Chytej.cz
NYMFA REDBASS XL

Kaprařina

V diskuzi je 10.679 příspěvků, z toho 10679 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   356 355 354 ...
dnes v 7:50® lasthangman

ulrich> nepříjde mě to jako blba otázka a jen někdo, kdo si myslí že spolkl svět muže takto odpovědět .. já chytal jen na teleskopech a chci si koupit děličku tak jsem chtěl pane dokonalej vědět, zda vzít dvou či trojdíl jaké jsou pro a proti a neberu jen ohled na transportní délku ;-)

Čtvrtek 3. září ve 21:18® ulrich

Janko> ale nekteří rybáři preferují dvoudíly jiní trojdíly a jiní teleskopy. Co se tu chce dovědět? Na blbou otázku blbá odpověď.

Pondělí 31. srpna v 19:48® Janko
Janko

ulrich> promiň, ale lasthangman se chtěl asi poradit, protože se nemůže rozhodnout, tak se chtěl zeptat jaké pruty preferujou ostatní rybáři a podle toho se rozhodnout ;-)

Pondělí 31. srpna v 16:18® ulrich

lasthangman> když si necháš radit v takových kravinach tak se nediv, že si budou dělat srandicky. To prece musíš vedet sám jestli chceš dvoudil nebo tridil

Pondělí 31. srpna v 7:31® lasthangman

pánové jsou vtipní a umí poradit .. ale sekce o vtipech je poněkud jinde ;-)

Pondělí 31. srpna v 0:47® Klobasa
Klobasa

ulrich> Já doporučuji teleskop. Ten má dílů celkem dost.

Neděle 30. srpna ve 23:07® ulrich

lasthangman> čím vic dílů tim lépe.To je stejně jako u seriálů.

Neděle 30. srpna ve 21:46® lasthangman

co preferujete dvou či třídilný prut ? a nějak se nemohu rozhodnout ..

Středa 19. srpna ve 13:01® Janko
Janko

Draky> Tak po deštích to snad teď bude dobrý, ale je pravda, že teda nevím jestli to bylo místo s dostatkem kyslíku, je tam největší hloubka, ale nevím jak je to tam s kyslíkem v parných dnech, díky za radu příště budu koukat na bubliny a třeba si najdu lepší místo, jako já se vždy koukal, že nějaká aktivita od kaprů, tam vždy byla ale možná jen projížděli do míst s více kyslíkem :-)

Úterý 18. srpna ve 22:30® Draky
Draky

Janko> Nu čas asi dobrej, podle fotek ti toho moc neřeknu, ta místa neznám, ale je možný, že si chytal někde, kde bylo málo kyslíku a ryba byla tam, kde to „bublá“. Teď po deštích se to zas změní, tak musíš zkoušet. :-)

Pondělí 17. srpna ve 22:49® Janko
Janko

Draky> toto jsou fotky toho místa kde chytám :-) a jak jsem psal, chodím tam okolo 7–8 večer chytám do 12 a v 4 vstávám a chytám tak do 9–11 hodin :-)

foto/diskuze/kaprarina/2015/th-img115382.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2015/th-img115383.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2015/th-img115384.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2015/th-img115385.jpg
Pondělí 17. srpna ve 22:46® Janko
Janko

Draky> chytám na řece a opravdu jsem až do tohoto víkendu vyhořel se vším – chytám na tomto místě, a chodím tam asi tak v 7–8 večer do 12 a od 4 ráno tak cca do 9–11 :-) …

ulrich> Čau dal jsem na tvé rady a do krmení jsem si přidal trochu červeného barviva, chytal jsem na rohlíkové boili červené barvy – jahoda, ale dostal jsem na to jenom pár malých jelečků, tak jsem přehodil v 10 hodin na 16 mm boili, příchuť švestka-česnek a po půl hodině mi přišel záběr od kapříka – 55 cm (nevážil jsem a hned jsem pustil zpět do vody) :-)

Sobota 15. srpna ve 20:11® Draky
Draky

Janko> Jestli si vyhořel se vším, tak ti doporučuju se zamyslet nad dobou lovu a místem. ;-)

Sobota 15. srpna v 18:07® ulrich

Klobasa> Já to tu taky beru spíše s nadsázkou. Ty debaty co tu teď jsou, to nemá smysl.

Sobota 15. srpna v 18:06® ulrich

Janko> Janko v těchto dnech jedině červené kuličky a jak se bude pomalu ochlazovat, přecházej na žluté.

Sobota 15. srpna v 7:45® Klobasa
Klobasa

ulrich> Otázce samozřejmě rozumím, jen tady z té kaprařiny mám po pravdě trochu prdel a ty asi trochu taky;-) , takže se prosím neuraž a neber si to osobně. Byla to jen taková fráze z jednoho TV. pořadu a zapomněl jsem dodat béééé – jako brečím smíchem. Teď ještě poraď dobře místo mě tady Jankovi, protože už pomalu začínám chcát magi v kostkách nad některými exotickými příspěvky „vybraných“ uživatelů. Jsou tady určité dotazy, na které se nedá ani najít rozumná odpověď.

Pátek 14. srpna v 16:56® Janko
Janko

Zdravím na co Vám to v těchto parných dnech jde nejlépe? půjdu dnes večer k vodě do 12, ale za Boha netuším na co mám chytat, protože minulý týden jsem vyhořel, ze vším co jsem tam hodil :-D

Pátek 14. srpna v 16:02® ulrich

Hogo Fogo> Trochu přetížit prutu nevadí, žáleží na tom, jak se s tím také hází. Moje zkušenost je, že 90–100 g mi létá nejlépe.

Pátek 14. srpna v 11:16® Hogo Fogo - zrušený vulgární profil
Hogo Fogo - zrušený vulgární profil

ulrich> Možná trochu méně:

Údaje v librách (Lbs) udává testovací křivku prutu, tzn. zatížení, při kterém dojde k ohnutí prutu do pravého úhlu. Vrhací zátěž prutu se dá přibližně odvodit tak, že se údaj v librách převede na gramy a poté vydělí číslem 16 např.: • 2 lb = 908 g, • 908 g : 16 = přibližně 57 g maximální vrhací zátěže. • 57 g x 0.8 = 45 g ideální vrhací zátěže.

Když jsem sem vložil tabulku, zhroutila se do nepřehledné formy. Najdete to tady: http://www.rybarske-nej.cz/…bs-na-gramy/

Mi to sedí na všech kaprařských prutech, co mám ve skladu rybářského haraburdí…

Tento příspěvek byl editován 14.8.2015 11:19:04 uživatelem Hogo Fogo - zrušený vulgární profil.
Pátek 14. srpna v 10:38® ulrich

Klobasa> proč odpovídáš na otázku, které nerozumíš? Já tomu rozumím a tak odpovím. Na prut 3lb je 100 g skoro ideální zátěž.

Čtvrtek 13. srpna v 18:42® Klobasa
Klobasa

krysak1> Musíš ještě brát v potaz koule šrotu (krmení), ty taky něco váží. Já dávám obrovský co největší koule na krmítko a házím ze břehu co nejdál to jde, ať to hlavně pořádně sviští z navijáku, jen tak jsem spokojenej a v dálce chytám ty největší megaryby. Ale popravdě vlastně nevím na co se ptáš, nerozumím otázce a nechápu souvislosti. Napadá mě jen, že nejlepší bude si to vyzkoušet v praxi.

Čtvrtek 13. srpna v 18:28® Klobasa
Klobasa

fotr> Jde to.

Čtvrtek 13. srpna v 17:36® krysak1
krysak1

vaše předchozí konverzace krysak113.8.2015 17:33:28 ahoj rada dostal sem 3lb prut mužu na něj dat 100 gramovy olovo nebo kolik nejvic muzu

Úterý 11. srpna ve 13:23® MirosMiros
MirosMiros

Zdravím, chtěl sem se zeptat, jestli někdo neví o nějakém rybníku Opava a okolí, kde se dají chytit velcí kapři. Nemám moc na ryby čas a hlavně nechci pořád jezdit na soukromé. Předem díky za odpovědi

Pondělí 10. srpna v 8:24® ulrich

nutrip> opravdu ne? A já si myslel, jak jsem ti dobře poradil. Mě ryby nepadají.

Pátek 7. srpna v 15:54® fotr

jak to jde na MOrave13a

Pátek 7. srpna v 10:22® nutrip
nutrip

ulrich> A to jsi usoudil z čeho, že jako nezasekávám? Tvá rada upřímně nestojí za nic.

Pátek 31. července ve 21:32® ulrich

SimBlack> Dlouho jsem tam nebyl, ale lidé co tam jezdí, říkají že je letos docela mokrá.

Čtvrtek 30. července v 11:02® Draky
Draky

SimBlack> Kolega z práce tam byl nedávno a hlásil čistou vodu. :-)

Čtvrtek 30. července v 10:43® Klobasa
Klobasa

ulrich> Vypadalo to tam pěkně, voda krásně čistá, na koupání všem vřele doporučuji. Ryby si musíš najít, na to mi za dva dny čas bohužel nezbyl, ale vítr šel na Vikletice.

novější starší
Stránky:   356 355 354 ...