Chytej.cz
To nejlepší pro lov pstruhů

Kaprařina

V diskuzi je 10.594 příspěvků, z toho 10594 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   354 353 352 ...
Středa 1. dubna ve 20:26® malamut
malamut

Mysak1> no to tvrdím i já, ale sportovci a závodníci to maj jinak, jen jsem se nikdy nedověděl, jakej status má ryba :-)

Středa 1. dubna ve 20:22® Mysak1

malamut> jídlo:-D pivo

Středa 1. dubna v 19:19® malamut
malamut

Tom_Novak> důstojným soupeřem chceš být komu? Kaprům, nebo ostatním kaprařům? Konečně se snad dovím, zda je ryba soupeř, nebo sportovní náčiní :-)

Úterý 31. března ve 13:48® Tom_Novak

Ahoj 10. května jedu na závody do slovenska v kaprařině .Je mi 12 let jedeme s kroužku.Problém je v tom že budou soutěžit i dospělí. Proto nevím co si mám nachystat jaké nastrahy návnady,montáže atd.Chci abych byl dustojným soupeřem..Díky aspon radu případě článek který by o tomto pojednával.Předem díky za odpověd:D

Neděle 29. března v 8:48® SimBlack
SimBlack

čááu Potřebuju radu. Koncem května se chystam na ryby na pár dní. Mam možnost jet na vodu a na místo s hloubkou někde kolem 7m. A nebo na místo s hloubkou 1–1,3m. Jaké místo by jste volili takhle na konci května? Díky za každou radu :-)

Úterý 24. března v 17:37® Klobasa
Klobasa

Tom_Novak> Hele zkus si znovu přečíst celou tuhle stránku a třeba i dvě tři další předtím o kaprařině (@Bivak to napsal dost pěkně). Nechci Ti brát iluze, ale koulíz a krmení teď zjara není ani moc potřeba, doopravdy je potřeba najít jen ty ryby. Potom mít trpělivost, pevný (nemyslím tlustý) vlasec, nervy na uzdě a čekat, úspěchy se dříve nebo později dostaví:-) Nemusí to být hned kapr, v tomhle období potěší i cejn, plotice nebo jakákoliv jiná rybka. Uvědom si, že sezóna teprve začíná a ryby berou opatrně a ještě nejsou tak aktivní jako v létě. Mimo jiné půjdou brzy do tření a je potřeba se k nim chovat co nejšetrněji. Stačí?

Úterý 24. března v 16:02® Tom_Novak

revír je rybník hloubka je střední 3–5m a na háčku hodlám mít boilies

Úterý 24. března v 16:02® Tom_Novak

revír je rybník hloubka je střední 3–5m a na háčku hodlám mít boilies

Úterý 24. března v 11:13® Petas
Petas

Tom_Novak> co hodláš mít na háčku? na jakém revíru, řeka, rybník, hloubka atd.

Tento příspěvek byl editován 24.3.2015 10:15:37 uživatelem Petas.
Pondělí 23. března v 17:58® Tom_Novak

Ahoj čím mám těd hlavně krmit .Všichni na tom revíru krmí krmítkovkam šrotem.Dík aspon za typ

Úterý 17. března v 16:51® Petas
Petas

Tom_Novak> já dávám 3× délku prutu, lepší je dle mě šňůra (pletenka), fluo si nech na návazce. Pokud nechceš použít šňůru, můžeš použít silnějšá vlasec např 50mm

Pátek 13. března v 17:00® Tom_Novak

Prosím o radu jak dluhý má být šokový navázec a muže být z pletenky nebo z fluocarbonu?

Pondělí 9. března ve 13:56® Tom_Novak

dík za rady :-D

Neděle 8. března v 1:41® vat
vat

Tom_Novak> To víš že se to dá použít, ale jestli chceš víc záběrů (nebo spíš alespoň nějaký), tak zkus spíš na háček pichnout žížalu. ;-) A nevymejslej nic slozityho. Trošičku krmení, pár hnojnaku a pekne si zachytas. Jinak fluorocarbon tam klidně dej, nic tím nezkazis a 6 háček se taky dá (alespoň je kam napichovat žížaly :-) .)

Tento příspěvek byl editován 8.3.2015 00:42:21 uživatelem vat.
Sobota 7. března ve 20:48@ Bivak

Tom_Novak> Hele ty. Ty sis asi nečetl, co jsem Ti psal já a kolegové že?
Na tohle se chytá v plné sezoně.
A řekni mi, na co myslíš, že tam je ta 0,40 mm fluocarbon? Hmmm?
Uvědom si, že to, že na prut dáš boilies a mrskneš to do vody Ti rybu nezaručí! A velkou už vůbec ne. Na to je třeba ranec zkušeností.
P.S: Nedívej se na reklamní videa výrobců boilies. Budeš z toho akorát úplně zblblej…

Sobota 7. března v 19:09® Tom_Novak

Prosím o radu dá se těd kolem jara použít 40fluocarbon 6háček 14mm boilies diky-.

Pátek 6. března v 10:01@ Bivak

Tom_Novak> No tak kamaráde, bez omáčky mohu konstatovat, že sis pořídil takříkajíc tyčku k rajčatům. Teleskop s vrhačkou 80 – 150 se prakticky „nedá“ použít na ten klasický začátečnický rybolov. Ono chápu, že si asi trošku zblbnul tou kaprařinou a monstr kapry na každém rohu, ale musíš si uvědomit, že tyhle reklamní blázince z Tebe rybáře neudělají.
Ale k věci. Neřeš prosím Tě délku hodu. Neplatí, že čím delší hod, tím větší ryba. Ja například nejraději lovím v hlubších příbřežních partiích takříkajíc pod nohama a divil by ses, co se tam dají vytáhnout za ryby.
V prvé řadě si teď radši vem prut, do kapsy pár olov (vzhledem k tvrdosti prutu spíš větších) a běž k vodě a nahazuj. Trenuj. Musíš získat techniku a přesnost. S tímhle nářadím budeš chytat max do 50m od břehu. To aspoň bude pro Tebe vzdálenost, kde by si měl být schopen cíleně vnadit v jednom místě. O tom je ten cvik.
Při té příležitosti si projdi vodu, kde budeš v budoucnu chytat a zkus si ji přečíst. Odhadnout, kde budou zřejmě hlubší místa, kde má třeba rybník přítok a při slunečném počasí a klidu na břehu už možná objevíš i to, kde se ryby v tomto čase budou zdržovat. Otypování fleku a správný odhad jsou 2/3 úspěchu.
Takže zahoď myšlenky na různé pasty, rovnátka atd. Bude Ti stačit pařený rohlík, kolínka (těstoviny) ve strouhance, žížaly nebo červi, kukuřička a do krmítka trošku nějaké krmítkovky. Z jara bych volil, když už tam máš tu třicítku vlasec nějaký jemnější návazec. 0,20 silonem nic nezkazíš, ale je třeba si dobře seřídit brzdu, at Ti při záseku proklouzne a návazec nepraskne.
Časem zjistíš, co Ti bude vyhovovat, co Tě bude bavit a podle toho a nabitých zkušeností si budeš postupně výbavu doplňovat. Neboj se i zeptat u vody nějakého rybáře, když uvidíš, že chytá technikou, kterou by si chtěl zkusit. Možná Tě pošle do háje, možná poradí. Jak se říká. Za optání nic nedáš a pokud budeš slušný, určitě se i něco dozvíš.
Jinak ještě technická k prutu. Teleskopy jsou obecně dost tuhé pruty. Čím více spojů na prutu, tím je tuhost větší. Počet oček bych neřešil. 4 jsou na tu délku v klidu a nějaké téze o tření při náhozu jsou na tuto vzdálenost zbytečné. Stejně tak zatížení oček. 95% zatížení jde na koncové očko prutu a to musí být kvalitní a neodřené. Ostatní očka spíše slouží jako vodítka vlasce k navijáku.
Takže hodně štěstí a hlavně trpělivosti. Ta je v rybařině potřeba :-)

Čtvrtek 5. března v 17:30® Tom_Novak

Prut mám 3m odhozová zátěž je 80–150g (teleskop)pruměr vlsce 30 velikost návijáku je:5000

Čtvrtek 5. března ve 12:57® hraji
hraji

Tom_Novak> daleko důležitější pro délku náhozu, než počet oček, bude délka prutu, jeho odhozová zátěž, průměr vlasce a velikost navijáku.

Čtvrtek 5. března ve 12:23® džigit
džigit

Tom_Novak> jednoduše řečeno-víc oček by mělo znamenat větší tření.Takže by mělo mít vliv,ovšem až u těch max mezí prutů. Ovšem více oček může být výhodou u zdolávání,líp se rozloží zátěž na blank prutu.
Zkus si ten prut vyzkoušet v zátěži a uvidíš ty úhly,pod kterými prochází vlasec přes malý počet oček a pak to někde porovnej s větším počtem. Vše by mělo být tak akorát,takže 4 očka na 3,9 m dlouhém prutu už stojí k zamyšlení ;-)

Tento příspěvek byl editován 5.3.2015 11:34:47 uživatelem džigit.
Čtvrtek 5. března ve 12:19® Tom_Novak

Toto bude moje poslední otázka:má počet oček u prutu ,význam jak daleko nahodim?na prutě jich mám 4 není to malo?

Čtvrtek 5. března v 9:53® lukino050505
lukino050505

Tom_Novak> Já chytám už 40 let a nikdy jsem nepoužil ani krmítko a jiné vymoženosti. Na hlavní šňůru navléknu průběžné olovo + – 10 – 40 pod ním udělám smyčku, kterou provléknu izolačku a zatáhnu a nakonec navážu háček. Vzdálenost mezi olovem a háčkem je asi 10–15 cm. Pokud jsem na vodě, kde se smí krmit, udělám mix kukuřičný a ječný šrot který zahustím chlebovou strouhánkou a namáčknu na olovo. Při hodu to vydrží a ve vodě se to pomalu uvolňuje. Jak psal hraji v jednoduchosti je síla. Doplním i krása.

Středa 4. března v 15:36® hraji
hraji

Tom_Novak> každý má ten pojem „normální chytání“ nastavený jinak. To, co je pro jednoho normální, je pro druhého úlet. Na to, aby jsi chytal kapry a nějakého chytil, nic z toho, co jsi vyjmenoval, nepotřebuješ. Pamatuj si že i v rybaření platí, že v jednoduchosti je síla.

Středa 4. března ve 14:31® Tom_Novak

Zdarec mam par otazek.Jsou vubec nutne na normalni chytani tyto veci: dipy,boostery vlasove rovnatka anti tagle hadicky…pasty,o­balovačky,?Dík za připadnou odpověd

Pondělí 2. března ve 20:52® vat
vat

SimBlack> Jo, to je on, jak popisujes, je pekne mekouckej. Jeste mam namotanej ion carp, nebo jak se jmenuje, ale ten reflektor je super v tom, ze kdyt chytam v noci a posvitim na něj, tak úplně zelene svítí a je krasne vidět. Zatímco ten carp sotva najdu..

Pondělí 2. března ve 20:27® SimBlack
SimBlack

vat> Já ho měl taky ten zelenej. Líbí se mi jak je krásně měkej, nekroutí se atd.

Pondělí 2. března ve 20:05® vat
vat

Ahoj, pouzivam awa shima i.o.n. Power Reflector a muzu ho doporučit. Zatím nej vlasec co jsem mel (ale moc jsem jich zase nemel. :-) )

Pondělí 2. března ve 12:24® SimBlack
SimBlack

Zdravim potřenuju radu. Potřebuju nové vlasce na kaprové navijáky. Rozhuduju se mezi Sufixem a Awa-Shima Ion Power. Máte někdo nějaké zkušenosti? nebo může někdo něco doporučit? Díky :-)

Neděle 1. března v 10:25® Tom_Novak

dik na velke kapry mam fakt cas tid by mne stahli do vody:D

Sobota 28. února ve 20:00® boban1
Tom_Novak> hele reknu to takhle -budes muset zacit trochu studovat :-D na netu je toho halda
da se u toho sedet hodne veceru hlavne nezblbni nejakou honbou za obrkapry celej rybarskej zivot mas pred sebou :-D
novější starší
Stránky:   354 353 352 ...