Chytej.cz

Pomoc přívlač necteno

8.10.2008 | Tycoon | 8.673 zobrazení | 89 odpovědí

Dobrej poraďte mi jak mám pořádně vláčet jako vláčet umím už asi 4 roky 2 dva co sem chytal byli parádní vytahal jsem hodně štik kolem těch 50 cm.To bylo ale jen na rybníkách na řece se mi vždycky povedlo pár okounů Měl špatné vybavení ale prostě to.První dva roky to byla nádherná rybařina.Po třetím roce se mi prostě přestalo dařit za těch mnoho dochůzek jsem chytnul jen 3 štiky a jednoho okouna.A tenhle rok prostě nic!!!Koupil jsem si kvůli tomu i novej prut .Poraďte mi co mám zvolit abych si ještě letos aspoň jednou zabojoval s 50 štikou.

Prut mám Cormoran (20–60g) Vlasec 30
A požívám lanka mám jedno wolframové a ještě nevím jaký

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   3 2 1
Neděle 17. května 2009 v 18:56 ® Filip00 reakce na …
Filip00

albin> to mě ani nenapadlo já chytam 2,7 a jeden mam 2,9m musím jít na tu mělčinu kolem 1m abych viděl co dělám, já to sice zkoušel ale nějak to asi nemám v rukou

reagovat
Neděle 17. května 2009 v 10:38 ® rybář233

Tycoon>skus tenčí vlasec (0,18–0,25),během lovu střídej nástrahy,wolframová lanka jsou dodrá skus do 5kg a 10kg PS:(0–20g) je pokut lovíš štiky docela málo já mám na štiky (20–40g) a na candáty,okouny,bo­leny,… (10–30g)

reagovat
Úterý 11. listopadu 2008 v 19:22 ® albin
albin

Filip00:Taky sem ti zapoměl říct,že neni pocuknutí prutem jako pocuknutí prutem.Když máš tvrdej prut tak smáky a malý gumy necítíš a tak s nima většinou ve vodě škubeš jako zběsilej(vlastní zkušenost).Na tvrdym klacku chce jen tak lehce potřásat zápěstím.Na měkkym prutu je to lepší.Jo a taky geometrie:když uděláš s 3m prutem pohyb zápěstím 10cm vyletí guma ve vodě víc jak půl metru(pro rejpaly to nemám změřený,ale okoukaný)s 2m proutkem je ten skok gumy samozřejmě daleko menší.Říká se tomu poloměr.Nejdřív si to jak ty gumy chodí vyzkoušej někde na mělku jak to píší odborníci a je to pravda a pak to provozuj i mimo dohled.Při vláčení musí furt člověk přemejšlet a to je na tom tak KRÁSNÝ!!!

reagovat
Úterý 11. listopadu 2008 v 18:14 ® sgt.mooody

U toho prvního woblerka z leva vidíte jak se mi naněm pěkně podepsala jedna štička:-)

reagovat
foto/forum/2008/th-img5783.jpg
Úterý 11. listopadu 2008 v 18:12 ® sgt.mooody reakce na …

Filip000:Tet jsem tě nějak nepochopil,od jaké ryby ten záběr na gumu čekáš,ale předpokládám že teda asi od toho okouna.Okouni jsou hltavci takže je to drba do prutu jak z praku a nebo jen takový zachvění,je to tak Foxiku a lucio?:-) Já nejčastěji používám tyhle nástrahy ty mám pořád u sebe pro všechny případy:-) .

reagovat
foto/forum/2008/th-img5782.jpg
Úterý 11. listopadu 2008 v 11:53 ® Filip00 reakce na …
Filip00

sgt.mooody: to drbnutí to jsi u mě asi ještě přeskočil dobu ani nevím jaké to je drbnutí do gumy:-D ale přijde to určite a nebo pojedu jen ve woblerech jako dosud.

reagovat
Úterý 11. listopadu 2008 v 11:50 ® Filip00
Filip00

jo to se právě snažím, lehce ji popozvednu a necham dopadnoud někdy ji dam nějakej čas než ji zase zvednu od dna, ale zatím nic včera jsem nakoupil pidi smáčky a pokusím se je přesvědčivě oživit, jezdíte nekdo na Vltavu 7 nebo Berounku?

reagovat
Pondělí 10. listopadu 2008 v 19:13 ® sgt.mooody

Přesně tak jednou jsem na Orlíku tahal gumu a děda mě zavolal at mu du podebrat kapříka,pak jsem tam přišel a vokyš už se tam tim dávno ládoval:-)

reagovat
Pondělí 10. listopadu 2008 v 19:09 ® albin reakce na …
albin

Filip00:Tak zkus na chvíly zastavit gumku na místě(klidně i několik sec.) a pak pocukávej špičkou co možná nejmín jak potom potáhneš trošku víc oni na to většinou skočí.Důležitý je nesekat při každym drbnutí do nástrahy.Ty okyšy se pověsí sami.

reagovat
Pondělí 10. listopadu 2008 v 18:10 ® sgt.mooody reakce na …

Filip:Já gumi celou dobu jen tahám,a když někdy zastavim a trochu pocukám tak mi za to něco rafne většinou právě ten vokys:-) A nebo tam dej nákýho malího woblerka táhni ho a zastav pak s nim třeba jen pocukávej a uvidíš že to nákýho naštve a vezme to:-) A pokud ne tak už nwm.

reagovat
Pondělí 10. listopadu 2008 v 11:39 ® Filip00
Filip00

Ahoj mužete mi poradit jak vodíte gumy, já je umim posadit tak akorát mezi šutry a jedinej úlovek byla podseknutá parmička a škeble jinak nic, prosím poraďte. Našel jsem si i okounky a dal jsem maleho twistra i kopýtko ale oni zatím jen jezdí ale do tlamiček nevezmou. Prosím o radu!!!!!!!!!

reagovat
Pondělí 10. listopadu 2008 v 5:42 ® sgt.mooody reakce na …

inspo:Heh když ona je celkem sranda že jsem asi před 14 dněma chytil taky štiku a ta měla 91 mám na ně poslední dobou nákou kliku:-)

reagovat
Neděle 9. listopadu 2008 ve 20:59 ® inspo reakce na …

sgt.mooody> tak to gratuluji, to já si o takové zubatici mohu nechat jen zdát…asi se dám na bobkařinu :-)

reagovat
Neděle 9. listopadu 2008 v 19:42 ® sgt.mooody reakce na …

inspo:No vidiš,neska se mi to zrovna poštěstilo chytnul jsem ze dna na cca 15cm plotici štiku 75 na jednoháček a měla to chycený krásně za koutek:-)

reagovat
Neděle 9. listopadu 2008 v 15:35 ® inspo reakce na …

sgt.moody> nikdy jsem se tady o žádném zákoně nezmiňoval, jen jsem sdělil svůj názor a své „poznatky“ (samozřejmě to nemusí být pravda, nejsem všehoznalý…jen jsem se prostě vyjádřil k tématu)…a ty nemusíš hned vyletět jak čertík z krabičky :-)

reagovat
Neděle 9. listopadu 2008 v 15:27 ® inspo reakce na …

Hany> Souhlasím, ale kolik lidí to opravdu dělá? Já osobně znám jen jednoho kolegu, který občas chytá na jednoháček (když má malou rybku), jinak většina lidí co znám nasazuje při lovu na mrtvou či živou rybku dvoj nebo trojháčky. Určitě je i dost takových, kteří používají dokonce systémy s více háčky (např. Drachkowitchův). Já osobně teda na rybky (ať už živé či mrtvé) nechytám, nerad totiž trápím či dokonce zabíjím jednu rybu, abych mohl chytit jinou.

reagovat
Neděle 9. listopadu 2008 ve 13:48 ® sgt.mooody reakce na …

inspo:A jak ty můžeš vědět jak je stou rybičkou zrovna chytám :-D Já jí dám normálně za hubu na jednoháček a popotahuju s ní,a ty děláš jako kdyby to byl zákon dávat na dravce trojháčky a dvojháčky.

reagovat
Neděle 9. listopadu 2008 ve 13:46 ® sgt.mooody reakce na …

Hany:Přesně tak,já to tak dělám.Normálně jí navlíknu hubou na jednoháček a tahám s ní.

reagovat
Neděle 9. listopadu 2008 ve 13:44 ® Kubah reakce na …

inspo> I na rybičku se dá chytat s jednoháčkem

reagovat
Neděle 9. listopadu 2008 ve 13:29 ® inspo reakce na …

sgt.mooody> guma má zpravidla jeden jednoduchý háček, kterého se štika „relativně“ lehce může zbavit, kdežto woblery či různé nástražní systému na živou či mrtvou rybku mají trojháček a zravidla ne jeden …

reagovat
Neděle 9. listopadu 2008 v 5:12 ® sgt.mooody reakce na …

rgb:23Jj přesně to se mi stlo i s gumou tak klídek.

reagovat
Neděle 9. listopadu 2008 v 0:51 ® rgb23
rgb23

Tycoon, sgt.mooody, jo jo, zavláčejte si mrtvou rybkou, pak nahoďte kačenu a až sešijete kudlu, nezapomeňte tady zdůraznit jak byla vrácena vodě:-)

reagovat
Sobota 8. listopadu 2008 ve 20:55 ® Salmo
Salmo

Na lanko nekašli,lepší nic nechytit než sešít rybu,která potom chcípne.Používej wolfram,ten je vidět minimálně a nevadí ani candošům natož štikám…

reagovat
Sobota 8. listopadu 2008 ve 20:50 ® scootrovka
scootrovka

Vykašli se na lanko a půjde to

reagovat
Sobota 8. listopadu 2008 v 15:06 ® albin
albin

Tycoon:No právě to se musí člověk zakousnout a ukázat jim,že i na umělý se dá chytit.Hlavně bacha n a ty schovaný za keříkem.Já tudle vidim jak se rozlítly rybyčky a otočila se pěkná štika,tak tam letim vodou a nasazuju při tom voba a štika zahonila znova.No a než sem nahodil sem zjistil,že se mlátí už dědkovi na prutu.:-D

reagovat
Sobota 8. listopadu 2008 ve 13:35 ® Tycoon

Maso je osvědčena já když sem byl minule na rybách s přivlačí jsem nic nechytnul dědové vedle mě tahaly na kačeny takovejch štik.

reagovat
Sobota 8. listopadu 2008 ve 12:59 ® sgt.mooody reakce na …

Salmo:Já nwm já mám nejrači,pověsit za hubu nákou plotičku nebo hrouzánka na splávek a nechat je jezdi po případě snima taha okolo různejch větvý apod.Prostě klasika,ale nemůžu říct že si taky někdy nezavláčim,někdy mám i na umělou taky kliku:-)

reagovat
Sobota 8. listopadu 2008 ve 12:55 ® Salmo reakce na …
Salmo

To asi jo :-D

reagovat
Sobota 8. listopadu 2008 ve 12:49 ® sgt.mooody reakce na …

Salmo:To jo:-) kdybys byl ryba tak bys možná taky čuměl jak puk kdyby ti najednou proplavala okolo nosu náká oranžovofialo­vočervená mrcha:-) :-D

reagovat
Sobota 8. listopadu 2008 ve 12:46 ® Salmo
Salmo

No to máš sice pravdu ale ten pocit že rybu,která není zrovna blbá přelstíš na umělou nástrahu je k nezaplacení :-)

reagovat
novější starší
Stránky:   3 2 1