Chytej.cz

Mořčák pruhovaný necteno

6.1.2012 | ryblcoul | 22.777 zobrazení | 19 odpovědí

Prosím, ví někdo něco blíže o tomto dravci, kde se chová, o rozmnožování a jako potřebuje vodu. V atlasu ryb jsem nic nenašel.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 17. června 2015 v 18:13 @ Palivec

Toto ti nestačí? Morone saxatilis, aliasů (synonyms) má několik:

Perca saxatilis Walbaum, 1792 Roccus saxatilis (Walbaum, 1792) Sciaena lineata Bloch, 1792 Morone lineatus (Bloch, 1792) Roccus lineatus (Bloch, 1792) Perca mitchilli alternata Mitchill, 1815

https://en.wikipedia.org/?…

reagovat
Pondělí 15. června 2015 v 18:24 ® stratowar reakce na …

ctrl+c / ctrl+v žeano :-D DDD

reagovat
Čtvrtek 31. října 2013 v 15:48 ® HaD reakce na …
HaD

Pletiplot> správně! Morčáci jsou ptáci. Opraveno, díky.

reagovat
Čtvrtek 31. října 2013 ve 14:26 @ Pletiplot

Jen malá technická. Správný název je mořčák.

reagovat
Pondělí 9. ledna 2012 ve 23:17 ® osprey reakce na …
osprey

hecht> Ale budu. Ono to má i své kouzlo. Ale musí to být se vším všudy. A co to znamená se vším všudy, to ví ten, kdo to se vším všudy provozuje.

reagovat
Pondělí 9. ledna 2012 ve 22:51 ® hecht reakce na …
hecht

osprey> letos už lozit nebudeš, akorát bude ve vodě hrozně pěny. A to do doby, než se dočkám nějaké čůzi i já …

reagovat
Pondělí 9. ledna 2012 ve 22:49 ® hecht reakce na …
hecht

osprey> Na F&H televizi to běhalo tejkon tuším v sobotu, mají je na nějakých jezerech v Maďarsku. Jméno prosím nechtěj, ten člověk co je tam chytal, o tom mluvil jako o evropské raritě. Asi to nebude dlouho, co je tam mají, protože to co se chytalo, bylo okolo 40 – 50 cm. Tu odbornost v této reportáži, bych bral s rezervou. Maník co tam dělal tu reportář byl nějaká jejich herecká hvězda. Stačilo mi jak používal Sling Bag od Rapaly, nějak ještě nepřišel na to, že se to dá při vláčení přehodit na záda a tak se tomu na břiše uhýbal při točení :-))

reagovat
Neděle 8. ledna 2012 v 17:19 ® osprey
osprey

Díval jsem se, na českém Internetu jsou informace o morčákovi (mořčákovi) pruhovaném (angl. stripped bass) jen jako o mořské rybě s tím, že může žít i ve sladké vodě.

O těch pokusech s chovem na pevnině bohužel nic.

reagovat
Neděle 8. ledna 2012 v 17:11 ® osprey reakce na …
osprey

nnnap> A tu vedle jsi zkoušel?:-))

Mě loni vadilo, že jsem jak za starých časů lozil po nich. Zdržuje to.

reagovat
Neděle 8. ledna 2012 v 17:00 ® nnnap reakce na …
nnnap

osprey> pot kerou? Pot tou minule mi to nebralo!

reagovat
Neděle 8. ledna 2012 v 1:30 ® Dawee reakce na …
Dawee

Ano, třeba tam :-)

reagovat
Sobota 7. ledna 2012 ve 23:03 ® osprey reakce na …
osprey

hecht> Na Vorliku. Pot skálou.

reagovat
Sobota 7. ledna 2012 ve 22:34 ® hecht reakce na …
hecht

Dawee> kdééééé ?????

reagovat
Sobota 7. ledna 2012 ve 12:09 ® Dawee reakce na …
Dawee

To je sice pravda ale na vláčení tu máme přece vokouny a jiné dravce.

reagovat
Sobota 7. ledna 2012 v 1:09 ® rgb23 reakce na …
rgb23

sears.13> nesmysl, vláčet se dá každá ryba…třeba za autem:-)

reagovat
Sobota 7. ledna 2012 v 0:23 ® sears.13 reakce na …
sears.13

Dawee> Sumeček se ale dost blbě vláčí :o}

reagovat
Pátek 6. ledna 2012 ve 22:52 ® Dawee
Dawee

Zrovna dnes o něm dávaly film na Fishing and Hunting. Chovají ho v Maďarsku a maj strašnou radost z jeho velkejch přírůstků a jeho dravosti. (Jen doufám že ho nechcete dovlíct i do čech, u nás přece stačí sumeček americkej kterej taky sežero na co přijde)

reagovat
Pátek 6. ledna 2012 v 19:43 ® Klon
Klon

Zajímalo by mě docela proč tě to zajímá.Tato ryba u nás není a v atlasu taky nebude…

Morčák pruhovaný byl vyšlechtěn pro maso s Morčáka mořského a Morčáka stříbřitého.Myslím že to bylo v Madarsku protože tam je velmi oblíbený Candát a nedaří nebo nestíhají odchovávat nové,tak proto.Morčák pruhovaný má velmi chutné maso a velmi podobné Candátu.

Morčák mořský žije v moři a dosahuje váhy i 30kg. Morčák Střibřitý žije ve sladké vodě a váhu má myslím do 1 kg.

Šlechtěním těchto 2 druhu se jim povedl Morčák pruhovaný a s obou druhu si vzal to nejlepší.Žije ve sladké vodě a dorůstá do hmotnosti 12 – 15 kg. Pruhovaný proto,protože ma po stranách 2 tmavé pruhy…

Tot vše jestli si dobře pamatuji…

reagovat