Chytej.cz

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.744 příspěvků, z toho 2744 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Úterý 14. února 2006 v 11:48® Děda

Alivio> Taky si roena a laminát beru s sebou-až si šlápnu na nový prut, bude se ještě hodit. Ten naviják je ABU Garcia 104 s přední brzdou za cca 1000 K. Jemnější prut-mohlo by být tak 2.40m s 5–25g, doporučil bys něco konkrétního? Prodavači jsou fajn, ale každý prodává ty své značky.

Pondělí 13. února 2006 ve 21:28® Shrek
Shrek

Děda> Nevím pokud myslíš Abu Garcia Cardinal,mají ho za 999 Kč na www.hobby-g.cz.Já jsem si koupil ten Cardinal 303R za 1490 Kč a jeperfektní.Pokud trváš na značce Abu Garcia,tak bych Ti ten Cardinal 303R,nebo 304R doporučil.Mě šlape perfektně a mám ho taky z hobby-g.cz.Jinak co se té otázky na řeku týče:podle mě jde o to,jakou rybu od té řeky očekáváš.Pokud štiky,a že ve Švédsku jsou prej pěkný kousky,tak bych řekl,že ten prut 20–40 bude vyhovovat a naviják velikosti 30 taky.Pokud očekáváš pstruhy , tak bych volil jemnější prut i vlasec.

Jinak jak píšeš o Lipně roenu : co já bych za to dneska dal :-) Také jsem s tímto cajkem začínal a bylo to krásný :-)

Pondělí 13. února 2006 ve 21:22® Děda

Omlouvám se všem za tyto dotazy, ale můj poslední prut byl plný laminát 2.1m a naviják ROEN, takže jsem z toho, co se vyrábí teď, poněkud vykulený.

Pondělí 13. února 2006 ve 21:18® Děda

Alivio> Díky za radu. Je vhodné s tímhle jít i na menší řeku cca15 m, nebo si mám pořídit ještě něco menšího? Prosím ještě o názor na zlevněný naviják ABU Garcia za cca 1000K vel.4 pro tento účel. Díky moc.

Pondělí 13. února 2006 ve 20:54® Shrek
Shrek

Děda> nevím,jestli jsem zkušený,nebo ne,to ať posoudí jiní,ale na fjordech jsem již vláčel.Doporučil bych prut cca 20–40 gr,možná malinko tvrdší,naviják smekáček velikosti 30–40(brzda dle libosti přední,zadní,bo­jová),vlasec cca 0,22 mm – 0,25 mm.Nástra­hy:zkusil bych určitě gumy (kopyta,twistery) s těžšíma hlavičkama na delší hody a rychlejší klesání ke dnu.Na makrely bych prubnul woblery cca 6 cm,který jdou do hloubky cca 1–2 metry.Jinak určitě rotačky,strea­mery.Jenom je nutné počítat s tim,že tímto lovem se věci z kovu zhuntujou. Nevím,jestli se budou názory ostatních kolegů shodovat s mým,každopádně já vláčel s tímto nádobíčkem a vyhovovalo mi to.

Pondělí 13. února 2006 ve 20:10® Děda

Prosím o radu zkušené rybáře. 20 let jsem nechytal a tudíž nemám kontakt s novým nádobíčkem. Chci jet do Švédska (Storsjo) na přívlač -cestou trošičku fjordy, víc jezera a nejvíc řeky. Poraďte, co za prut(y), naviják(y) a návnady.

Čtvrtek 9. února 2006 ve 20:06® Cudla
Cudla

Jak se těsíte na ryby?Jak povolí mrazy a mně horečka(po 12 letechmně skolila nějaká cholera asi stárnu)vyrazim kamkoliv kde bude aspoň kousek vody volnej

Čtvrtek 9. února 2006 v 19:47® ladamaj
ladamaj

Kecalka> nám taky i přesto že jsem natom blbě to se pak pozná charakter.

Čtvrtek 9. února 2006 v 19:46® Shrek
Shrek

Cudla> no asi bude dobrá,protože jsem rozebíral motor z trabanta a jak jsem byl zaprasenej,tak na mě štěkala.Asi nemá ráda tmavou pleť. Kecalka: huš babo!! :-)) ) Ladamaj:jo jo,my jsme perfektní dvojka!!!

Čtvrtek 9. února 2006 v 19:44® Cudla
Cudla

Alívio ta tvoje čubinka je podle fotek fakt překrásná ,ale když bude muset kousnout tak toho otika by mněla sežrat(OTO občan trvale opálený).Muj pes když byl mladej(nyní16l)jed­nomu ruku prokous,a já ho hajil tím že 11kg proti 90 kilovýmu hovadu je přimněřená obrana,platil jsem mu marodní i když nemakal pes má mít košík.Smál semi do očí.Počtrnácti dnech jsme se potkali sami,chlapec asi uklouzl,zlomil si tu zdravou.POzor na to oni se vyznaj.

Čtvrtek 9. února 2006 v 19:41® Kecalka
Kecalka

ladamaj> to je jasny jsme manzele tak nam to klape vid!!!

Čtvrtek 9. února 2006 v 19:40® Kecalka
Kecalka

Alivio> mas osobku

Čtvrtek 9. února 2006 v 19:40® ladamaj
ladamaj

Alivio> ste perfektní2.

Čtvrtek 9. února 2006 v 19:38® Shrek
Shrek

ladamaj> v pohodě. Kecalka: GGGRRRRR!!!

Čtvrtek 9. února 2006 v 19:36® ladamaj
ladamaj

Alivio> mám civilní ivojenský kurs psovoda s čubynou se cvyčí líp.Ty fotky jsem viděl je pěkná já sem v paneláku to by byl chudák jinak stebou souhlas.Ty naše kuřátka jsuo asi stejný.Prosím ber to z humorem?????

Čtvrtek 9. února 2006 v 19:34® Shrek
Shrek

Kecalka> UÁÁÁÁÁÁ!!!!!!GGRRR­RRR!!!!Počkej až Tě dostanu do rukou!!!!!!!

Čtvrtek 9. února 2006 v 19:26® Kecalka
Kecalka

ladamaj> moc mu never on keca koupil si krizence ovcaka s poulicni směsi a mysli si ze je to cistokrevny pfpfpf a na cvicaku bude nosit vsem akorad misky z vodou ha ha ha …ted me asi zabije…Alivio

Čtvrtek 9. února 2006 v 19:20® Shrek
Shrek

ladamaj> no věřím tomu a začal jsem i s realizací,že lepší než bouchačka je vycvičenej pes.Pořídil jsem si něm. ovčáka,od jara jsme registrovaný na cvičáku a rádi bychom to dotáhli až k úspěšnému složení policejních zkoušek.Takovej pes je potom dle mého názoru lepší útočná,ale hlavně i preventivní ochrana.Navíc je s ním u vody větší pr*el než s 1,5 kg oceli.Ale každého názor..... Díky za přiřazení ke slušným lidem :-)

Čtvrtek 9. února 2006 v 19:16® ladamaj
ladamaj

Alivio> myslím že patříte s Kecalkou k těm slušným.Kvér nosím protože mně několikrát napadli a tady je to samej barevnej.Kdy bych byl zdraví tak bych nepřál nikomu se semnou dostat do konfliktu býval jsem dost dobrý nerat o tom mluvím tenkrát mne to stálo dost.Dnes mám sílu ale nohy neposlouchaj.

Čtvrtek 9. února 2006 v 18:58® Shrek
Shrek

ladamaj> nesou,ale jsou,ale že by lidé byli sin…??To jako sindibádi,nebo sinusoidy?Fakt nevím.Jo a pak má být u vody klid když každej blázen nosí pistoli.Ach jo.Kam jsme se to dostali?

Čtvrtek 9. února 2006 v 18:55® ladamaj
ladamaj

Kecalka> hlavně že mně platili.Koukám že jste veselá kopa kdybych přicházel do styku s takovou kopou tak ne musím tahat sebou kvér ale lidi sou sin…to víš.

Čtvrtek 9. února 2006 v 18:46® Kecalka
Kecalka

ladamaj> no dulezité je že jste MYSTROVAL!!!ale muzete i mistrovat…asi to bude tou klavesnici…

Čtvrtek 9. února 2006 v 18:09® ladamaj
ladamaj

Alivio> mám takovou starou mrch..už musím koupit jinou abych do toho nemuse třískat???

Čtvrtek 9. února 2006 v 17:48® ladamaj
ladamaj

Kecalka> to mu věřím (klavesnice není moje parketa-ale kapříčci jo?)nejsem žádný spisovatel i když jsem mystroval jak jsem to dokázal nevím.Čus

Čtvrtek 9. února 2006 v 17:11® Shrek
Shrek

Kecalka> :-)) ))) To jóóó!!!

Čtvrtek 9. února 2006 v 17:06® Kecalka
Kecalka

ladamaj> moje ceštinařka by mela z vas ohromnou radost.....

Čtvrtek 9. února 2006 v 15:02® ladamaj
ladamaj

Předem zdravím slušné rybáře(né masaře).V kaprařině jsem dost dobrý.Nechci se vychloubat ale poradi ostatním.Popíši vám jeden z mnoha případů.Než jsem začal být nemocen tak jsem dal dohromady partu 3lidí které jsem zasvětil do tajů kaprařiny (na bojlí)mněl z toho být carp tým.Když jsem onemocněl tak mne navštívyli jen kvůli radě co a jak jeto 7let co jsem s nimy přestal komunykovat nebot´ co potřebovali vědět to věděly.Vyklubala se stoho parta masařů,do 1 vezírku dokáží nacpat zhruba 8–10kusů kaprů kolem 60–80cm.Předtím neznali nic jiného než kolínko a housku.Dnes poradím ale moc opatrně.Nevím jaké mate skušenosti vy.Já velmi špatné!!!!!!

Čtvrtek 9. února 2006 ve 14:42® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

HaDice: Nemůžu, kazíš mi reputaci a ještě Ti mám volat, ne?! :-)

Čtvrtek 9. února 2006 ve 13:52® HaD
HaD

BoBo-Falknow> můžeš mi konečně brnknout??

Čtvrtek 9. února 2006 ve 12:55® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

HaD: Hajzle! :-)) )