Chytej.cz
REDBASS MAGNETO

Domácí výroba woblerů

V diskuzi je 11.873 příspěvků, z toho 11873 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   396 395 394 ...
dnes v 17:37® JKemr
JKemr

Ahoj, dlouho jsem se tady neukazal. Nejak nemam cas vyrabet, ale napadla me takova myslenka a potrebuju poradit. Ma nekdo zkusenosti s lakovanim pomoci UV laku? Urychlylo by se vyrazne schnuti, ale zajima me, co to udela s barvama a zda se neztrati lesk po kontaktu s vodou, atd. Diky za vase nazory.

Neděle 17. ledna ve 21:44® Kuba27
Kuba27

BigMike> :-D … No tyto jsem měl čerstvě nalakovaný a zaschlý. Barvy na to byly použitý stejný…tak jsem to sem dal jen na porovnání co ten lak s barvou udělá… Omlouvám se za vzniklé domněnky, že umím kouzlit :-D , ale opravdu se jedná o jiné woblery :-D .

Neděle 17. ledna ve 20:00® Hony

BigMike> čarovat se vyplácí :-)) )

Neděle 17. ledna v 19:56® BigMike

Kuba27> co tak koukám, máš přímo zázračný lak – woby se natáhly a přehodily si i lopatky jinam.)))

Sobota 16. ledna v 10:36® Kuba27
Kuba27

A takto ty barvy vypadají po nalakování :-) . Omlouvám se za kvalitu fotek, je to mobilem :-(( .

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img117640.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img117641.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img117642.jpg
Sobota 16. ledna v 10:25® Kuba27
Kuba27

BigMike> Děkuji :-) , já na to použil barvy co dům dal, něco je přímo airbrush barvičkama a něco tempera a něco takové barvičky co se používají při malování podle čísílek. Je pravda že lak vodovky krásně vytáhne, klasické anilinky používám na praparované ryby a po laku vyniknou.

Sobota 16. ledna v 9:31® BigMike

Kuba27> pěkné! Co tak koukám, byly to vodovky? Když jsem to malovával vodovkama, vypadalo to takto!:)Po laku to vše krásně ztmavlo, vylezlo…

Sobota 16. ledna v 7:32® Klobasa
Klobasa

Kuba27> Máš to moc pěkný, já osobně kdybych měl čas si s tím takhle vyhrát, rozhodně bych tam malinko zainvestoval do těch 3D očí aby to bylo ještě o něco hezčí. Jde to dát kdykoliv, klidně i po posledním laku, jen dloubneš zalepíš a kápneš lakem. Kvalitní epoxid je určitě dobrá volba, myslím že ho používá hodně kutilů.

Pátek 15. ledna ve 21:11® Kuba27
Kuba27

tak jsem něco zkusil… chce to ještě lak tak uvidím jak to bude vypadat potom… používám dvousložkový epoxid.. je vhodý? :-)

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img117638.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img117639.jpg
Středa 30. prosince 2015 v 15:12® Old Wolf

Trochu jsem vymetal krabice (jak říká Big Mik) takže kdo by měl zájem,prosím do SZ. http://www.oldwolf.webgarden.cz/…ry-na-prodej

Pondělí 14. prosince 2015 v 16:26® Hony

Malenovičák> dříve Epoxidem, nyní dvojsložkovým z Lidlu

Neděle 13. prosince 2015 v 19:45® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Malenovičák> Lopatky je lepší lepit až po barvě, toho sekunďáku jen kapičku na konec lopatky, nebo můžeš aj tím dvojsložkovým, škvírky ti zacelí final lak, můžej je i předem zatmelit, ale je to vcelku zbytečné.

Neděle 13. prosince 2015 v 18:04® Malenovičák
Malenovičák

Tak jsem pomalu do vyřezával cca 30 kousků dělám kostřičky a to mě moc opravdu nebere. Nakoupil jsem lopatky a řeším problém jak je přilepit a čím. Vteřiňák to narušuje a láme se to. Čím to lepíte vy a čím to zatmelujete já si koupil dvousložkový tmel v drogerii. Lepíte lopatky před barvením nebo na konec.

Tento příspěvek byl editován 13.12.2015 18:05:01 uživatelem Malenovičák.
Středa 2. prosince 2015 v 17:11® BigMike

Old Wolf> :-)) )) a umíš to dodneška! A světe div se, já na to přišel – pokus – omyl a to opakovat dokud to nevyjiskří a nebo se to nenajde:) Koupit nový vypínač, dotáhnout šroubky v krabičkách… Je zapojené světlo na zásuvky, to vše napojené a natažené odněkud ze zdi… Na starý retro vypínač jsem sehnal nový vnitřek, skoro vše sedí, jen ten vypínač uvnitř je tak úzký, že zapadá do drážky gumového vypínače co na to jde jako krytka. Takže to nefunguje, musím to nějak vykoumat, dát příčníky nebo tak něco. By se poblil!

Středa 2. prosince 2015 v 16:51® Old Wolf

BigMike> Svého času ,ještě když byla středozem a Mordor nás učili v učňáku takovou básničku :Jsi li pekař ,nebo švec ,pamatuj si jednu věc.Vyvaruj se z proudem styku ,neinstaluj elektriku.Instalace elektriky .vyžaduje odborníky. :-)

Středa 2. prosince 2015 v 15:30® BigMike

Venca Zelenka> nic ti neuteklo, já to dal nějak omylem do wobů místo do přívlače:) Mezitím mi tam ujel vlak, takže je to jen takové zpestření diskuse tady.)) Já doma řádím – nejde el. ve sklepě, zjišťuji proč, hrabu se v krabičkách , vypínačích – nejsem elektrikář:( Do toho jsem opravil retro baterii starou 25 let co je v koupelně, namontoval, pustil vodu a šel do sklepa hloubat – vyplavená koupelna.))) Reparát přimontování jsem už zvládl, uklizeno, vytřeno na vánoce je také… Hrůza!

Středa 2. prosince 2015 ve 14:01® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Něco mi uteklo? A jaký to má vliv na velikost a náklon lopatky :-D

Středa 2. prosince 2015 v 11:07® Old Wolf

BigMike> Miku myslím,že tohle se ze spodu změnit nedá.Ty věci jsou tak ošetřené z hlediska zákona ,dekrety na revíry,hierarchií stanov atp..že ta osoba,která by to chtěla změnit, by musela být mimořádná osobnost,něco jako mesiaš.Myslivci šli na to jinak ,lobing přímo v parlamentu u poslanců (chtěl bych vidět kolik to stálo divokých prasat život :- ) apod..Ty rád hloubáš ,zkus pohledat kde skončil doktor Poupě po odchodu z ministerstva zemědělství do důchodu.Podílel se velkou mírou na konceptu ryb.zákona.

Tento příspěvek byl editován 2.12.2015 11:10:06 uživatelem Old Wolf.
Středa 2. prosince 2015 v 10:44® BigMike

To by musel člověk jít do výboru MO, pak se o to začít všeobecně zajímat, brát, pak by musel kandidovat do výboru kraje, zajistit si odpovídající podporu při volbách aby to vyšlo, atd. atd. Máte někdo na to čas, nervy, elán? Pak se tam snadno dostanou lidi, co k vodě asi a ani moc nechodí, touží spíš po funkci, být důležitým a tudíž to dopadá jak to dopadá!

Tento příspěvek byl editován 2.12.2015 10:45:12 uživatelem BigMike.
Pondělí 30. listopadu 2015 ve 23:51® Kuba27
Kuba27

Venca Zelenka> Dobře děkuji, na příště se polepším a snad to už i vyjde líp :-)

Pondělí 30. listopadu 2015 ve 23:44® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Kuba27> Takto nastavená lopatka může být i fajn na potápivém, na plovoučku to víc nakloň a možná aj trošičku větší, lepší udělat větší, lehko ji na prototipu pokrátíš :-)

Pondělí 30. listopadu 2015 ve 21:50® Kuba27
Kuba27

Tak jsem vytvořil tohoto woba. Je dobře vyvážený i má velice hezky pohyb tělíčka. Jediny co tak jde max 1cm pod hladinu. je to tím jak mám moc kolmo lopatku?? :-) nebo že je moc krátká? Asi mi to zrovna u něj nevadí, třeba bude fajn v létě na štiky někde v mělčině. Ale abych věděl co přesněji upravit při další tvorbě.

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116936.jpg
Pátek 27. listopadu 2015 ve 12:41® Old Wolf

Malenovičák> Woby teď nalakuj,stačí jenom tak .aby nesály vodu.Po usušení nalep ze spodu 2stranou lepící pasku a na ni postupně přilepuj olůvka různých velikostí a do různé části wobu,tím naprosto přesně zjistíš jakou a kde zátěž dát.Pak něco malinko uber na lak a lopatku.Je dobré koupit malou váhu,které váží alespoň na desetiny gramu ,hodně pomůže.

Pátek 27. listopadu 2015 ve 12:36® Old Wolf

Kuba27> Samozřejmě si můžeš udělat wob bez zátěže.Rapala OF nebo Husky nemá zátěž žádnou a přesto jsou to vynikající woby.Pokud máš nějaký se jmenovaných wobů ,tak je zkopíruj.

Středa 25. listopadu 2015 ve 14:50® BigMike

Malenovičák> něco dle origoše, ale většinu spíš dle sebe, zkušeností na co jdou a nejdou… Mrkni na ty články tady nebo i jinde. Já tu někde mám asi 2 a je to tam myslím stručně a jasně. experimentovat můžeš až ti budou chodit ty základní, vykročeno máš dobře.))

Úterý 24. listopadu 2015 ve 20:17® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Malenovičák> Pro začátek, bych okopčil nějaký original a pak bych si dělal vlastní návrhy, ale ikdyž ho okopíruješ do mrtě, tak vyvážení bude jiné díky jinému použitému materialu. Prostě to nějak udělej a uvidíš jak se to bude mlet ve vodě, pak budeš s každou další stovkou lepší a lepší :-) On ti i následný lov sám ukáže na co ryby líp slyší a v kterou dobu.

Úterý 24. listopadu 2015 v 19:58® Malenovičák
Malenovičák

Ještě jedna věc. Tvar a velikosti si vymýšlíte, nebo je kopírujete od originálu.

Úterý 24. listopadu 2015 v 19:57® Malenovičák
Malenovičák

Za posledních 14 dní jsem přečetl všechny, ale zkušenost chybí. Vy jste přeci jenom odborníci .

Úterý 24. listopadu 2015 v 18:46® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Malenovičák> Přečti si aspoň nějaký článek, pár jich tu je. Hloubku zánoru ti určuje náklon lopatky a zatížení. Máš tam několik tvarů. Tyhle všechny se dostanou na 1,5m

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116677.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116678.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2015/th-img116679.jpg
Úterý 24. listopadu 2015 v 18:16® Malenovičák
Malenovičák

Tloušťka průměrně 1,5cm. Chci plovoucí s ponorem okolo 1,5 m. Jakou lopatku.

novější starší
Stránky:   396 395 394 ...