Chytej.cz

Jak na kapry po zimě? necteno

26.3.2012 | MTHRFCKR | 32.410 zobrazení | 30 odpovědí

Připravuji se letos poprvé vyrazit na ryby. Máte nějaký dobrý recept si před lovem ryby zakrmit, na co chytat a jak správně navázat na těžko po zimě, kdy jsou ryby ještě spíše u dna? Budu chytat na stojaté vodě.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 19. dubna 2018 v 5:34 ® pepanek reakce na …

Petr Lín> Aby se kapr zamotal do křoví a pošel.

reagovat
Středa 28. března 2018 ve 20:05 ® Petr Lín reakce na …

mohu se zeptat, kčemu je to dobrý?

reagovat
Středa 21. března 2018 ve 20:21 ® džigit reakce na …

kubas> notak ale pokud nejsi hovado,tak to nespojíš na tvrdo

reagovat
Středa 21. března 2018 v 18:57 ® kubas reakce na …
kubas

džigit> Method feeder je taky vytuněná srkačka a jak je to populární :-D .

reagovat
Úterý 20. března 2018 ve 20:51 @ Herzog reakce na …

lagunátko> A co je podstatou tvého objevu? Tá zelená barva té sračky srkačky? Přemejšlel jsi i o patentování tvého vynálezu?

reagovat
Úterý 20. března 2018 v 15:51 ® džigit reakce na …

lagunátko> když pominu,že si to tu naházel cca desetkrát,tuhle „prasárnu“ myslíš vážně???
Vždyť je to už dávno vymyšlená srkačka!!!

reagovat
Úterý 20. března 2018 ve 14:05 @ lagunátko reakce na …

Po zimním hladověním ryb je dobré použít rohlíkové kuličky. Chytám na ně celý rok. Mám své krmítko můj vynález/nelze nikde koupit/ plním směsí, kukuřičný, ječný, ovesný, šrot. Dále řepku-lněné semínko – krmivo pro prasátka čoska- strouhanka .U vody přidám sušený česnek -čily papriku. Vše promíchám a zaliji na místě lovu. Směs nesmí bít moc tuhá. Plním do krmítka, stlačím a vložím háček+ rohlík nakapaný dypem

reagovat
foto/forum/2018/th-img128437.jpgfoto/forum/2018/th-img128438.jpgfoto/forum/2018/th-img128439.jpgfoto/forum/2018/th-img128440.jpg
Pátek 28. března 2014 ve 20:33 ® IV.TO.ŠIRDA reakce na …
IV.TO.ŠIRDA

David H.> Máš pravdu, na mělčině na rosňáka je to tutovka

reagovat
Úterý 25. března 2014 v 10:50 ® HaD reakce na …
HaD

Bundys8> na normální kapry mi vždy z jara fungovala nejlíp rousnice

reagovat
Pondělí 24. března 2014 ve 22:54 ® Robur reakce na …
Robur

Bundys8> tak máš 2 pruty a 3 možnosti, tak to snad vystřídáš vše:-)

reagovat
Pondělí 24. března 2014 ve 20:54 ® Bundys8

Dobrý den chci se zeptat chytam ryby druhým rokem a nejsem žadný (machr rybař) chtěl bych se zeptat zítra vyrážím po prví k vodě chytám na krmítko a chci se zeptat na navnadu žížaly,bloies rohlíky,kukuřice s konzervy?? jestli je to vhodny tedkon po zimě DĚkuji.

reagovat
Středa 28. března 2012 v 19:45 ® stump
stump

Já zahájil sezonu asi před třemi týdny na jedné labské tůni u Kolína. Uprostřed byl ještě led. Chytal jsem na dva medium feedery, na jednom jsem měl na háčku č.10 hnojáčka, na druhém na háčku č.8 rohlíkové boilie. Loni na podzim nasazení kapříci se snažili vynahradit si zimní půst. Pár se jich s háčky seznámilo.

reagovat
Středa 28. března 2012 v 19:30 ® Klon
Klon

Dnes jsem měl čas,tak jsem si objel pár revírů…U každého sem strávil cca 1 hodinu ( bez náčiní,jen na kukačku co dělají ryby ) Tam kde je hlubší voda se nedělo vůbec nic.na nejvíš nějaká bílá ryba..Proto jsem zajel i na lokality kde je hloubka kolem 2 – max. 3 metrů.byla vidět už začínající aktivita kaprů,hlavně v místech kde celý den svítilo slunce.Voda je ještě docelá studená.

Po dnešním pozorování bych zvolil kombinovanou montáž s velmi jemnou pletenkou.montáž na dno a pod vlas kukuřičku o jednoum zrnku :-) Kapři rejdily na dně,takže na lokalitach kde jsem byl bych s brčkem neuspěl.Ledaže bych dal hloubku těsně nad dno… Kukuřici bych vykoupal v dipu na alkoholové bázi.Žádny olej,glycerin apod – to až na léto…

reagovat
Středa 28. března 2012 v 19:16 ® Mr. Vydra
Mr. Vydra

Jemné náčiní a položit to na dno s posledním těžším bročkem a na hladinu položit brčko nebo malej spláveček

reagovat
Úterý 27. března 2012 ve 21:21 ® Fryw reakce na …
Fryw

Robur> Byl jsem si to ověřit předem. Mělo to vliv na cejny akorat a všiml jsem si, že všichni tahali jen cejny, a jednoho lína jsem viděl. Kapr plaval pod nohama, takže tam kapr byl. Ještě to není ono.

reagovat
Úterý 27. března 2012 v 19:04 ® nedby reakce na …

Mrakoš> jedině souhlas

reagovat
Úterý 27. března 2012 v 18:24 ® Robur reakce na …
Robur

Fryw> já jen vím, že stojáky na vysočině ještě moc nežerou.

reagovat
Úterý 27. března 2012 ve 14:19 ® Fryw
Fryw

Taky se zeptám. Chtěl bych vyrazit s dědou na kapry. Rybník 2 ha, malá hloubka 1–1,5 m, na dně bahno a zetlelé listí. Co návnada? Tmavší nebo světlá? Kolik krmit, spíš ještě málo? Stačí nějaká kupovaná směs sama o sobě, nebo už můžu klidně přikrmovat kukuřicí? Budu zkoušet chytat na žižalu, masňáky, rohlík a tu kukuřici.

reagovat
Úterý 27. března 2012 v 9:44 ® Robur reakce na …
Robur

Mrakoš> to nemělo vyznít jako kritika, ale jako úsměvný postřeh našich rybářských termínů.

reagovat
Pondělí 26. března 2012 ve 23:24 ® Mrakoš reakce na …

Robur> Proto je tam ten odkaz aby bylo jasno, jasný? Já ty názvy nevymejšlím, jen opisuju. A co se týká chytání kaprů, měl jsem z těch všech rad a článků ještě před rokem v hlavě pořádnej maglajz. Jasno mi v tom udělal až chlapík u vody. Řek mi „musíš krmit a chytat ze dna“. Toho se držím a nic lepšího jsem zatím nevymyslel.

reagovat
Pondělí 26. března 2012 ve 23:14 ® Robur
Robur

pokud nemáš zkušenosti, tak bych si ten revír klidně obešel a díval se, co dělají ostatní. Pokud bych chtěl zachytat, tak bych zkusil nějaké voňavé krmení s mraženou sladkou kukuřicí a masňáky. Na háček bych pak dal kuku s masńákem.

reagovat
Pondělí 26. března 2012 ve 23:07 ® Robur
Robur

borci ty vaše termíny:-D , nejlepší je to hodit se složitou montáží na lehkotěžko a háček na hnojáčka. Takhle kolegu akorát matete.

reagovat
Pondělí 26. března 2012 ve 23:01 ® Mrakoš

A proč na těžko? Zkus jeden prut při břehu na polotěžko a druhý na těžko opodál. Uvidíš co bude úspěšnější. U mě to včera vyšlo 5:1 ve prospěch splávečku. http://www.mrk.cz/montaze.php?… Používám tu variantu s jedním bročkem na dně a splávek většinou stačí 2g. A na háček hnojáček.

reagovat
Pondělí 26. března 2012 ve 21:50 ® Fryw
Fryw

Ahoj. Zkusil bych jednoduchou montáž – pruběžny oluvko, zarážku a menší háček. Na háček hnojňáka. Policajta před špičku.

reagovat
Pondělí 26. března 2012 ve 21:23 ® Zedtu
Zedtu

Jak na kapry po zimě? To by mě taky zajímalo :-)

reagovat
Pondělí 26. března 2012 v 19:53 ® Klon
Klon

Nevím kdy jedeš,ale nyní bych použil jemnější návazce,lehčí olova,menší háčky. Pokud budeš chytat na boilies,tak použij třeba 10 mm a na dipuj je.Dip použij na alkoholové bázi. Dál záleží na lokalitě.Pokud je tam hodně velká hloubka ( 10m a více ) tak házet do hlubších míst ještě.Pokud jsou tam hloubky kolem 5 metrů,tak už by jsi klidně mohl montáž položit někam blíže ke břehu… Osobně bych vyrazil až tak za 14 dní pokud nevíš přesně co dělat a jak ryby lokalizovat…

reagovat
Pondělí 26. března 2012 v 19:44 ® osprey
osprey

motherfucker> Když budeš chytat na těžko, tak to ti bude vyhovovat, že jsou ryby u dna, ne? Jemnější cajk, menší háčky, používat krmítko.

Dál už záleží na okolnostech.

reagovat
Pondělí 26. března 2012 v 19:36 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Segoves> Nebo kuku, ale stále musíš čekat a čekat… :->

reagovat
Pondělí 26. března 2012 v 19:28 ® Robur
Robur

a pouštíš?

reagovat
Pondělí 26. března 2012 v 19:25 ® Segoves
Segoves

nahodit žížalu a čekat čekat čekat…

reagovat