Chytej.cz
Čeburaška STANDUP

Krmivá - porovnanie necteno

2.3.2010 | LuboO | 6.828 zobrazení | 13 odpovědí

Dlho som rozmyslal, ako sformulovat tuto temu, aby som ziskal dostatocny prehlad k danej veci. Ide mi o porovnanie rozlicnych znaciek, resp. druhov krmiv, pouzivanych pri plavanej, ci uz pri pretekoch, alebo rekreacne. Krmiv ako znaciek je vela druhov a typov este viac. Preto som vyselektoval niekolko najznamejsich, ktore pouziva vacsina ci uz pretekarov, alebo rekreacnych plavackarov. Ide o znacky Sensas, Milo, Lorpio, Mossela, Master Gara. Pridam aj znacku Lastia, co je slovenska firma, u nas dost rozsirena, neviem, ako v Cechach. Rad by som vedel, ake ma kto skusenosti s tym, ktorym krmivom, ide mi o stojaky a lov kapra a bielej ryby, hlavne pleskac (cejn). Pripadne nejake typy na mixy, doplnky, dipy. Dakujem za kazdu odpoved.

Nastrahy.cz - Daiwa akce

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Reakce na téma
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Vaše reakce

Pro psaní smajlíků použijte zkratky a ikony. Nepoužívejte prosím HTML značky. Odkazy, odstavce a seznamy se vytvářejí automaticky podle syntaxe Texy.


Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
Neděle 20. srpna 2017 v 18:43 @ haf haf

Zdravím mám takový nečekaný dotaz da se některý kralík krmit masem ? nebo to jejich trávící system neumožnuje ? prosím o odpověď bez urážek děkuji :-)

reagovat
Úterý 31. srpna 2010 v 10:25 ® hraji
hraji

Používám již několik sezón téměř výhradně krmení MILO. Na cílený lov kaprů krmení Special carpa MILO, doplněné o posilovač Carpix. Krmení doplňuji kukuřicí a popřípadě vařeným konopím. Na lov cejnů používám různé druhy krmení, podle místa lovu, typu vody, hloubky a proudění vody. Nejčastěji ovšem používám VIP RIVER MILO, a to i při lovu na jezerech, podle hloubky a síly proudění potom přidávám SUPER RIVER MILO. Posilovač Brasem. Na mělkých vodách používám krmení Eccelenza Fondo MILO.

reagovat
Pondělí 30. srpna 2010 v 17:51 ® GEERS CZ
GEERS CZ

Krmení SAMET + GEERS LOKAAS

CEJN/PLECKÁČ 2

/PLATINIUM CEJN 2kg /GEERS ABSOLUTE 1kg /PV-1 400g /KOPRA – MELASA 200g /PERNÍK moučka 400g /ATRAKTOR BREMES 250g

reagovat
Pondělí 30. srpna 2010 v 17:35 ® GEERS CZ
GEERS CZ

Vizitka produktu firmy GEERS LOKAAS je krmení ASBSOLUTE.Složení krmiva bylo vypracováno ve spolupráci s vrcholovým závodníkem evropy Bert Van Gerven.Určená je i k lovu plotice a cejna. Bert Van Gerven při jejím použití na závodech Mistrovství světa v Dánsku na „Kanále Damme“ překonal oficielní rekord světa ulovením 189 kg ryb za čas 5 hodin.

PLESKÁČ/CEJN závodní 1

PLATINIUM Bremes 2kg
ABSOLUTe GEERS 1kg
kopra – melasa 400g
kokos Belge 200g
plátky pleskáčové 400g
atraktor Bremes 250g
hlina rozpadavajúca sa 3kg

recepta více :http://www.ryby.estranky.sk/…samet-polsko

reagovat
Pondělí 30. srpna 2010 v 0:08 ® Juraj

GEERS CZ> Myslel jsem to tak, že má – li někdo v kýblu v podstatě jakoukoliv řadu a druh krmení od Trapera, zakopávám o smrad už na 15 metrů. Já toho sice nemám za sebou zdaleka tolik jako ty, ale třetím rokem se pokouším trochu závodit ve feedru a sem tam jsem už taky něco pochytil, takže ti rozumím. Letos chytáme krmení, které vůbec zatím není na trhu (mystix) a jsme spokojení jako želvy. Je plně přírodní, má pomalý nástup, ale když ryby najedou, tak sedí v krmení do konce a braní se zintenzivňuje. Je příjemné po očku sledovat, jak jsi široko daleko jediný, kdo chytá ryby. Ještě k té Sensasce. Třeba velký cejn mi 2× převoněný nepřijde. Rád chytám na krmení Mystix, Gut mix a Sensas. Geers Lokas jsem ještě nikde nezahlédl ani koutkem oka. A popravdě řečeno, tak na to kaprové jsem docela zvědavý.

reagovat
Neděle 29. srpna 2010 v 0:34 ® drobcek reakce na …

Môžem potvrdiť Geers Lokaas a Samet Platinum sú aj na Slovensku menej známe ale perfekté krmivká. Hlavne GL Absolut a Samet Patinum Carp mi dobre zachytli..... Inak este používam MVDE, Top Mix, niečo od Mosely a na „bežnú“ rybačku Bartal Mix (výrobca v SR)

reagovat
Pondělí 23. srpna 2010 ve 23:34 ® GEERS CZ
GEERS CZ

Za svou závodní dráhu jsem prošel řadou krmení .

Z významných závodú které jsem absolvoval mimo ligy a československých nominaček,mis­trovství slovenska,krajských závodú bylo Mistrovství Světa v Piešťanech., kde jako člen československého reprezentačního družstva juniorú.Výsledek 4.místo družstev /o bod za Poláky /a moje 9.místo celkově v jednotlivcích­.Celé družstvo použilo krmení SENSAS. Od té doby jsem krmení SENSAS ve vážných závodech nepoužíval.V tom období na našem trhu krmen íbylo co do značek málo.NejakáX21a potomSENSAS,E­UROFISCH, LUCENBURSKÉ krmení,DX 204,DUDULE,TI­MA,AMORCE TESSE.Závodníci se snažili připravovat vlastní krmení a z dostupných značek. které jim sloužili v podstatě jako dodatky do krmení.Situace se pro mne zlepšila v období spolupráce s Italskými závodníky,kteří jezdili na závody na Slovensko a naše družstvo do Itálie.Spoustu dobrých známích které jsem tam získal či ze závodníkú či z producentú rybářského nářadí a krmiv.Dík i tomu, že naše dobré výsledky v rúzných závodech kterých se BROWNING CLUB zúčastnil/Mezi­národní mistrovství Itálie –účast 4×,Mezinárodní závod Fontanellato-Parma účast 9×/Mezinárodní závod v Boloni účast 1×,Mezinárodní závod Toríno účast 2×/ nám umožnili mimo jiné i za výhodných podmínek nakoupit materiál ,který byl u nás takřka nedostupný.Krmení bylo možné připravit na míru na každý závod přímo u italského výrobce.Výborné krmení nám připravoval pan SETTI /výrobce MASTER GARA/.Byl na Slovensku nekolikrát a spolu s jedním z testerú italského svazu Robertem Benassim sme prošli lokality, kde se konali závody a krmení nám „ušili“ na míru.Podotýkám že dnešní „Master Gara“ se zdaleka svou kvalitou nedá přirovnávat k našemu závodnímu krmení vyrobeného pro naše družstvo BROWNING.Krmení které jsem dále používal a z úspěchem bylo VAN DEN EYNDE Belgie,dále krmení GEERS LOKAAS Belgie.Jsem zastáncem čistého krmení/k výrobě jsou použity 100% naturální složky/.V posledním čase používám krmení PLATINIUM, které v spolupráci s testermi a závodníky a producentem GEERS LOKAAS Belgie produkuje SAMET – GEERS Polsko.Krmení MILO ,TUBERTINI ,GUT MIX ve své podstatě zodpovídají standartne dobrému závodnímu krmení. Krmení jako TRAPER,LORPIO,LAS­TIA atd.patří ve své řade ke komerčním/lidovky/.

reagovat
foto/forum/2010/th-img14626.jpgfoto/forum/2010/th-img14627.jpgfoto/forum/2010/th-img14628.jpg
Pondělí 23. srpna 2010 v 16:53 ® GEERS CZ
GEERS CZ

juraj:Ptáš se kolegu kolik skrmil krmení SENSAS nebo TRAPER.

Vhodnejší otázka ,co se týče otestování krmení je, jak testovat to či ono krmení.Individuální rybačka toho asi moc o krmení nedá.Tam je možné skonstatovat že ryba brala nebo ne.Nemožno říct že je krmení super na lokalitu kde trénuji. Moje testování/hlavne před závodem/ spočívá v dokonalén zmapování lokality /hloubka vody ,dno,osádka ryb v lokalite,atd./ I při individuálním treningu prakticky dodržuji pravidla pro závod /začátek úvodního – hrubého krmení 5min,a samotnou dobu lovu 3hod v které se krmí jen omezene/do dlaňe/.Také množství krmiva podle předpisu 17litru. Závody se konají na tratích ,které závodníci už znají a proto je dúležité dokonale se zorientovat v té či oné lokalite.Pro naši ligu 2.kolo byla vybrána trať v Žiline co nás potešilo.Je to naše domácí voda a máme výhodu prostředí.Aby sme otestovali krmení pro ligu uspořádali jsme v předstihu závody na této trati ,kde se prakticky zúčastnilo celé startovní pole 2.ligy Slovenska. Mé testování začalo již 10 dnú před uvedeným závodem/indivi­duálne/Za 10 dní jsem osobne prochytal 16 startovních míst .Dva dni před závodem byl trening dvou družstev ,které byli nominovány na závod.V prvním ostrém treningu družstev se lovilo na krmení podle uvážení závodníka. V druhém ostrém treningu jedno družstvo lovilo na individuálé krmení, druhé družstvo na připravené krmení pro samotný závod.Po vyhodnocení treningu se rozhodovalo na jaké krmení a složení se bude lovit. Posudzovalo se:Jak rychle ryba reagovala na krmení po úvodném zakrmení.Jaká ryba se v míste lovu zdržovala/vel­kost/.Jestli ryba setrvávala na krmivu a brala bez přestávek. V závodě družstva „jela“ na úplňe stejné krmení. Žilinské družstva skončili na prvním a druhém míste ze 16 družstev.Já osobne v celkovém pořadí druhý. Možná v tomto případe testování je možné posoudit kvalitu krmení. Teším se na ligu. Apropo:nemám spočítané kolik sem toho skrmil za 10 treningú. Červú 20lit.

reagovat
foto/forum/2010/th-img14602.jpgfoto/forum/2010/th-img14603.jpgfoto/forum/2010/th-img14604.jpg
Čtvrtek 4. března 2010 ve 23:38 ® dav reakce na …

Juraj> je pravda že otázku krmení má perfektně zmáklou, chytá v podstatě jenom na feeder a plavanou

reagovat
Čtvrtek 4. března 2010 ve 23:36 ® dav reakce na …

Juraj> já ne,ale známej používá krmivo sensas, nevím jaká to je řada nebo typ, vždycky mi to připadlo strašně navoněný, zkrátka aromatický

reagovat
Čtvrtek 4. března 2010 ve 23:15 ® Juraj

dav> „krmiva od traperu nejsou tak moc aromatický jako od sensasu“,Tato část tvého příspěvku mě velmi pobavila. Chytání se Sensasem jsem se pilně věnoval poslední dva roky (ten poslední jsem nic jiného nechytal). Experimentování s různými řadami Trapera jsem se také chvíli věnoval. Obecně si troufám tvrdit pravý opak. Sensas 3000 je skutečně velmi silná řada, ale co do aromatičnosti nemá ani na slabší řady Trapera. To je brutální chemie. Kolik jsi obého skrmil, že tvrdíš to, co tvrdíš?

reagovat
Čtvrtek 4. března 2010 v 17:36 ® dav reakce na …

Já používám celkem často Trapera (Polsko), nemám mu co vyčíst na rekreační rybolov super a myslím že i závodníci ho používají, je za dobrou cenu, u nás v krámu sem viděl 5kg balení za pusu. Zatím sem zkoušel feeder a bíla ryba a chytalo se s nima dobře (bíla ryba mi připadně opravdu univerzální skoro na všechny ryby), navíc krmiva od traperu nejsou tak moc aromatický jako od sensasu, letos zkusím něco od Lorpia.

reagovat
Úterý 2. března 2010 ve 22:32 ® smrtelnik
reagovat