Chytej.cz
Nástrahy.cz
smartCHYTEJ

Feeder

V diskuzi je 22.462 příspěvků, z toho 22462 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
AKCE ADLER
novější starší
Stránky:   749 748 747 ...
dnes v 0:42® jepice

lukino050505> Dobrej nápad – nebo stačí kus tenčí trubky nechat říznout někde v obchodě.

Úterý 30. září v 8:10® lukino050505
lukino050505

ladamaj> Jasně, když budu chytat pokaždé někde jinde, tak se rozhodnu podle vody až na místě, ale pokud budu jezdit na jednu a tu samou vodu, tak se mi jeví jako zbytečný pokaždé přijít o cca 25 cm vlasce protože to znovu navážu stejným způsobem jako předtím. Už vím, co udělám; pořídím si ještě jeden tubus na špičky a po ukončení lovu vyndám špičku, dám jí tam samostatně a stáhnu to suchým zipem k prutu. Tím to zabezpečím před poničením a bude to.

Pondělí 29. září ve 14:27® ladamaj
ladamaj

jepice>ok četl sem to jen v rychlosti.Jinak navazuji až u vody podle okolností.

Tento příspěvek byl editován 29.9.2014 14:28:23 uživatelem ladamaj.
Pondělí 29. září ve 13:18® jepice

ladamaj> Já reagoval na tu přepravu (navázanej prut). Tam je určitý riziko … :-D

Pondělí 29. září ve 13:08® ladamaj
ladamaj

jepice>naprosto souhlasím za normálního zacházení při lovu sem ještě žádnou nezlomil.Pokud na tom bude větší ryba musí podle toho také jednat a ne to rvát za každou cenu.:->

Pondělí 29. září ve 12:40® jepice

lukino050505> No tak si ale kdyžtak nestěžuj, kdybys to opravdu zlomil :-D Že něco dělám já a doporučím to, neznamená, že je to tak správně :-D Ale já zlomil špičku od feederu vždycky jenom tak, že se mi omotala vlascem a já si toho nevšiml a snažil se nahodit …

Pondělí 29. září v 9:41® lukino050505
lukino050505

jepice> Jo tak dík, já měl strach, abych to nezlomil, přece jenom je to jemný a já na to nejsem zvyklý, takže asi požiji suchý zip a pozapínám to na několika místech, aby se to nehnulo. Díky za radu

Pondělí 29. září v 9:20® jepice

lukino050505> U toho teleskopickýho feederu to normálně poskládáš, vytáhneš špičku, a otočíš jí opačně a přichytneš gumičkama. Ten camfrňous z vlasce, olůvka a háčku si musíš nějak v baťohu vyřešit – třeba přigumičkovat a podobně. Hodně gumiček toho dost vyřeší :-D

Pondělí 29. září v 9:11® džigit
džigit

lukino050505> existuje,enem musiš zapojit myslivnu :-))

Pondělí 29. září v 8:45® lukino050505
lukino050505

Feeder položená 17:2 včera jsem to poprvé vyzkoušel a opravdu to funguje. Byl jsem 4 hodinky na rybách a nevěřil to jak feeder funguje. Takový záběry co jsou na tom vidět, to bych normálně nesekal a teď sem to zkusil a hned tam něco bylo; sice ne velký, ale plotice, cejn, línek a povedl se i kapr 54 cm; s ním tedy byla dřina a dostával jsem ho asi 20 minut, ale zase to byl zážitek. Chytal jsem na 18 vlasec s průběžným olůvkem bez krmítka a malý háček. Na položený jsem měl stejný háček, olůvko, ale vlasec 25. nástraha kukuřička s červíkem. Kamarád chytal na položenou a na brčko a ten měl výsledek 9:1 takže feeder vyhrál na celé čáře. Našel jsem na tom jedinou chybu a sice, musím to pokaždé na konci chytání uříznout a pak, i když příště půjdu na stejnou vodu znovu navazovat. Neexistuje nějaký způsob šetrně to sbalit, abych nemusel pokaždé znovu navazovat. Připadá mi to jako zbytečná ztráta vlasce v délce cca 25 cm; podotýkám, že nechytám na návazce.

Sobota 27. září v 1:18® dav

Zdravím všechny, potřebuju pomoct se zarážkama Cralusso olive rubber stopper ( gumový olivky na drátkách) hodně je používám na průběžky a vždycky až ke konci love mi teprv došlo, že po stažení je znova nenavlíknu ani na vlasec a ani na drátky (mám gramlavý obě ruce :-)) . Neznáte nějakou fintu jak navlíct nebo opětovně použít? Díky za jakoukoli radu, ať se věsej na háky.

Čtvrtek 25. září v 8:14® lukino050505
lukino050505

Tak ho mám, včera jsem ho koupil za 589,– Kč. je to Balance Tele Feeder délka 3,30 zátěž 10–40 a má to špičky 1/2oz, 1oz, 1 1/2oz tak už se těším na neděli, abych ho vyzkoušel. Dám pak vědět.

Středa 24. září ve 12:37® Draky
Draky

lukino050505> Jak píše Jepičák. Návazce jsou naopak levná záležitost a kolikrát ti mohou zachránit aspoň to olůvko.

Co se toho prutu týče, tak si ho asi dojdi osahat pokud máš možnost. Je potřeba aby špičky nebyly zbytečně tvrdé a prut měl asi spíše delší akci, když chytáš takhle kousek od břehu. :-)

Středa 24. září ve 12:19® jepice

lukino050505> Tak jestli bys stejně kupoval měkčí prut, tak si můžeš rovnou ten feeder pořídit. My máme doma za ty roky už tolik vercajku, že mě ani nenapadlo, že se u tebe nic jemnějšího nemusí vyskytovat :-) Pro tvoje chytání by se asi hodil i prut z kategorie picker. Je to zjednodušeně řečeno měkčí feeder. Návazce klidně používat můžeš – stačí koupit za cca 60 – 100 kč špulku se slabším vlascem, než je kmen. Pak se často utrhne jenom návazec a olůvko zbyde. Buď se dá místo izolačky obratlík, nebo se za izolačkou na kmeni udělá očko, do kterého se návazec připevní. Další možností je montáž se smyčkou, kdy ani izolačka ani obratlík není potřeba: http://www.chytej.cz/…ezna-montaz/ Pokud chytáš tak, jak popisuješ, tak bych se telefeederu nebál. Jestli budeš mít sema balance 10 – 40 g, tak by to mohlo být ideální. Já na feeder nejčastěji používám kmen 18 a návazce 16 a 14, na cejny a plotice a menší kapříky stačí 16/ 12 nebo 14.

Tento příspěvek byl editován 24.9.2014 12:24:03 uživatelem jepice.
Středa 24. září v 8:17® lukino050505
lukino050505

jepice>,® Draky Chlapi díky za odpovědi. No já chytám většinou na stojáku, kde se nesmí zakrmovat a ani používat krmítka. Odhod tak ±25 metrů. (Kapři tak do 50 cm a bílá ryba). Na řece chytám tak 10× do roka a tam se zase chytá asi do 10 metrů od břehu (Plotice a Cejnci). Jenom sem si myslel, že zjemním techniku; tedy slabší vlasec protože menší háčky už používám dávno a že když budu mít feeder tak mi to vlasec lépe snese než tvrdý prut a k tomu že mi dopomůže právě ta špička. Zkoušel sem chytat na to, co mám s 18 vlascem a pořád při záseku trhal a to jsem měl povolenou brzdu. Viděl jsem kousek od sebe chlapíka, co chytal na feeder a ten problémy neměl. Pokecal jsem s ním a říkal, že chytá na 16, ale že mu to vlastně prut vyrovná jako by měl 25. O feedrování jsem toho docela dost přečet a shlédl i instruktážní videa tak jsem to chtěl vyzkoušet. Velice se mi to chytání zalíbilo, protože to není jenom ta klasika: zabzučí a sekneš. Opravdu jdu do feedru a proto jsem se ptal, jestli si nenaběhnu s tím teleskopem, abych ho hned někde nezničil. Jo ještě návazce nepoužívám, protože je tam špatný dno a dost se trhá, to bych se nedoplatil; takže mám navázaný koncový háček, asi 15 cm nad tím izolačku a průběžný olůvko velikost 10 – 15.

Úterý 23. září v 17:48® jepice

lukino050505> Jestli chodíš na tekoucí vody, tak ti pořádnej fídr pomoct může. Sám telefeeder nemám, ale obecně by se dalo říct, že na mírně tekoucí vody a lehčí zátěže bude stačit, na hrčáky a velký řeky, kde se používaj hodně těžký krmítka bych si dal možná trochu pozor. Kolega telefeeder má a je spokojený, ale chytá s tím de fakto jenom klidnější úseky a rybníky. Myslím, že je akorát línej věšet policajta. Fídr má jedinej efekt – ryba se při vhodný sestavě připozasekne sama. To se dá asi docílit i lehce předšponovaným předšpičkovým policajtem. Já chytám tedy buď na feeder a nebo s obyčejným prutem na meziočkového policajta – tenje dle mého názoru velmi vhodný na lehké průběžné montáže do klidnějších vod. Rozepisovat tady proč, to nebudu, to by bylo na dlouho. Draky má pravdu, že feeder nemusí být až taková spása. Já jsem dřív i bez feederu používal lehkou položenou s měkčími pruty a jemné montáže a nepozoruji zásadní rozdíl v počtu záběrů. Dokonce mám někdy možnost srovnání, protože ty pruty různě střídám, a na klidných vodách bych neřekl, že je feeder o tolik lepší. Na tekoucích asi opravdu lepší je, nebo je chytání alespoň jednodušší.

Tento příspěvek byl editován 23.9.2014 17:52:38 uživatelem jepice.
Úterý 23. září v 17:36® Draky
Draky

lukino050505> Řekl bych, že se na to špatně díváš. Feeder jako technika lovu ti rozhodně více ryb nepřinese. To co přináší ryby je změna návazců, jiná krmítka, různé směsky do krmelců přemýšlení nad tím co děláš a spousta dalších věcí.

Jestli si jen koupíš feedrový prut a budeš dělat vše jako do teď, tak se nic nezmění. Teda jedna věc jo a to bude novej prut.

Pokud se ti nechce feedrovat nebo se ti tato technika lovu z nějakého důvodu nelíbí, tak jí používat nemusíš (aspoň já jsem to tak pochopil z toho co si napsal, že se ti do toho úplně nechce).

Chytej pořád na klasiku a jen k tomu přidej rady, které čteš/znáš od feedrařů.

Stejně jako oni musejí měnit tvrdosti špiček, tak ty budeš muset měnit váhy předšpičkových policajtů. Měnit a zkoušet různé návazce, různá krmítna, tloušťky vlasců, velikosti háčků a mnoho dalšího.

To samé platí i pro plavanou.

Teď tedy záleží co vlastně chceš – změnit techniku lovu nebo chytat více ryb.

Tento příspěvek byl editován 23.9.2014 17:37:23 uživatelem Draky.
Úterý 23. září v 16:15® skwor
skwor

Nakonec jsem sehnal ty 20g JSA B, díky za rady.

Úterý 23. září ve 13:33® lukino050505
lukino050505

Ahoj vespolek. Chci vyzkoušet feedrování protože každý říká, že nachytá víc ryb než na klasiku (plavaná, položená) a nechci do toho moc investovat alespoň zatím. Nemáte někdo zkušenost s Balance Tele Feeder (cena 589,– Kč). Zdá se mi velice cenově slušný a hlavně je to teleskop a tím pádem skladný což já potřebuji, protože na vodu dojíždím i MHD. Nevíte jak je kvalitní; jestli něco vydrží.

Úterý 16. září v 19:44@ Palivec

skwor> Tohle jsem myslel.

foto/diskuze/feeder/2014/th-img109594.jpg
Úterý 16. září v 19:42@ Palivec

skwor> Nemyslíš toto? Napiš si v Google feede krmítko, zvol si zobrazení jen obrázků a máš jich tam jako hnoje. Tady to máš: http://lnk.sk/kzw

Sobota 13. září v 15:06® Vladis
Vladis

gospr> ahoj. Možné jsou obě varianty. Osobně na podobných vodách používám raději paternoster-(1/2 balaton) s větším a lehčím (cca 20–30g)košíkem na konci kmene. Čím větší a lehčí, tím méně zapadne. Vzdálenost od bočního návazce s háčkem, by měla stačit asi 35–50cm. Tedy aby zůstal alespoň návazec s nástrahou nade dnem. Směs v krmítku sušší aby alespoň část obsahu vypadla ještě při klesání. Lepivost směsi, tedy v závislosti na hloubce. Protože se krmelec zabodne do bahna a má odporu, potřebného pro našponování vlasce dostatek až nadbytek, používám i silnější kmenový vlasec 0,20 –0,25. Samozřejmě i návazec musí být silnější aby se při samoseku větší ryby, působícímu proti odporu zapadlého krmítka, nepřetrhl. Volil bych podle cílové nebo předpokládané ryby, cca 0,14 –0,20mm. Při použití amortizéru je možné použít i tenčí návazec. Ten ale nepoužívám.

Pondělí 8. září ve 12:14® gospr

noba> dekuji za radu a jakej typ navazcu mam pouzit při bahnitem dne průběžnou nebo pevnou

Neděle 7. září ve 23:22® noba
noba

gospr>gramaz zátěže závisí na špičce jakou tam máš, čili zátěž dej takovou, aby se při dosponovavani špičky neposouvala po dně.

Odesláno prostřednictvím aplikace SmartChytej.
Neděle 7. září ve 12:48® gospr

dobrej chtelbych poradit s výbavou krmítky a navazci na feeder koupil sem si prut 40–120g ale nevym jakou zatez mam pouzit když chitam na rybnicich prevazne kdeje bahno a není tam zadny pevnej teren předem moc dekuji

Čtvrtek 4. září v 8:01® Stehlik75

Zajimavé rady a tipy k feedru najdete http://www.inrybar.cz/lov-na-feeder/ myslím že se tam řešili i ty krmítka taky v diskuzi pod nějakým článkem.

Středa 27. srpna v 8:45® skwor
skwor

rákosník, jepice> Děkuju.

Tento příspěvek byl editován 27.8.2014 08:45:51 uživatelem skwor.
Středa 27. srpna v 8:12® rákosník
rákosník

No ty woe,to jse my zase něco povedlo:)

Středa 27. srpna v 8:10® rákosník
rákosník

skwor> Preston open Ended.

foto/diskuze/feeder/2014/th-img109165.jpg
Pondělí 25. srpna ve 21:28® jepice

http://www.rybarstvopolovnictvo.sk/…808109c31798 Já u našel na netu jenom tohle, ale viděl jsem dřív někde v obchodě takový nějaký jednodušší. Prodávalo se dřív tuším jako hnědý obyčejný, jakoby plastová trubička s dirkama, závaží se zahlýma koncema a O kroužkem na karabinku. To ale taky nevím, kdo mohl být výrobce, silně mi konstrukcí připomínalo takový ty drátěný s gumovým O-kroužkem a stejným závažím, místo klece tam byla ta trubička. Možná to má stejný původ. JSA dělá tohle podobný krmítko, ale to má hodně děr. http://rybarska-krmitka.heureka.cz/…-plastove-b/ Edit: Podle novýho katalogu to JSA už neprodává, má jenom tenhle výběr: http://www.jsafish.cz/…age00026.htm

Tento příspěvek byl editován 25.8.2014 21:34:30 uživatelem jepice.
novější starší
Stránky:   749 748 747 ...