

LaMa> Hezký :-)

Čtvrtek 14. května ve 21:47® LaMa
LaMa

Pár schránkových chrostiku…dlouho se tu zadna moucha neobjevila, tak neco prihodim ;-)

Tento příspěvek byl editován 14.5.2015 21:48:48 uživatelem LaMa.
foto/diskuze/muskareni/2015/th-img113745.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img113746.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img113747.jpgfoto/diskuze/muskareni/2015/th-img113748.jpg
Neděle 10. května ve 12:24® jehla

sfox> vo nic nejde, prostě původní nick později nešel použít…no a co, no…

Neděle 10. května v 9:06® Klobasa
Klobasa

jepice> O tom to je, i bez ryb9-)

Neděle 10. května v 9:04® Klobasa
Klobasa

Hogo Fogo> To je všeobecně platné pravidlo, které platí především pro blbé anonymy.

Sobota 9. května v 17:43® sfox
sfox

jehla> AC DC jseš ty ,já vůl.)))

Pátek 8. května ve 14:55® jepice

Klobasa> Mě nepomůže vůbec nic, ale pořád mě to baví :-D

novější starší
Stránky:   1.801 1.800 1.799 ...