Chytej.cz

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.744 příspěvků, z toho 2744 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Sobota 3. ledna 2015 v 19:22® Tom_Novak

prosim mohli byste mi poradit?Dáse s tímto boilies chytat akorát toje jahoda pruměr 20mm: http://www.cadoxfishing.cz/…mm-250g.Díky :-D

Čtvrtek 4. prosince 2014 v 1:10® ladamaj
ladamaj

Jarda Š.>používal sem 18 koule a tahal spoustu malých dokonce i plotici začal sem krmit 10 koule a tahal velké…myslím že vše záleží na situaci a není to jen o krmení bojlí ale i dalším krmením to už zde bylo řečeno mockrát.

Středa 3. prosince 2014 ve 23:16® Jarda Š.

buryx> Záleží na konkrétních podmínkách, ale vetšinou máš na menší boilies víc záběrů, ale menší ryby.

Neděle 30. listopadu 2014 ve 22:54® buryx

Hoj chlapi, chtěl jsem se zeptat jestli malý boilies fakt zabírají víc na malé kapry? Pořídil jsem a chci vyzkoušet toto: http://www.krmivahulin.cz/…m-150-g.html

Díky za tipy!

Sobota 29. listopadu 2014 ve 21:11® paule

zdravim, uz jsem leta nechytal a rad bych zase sel v praze na ryby, k vltave. nebylo by spatne, kdybych zacatkem parkrat mohl cerpat dobre rady&triky od nekoho zkuseneho, takoveho mentora. pokud by nekdo byl ochoten trochu poradit a ukazat, moc by mi to pomohlo :-) je mi 66, jsem fyzicky fit, zakladni vybaveni mam. diky za pripadnou pomoc :-) pavel

peem@seznam.cz

Pondělí 13. října 2014 ve 20:28® skwor
skwor

Stačí, když bude širší. Owner za pade to být nemusí.

Pondělí 13. října 2014 ve 13:34® jepice-zruseno

jakub.nov> Tloušti mají velkou hubu, ale jestli ti brali menší, tak by bylo bývalo lepší použít jenom půlku třešně na háčku cca 6–8.

Pondělí 13. října 2014 v 11:15® jakub.nov

Zdravím, na jaře jsem začínal s rybařením. Četl jsem tento článek: http://hobby.idnes.cz/…ybareni.aspx?… a zkoušel jsem chytat na třešně. Měl jsem háčky 1–2 přesně tak, jak je napsané v článku a nějak mi to nešlo. Teďka jsem přemýšlel, že to musím vyzkoušet s jinými háčky. Máte někdo zkušenosti s těmito: http://www.rybashop24.com/…a-vel-4.html?… Děkuji moc!

Pátek 8. srpna 2014 ve 12:34® bořek

skwor> zdar,už ho mam tak 14 dní a zatím si nemužu stežovat je pravda že sem mu ještě nedal velký šponky :-D ted ho vemu na pardenní výpravu ktera by ho měla prověřit.

Neděle 27. července 2014 ve 20:53® skwor
skwor

bořek> Ahoj, Black není špatný, jenom je proti Red arcu o něco oškubaný. Každopádně pokud mu nebudeš nakládat vysloveně velké nástrahy, tak by vydržet měl.

Úterý 15. července 2014 ve 23:55® s14sh

JK8754> ten clanek z idnes pobavil :-D D

Navijak urcite aspon http://rybar.braunstar.cz/…a-longbow-lb

a u prutu tj asi clkm jedno tak na tech 90g cca ne? http://rybar.braunstar.cz/…nsignia-tele do zacatku :-)

Čtvrtek 10. července 2014 v 8:12@ JK8754

Ahoj,manželovi bych chtěla k narozeninám koupit rybářský prut a základní výbavu, celý život si přál rybařit, ale nikdy se k tomu nedostal, tak snad teď. Co se týká registrace nějaké info jsem našla na: http://finance.idnes.cz/…/viteze.aspx?… s výběrem prutu už to tak jednoduché nebylo, pro zčátek by se hodil asi nějaký základní, univerzální typ prutu. Našla jsem tento: http://www.rybashop24.com/…ound-60.html Myslíte, že je to vhodné?? Chtěla bych pro něj asi nějaký střed, a uvidíme jak ho to bude bavit. Moc děkuji za rady Jarka

Středa 9. července 2014 v 11:54® bořek

jepice> ja si taky myslím že tenhle navijaček si bude držet nějakej svuj standard když měl za předchudce red arca. jinak dik za koment

Středa 9. července 2014 v 7:51® jepice-zruseno

bořek> Tyhlety bleck arcy, red arcy zaubery a jim podobný navijáky nejsou špatný. Já jsem koupil na letošek za jen o málo vyšší cenu fin noor inshore, ale jestli to víc vydrží ukáže až čas. Co koukám na netu, tak ale teď stojí všude přes 3 tisíce :-((

Tento příspěvek byl editován 9.7.2014 07:52:08 uživatelem jepice-zruseno.
Úterý 8. července 2014 ve 21:29® bořek

nový forum se mi kvuli tomu zakladat nechce tak tento dotaz hodím sem. starý naviják na přívlač už dosloužil asi po šesti sezonách hodně aktivního vlačení, byl to dříč. a tak si chci koupit taky dříče co něco vydrží a neroseká se hned po prvním náhozu. přemyšlel jsem nad tímto kouskem http://www.velka-ryba.cz/…ody-830.html tento naviják bych měl na klasické vlačení gumy, nějakej plech, a menší woby. dík za každou radu.pište zkušenosti stím to kouskem jestli ho někdo má

Pátek 27. června 2014 v 10:05® pozorovatel

David H.> jepice..>..Moc díky za názor,totožnej měl i obchodník u kterého jsem kupoval ostatní výbavu na ryby a vlastně i já to tak nějak vnitřně cítil taky..Nikterak multiplikátor nehaněl,ale spíš doporučil kvalitní smekačák a tužší přívlačák 2,70 od Daiwy,nebo nějakou jinou ověřenou značku.. Třeba se časem k multíku dostanu..Ještě jednou děkuju za názor.Honza

Čtvrtek 26. června 2014 ve 23:14® jepice-zruseno

pozorovatel> Já mám momentálně to co píše david – prut 2,7 a smekáč. Na větší řeky bych snad ani nic jinýho nevymejšlel, člověk tim dosáhne aspoň na úroveň těch stulíků a vrbiček. Možná se šňůrou i delších náhozů díky délce prutu. Na stojáku je to jerkování trochu krkolomný, ale jde to holt taky. Musí. Protože bez toho klasickýho delšího prutu bych se asi neobešel, zatímco bez krátkýho na jerky se zatím obejdu.

Čtvrtek 26. června 2014 v 18:16® HaD
HaD

pozorovatel> Ačkoliv Ti to dost lidí bude doporučovat, já bych volil klasiku – tedy klasickej silnější prut okolo 270 cm a smekáč.

Čtvrtek 26. června 2014 v 18:00® pozorovatel

Ahoj všem..Začal jsem nedávno rybařit,pomalu zkouším kaprařit,chytat na feeder,ale zatím mi nejvíc učarovala přívlač..Učím se od píky a moudra chytám z netu..Chtěl bych si pořídit prut pro těžší přívlač s kterým bych se mohl pustit případně i do sumce…Zaujali mě jerkové tuhé pruty s multiplikáto­rem..Mám na ostatních prutech smekací klasiku..,ale multík mě láká i když o odlišnostech vím…Nejspíš se to tady probíralo tisíckrát,ale přece jen se zeptám,jestli se na naše vody(Labe)vůbec tahle výbava hodí,nebo je lepší prut na těžkou přívlač se smekacím navijákem,popř.jaké náčiní by jste doporučili?…Počítám max.s 6OOO,– za oboje..Díky..Honza

Středa 28. května 2014 v 19:23® Bilich

Díky za odpoveď… nejde to, už jsem to zkusil. :-)

Pondělí 26. května 2014 ve 14:21® Bilich

Ahoj, nevíte někdo jak je to s povolenkou? Musím si jí kupovat u té MO již jsem členem, nebo u jakékoliv MO?

Neděle 25. května 2014 ve 22:10® double-j

lunimus> tak to je pravda, ale zase aspon trochu kvalitu bych si od toho sliboval, preci jen to nebude jen pro obcasne pouziti, ale chtel bych ho vyuzivat prave i pri beznych vychazkach treba na polozenou…jeden teleskop mi odesel, tak bych ho tim chtel nahradit.

Neděle 25. května 2014 ve 20:07® lunimus

double-j> Priamo s týmto prútom skúsenosť nemám, ale pokiaľ ti ide naozau o skladnosť a možnosť mať ho stále pri sebe, tak ja mám takúto jednoduchú výbavu made in Lidl v aute stále. Raz za čas sa mi pošťastí, že počas služobky mám „pár“ minút voľna a stačí mi pribaliť si RL a môžem chytať prakticky kdekoľvek a kedykoľvek a keď sa tomu prútu niečo stane, tak to nemrzí … Je vždy lepšie mať so sebou mizerný prút, ako mať možnosť chytať ryby a nemať žiaden prút :-)

Neděle 25. května 2014 v 10:48® double-j

Nevím, kam to prsknout, tak to zkusím tady. Máte někdo zkušenost s některým teleskopem Shimano Alivio? Představuju si ho používat tak podle potřeby…sem tam plavaná, sem tam položená. Jde spíš o skladnost a možnost mít ho permanentně „u sebe“.

Pátek 23. května 2014 v 19:00® BigD

honza85> Jak popsal Lunimus, nemá cenu investovat spousty peněz, pokud nejsi rozhodnutý, čemu se budeš věnovat. Když začínal můj syn, pro začátek jsem mu koupil univerzální teleskop Cormoran PROFILINE TELE 60 SPIN 3.00m/20–60g. Za pětikilo se to ukázalo jako vážně dobrá volba. S touhle gramáží můžeš chytat na plavanou i položenou, taky woblery létají překvapivě daleko a nebyl s tím problém vytáhnout i 5-ti kilovou rybu. Je lehoučký a maximálně skladný. Do batůžku k němu šoupneš teleskopický podběrák, vidličky, nějakou bižuterii a s kbelíkem v ruce pádíš k vodě. Časem přibyl i feeder a nedávno přívlačový proutek, ale na „kormiho“ nedá dopustit. Značka ale není až tak rozhodující. Každý slušný výrobce má v sortimentu proutek podobných parametrú za rozumnou cenu a pokud zajdeš do kamenné prodejny (tržišti se vyhni obloukem), určitě ti poradí. Dobrá volba k prutu byl baitrunner kvůli bezpečnosti. Pokud se věnuje během chytání i jiným činnostem (značkování křovin, svačina, navazování jiného prutu…atd), tak stačí zvednout páčku a má jistotu, že nepřijde o výbavu. Zákon schválnosti totiž praví, že velká ryba zabere jen pokud se nedíváš. :oP

Tento příspěvek byl editován 23.5.2014 19:01:34 uživatelem BigD.
Pátek 23. května 2014 v 11:27® Draky
Draky

honza85> Luminus ti to pospal hezky. Co se toho tvého prutu týče, tak si myslím, že 3lb kaprák je na začátek docela nevhodná zbraň. ;-)

Pátek 23. května 2014 v 8:16® lunimus

honza85> Ahoj. Otázka prútov pre začiatočníka je veľmi zložitá. Na jednej strane sa ťa všetci budú pýtať, čo, kde a ako chceš loviť a budú sa ti snažiť nanútiť ten najlepší a najideálnejší prút. Na druhej strane si to nakoniec musíš i tak zistiť sám na sebe, čo ti bude najviac vyhovovať. Poviem ti o mojich začiatkoch -nie sú tak dávne :-) Na začiatku som mal jeden údajne univerzálny prút. Dnes môžem povedať, že som ho pri vode nemal dávno i keď by bol samozrejme fajn na ťažšiu prívlač a mal som jeden teleskop made in Lidl :-) S týmito dvoma prútmi som si skúsil chytať na ťažko, skúsil som plavák a skúsil som prívlač. Samozrejme bez nejakých vážnych úspechov. Čo molo ale dôležité, získal som okolo seba kamarátov, ktorí boli ochotní mi zapožičať svoje prúty na ktorých som si odskúšal, čo je to dobrý prút priamo pri love. Následne som zistil, čo mi vyhovuje a čo mám rád pri love. Takto si človek môže vyskúšať, či má rád rýchlu akciu prúta, alebo ho chce mať tuhší atď. Až potom som si kúpil pár lepších prútov s ktorými dnes vlastne chytám väčšínu rýb :-) Mimo prívlačovej sezóny je to predovšetkým feeder a v sezóne je to skôr ľahká prívlač.

V každom prípade ti môžem povedať, že chytať sa dá aj na rúčku od metly, len si možno ten lov tak neužiješ, ako s dobrým prútom. A možno na úplný začiatok by som ti práve poradil nejaký lacný prút, nech ti nie je neskôr ľúto, že ti ostane stáť niekde v kúte. Ak si začiatočník tak tie jemné rozdiely v kvalite prútov až tak moc nedokážeš odceniť a na to, aby si sa naučil základy ti to určite bohate postačí.

A ešte jednu radu ti dám. Neviem, či si z väčšieho mesta, alebo z dediny. V každom prípade by som ale vybehol do nejakej rybárskej predajne a kúpil nejaký výpredajový kus za smiešne peniaze.

Mne sa tak napr. podarilo kúpiť jeden prívlačový prút na ultra ľahkú prívlač za 10€ ktorý ma nemrzí voziť stále so sebou v aute a keď mám náhodou počas služobky niekedy chvíľu voľno, tak sa zastavím pri nejakej vode a trochu si ju prehádžem. A môžem povedať, že ten prút je takmer tak isto dobrý ako iný prút v hodnote 150€ … a jediný citeľný rozdiel medzi nimi je váha asi 25g :-) Samozrejme je tam viac rozdielov, ale pocitovo pri love s ním nemám najmenšie problémy :-)

Čtvrtek 22. května 2014 ve 23:13@ honza85

Ahoj, jsem začínající rybář. Jakej byste mi doporučili prut? Kamarád mi doporučil Imperium Carp II http://www.chytapust.cz/…3-00lb-15200.

Středa 14. května 2014 ve 22:11® lunimus

Priatelia – mám možnosť za relatívne lacný peniaz kúpiť sonar Eagle Cuda 168. Čo si o tomto sonare myslíte a aká je podľa vás jeho aktuálna reálna cena (v stave takmer ako nový)

Úterý 22. dubna 2014 v 15:29® HaD
HaD

chacharek87> Pokud vím, dobré zkušenosti jsou s těmito: http://www.uhabakuka.cz/index.php?…