Chytej.cz

Domácí výroba woblerů

V diskuzi je 12.032 příspěvků, z toho 12032 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   402 401 400 ...
dnes ve 13:06® BigMike

mart1k> už jsem tak na 90% výkonu, už to jde! Ono kdyby musel člověk jen ležet a nebo třeba marodit jako loni se zápěstím, hned jsi limitovaný. Dnes mrknu o vycházkách poprvé k vodě, sice jen plavačka, ale už chci cítit rybu v tahu.) Lopatky k půlčíkům zítra nebo večer, opět mi ujely „nervy“ a barvy jsou opravdu zajímavé. Ale já divočinu rád.)

dnes v 11:48® mart1k

BigMike> inak skore uzdravenie prajem, nech som neni taky nezdvorily

dnes v 11:45® mart1k

BigMike> a tak ja by som ani na marodke alebo na dovolenke moc volna nemal, mam 2 deti, 2 a 3 roky maju, tak cas ked som doma,tak mam o zabavu postarane :-)

dnes v 11:27® BigMike

mart1k> marodím měsíc s kolenem, tak co dělat jiného? A nenudím se ani minutu:)Nechápu lidi co se neumí zabavit a z dovolené nebo marození mají hrůzu!

dnes v 9:17® JKemr
JKemr

mart1k> pouzivam vlastni sablonky

dnes v 8:50® mart1k

BigMike> zavidim ze mas na to cas, ale blizi sa vikend tak hadam sa nejaky najde aj u mna posunut dalej tie moje prvotiny

dnes v 8:26® BigMike

JKemr> pěkné, pěkné!

mart1k: ale ne, jen jsou zatím ve stádiu rozdělanosti, už dostávají barvu a odpoledne asi i lopatky + test v bazénu.

Čtvrtek 5. května ve 23:28® mart1k

JKemr> na plutvicky mas nejaku sablonu? ci uz to mas v ruke? inak dobra praca ako aj predtym

Čtvrtek 5. května ve 23:26® mart1k

BigMike> tie budu bezlopatkove?

Čtvrtek 5. května ve 20:18® JKemr
JKemr

Na stříkání není nic složitého. Stačí se jen seznámit s pistolkou a mít v hlavě srovnáno, jaký má být výsledek. Trochu zručný člověk se vše naučí za pár dní. Já na airbrush nedám dopustit, i když vše je spíš pro oko rybářovo. Na druhou stranu, pokud se wobler nelíbí rybářovi, většinou ho ani nenasadí.

Čtvrtek 5. května ve 20:12® JKemr
JKemr

A poslední várka

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119254.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119255.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119256.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119257.jpg
Čtvrtek 5. května ve 20:11® JKemr
JKemr
Uživatel nenapsal žádný text, pouze vložil následující fotografie.
foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119246.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119247.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119248.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119249.jpg
Čtvrtek 5. května ve 20:10® JKemr
JKemr

Pár barviček co dělám.

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119242.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119243.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119244.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119245.jpg
Čtvrtek 5. května ve 20:07® JKemr
JKemr

Zmata> zalezi na vzorech. Konkretne ten dole pokud nepocitam nejakou tu minutku schnuti mezi barvami, tak max. 5 minut.

Čtvrtek 5. května ve 12:10® BigMike

Žádné extrémy i když ti bílí „logo“ asi dostanou místo tečky na boku:))

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119240.jpg
Středa 4. května v 9:56® regulus
regulus

BigMike> no jak myslíš … :-D

Středa 4. května v 9:01® mart1k

Zmata> nie, je to pekne bezfarebne, aj ked ono po vymiesani to ma jemny bledo modry nadych, po naneseni je to bezfarebne

Středa 4. května v 8:19® BigMike

Draky> zespoda w. ještě napíšu adresu aby to pěkně vrátil.))

Středa 4. května v 8:19® BigMike

regulus> jestli toto něco zobne tak to bude sumík a ten naštěstí nevidí:) Už připravuji ještě větší model a ksichty mám i v menším provedení, půjdou ještě na nějakou tutovku i když už nebudou plašit jako tento:) A nevěřil bys jak jsou ryby zvědavé, přijedou, okouknou a když uvidí z očí do očí konkurenta, zaútočí!:) A ty větší vezmu a slupnu, takže nikdo ve vodě o tom nebude moc plkat a šířit poplašné zprávy!

Středa 4. května v 0:59® Zmata

mart1k> Díky za info. Změní to výslednou barvu nástrahy?

Středa 4. května v 0:34® Zmata

Venca Zelenka> :-) Uvidíme. Nicméně ročně utrhnu max. 5 cranků a většinou těch menších. Až na vyjímky vše při pokusu o veverku :-D Nejtenší vlasec mám 0.28, nejsilnější 0.50, a tak stulík se prořízne, a když chytám z lodě, tak téměř vše zachráním. Největší problém je sedřené zbarvení od štičích zubů, a u ostatních nástrah roztrhané skirty a gumová tělíčka. No a vzhledem k tomu, že potřebuji barvit pouze pro vlastní potřebu, max. pro několik nejbližších kamarádů, pár hodin týdně nemám šanci dosáhnout. Na druhou stranu věřím, že manželčiny zkušenosti z výroby dortů budou dostatečné k alespoň trochu rozumným výsledkům.

Úterý 3. května ve 23:42® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Zmata> Proč utopie, pokud budeš mít aspoň trochu vybavení a dáš tomu každý týden pár hodin času, tak za rok budeš dělat úplně stejné. Jestli jsem to správně pochopil, hodláš jen barvit hotové plast tělíčka, na to nepotřebuješ bůhví jaký lak, 2–3 vrstvy venkovního čirého, který se snese z podkladem.

Úterý 3. května ve 22:58® mart1k

Zmata> myslim ze drviva vacsina tu pouziva Letoxit PR102 + EM420 vid obrazok

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2016/th-img119225.jpg
Úterý 3. května ve 22:45® Zmata

Venca Zelenka> Důežité je, jak to vychází globálně. Je mi jasné, že dosáhnout kvality z videa je utopie. Ten maník dělá spousty nástrah a prodává je. Mimochodem za cca 16 $ / KS. Obecně si také myslím, že ta preciznost je důležitější pro rybáře než pro rybu, takže pokud budou výsledkem použitelné nástrahy, je to ok. Mimochodem – otázka na všechny barviče – jaký epoxid používáte na finální vrstvu. Zkoušel jsem najít z videa doporučovaný Devcon 2-ton epoxy a bohužel je všude nedostupný. Ještě jsem našel nějaký Z-POXY 30min. Máte někdo zkušenost? Díky

Úterý 3. května ve 22:18® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Zmata> V přepočtu na jednoho woba barva nevyjde moc, ale jedna ti nestačí, ikdyž budeš dělat jen to nejzákladnější barvení ( rybám to stačí) budeš potřebovat 5–6 barviček a jestli budeš chtít dělat takové krasavce jak na videu, barviček bude potřeba povícero a bez slušnější pistolky se už asi neobejdeš. Mám ty nejzákladnější a nejlevnější barvy, něco si ještě míchám a i tak mi v tom jakásik tisícovka leží :-) Pistolku taky nemám zas tak nejhorší,dokonce ji pomaličku začínám ovládat, ale to co předvádí, s tím co mám, ani náhodou, nešahám ani po prdelku :-)

Úterý 3. května ve 21:27® regulus
regulus

BigMike> klidně se vsadím, že na tohle nic nechytneš, ba naopak, ryby budou prchat. Seš v okloních vodách už tak prolátlé, že si o tobě povídá i potěr … :-D :-D :-)) 9-)

Úterý 3. května ve 21:23® Zmata

Draky> Hlavně budoucí nálezce ví, komu to vrátit :-D

Úterý 3. května ve 21:21® Zmata

Venca Zelenka> Pistolky se dají sehnat různě drahé. Je otázka jak moc velký vliv na výsledek má, jestli máš pistol za 4000,– nebo za 800,–. Co se týče barev, tak si myslím, že v přepočtu na 1ks woba zas tak velká spotřeba nebude. Normálně jsem nakupoval cranky za cca 5–10$ /KS z USA – všechny Made in China. Mám rád, když mám stejný modely v tiché i rachtací verzi, a to jsem tady nesehnal. Teď jsem našel stejné modely (alespoň tak vypadají) nenamalované zde: http://www.sheltfishingtackle.com/ Kroužky a trojháčky stejně vždy měním za Ownery, tak tady budu mít ušetřeno sundávání. Již mám objednáno prvních 25 nerachtacích kousků velikosti 1.5 za 0.6 $ / KS. Moje žena dělá dorty a pistol běžně používá. Objednal jsem jí tedy pistol – tu dortovou mi na to prý nepůjčí :-D Videa se jí moc líbila a chce to zkusit – tak proč jí nepodpořit ;-) Zatím tedy dávám dohromady suroviny. Až bude nějaký výsledek, tak to sem šoupnu.

Úterý 3. května ve 21:07® Draky
Draky

BigMike> Tohle jestli utrhneš, tak budoucí nálezce půjde do kolen. :-D :-D :-D

Úterý 3. května ve 21:07® Draky
Draky

BigMike> Tohle jestli utrhneš, tak budoucí nálezce půjde do kolen. :-D :-D :-D

novější starší
Stránky:   402 401 400 ...