Chytej.cz
Kajak HALIBUT - VÝPRODEJ

Carp Cup Ostrata IV. 2018

Koná se 19.4.2018, 15:00–22.4.2018, 15:00 | Nádrž Ostrata, Zlínský kraj | vložil(a) michal94

Carp Cup Ostrata IV.

Typ akce: kaprařina
Termín: 19.4.2018, 15:00–22.4.2018, 15:00
Místo: Nádrž Ostrata, Zlínský kraj, Zlínský kraj
Kontakt: 605 411 861, nadrzostrata@gmail.com
WWW: www.nadrzostrata.cz

Podrobný popis akce:

Carp Cup Ostrata IV. 2018 Místo konání: Nádrž OSTRATA

Datum akce: 19. 04. 2018 – 22. 04. 2018 65 hod.

Časový harmonogram:

ČTVRTEK: 16:30 – 17:00 hod. prezentace závodníků 17:00 – 17:30 hod. losování míst 19:00 hod. start závodu 20:00 hod. občerstvení

PÁTEK: 14:00 hod. občerstvení (guláš + pivo/nealko)

SOBOTA: 15:00 hod. občerstvení (grilované prase + pivo/nealko)

NEDĚLE: 09:00 hod. občerstvení (klobása + pivo/nealko) 12:00 hod. konec závodu 13:00 – 14:00 hod. vyhlášení výsledků

Ceny:

  1. Místo – 12 000,– Kč + poháry + ceny
  2. Místo – 8 000,– Kč + poháry + ceny
  3. Místo – 5 000,– Kč + poháry + ceny

Výherce sektoru A – ceny Výherce sektoru B – ceny Výherce sektoru C – ceny Zbylé týmy ceny útěchy

Počet Týmů: 12 týmů 2 – 3 týmy náhradníků

Startovné: 6 000,– Kč za 2 – 3 členný tým

Přihlášky: Přihlášky zasílejte na email nadrzostrata@gmail.com, zašlete jméno týmu, jméno kapitána a zda budete dvou – tříčlenný tým. Na základě zaslání přihlášky Vám zašleme číslo účtu a variabilní symbol k zaplacení startovného 6.000 Kč. V případě, že do 14 dnů od data přihlášení, nebude uhrazeno startovné na zaslaný účet, bude registrace týmu zrušena a místo bude nabídnuto dalším týmům. Maximální počet soutěžních týmů je 14.

Losování: Nejdříve se vylosuje pořadí v jakém budou jednotlivé týmy losovat lovné místa, a v tomto vylosovaném pořadí, pak zástupce týmů vylosují svoje lovné místo. Losuje se pouze jednou, výměna místa není možná.

Pravidla závodu: Závod probíhá způsobem CHYŤ A PUSŤ. Povolen pouze lov na položenou. Soutěží dvou-tříčlenná družstva, která loví celkem na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem (povolen háček s protihrotem) na průběžné sestavě (povolená pouze taková montáž, aby v případě jejího utržení došlo k uvolnění použité zátěže). Nástraha musí být umístěna mimo háček (klasická metoda na vlas). Zákaz používání krmítek a feederových krmítek! Feederové pruty jsou zakázané! Zavážení nástrah není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při krmení, nahazování, zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vymezený sektor. Během soutěže smí do sektoru vstoupit pouze úsekový a hlavní rozhodčí. Ostatní se souhlasem závodníků. Závodník je povinen na požádání rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole.

Povinné vybavení: Každý tým musí být vybaven vhodnými kaprařskými podběráky o délce ramene alespoň 80 cm, odháčkovací matrací (nejlépe bazénkového typu), minimálně dvěma saky k případnému uchovávání bodovaných kaprů (v každém saku může být maximálně jeden kapr), vyprošťovačem háčků a klinikem (každý ulovený kapr musí být před puštěním zpět do vody řádně ošetřen). BACKLEADE (zadní olůvka na ukotvení vlasce ke dnu). Z důvodu lepší bezpečnosti mezi sousedy. Aby ryba, která je zdolávaná nezamotala v sousedním sektoru vlasce. Vyhneme se sporům o zamotání sousedních prutů. Stačí jen olůvko s karabinkou.

Protest: Každý tým má právo vznést protest a to v případě, že bude mít podezření na porušování pravidel závodu, nikoliv však na pravidla samotná. Protest musí být podán písemně a neprodleně při zjištění podezření k rukám hlavního rozhodčího (nejlépe s důkazy ve formě fotografií či videa). Na protest podaný v jiné formě nebude brán zřetel a žádný z rozhodčích se jím nebude zabývat. Pokud team podává protest, musí složit k rukám hl. rozhodčího kauci ve výši 1000,– Kč, která při neoprávněnosti protestu propadá ve prospěch pořadatele. Na protesty podané po ukončení závodu nebude brán zřetel.

Krmení: Nesmí se chytat ani krmit na živočišné nástrahy (žížaly, červ atd..) Před startem závodu proběhne kontrola kvality a hmotnosti krmení. Krmení omezeno 5 kg na den (dohromady maximálně 20kg na celý závod). Krmit se může: boilie, pelety, methodmix a partikl Nástrahy (boilies, pelety, obalov. těsta, boostery a dipy)

Zakrmování: Raketa, spomba, vrhací tyč (kobra), PVA materiál. Členové teamu mohou krmit jen ze svého sektoru! Zakrmování (spombem) je povolenu jen v určitou hodinu a to: Čtvrtek: 19:00 – 21:00 hod.

Pátek: 07:30 – 08:30 hod., 12:30 – 13:30 hod., 18:30 – 19:30 hod.

Sobota : 07:30 – 08:30 hod., 12:30 – 13:30 hod., 18:30 – 19:30 hod.

Neděle: 07:30 – 08:30 hod.

Vrhací tyčí (kobra) je povoleno vnadit (boilies, pelety) po celou dobu závodu. Nesmí se použít: čluny, zavážecí loďky, echoloty a sonary! Přísný zákaz krmení ze strany od lesa!

Mapování dna: Povolené pouze MARKEREM

Hodnocení a vážení úlovku: Bodovanou rybou je kapr a amur. Kapr obecný je bodován od váhy 3 Kg včetně. Amur bílý je bodován od váhy 3 Kg včetně. Rozhodující je váha, která je bodována. V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou a více teamů, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba. Ryby váží úsekový rozhodčí spolu s minimálně jedním členem družstva a její váhu neprodleně zapíší do úlovkových listů a stvrdí svými podpisy. Ryby budou váženy ve stejných sacích a stejným typem váhy. Bude se počítat čistá váha po odpočtu hmotnosti saku. Po zvážení a zapsání se ulovená ryba vrátí zpět do vody.

Závěrečné ustanovení: Pořadatel si vyhrazuje právo v případě důležité potřeby upravit pravidla. Všichni startující souhlasí s těmito pravidly, což potvrdili uhrazením startovného a svým podpisem na registrační kartě. Povinností přihlášeného týmu je uhradit plné startovné v termínu, který je stanoven výše. Zruší-li tým registraci po 12. dubnu 2018, nemá takový tým na vrácení startovného, které bude v plné výši použito na náhradu nákladů vzniklých s absencí takového týmu jako paušální náhrada vzniklých nákladů. Může být týmu navráceno v případě, že za sebe najde náhradní tým. Nebo se přihlásí další tým, který odstoupivší tým nahradí. Pokud bude po registraci některý člen týmu přistižen, že v areálu zázemí závodu, nebo kdekoliv v lovných sektorech narušuje veřejný pořádek (agresivní chování, útoky na ostatní účastníky závodu, rušení nočního klidu, atd.) bude celý tým bez náhrady vyloučen a okamžitě je povinen opustit areál závodu nebo své lovné místo.

Povinnost závodníka je šetrně zacházet s ulovenou rybou!!!

img128034.jpg

rybářské akce a závody - přidat záznam