Chytej.cz

Muškaření

V diskuzi je 54.241 příspěvků, z toho 54241 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   1.809 1.808 1.807 ...
Úterý 9. února ve 22:12® kubas
kubas

Draky> Proto to píšu :-D .

Úterý 9. února ve 22:07® Draky
Draky

kubas> Nooo od tebe je to čest. :-D :-D

Úterý 9. února ve 20:58® kubas
kubas

Draky> Na tebe dobrý podle mě :-D .

Úterý 9. února ve 20:55® Draky
Draky

LaMa> Je vidět, že to chceš mít opravdu promakaný. :-)

Já se teď pokouším o nějaké chmíří na 18 háčcích a je to trošku boj. :-D

foto/diskuze/muskareni/2016/th-img117921.jpg
Pondělí 8. února ve 21:16® LaMa
LaMa

Draky> jo, o podobne variante jsem taky uvazoval, ale nakonec jsem se rozhodl pro telicko mimo hacek… teoreticky kdyz budu mit hotovy zadecek tak pred vazanim by melo byt pro me jednodussi to domalovat… otazkou zustava zda to vubec pujde pomoci toho kotouce nejak srovnat do konusu…? prozatim jen sama teorie, uvidime jak bude vypadat praxe? (prozatim vim, ze nuzkama sestrihane to vypada hrozne a je zapotrebi jit jinou cestou)

Pondělí 8. února ve 20:11® Draky
Draky

LaMa> A co tahle varianta? :-) http://www.mrk.cz/musky.php?…

Pondělí 8. února v 18:27® LaMa
LaMa

Draky> jj z peny vazu celkem dost, dobre to plave :-) k vosam jsem se dostal jen okrajove, jeste jsem nechytil ten spravny grift aby to vypadalo tak jak by to vypadat melo :-) chtelo by to kotocovou brusku s nejakym hodne jemnym kotouckem abych mohl ten zadecek udelat do konusu pekne hladky, strihane to neni ono… v hlave to mam do detailu uvazane jen v realu to nejak pokulhava :-) ale vazu z peny jeste i housenky a chystam se i na mravence ;-) … ale aby to nevypadalo ze vazu jen z peny tak o wekendu jsem vazal nymfy a jigy ;-) sice ne do me krabicky, ale tyhle si je taky uvazu jen ve vetsi velikosti bo tyhle mikro mouchy zerou i mikro ryby… :-)

foto/diskuze/muskareni/2016/th-img117908.jpgfoto/diskuze/muskareni/2016/th-img117909.jpg
Pondělí 8. února v 15:17® Draky
Draky

LaMa> Krása jako vždycky. Koukám, že si teď hodně vyhraješ s pěnou. :-)

Děláš i nějaký vosy?

Sobota 6. února ve 22:37® LaMa
LaMa

Hanák 390bl Klinkhammer vel. 14… hačky né jen na klinkhammerky :-)

foto/diskuze/muskareni/2016/th-img117884.jpgfoto/diskuze/muskareni/2016/th-img117885.jpgfoto/diskuze/muskareni/2016/th-img117886.jpg
Pondělí 18. ledna v 15:56® LaMa
LaMa

Draky> diky ale doufam ze tloustum se obloukem vyhnu :-) tloust neni cilova ryba pro tyto koniky a zadne jine moje mouchy v krabkach… jedine ze by mel 40+ pak bych cilene musku tloustovi nabidnul… ;-)

Pondělí 18. ledna v 15:36® Draky
Draky

LaMa> Jsou parádní! Zdejším tloušťům by to určitě mooooc chutnalo. :-)

Pondělí 18. ledna v 11:52® Sintrix

Robert 2112> http://www.muskareni-karafiat.cz/kalendar-akci/ , nebo http://monfish.cz/muskarska-skola

Tento příspěvek byl editován 18.1.2016 11:53:39 uživatelem Sintrix.
Neděle 17. ledna ve 21:03® Sintrix

Robert 2112> řeku „dělali“ loni.

Neděle 17. ledna v 19:40® Robert 2112

Děkuji za tip,ale raději bych na řeku. Jo jo o to mi jde. Začal jsem muškarit loni, ale nemam kolem sebe nikoho kdo by mi řekl co a jak.

Neděle 17. ledna v 19:07® Sintrix

Robert 2112> podívej se sem. Sice letos "dělají " jezero, ale pokud ti jde o házení a vázání mušek tak to ber. http://muskarskezavody.cz/…kola2016.pdf

Neděle 17. ledna v 18:59® Robert 2112

Ahoj všichni, chtěl bych Vás poprosit o tip na muškařskou školu.

Neděle 17. ledna v 18:57® Sintrix

LaMa> vykrajovače v akci. Moc pěkné. Pak písni jestli budou chutnat rybám.

Neděle 17. ledna v 17:23® LaMa
LaMa

Dnešní mrazivy den stravený u svěračku :-) vazaním koniku…

foto/diskuze/muskareni/2016/th-img117651.jpg
Čtvrtek 14. ledna v 11:02® hraji
hraji

regulus> dopoledne, večer budeme v hospodě

Čtvrtek 14. ledna v 9:50® regulus
regulus

hraji> nazdar, dík za info, 9 hod myslíš jako dopoledne nebo veřer? Pokud dopoledne, tak mám smolíka, jsem mimo. Cinknu ti.

Čtvrtek 14. ledna v 8:18® hraji
hraji

regulus> ahoj, v sobotu 16. 1. 2016 od 9 hodin jsou zase vázací sedánky. Téma jsou mouchy na jezero

Středa 13. ledna ve 21:49® Cudla
Cudla

badtotem> Vyzkoušej „parodie“ na rudořitky různé varianty,zatížené i jen stržené ke dnu.......někdy funguje i bobeš…

Úterý 12. ledna ve 22:12® brčal
brčal

badtotem> v tuhle dobu to bývá těžké všude. Záběry jsou skromné a hodně opatrné :-)

Úterý 12. ledna ve 21:38® Karasák
Karasák

badtotem> Ohři sice neznám, ale teď by byla úspěšnější spíše nějaká nymfa. Na muchu je teď ještě docela brzo, lepší to bude až tak začátkem března, občas ryby ale dovedou překvapit :-)

Úterý 12. ledna v 18:33® badtotem

Ahoj, jsem začínající muškař v pokročilém věku :-) . Můžete mi někdo poradit, na jaké mušky chytat teď na Ohři? Ať tam dávám co chci tak jsem absolutně bez záběru :-) . Předpokládám chybu u mne.

Pondělí 11. ledna v 17:47® regulus
regulus

Malenovičák> technickej dotaz:

Používáš háčky s očkem?

Pokud ano, tak trhá se ti u nich silon??

Pokud ne, tak navazuj mikrokroužek stejným způsobem jako háček s očkem, pokud ovšem k tomuto účelu nepoužíváš nějaký speciální vytuněný uzel.

Pokud se týká 5 let starýho vlasce, tak to samozřejmě není optimální, ale z druhé strany, pokud by těch 5 let neležel na slunku, tak by to taková katastrofa být nemusela.

Zkus na mikrokroužky použít mladší vlasec a hlavně slinit, na sucho to dycky dře nejen u uzlů. :-D

Pondělí 11. ledna v 9:17® Malenovičák
Malenovičák

Řeším to právě proto, že jsem nikdy mikro kroužky nepoužíval, nikdy mi to nepraskalo. Je to možná i vlascem je cca 5 let starý. Mám jich haldy.Ale i tak děkuji.

Neděle 10. ledna ve 23:39® regulus
regulus

Malenovičák> Ty brďo, su starej, slepej a už asi nemám ten úplně cit v rukách, ale jestli mám s něčím ku.va problém, tak je to trefit se vlascem do očka.
Uzel používám v podstatě kromě spojení dvou vlasců nebo šňůr už 40 let jeden jedinej, umím ho nazpaměť i potmě (mezi těma super uzlama na netu jsem ho nenašel, v podstatě je to „oprátka“) a netrhá se mi u žádnýho vlasce včetně FC. Používám dvě modifikace pro háček s lopatkou (oviny od háčku k lopatce a pak provlíknu smyčkou) a u háčku s očkem, mikrokroužku nebo čehokoliv jinýho co má očko jako jsou karabinky, obratlíky apod. v podstatě obráceně, oviny opačným směrem. Důležitý je jak psal hraji, neutahovat na sucho, tedy naslinit nebo když su zabrozenej a není kosa, tak to někdy utahuju ve vodě. Počet ovinů z pověrčivosti 7, u malejch háčků a mikrokroužků 5.
Mikrokroužkem to určitě nebude, alespoň mě se ještě nedostal do ruky mikrokrouřek co by byl tak zmršenej, že by se o něj řezal vlasec (ostrá patka háčku to zase jo), všechno se to stejně dělá v jedné fabrice v Číně a jen na sáčkách je nějakej konkrétní údajnej výrobce.

Je to blbý to slyšet, respektive číst, ale je to asi rukama. Nehledej žádný super uzly, v jednoduchosti je krása, jednoduchej uzel znamená rychlý navázání, relativně slušnou pevnost a na ty naše „BIG FISCH“ to většinou úplně stačí no a když to náhodou rupne tak se ho.no stane, můžeš napsat „plave dál“ :-93;

Vzhledem k tomu, že seš už taky starej pes a alespoň podle toho co jsi na sebe bonzl v profilu, nechytáš chvilku, tak mě docela udivuje, že se zabýváš takovejma pi…nama. 9-)

Neděle 10. ledna ve 21:05® LaMa
LaMa

Malenovičák> mikrokrouzky neresim, pouzivam ujimane navazce od Hends, podle delky navazce a techniky lovu vyberu vhodnou delku uj. navazce, k mikrokrouzku co je na konci ujimaneho navazce privazu cca 2–4m silonu a chytam…pouzivam to tak 10 let a nikdy jsem nemel problem ze by uzel v mikrokrouzku praskal nebo ze po nahozeni bych mel pleteny svetr na hladine :-)

Neděle 10. ledna ve 21:05® Sintrix

Malenovičák> Hends

novější starší
Stránky:   1.809 1.808 1.807 ...