Chytej.cz
Nástrahy.cz
smartCHYTEJ

Kaprařina

V diskuzi je 10.399 příspěvků, z toho 10399 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
AKCE ADLER
novější starší
Stránky:   347 346 345 ...
Pondělí 25. srpna v 19:29® Jirka 75
Jirka 75

bruny> Jasně, záleží na tom co ti sedí. U každého je to jiné. Mě více sedí dělička, ale nějakou tu „prutohodinu“ jsem odchytal i s teleskopem.

Pondělí 25. srpna ve 12:20® timbab
timbab

Tento příspěvek byl editován 25.8.2014 12:21:25 uživatelem timbab.
Pondělí 25. srpna ve 12:20® timbab
timbab

bruny> To co jsi napsal, je celkem blbost.

Pondělí 25. srpna v 10:15® bruny

Pár fotek z jednoho krásného výletu na kole kolem krásných rybníčků.

foto/diskuze/kaprarina/2014/th-img109114.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2014/th-img109115.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2014/th-img109116.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2014/th-img109117.jpg
Neděle 24. srpna ve 20:23® bruny

Jirka 75> Já mám na kapry děličku i teleskop a nahazuji uplně stejně s děličkou i teleskopem a myslim že líp se mi zdolává s teleskopem je měkčí než dělička. Ale je to otom s čím se ti chytá líp.

Čtvrtek 21. srpna v 11:16® Jirka 75
Jirka 75

DASAD> Ahoj, není dělička, jako dělička:-) Ve zkratce: Pokud jde o lov kaprů, za mne, upřednostňuji děličku před teleskopem. Děličky mají lepší vlastnosti, mimo jiné, například při zdolávání, ale také při náhozech. Nevýhodou je větší přepravní délka. Nejsem nějaký super odborník, ale nějaký pátek ryby chytám a když mi někdo řekne kaprařský prut, představím si automaticky děličku. Přeji šťastnou ruku při výběru.

Tento příspěvek byl editován 21.8.2014 11:16:44 uživatelem Jirka 75.
Úterý 19. srpna ve 20:08@ DASAD

Zdravím příslušníci Petrova cechu. Jelikož mám v plánu koupit nové kaprařské pruty tak bych se chtěl zeptat: zatím jsem prolezl několik článků s tím jaké pruty se prodávají atd. No v jednom článku se dočtu, že na kaprařinu jsou lepší děličky a v druhém zjišťuju, že se děličky používají na plavanou. Tedy otázka je jednoduchá na kaprařinu jsou lepší děličky nebo teleskop a hlavně čím?

Úterý 19. srpna ve 12:45® Jose.Pepe
Jose.Pepe

NEEO> Mám ten typ „L“ je o trošku tužší v akci špičky než to „P“. Nahazuje se s ním fakt dobře a i na zdolávání to není žádný klacek.

Úterý 19. srpna v 11:50® Lulik

Lidi chci si koupit nějaký naviják na těžko ale tak aby byl do 500kč(nechci nějaký ultra mega giga) poradíte mi jaký nejlépe třeba odskoušený vámi…:-)

Pondělí 18. srpna ve 21:17® NEEO

Díky za rady ještě to zkusím hodit na fórum.

Pondělí 18. srpna v 17:30® NEEO

Jose.Pepe> můžu se ještě zeptat, který typ máš,jsou to „L“ pro nahazování, nebo „P“ pro zdolávání?

Tento příspěvek byl editován 18.8.2014 17:32:20 uživatelem NEEO.
Pondělí 18. srpna v 9:16® Jose.Pepe
Jose.Pepe

NEEO> Já mám Shimano Beast Master 3.0lb 3,6m(2díly) a jsem s nimi spokojený. Na delší odhoz jsou lepší ty 3,9m. Záleží kde s nimi chceš chytat. Na přehrady určitě ty 3,9m jinak mě vyhovují 3,6m na všechny revíry, kde chytám. Přeji štastnou ruku při výběru :-)

Neděle 17. srpna v 18:22® bruny

NEEO> Já osobně nemou říct, ale kamarád má shimano beast master a je s nimi velice spokojený.

Neděle 17. srpna v 18:10® NEEO

Ahoj,chci pořídit novou výbavu na kapry a koukal jsem na pruty a nemohu se rozhodnout jestli pruty Anaconda Power Carp II 3.0lb nebo Shimano Beast Master 3.0lb, v navijakach mám asi jasno, Magic Runner 6500.Poradite te mi prosím někdo jaký pruty, nebo máte někdo zkušenosti s těma dvouma značkama? Díky.

Čtvrtek 14. srpna v 9:06® old monkey

Když tak sedím a neberou:-)

foto/diskuze/kaprarina/2014/th-img108920.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2014/th-img108921.jpg
Čtvrtek 14. srpna v 9:06® old monkey

Když tak sedím a neberou:-)

foto/diskuze/kaprarina/2014/th-img108917.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2014/th-img108918.jpgfoto/diskuze/kaprarina/2014/th-img108919.jpg
Úterý 12. srpna v 10:57® old monkey

JarkkaStaráá> No, sice nejse žádný odborník, ale myslím si, že je dúležité začít, a potom podle zájmu kupovat vybavení.Záleží jakému druhu rybolovu se chce věnovat a kolik tomu chce věnovat času.Pro začátek si myslím že by podobné pruty stačily. Tohle je ale můj názor.

Neděle 10. srpna ve 20:05@ JarkkaStaráá

Ahoj, hledám názor odborníků. Můj muž se na stará kolena rozhodl začít rybařit, a k narozeninám si přeje nějaký rybářský prut. Budou s kamarády chodit k rybníku, asi na kapry. Snažila jsem si na internetu najít nějaké tipy na to, jak vybrat pprut pro začátečníky, našla jsem pěkný článek na receptáři: http://www.ireceptar.cz/…t-a-navijak/ ale i tak z toho nejsem moc moudrá. Dostala jsem typ na tento prut: http://www.rybashop24.com/…-Pro-50.html myslíte, že je to na začátek dobrá volba??

Neděle 10. srpna v 9:48® old monkey

polenal> Myslím si ,že tento naviják bude vcelku odpovídat daným možnostem, poměr cena – kvalita může být dobrá:

Recenze : http://www.lovkapra.com/…tor-stealth/

Sám nemám zkušenosti, a tak to ber pouze jako můj odhad.

Sobota 9. srpna v 11:55® polenal

Zdravím chtěl bych si poídit nové kaprařské navijáky a přemýšlím nad raptor staelth od mivardi má někdo s tímto navijákem zkušenosti??

Neděle 3. srpna v 16:02® zolik

prosim vás poraďte mi někdo nějaký dobrý revír v jihočeském kraji

Sobota 2. srpna v 10:33® old monkey

Janko> Ahoj,já myslel jak upravit kukuřici na zakrmení,myslím že zatím nej bude asi zkvašená (mléčně), i tak dík.:-> Na háček je podle mne nej, ale když nemám , tak koupím Bonduelku,a ta splní taky svůj účel.

Sobota 2. srpna v 10:26® Janko
Janko

old monkey> ahoj, taky chytám hodně na kukuřici. Když si ji chci uvařit na háček tak ji vařím více na tvrdo, aby mi déle vydržela na háčku. Na krmení je to podle mě jedno ;-) na krmení používám výhradně kupovanou kukuřici, ale na háček si dělám často svoji, aby byla tvrdší a déle vydržela :-D

Sobota 2. srpna v 9:07® old monkey

Jsem skoro výhradně na lov kaprú na položenou a skoro výhradně na kukuřici.Tohle téma netřeba nijak rozebírat, ale chtěl bych znát Vaše „recepty“ jak uvařit a nebo upravit kukuřici na vnadění. O tom bylo napsáno již mnoho, ale snad má někdo „zaručený recept“ .A poradí mi. :-|

Pátek 1. srpna ve 13:47® Janko
Janko

bruny> No tak řeka u mé chaty je na tom stejně. Akorát sem už nejezdí tuplem nikdo. Kaprů sem moc nenasadí a když ano tak je sežerou vydry. Jako sem tam toho kapra chytím, ale musí to být buď náhoda a nebo se musí dva až tři dny předem nakrmit. Taky jsou tam spíš jelci, i když né nějak moc velcí, ale jsou. Párkrát se tam dá chytit nějakej potočák, ale nic moc velkýho, největšího jsem tam chytl 34 cm, ale i když je tu málo ryb a nejsou zas tak velký, tak mi to nějak moc nevadí, stejně vše vracím zpět vodě a k vodě chodím jen pro ten pocit z toho, že se mohu odreagovat a že si občas můžu zabojovat s rybou :-D

Čtvrtek 31. července ve 20:39® bruny

Janko> Já mám chatu u řeky, ale ryby tam moc nejsou. Pár tloušťů nějaká menší štika možná a pár kusů duháka, pokud je nevychytali, tam se sejde i deset rybářů na jednom metru aby je chytli. Soused tam taky občas chytne kapra, ale já to štěstí nemám. A taky se tam objeví perlín když ho tam s kámošem dáme. Chytáme je na jednom rybníčku, u kterého se neví komu patří, a jsou tam přemnožení. Za hoďku jich nachytáš tak kolem stovky.

Tento příspěvek byl editován 31.7.2014 20:39:54 uživatelem bruny.
Čtvrtek 31. července ve 20:11® Janko
Janko

bruny> No já razím znovu a jako vždy na mojí řeku :-D pojedu zase na ty kapříky, ale prý tam rybář chytil snad poprvé za 3 roky i štiku tak zkusím i štiku :-) tobě ať se taky daří ;-)

Čtvrtek 31. července v 16:27® bruny

Janko> Tak hodně štěstí já razim v sobotu zas na přehradu

Středa 30. července ve 22:21® Janko
Janko

Tak už se mi ta smůla konečně prolomila. Našel jsem si místo, kde jeden rybář chodí denně krmit kýblem kukuřice. Tak jsem tam přišel a po hodince první kapřík. Byl jsem tam asi 3 hodiny a chytl jsem 2 kapříky. Krásně jsem si zachytal. Tento víkend tam jedu znova, tak doufám, že to bude stejně krásné rybaření jako bylo včera :-)

Neděle 27. července v 15:18® bruny

Tak jsem byl včera na přehradě. Rybářů jako much, ale tří kapříky jsem chytil, dal jim pusu, řekl že se tu sejdem na přes rok až budou větší, poděkoval za hezký zážitek a jel domu. Tak doufám, že je nechytí nějaký masák a že se zas potkáme.

novější starší
Stránky:   347 346 345 ...