Chytej.cz
Nástrahy.cz - 1.Spinning live show
smartCHYTEJ

Domácí výroba woblerů

V diskuzi je 11.564 příspěvků, z toho 11564 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Přidání zápisu do diskuze
Pravidla pro přispění do diskuze

Redakce si vyhrazuje právo mazat či editovat příspěvky porušující tato pravidla:

  • Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy.
  • Každý příspěvek by se měl týkat tématu konkrétní diskuze.
  • Chcete-li se s kamarádem domluvit na ryby, použijte osobní zprávy.
  • Nepište do diskuze zprávy typu: "Máš osobku", "jak jdou", "je tu nějak mrtvo" apod. Chcete-li rozproudit diskuzi, buďte věcní.
  • Nenapadejte ostatní návštěvníky, každý má právo na názor.
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně

Text příspěvku
Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy. Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony.

Pokud již k příspěvku nechcete vložit fotografie, můžete jej rovnou odeslat.

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Novinky CORMORAN
novější starší
Stránky:   386 385 384 ...
Pondělí 17. listopadu ve 21:41® Venca Zelenka
Venca Zelenka

BigMike> Tož kramlík je kramlík, jo počkej jetě se tomu říká kolíček na prádlo :-) Jo našli jsme to v krabici s plandavkama. Ještě nějaké takové retro hitovky někde jsou, až je najdu určitě vložím foto :-) V loni jsem hledal svoje prvni CDJ to se mohl psát rok 98 a nenašel, no ono bude někde zašíté, až ho najdu tak si z něho cvrnkneš do trenclí smíchy :-)

Pondělí 17. listopadu ve 20:37® BigMike

Venca Zelenka> to je nádherný, silový brutál! Na tu dobu!? Pokusy se děly v každé době!Kdo v té době něco podobného měl, udělal, byl v přívlači štik král! Tenkrát jely plandy, rotačky, nic jiného pomalu nebylo, jak někdo nasadil toto, bylo jistě úspěšno!:)Já měl hodně starých tak z 1960, poslal jsem je V.Fikarovi do sbírky. Našli jste tedy krabičku a v tom bylo toto? Co je to kramlík?:) To druhé jsem jakž takž pochopil:)

Pondělí 17. listopadu ve 20:13® Venca Zelenka
Venca Zelenka

S tatou na rybách jsme našli v krabce luxusní retro woby počítan tak 87 lopatky kramlík a špilka od nanuka :-)

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2014/th-img110628.jpg
Čtvrtek 13. listopadu ve 22:07® Venca Zelenka
Venca Zelenka

BigMike> Tak tady ještě větší :-) Včera jsem udělal jediný záběr a ten jsem ještě zpackal, ale přestali žrát modrobílé a začali ozobávat okouny, dokonce jsem o víkendu udělal aj záběr na můj oblíbený černobílý. Právě dělám zásobu lanek :-)

Čtvrtek 13. listopadu ve 21:49® BigMike

Venca Zelenka> hlavně neříkej kterej to je nebo to někdo hned okopčí.)) Jak u vás candáti? Tady bída, bída, přes 60cm jsem se letos nedostal:((

Čtvrtek 13. listopadu ve 21:39® Venca Zelenka
Venca Zelenka

BigMike> Právě jsem dolaďoval v akvárku chod trojhákama :-) Ten jeden jerk se při propadu naprosto špičkově vrtí, na ten vsázím a krásně si sedá na trojháky :-D ani jsem nečekal, že to tak napoprvé trefím :-)

Čtvrtek 13. listopadu ve 20:53® BigMike

Mám známého, ten to protáhne nástrahou bez trojháků, „okoukne“ i dno a když má kontakt s rybou, nasadí „ostrou“ s trojhákama.)

Tak dej reference.

Já dnes testnul ty šílenosti v bazéně, žádná sláva, ale bude to prostě o tom to drncat u dna, staví se na hlavu, hák nahoru, bude to dobré:)

A na zítra zprovozním tyto.

Tento příspěvek byl editován 13.11.2014 20:54:58 uživatelem BigMike.
foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2014/th-img110497.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2014/th-img110498.jpg
Čtvrtek 13. listopadu ve 20:15® Venca Zelenka
Venca Zelenka

BigMike> Obávám se, že ztráty budou veliké :-) Právě dělám přídavné zátěže na vymetání jam, akorát by bylo dobré je neurvat dřív než zjistím jak pracují, když jsou to ty prototipy :-) Dám měkčí háčky a 16kg pletenku tak snad občas něco zachráním, ale dřevo nerado pouští, se šutrů to většinou vybrnkám, ale dřevo je jiný kalibr :-)

Čtvrtek 13. listopadu v 19:49® BigMike

:)), hodně tvarově odfláknuté – ale je mi to jasné – pařezy = ti budou mít životnost jako ruský vojín při protiútoku létě 1941:))

A myslím, že BM je ještě podkladově nestříká:))Ale chápu, aby nebyl porušen patent…:))

Tento příspěvek byl editován 13.11.2014 19:50:26 uživatelem BigMike.
Čtvrtek 13. listopadu v 19:02® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Pařezovky ala BigMik hotové a můžou do akce, už zítra :-D

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2014/th-img110496.jpg
Středa 12. listopadu ve 4:21® jepice

Kazan> Já jak nemám rád chrastítka, tak letos na stojákách mám snad nejvíc ryb právě na uplně nejlevnější woblery-chrastítka. Jsem si uplně řikal, že se stim nemá cenu pižlat, když žraly i ty modely za 55 Kč. Na řekách ale naopak jenom nechrastící. A věřím, že příští rok to bude zase všechno jinak.

Úterý 11. listopadu ve 21:37® BigMike

Kazan> uvažuji, že bych tak 1–2 ks zakoupil, okoukl, okopčil, navrtal, nalil lepidlo a hotovo:))) Asi to ale změní chod. Já to udělal lehčí, spíš aby se to jen tak lehce mrmlalo u dna, popotáhnout, zakalit a hlavně – moc neváznout!!!

Úterý 11. listopadu ve 21:05® Kazan

BigMike> k tý napodobenině, u tý nový rapaly mi štve, že z toho zas udělali chrastítko. Jinak by to mohla bejt docela zajímavá záležitost.

Úterý 11. listopadu ve 21:00® BigMike

:))) – jó, kdo nevláčí, nebrodí, neví co je to rybařina.)))Loni jsem pro změnu z lodi vypadl myslím někdy začátkem prosince a pak jsem ještě 1,5km vesloval k autu.)) Jinak krve jak z vola, ale je to tím, že se to ve vlhku nezavírá a hlavně – myslím, že mají štiky na zubech něco, co zabraňuje srážení krve nebo tak něco. Jak mě zuby štrejchne, je to vždy na dýl!Lepší něž pouštění žilou nebo pijavice:)

VZ: jo, jo, udělal jsem něco těžšího, s chráničem háčku. Jedno je neumělý pokus napodobit novou Rapalu 2015 a to druhé je prostě tw. hlavička s háčkem, za hlavičkou balza a na háček dám tw. ocásek. A bimcat to u dna na ca. Tedy, snad…:)

Úterý 11. listopadu ve 13:01® David H.
David H.

BigMike> Jsi správnej tvrďák :-)

Úterý 11. listopadu v 9:47® jepice

BigMike> Hm, taky paráda. Byl jsem před měsícem pod Slapama, ale abych to neměl tak jednoduchý, tak jsem se v broďákách dokutálel z druhýho břehu pod hráz a usmyslel jsem si, že když je míň vody, tak to prolezu kolem tý myší díry a potom půjdu dolu po proudu. Když jsem byl zalezlej veprostřed mezi těma betonama, tak pustili z hráze vodu. Sotva jsem se vyhrabal ven, doteď mám v dražadle na prutu otisky zubů.

Pondělí 10. listopadu ve 14:25® Venca Zelenka
Venca Zelenka

BigMike> Tak tomu říkám srdcař :-) Dívám se , že tam máš nějaké nové hitovky. Tak to já počítám, že tam letos ještě 2× –3× žblušnu minimálně po kolena, hlavně aby nebylo –10 jak se mi už kdysik podařilo :-)

Pondělí 10. listopadu ve 13:33® BigMike

Venca Zelenka> tak tak, hranatá je stejně účinná jak zaoblená, ale ta zaoblená vypadá na 1. pohled lépe!

Dnes jsem se snad naposledy koupal – špatně jsem šlápl ze šlajsny na jez, řasy klouzly a už jsem byl v nadjezí až nad čepici.))Ale mám výdrž, ještě jsem tomu 1/2 hodky dal. Pak mě ještě pokousala malá kudlička a radši jsem to vzdal.

Jdu lakovat, také jsem poslední dny nelítal jen okolo vody:)

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2014/th-img110452.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2014/th-img110453.jpgfoto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2014/th-img110454.jpg
Neděle 9. listopadu ve 20:46® Venca Zelenka
Venca Zelenka

jepice> Dělám z balzy aj dřeva a hranatá ti bude fungovat aj na větších, taky jsem je začal používat, míň práce, chodí to slušně akorát to na oko nevypadá nic moc.

Neděle 9. listopadu ve 20:15® jepice

Venca Zelenka> Určitě si to sem už psal, ale nechce se mě hledat. Děláš je dřevěný, nebo balzový? Já se musím přiznat, že se poslední dva roky s lopatkama moc nepářu. Ideální je kulatá vyražená vytínačem a nebo hranatá. V poslední době mě hranatá moc mile překvapila. Ale mám to jenom na úplně malejch woblerech, tak nevím jak by to spolupracovalo s těma většína.

Neděle 9. listopadu ve 20:09® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Doudleban> Možná je ta lomená kolikrát lehčí jak trochu tvarovaná kulatá :-) Dneska jsem domastil pár prototipů, tož jsem zvědav co zteho vyleze :-)

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2014/th-img110437.jpg
Neděle 9. listopadu v 18:42® Doudleban
Doudleban

jepice> Se vám do toho vmísím. Já lomenou lopatku taky rád a to potápky nedělám vůbec. Obzvlášť u dvojdílů (a taková SSR je taky pěkně chytlavá)to umí věci, kterých by se při takovém vyvážení s normální lopatkou snad ani dosáhnout nedalo. A složité to není vůbec. Chytnu rovně do kleští a na dvakrát ohnu jak potřebuju.

Tento příspěvek byl editován 9.11.2014 18:42:54 uživatelem Doudleban.
Pátek 7. listopadu v 18:02® Venca Zelenka
Venca Zelenka

jepice> Já je mám rád, hlavně u potápivých modelů, tam mají pro mě velký potenciál, když to dobře nastavím dá se stím velice zajimavě pracovat.

Pátek 7. listopadu v 17:48® jepice

Venca Zelenka> Jak jseš spokojenej s tima lomenejma lopatkama? Já jsem měl takovou lopatku u Rapaly a také na nějakých starých dřevěných LuckyJohnech a nějak jsem nepozoroval žádnou velkou výhodu oproti klasické lopatce, takže nějak necítím touhu to složitě napodobovat v domácích podmínkách.

Pátek 7. listopadu v 17:17® Venca Zelenka
Venca Zelenka

jepice> Tak nechodí zle :-) Jeden z mnoha prototipů, sranda je, že tenhle je jinak vybroušený, zavážený, má jinou lopatku a chod má skoro identicky s předchozím :-) Věřím tomu, že kdybych si pohrál s vodícím očkem, docílím identický s předchozím.

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2014/th-img110403.jpg
Čtvrtek 6. listopadu ve 23:26® jepice

Venca Zelenka> To očko „pod nosem“ je suprová záležitost, viď? Sice to neleze tak do hloubky, ale maká to skvěle.

Čtvrtek 6. listopadu ve 21:35® Venca Zelenka
Venca Zelenka

BigMike> Tomu říkáš tmavé :-) Takhle vypadá dmavá :-)

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2014/th-img110399.jpg
Čtvrtek 6. listopadu ve 20:54® BigMike

Čistí se voda, občas i sluníčko a tuhle jsem zjistil, že nemám nic moc tmavého. Tedy ne že by nebylo, ale pořád to není ono:) Tak že by tihle?

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2014/th-img110397.jpg
Pondělí 29. září ve 21:31® JKemr
JKemr

Dnešní práce s airbrush…

foto/diskuze/domaci_vyroba_wobleru/2014/th-img109751.jpg
Pondělí 29. září v 19:51® Doudleban
Doudleban

JKemr> Máš to pěkný, ale zrovna tyhle by, podle mě, byly bez té síťky lepší.

Tento příspěvek byl editován 29.9.2014 20:52:10 uživatelem Doudleban.
novější starší
Stránky:   386 385 384 ...