Chytej.cz

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.744 příspěvků, z toho 2744 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Pondělí 14. dubna 2014 v 18:40® chacharek87

zdravim chtel bych se jen poptat jakou mate zkušenost s peletamy a popripadne ktere muzete doporucit pro kaprarinu dik moc za veskere info

Úterý 1. dubna 2014 v 6:12® Mysak1

štička17> Drahá kolegyně,nebývám urýpaný ale níže píšeš „testy mám udělaný“ a neustále se ptáš na věci ,které jsou jasné 6ti letým dětem v rybářském kroužku. Popřípadě je nastuduješ přečtením rybářského řádu za cca 1 hodinu. Určitě ti tu poradíme rádi ale neznalostí RŘ se trochu zhazuješ.

Pondělí 31. března 2014 ve 20:58® jepice-zruseno

štička17> Na MP vodách můžeš chytat kolikrát chceš. Samozřejmě je nutné číst bližší podmínky jednotlivých územních svazů i na jednotlivých revíech, kde se může objevit prakticky cololiv.

Pondělí 31. března 2014 ve 20:45® štička17

Ahojky,jakonez­kušená rybářka chci poradit kolikrat muzu do tydne chytat ??

Čtvrtek 27. března 2014 v 17:11® Bigpista
Bigpista

štička17> Přesně tak. S celosvazovou MP nesmíš na pstruhovky a na revíry MRS. A testy se dělají jen jednou. Na základě testů ti obecní úřad vydá rybářský lístek a na základě lístku ti svaz umožní členství a prodá ti povolenku.

Čtvrtek 27. března 2014 v 15:33® štička17

Bigpista> a pochopila jsem taky to že když už mám ryb, testy udelany tak je už nikdy nemusim delat??

Čtvrtek 27. března 2014 v 15:33® štička17

Bigpista> a pochopila jsem taky to že když už mám ryb, testy udelany tak je už nikdy nemusim delat??

Čtvrtek 27. března 2014 v 15:24® štička17

Bigpista> takže když si koupím celosvazovou MP tak to budu mít po celé ČRS a nemuzu na MRS a na pstruhove reviry?

Čtvrtek 27. března 2014 ve 14:52® Bigpista
Bigpista

štička17> Pstruhová povolenka platí jen na pstruhových revírech (s výjimkou některých pražských revírů, kde je možné chytat s P i MP povolenkou).V ČRS celosvazová P platí na všech P vodách mimo revíry MRS a jihočeského územního svazu. MP celosvazová pak platí v celém ČRS.

Čtvrtek 27. března 2014 ve 14:29® štička17

Mohl by mi prosím někdo poradit, vubec se nevyznám v povolenkách,mám čerstvě ryb. lístek a chci si koupit celosvazkovou (jsem ještě dite totiž nemužu celorepublikovou) a nevím kde všude platí a jestli se pstruhovou mužu chytat i na mimopstruhových revírech ??? díky za odpovědi

Úterý 25. března 2014 ve 12:23® Brendy
Brendy

Jestli mohu svůj skromný názor :-D . Takhle z jara u mě je top nástraha do studené vody rohlík (nepařený). Pěknej gumák 2–3 dny v igeliťáku. Odtrhnout proužek i se střídkou, stočit do šneka a na háček. Jak se jen malinko oteplí voda, rvu tam hnojáky. No a když to nic nedělá zkoušet to, nebo tamto… :-D Ještě dodám, že s krmením opatrně.

Úterý 25. března 2014 v 11:29® Bigpista
Bigpista

Bundys8> sonykarp> Radost po vás číst =-|

Úterý 25. března 2014 v 10:28® sonykarp

Bundys8> Ahoj myslim že žižali nesklamou ,potom nějaka kukuřice foukačky a medovky,nam o vikendu pomohl i kvalitni metodmix!Ale to je jen muj nazor,stalo by za to vyskoušet i červiky.

Úterý 25. března 2014 v 0:34® jepice-zruseno

Bundys8> Záleží, co budeš chtít chytit a kde. Já si tedy pro jistotu beru většinou alespoň dva druhy nástrah a zkouším, co jim bude chutnat. Nicméně něco z toho, co jsi popsal, by dle mne mohlo fungovat. Někdy se mi povede koupit bílý červy, ty taky fungujou, ale spíš na cejny a plotice, než na kapry. Moc zkušenej ale nejsem a často se musím prostě obrnit trpělivostí, než něco zabere. Proto také čtu tuhle diskuzi. Počkej radši, co nám poradí někdo zkušený, třeba dam. ( :-)) )

Tento příspěvek byl editován 24.3.2014 23:39:22 uživatelem jepice-zruseno.
Pondělí 24. března 2014 ve 22:47® Bundys8

Dobrý den chci se zeptat chytam ryby druhým rokem a nejsem žadný (machr rybař) chtěl bych se zeptat zítra vyrážím po prví k vodě chytám na krmítko a chci se zeptat na navnadu žížaly,bloies rohlíky,kukuřice s konzervy?? jestli je to vhodny tedkon po zimě DĚkuji.

Pondělí 24. března 2014 ve 21:09® BigD

sonykarp> Tak to blahopřeji! My týden čekali na dobré počasí a dnes se konečně podařilo alespoň na hodinu a půl sednout k vodě. Zima jako v Rusku, ale přišel kapřík a dva větší karasi. Jeden měl 38 a byl vypasený, jako čuník :-D Všichni plavali domů. O víkendu ale chci zajít na Labi u Sadské. Prý to tam stojí za to, tak uvidím.. má být hezky…

Neděle 23. března 2014 v 18:51® sonykarp

Tak dnes jsem se vratil z Labe,kapřičku jsme chytli od patka 11 kterym ještě teklo mliko po tlamě;-) ,byli okolo 30cm akorat dva a ty přišli dnes rano 48cm a 56cm.Jinak to konopi funguje neuvěřitelně akorat vic chutna cejnum těch byloasi 30.Věčina kapřiku přišla na 16peletu s popapkou peprna švestka a par na panačka s kukuřice.Všechny ryby vraceny zpět vodě!Tak že vikend parada:-D :-D :-D .

Čtvrtek 20. března 2014 v 19:53® standalos

sonykarp>letnany

Odesláno prostřednictvím aplikace SmartChytej.
Středa 19. března 2014 ve 23:40® sonykarp

standalos> A odkud z Prahy?

Středa 19. března 2014 v 10:49® sonykarp

jepice> Dostanou to zys kapřici a mi si dame pivkopivo

Středa 19. března 2014 v 9:20® jepice-zruseno

sonykarp> Do těch koláčků nebo na pálení jsou lepší ty palice, který nejsou oplodněný a žádný semínka nemaj. Semínka bych zasil nebo dal těm kaprům.

Neděle 16. března 2014 ve 22:03® standalos

ahoj hledam partaka na ryby jsem z prahy a zacinam.jsem samouk a potrebuji nekoho aby poradil atd.jsem takovy trdlo no. kdyztak napiste diky

Odesláno prostřednictvím aplikace SmartChytej.
Neděle 16. března 2014 v 19:59® sonykarp

Děkuji panove za rady,řepku jsme nesehnali tak že bude konopi.Jo a stěma kolačkama dobrej napad,vzhledem k počasi o tom budu přemejšlet:-D

Neděle 16. března 2014 v 19:49® BigD

sonykarp> Pokud si z nich upečeš koláčky a vezmeš si je k vodě, tak to bude mít rozhodně pozitivní vliv! Odbouráš stres, nebude ti vadit ani špatné počasí a budeš usměvavý, i když nic nechytíš.. :-D Já přidávám do návnady spařené drcené konopí a myslím, že to funguje i na šupíky.

Neděle 16. března 2014 ve 14:20® jepice-zruseno

sonykarp> Nevím, jestli fungujou dobře na kapry, ale na tlouště nebo plotice je tu seper vnadidlo. Musí se ale upravit. Mimo to vypadaj jak malý škebličky a trošku asi těm rybám křupou v požeráku, takže s můžou myslet, že žerou nějaký výživný živočichy, jako právě ty škebličky nebo členovce s chitinovou schránkou. To je ale jenom moje nepodložená teorie

Neděle 16. března 2014 v 1:23® sonykarp

Zdavim,rad bych se zeptal.Co konopne seminka funguji jako řepka nebo huř,nemam s tim žadnou skušenost!Děkuju za odpověd.

Středa 12. března 2014 ve 14:00® emc2

Ahoj Všem

Jelikož jsem se přistěhoval cca před rokem do Prostějova hledám kolegu na ryby. Pokud chytáš na feeder či chceš začít napiš. p.s. rybu si na jídlo od vody odnesu nejsem Chyť a pusť , ale pelikán či vydra nejsem :-) Povolenku mám Celosvazovou MP ČRS + MP MRS

Tak pokud máš zájem napiš

Marian

email: EMC2@post.cz

Tento příspěvek byl editován 12.3.2014 13:02:27 uživatelem emc2.
Pondělí 10. března 2014 v 11:53® lukino050505
lukino050505

ondracihla> Mladý mi začal letos taky rybařit a já narychlo sehnal pruty u Vietnamců, je to ta samá kvalita co je v Polsku a i já s nimi kdysi chytal, vydrží tak 2 sezóny a pak v očkách začnou rezavět, ale jinak naprostá spokojenost. Navijáky to samý vydrží sezónu až dvě a prasknou buď u prutu v ramínku a nebo se ulomí klička. Cena ±150 Kč za kus. Z Lídla to bude něco podobného.

Neděle 9. března 2014 ve 21:14® mistrj

Pruty z lidlu jsou dobrý

Sobota 8. března 2014 ve 20:43® double-j

ondracihla> Taky bych to tak videl…obecne veci z Lidlu nejsou zly, ale zadny terno to taky neni…takze souhlasim se sonykarpem