Chytej.cz

Rybaření v zahraničí

V diskuzi je 1.560 příspěvků, z toho 1560 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Středa 20. prosince 2006 ve 20:40® HaD
HaD

losos> kam by to mělo být?

Úterý 19. prosince 2006 v 15:30@ ???

Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat jestli někdo neplánuje nějakou zajímavou výpravu,kde by se dalo přidat.Na oplátku nabízím účast na mých výpravách. Díky,zdraví losos4@seznam.cz

Středa 13. prosince 2006 ve 13:09® Scanix
Scanix

davidf: Ahoj, nejsem sice zadnej znalec svedskych pomeru, byl jsem tam jen jednou letos zjara. Sice jsme nedopadli taky nijak slavne, ale pricitam to mene zkusenemu tymu a hlavne absenci echolotu, nenasli jsme ty spravne hrany a tak jsme intuitivne prochytavali mista, kde ryby asi moc nebyly. Vysledek je byl asi 30 stik, kluci co jeli po nas, dopadli o neco lip a echem pak lapli i par candosu kolem 70ti.

Byli jsme v super chajde od NOVASOLu (www.novasol.cz na jezere Aspen kousek od Goteborgu u mestecka Johnsered nebo tak nejak. Pocasi nam moc nevyslo, ale i tak tam bylo hezky. Na jezerem jsou dve jezirka se pstruhy na zvlastni povolenku asi 80SWE na tyden a tam nebylo problem chytit i 30 pstruhu, ale ne nejak obrich, max 35cm. Da se tam i na mouchu. Jinak jezero je plne sihu a okounu a na zizalku je clovek nestiha sundavat.

Jinak co vim, tak dobre chytani je kolem Vastervicku ci Karslkrony na mori, tam se necha chytit i metrovka pomerne casto, tedy alespon 1–2 zabery za vypravu. Treba jeste nekdo poradi, ale mam pocit, ze nejlip na zachytani vychazi zajezdy do Norska a chytani polaku apod.

foto/diskuze/zahranici/2006/th-img10195.jpgfoto/diskuze/zahranici/2006/th-img10196.jpgfoto/diskuze/zahranici/2006/th-img10197.jpg
Středa 13. prosince 2006 ve 12:31® davidf

Ahoj,

Chtel bych poradit. Minuly rok jsem byl s tatou a tchanem ve Svedsku na rybach. Bylo to na konci zari, oblast Dalsland, velka soustava jezer. Nadherna priroda, samota, vyborne pocasi. Ale nebyly tam ryby :-(( Ano, jasne, chytam uz natolik dlouho, ze je mi jasne, ze kdyz neberou, tak pomuzou snad jen dynamitove patrony (fuj) ;-) )) Za cely tyden jsme chytli par sticek a okounku (ve ctyrech lidech). A nebylo to proto, ze by nebraly, pocasim, spatnou vybavou, terminem, ale ze ty ryby tam proste nebyly. Bida a hlavne nuda.

Proto bych chtel poprosit, muzete mi nekdo poradit, kam a kdy jet tentokrat? Radsi dam tentokrat na doporuceni tady odsud, nez na vychvalovani reviru cestovkou.

Ma (idealni) predstava:

  • Svedsko, sladka/brakicka voda, jezera
  • stiky, okouni, lososi
  • privlac
  • mozna nejaka pstruhova ricka v „dohledu“ pro muskareni, neni podminkou
  • polo/samota (nemam rad predstavu rybarskeho kempu plneho urvanych Nemcu a Polaku (bez urazky, ale ze zkusenosti))
  • termin duben/kveten, i jindy
  • zadny „Catch & release“ revir. Nejsme zadni masari. Ryby ale jime radi a chceme si i nejake vzit domu. Takze

klidne i omezeni 1 ryba/1rybar/1den, ale hlavne kdyz bude cely den „co tahat“.

Diky moc za jakekoli doporuceni/odra­zeni/radu.

DF

Sobota 25. listopadu 2006 v 15:42® revoke
revoke

Veroniko, vyberte zájezd do Norska! Já jsem tam byl před deseti lety a moc se nám tam líbilo. Nachytáte hodně ryb, můžete chodit na procházky a sluníčka si v polárních dnech užijete až až :-) Není to o velkých rybách, ale o příjemném odpočinku při rybaření. Pakliže byste chtěla pro přítele něco víc outdoorového, pak by se mu mohly líbit Alandy (mezi SWE A FIN). Jezdí se tam spíš brzy na jaře, kdežto Norsko spíše od pozdního jara do brzkého podzimu. Dále se jezdí do Itálie, Španělska, příp. Rumunska (delta Dunaje). Pokud je pstruhař, můžete vybrat i některý z vnitrozemních zájezdů do severských zemí. Největší nabídku má asi CK Pepa. Článek o mém zájezdu do Norska je zde.Tento příspěvek byl 25.11.2006 ve 14:42 editován administrátorem re­voke

Sobota 18. listopadu 2006 ve 23:35@ ???

Eddie> jestli chceš můžeme popovídat a třeba i zarybařit spolu,občas jedu i do Irska chceš li můžeme se domuvit a popovídat přes skype mé jméno je ostroun

Pondělí 13. listopadu 2006 v 1:42® Gagi

Je mi ctí odpovědět jako první, i když odpovědět vlastně nejde. Záleží jakou rybařinu vyznává – co chytá (kapry, pstruhy, dravce, sumce). Možná by pro Vás oba bylo Španělsko. Může vláčet i chytat kapry, dokonce může chytit větší a těžší rybu než jste vy – sumce. A Vy zatím budete užívat sluníčka.

Pondělí 13. listopadu 2006 v 0:05@ Veronika

Dobry den. Potrebovala bych radu odbornika! Rada bych dala priteli jako darek pobyt nekde v hezke prirode s moznosti uzasneho rybareni.Je zacatecnik, nijak zvlast profesionalne vybaven, ale plny elanu a nadseni. Dekuji. Veronika

Pondělí 6. listopadu 2006 v 9:03® pepino99
pepino99

Eddie> Tak gratuluji. Začni číst úplně všechno co na tomhle serveru najdeš a je to :o))))

Neděle 5. listopadu 2006 v 5:03® Eddie
Eddie

Ahoj Vsem. Mam prosbu na kohokoliv ochotneho… Jsem uz starsi muz a prave dnes jsem zacal rybarit. Jenze o rybolovu nic nevim takze mi nic nerikaji vyrazy jako: na plavacku, feeder, muskareni atd. atd. Mohl by mi nekdo poradit kde na netu najdu opravdu ZAKLADNI informace o rybolovu? Mam na mysli neco jako popis tech vsech zpusobu lovu a technik a tak… Ja totiz vazne nevim ani jake hacky jsou na co dobre a uz vubec ne jak je kruci privazat na ten klouzavy vlasec… :-)) Opakuji ze jsem absolutni rybarsky negramota. Ziju v Irsku a tak net je pro mne ta nejlepsi cesta. A kdyby snad nekdo dokonce byl ochotny komunikovat se mnou prez SKYPE, tak mohu na oplatku poskytnout nejake informace o tom jak to chodi v praxi v Irsku… Dekuji za kazdou pomoc predem. Vsem preji mnoho zabavy a radosti z rybareni. Mne to chytlo fakt naplno. Eddie

Úterý 31. října 2006 ve 12:17® Kecalka
Kecalka

Alivio> jenom_že ja jsem ti věrná jako pes,to snad víš néééé,tak to si muší vybrat nějakou jinou hold nooo,čus co jinak jak jde život?pípni na osobku ahoj

Úterý 31. října 2006 v 9:02® Shrek
Shrek

Kecalka> čus krasavice,no pustil,to víš že jo.Pak bys mi vyprávěla jak funguje jeho sonar :-)

Neděle 29. října 2006 ve 21:33® Kecalka
Kecalka

Alivio> čau muži a to by si mě pustil jo?s cizím galánem?........a ještě čtu že je dobře vybavený, ha ha ha

Pátek 27. října 2006 v 7:57® HaD
HaD

jaryna> co konkrétně by Tě zajímalo? Já jsem tam byl na štikách a okounech…

Pátek 27. října 2006 v 7:49® Shrek
Shrek

No a najednou je Kecalka s Vydrušou zticha.Teď se čiňte,holky naše.

Neděle 22. října 2006 v 11:32® barramundi

Pro rybarskou dovolenou v Norsku v 2007, 14 dni, bych rad poznal zenu, ktera rybari a nebo by se to chtela naucit. Jezdim pravidelne, jiz dlouhou dobu a mam dobre zkusenosti a jsem dobre vybaveny – Sonar, GPS, WAAS, atd. Cesty organizuji privatne. Doprava je vlastnim autem, trajektem, kabine na prespani. Jsem 52/ 170cm/ 80kg, nekurak. Dalsi podrobnosti pres E-Mail.

Úterý 17. října 2006 v 15:03® jaryna
jaryna

Ahoj nemáte někdo zkušenost s přívlačí na Finských jezerech?

Středa 20. září 2006 v 15:44® HaD
HaD

ric> díky za info!

Středa 20. září 2006 v 9:39® ric

Had>V neděli sme se vrátili ze Španělska povolenku k lovu ze břehu moře nepotřebujete a podle našeho delegáta ani ze člunu pokud se nejedná o komerční rybaření. pozn:říkají tomu turistické rybaření so si chytnete je vaše ale mě se to moc nedařilo.

Úterý 5. září 2006 ve 20:09® lenka
lenka

Preji hezky vecer, radi bychom se podivali a halvne zarybarili s pritelem v rumunsku,ukrajine a bulharsku, hlavne nas zajima Dunaj a Dunajska delta v rumunsku. Nemel by nekdo z vas nejake informace o rybareni v techto mistech? Dekuji predem za odpoved.

Úterý 5. září 2006 v 16:14@ gtv

Aha no a jak to myslš že je to o něčem jiném??Hele a na co tam mužu chytat a jakou technikou..a jak silnej vlasec ještě..dikk :-)

Úterý 5. září 2006 v 15:27® Bosanac

gtv> Chyta se podobne jako tady v Cechach a co je jeste zajimavejsi na podobne nastrahy , a na to chytnes podobne ryby . Morsky rybolov je o necem jinem .

Úterý 5. září 2006 ve 14:40@ gtv

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte jak a na co se chytá v Chorvatsku.Předem děkuji za rychlou odpověď.P

Čtvrtek 31. srpna 2006 v 19:43® HaD
HaD

ric> tak to je teda trága :-(( napsal bych jim to co si napsal sem, tedy že španělsky neumíš a zda by to nemohli zjistit oni.

Čtvrtek 31. srpna 2006 v 7:42® ric

HaD>tak tohle je odpověď ze Španělské ambasády v Praze tak jak od nich přišla: Nize uvedeny kontakt je Ministerstvo zemedelstvi, rybolovu a  potravinarstvi, kde muzete vznest svuj dotaz. Rybolov= pesca.
www.mapa.es

Konkretni odpoved na Vas dotaz ohledne kratkodobeho /sportovniho/ rybolovu nezname.

Z teto odpovědi je vidět že mají lidi na správných místech.Já se pokusím naučit dostatečně ŠPANĚLSKY abych se mohl na jejich ministerstvo dotázat,snad to stihnu odjíždím totiž v pátek 1.9.Jak se vrátím napíšu svoje poznatky.

Středa 30. srpna 2006 v 0:58® HaD
HaD

ric> bezva, chtěl jsem Tě o to požádat.

Úterý 29. srpna 2006 v 8:35® ric

HaD>děkuji za radu pávě píšu na ambasádu jak přijde odpověď hned to sem dám.

Úterý 29. srpna 2006 v 1:03® HaD
HaD

ric> obrátil bych se na Španělskou ambasádu v Praze. Ty by ti to měli zjistit

Pondělí 28. srpna 2006 ve 13:38® ric

HaD>děkuji za odpověd ale nevíte kde se tato informace dá ověřit ptal sem se v několika ck ale nikde to neví zcela jistě za každé další informace moc děkuji

Neděle 27. srpna 2006 ve 21:29® HaD
HaD

ric> pokud se nepletu, tak nutná není