Chytej.cz

Začínáme rybařit

V diskuzi je 2.744 příspěvků, z toho 2744 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Čtvrtek 9. února 2006 v 10:27® HaD
HaD

Alcakv> no, abych pravdu řekl, tak Bobo tak trochu škodnej je! :-)) )

Čtvrtek 9. února 2006 v 8:10® Alcakv
Alcakv

Bobo F.. : to spíš můj přítel by rád začal s muškařením.­....tak uvidíme ju…už aby byl duben :o))

Čtvrtek 9. února 2006 v 8:09® Alcakv
Alcakv

Bobo-Falknow : já se nebojim, já jsem taky neškodná, v květnu se vdávám, jsem naprosto spokojený človíček :o)

Středa 8. února 2006 ve 21:38® ladamaj
ladamaj

Slušní rybáři pokud budete chtít poradit je to možné kdy koliv.Je tady otázka slušní a masařy.Já chytám už dost dlouho ale také vše nevím a rád sy poslechnu názory ostatních pokud nejde o plkání.Děkuji za pochopení.

Středa 8. února 2006 v 15:35® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Alcakv> Neboj, jsem neškodnej, to Ti každý potvrdí ;-) Navíc v březnu čekám přírůstek do rodiny, takže řeč je fakt jen o rybách :-)

Středa 8. února 2006 ve 13:52® Alcakv
Alcakv

Bobo… )proč tak dlouhej nick)

Díky, třeba se ozvu… :o)

Středa 8. února 2006 v 0:12® kamet
kamet

Mejny-hospodarske potreby

Úterý 7. února 2006 v 16:58® TomášN
TomášN

Lukas> já to neřešim,nekrmim čistě červama,ale krmítkovou směsí s červama.Červy jí hezky rozvrtaj a krásně se rozpadne (ve vodě).

Úterý 7. února 2006 v 16:39® pif
pif

lukas:na MRS je vnadění červama dovolený,na ČRS nevím

Úterý 7. února 2006 v 16:27® Lukas

sorry zapomel jsem napsat červy............

Úterý 7. února 2006 v 16:26® Lukas

Ja bych chtel zkusit chytat na masný (do krmítka) tak tedy jestli se to smý?nebo taky vnadění(vystřelovat prakem)????

Úterý 7. února 2006 v 15:49® Oťas

skwor> Harcov, funguje. Určitě tam taky zajdu. Je to ale přímo ve městě a mám pocit aby tam nechodil celý Liberec.

Úterý 7. února 2006 v 10:10® Prichy
Prichy

Mejny> to vis, ze se to da koupit…neporadim ti co a kde koupit, neb ja jsem pouzil stare sito z fritaku. Kdyz to dobre prosejes, tak pak z krmne koule stoupaji k hladine male bublinky. Ryba pak „cejti“ navnadu siroko daleko a rychleji „najde“ tvuj hacek :-D

Úterý 7. února 2006 v 10:05® Mejny

Moc díky za všechny rady. Prichy>Nechá se to síto koupit někde na internetu nebo v rybářských potřebách? Nebo je to normální síto? kamet>A ty granule se dají koupit ve zverimexu?

Pondělí 6. února 2006 v 19:37® spechy

Mejny>jak psal přichy strouhanky se neboj,ale přidávej jí až na konec jinak já si dělám taky strouhanku sám,ale dělám jí zvlášt z rohlíků a zvlášt z tmavého pečiva(chleba apod.)tu tmavou mám raději na plavanou tolik nelepí a má zvláštní aroma u šrotů je lepší(dle mne)kukuřičnej pšeničnej nebo podobnej jemu taky hodně lepí tak pozor já raději pracuju s hotovou směsí mám oblíbenou značku lorpio a senzas.

Pondělí 6. února 2006 v 17:38® kamet
kamet

JA POUZIVAM KAPRI GRANULE K2 kilo za 7 kc zaleju horkou vodou -rychleji se rozpousti -neni podminkou prihodim par hrstek strouhanky a je vymalovano granule obsahuji vse co ryba potrebuje a slusne jim to chutna pokud je to huste pridam vodu a naopak

Pondělí 6. února 2006 v 17:33® Prichy
Prichy

Mejny> no nemej strach z te strouhanky…osem musis ji ji delat sam, a to ne najemno, ale na hrubem struhadle (ja pouzivam takovy to struhadlo s klikou). Takto nahrubo namletou strouhanku pridas do smesi jako posledni a suchou… nabere si trochu vlhkosti ze smesi. Vlastne (hlavne na stojaku) jde o to, aby vy smesi byly castecky tezsi a lehci a jeste lepe vzduchove bublinky (chce to presit pres sito napr 5*5mm). Chce to malinko cviku. Ja napr pouzivam komercni smesi a „redim“ je norm. srotem, pridam 5–10% strouhanky a ovesne vlocky…funguje to!!!! Kdyz prijdes k vode, udelej kulicku a hod (nasimuluj pad pri nahozeni) do melciny pred sebe…zacni rozbalovat cajk. V kazdem pripade se kulicka musi rozpadnout do 5 minut (pocitam, ze jdes na bilou rybu) Petruv zdar

Neděle 5. února 2006 ve 20:07® TomášN
TomášN

souhlas,pouze jednu maličkost.nep­řeháněj to s posilovačem a esencema.Znáš hlášku,že méně je někdy více?Tim se určitě řiď.

Neděle 5. února 2006 v 19:42® pif
pif

Mejny> nene.je to jednoduchý.kup si kukuřičné a pšeničné šrot,smíchej je na pul dohromady a máš krmení hotový.já šrot míchám až u vody,nevím,ale mám vsugerovaný,že vodu z vodovodu poznají-:)mužeš do toho přidat vařenou řepku,ovesný vločky,naklíčený obilí,pohanku,pro­so,kukuřicu…fan­taziji se meze nekladou.a jestli chceš,nasmraď to neějakým posilovačem,nebo pudingem,perníkovým kořením,vanil­kou.jak chceš.ta směs musí být taková polosuchá,aby držela v krmítku,ale nebylo to blato.

Neděle 5. února 2006 v 18:56® Mejny

Ty hotový směsi zase vyjdou o dost dráž,ne? Já to teda ještě nezkoušel počítat. Teď jsem z toho všeho tak trochu jelen. Myslel jsem,že když to uklohním podle těch receptů,co jsem našel,tak to bude ok a ono asi nee :-)

Neděle 5. února 2006 v 18:52® TomášN
TomášN

mejny:no s tim šrotem bych byl opatrnej.Ten Ti zasde udělá to,že ti směs něbude lepit.V podstatě Ti jde o to,aby se směs po dopadu na dno rozpadla a větší kousky vyplavávaly k hladině,čímž vytvoří krmný oblak.V tomhle směru Ti velice pomůžou DVD o feederu,ve kterých je krmením věnováno taky dost.Pro nezkušenýho člověka (jako jsem já) bych skoro doporučil kupovat hotový směsi.

Neděle 5. února 2006 v 18:43® Mejny

Ale v hodně receptech ta strouhanka je, tak dík za varování. A když je tam třeba 20% strouhanky, tak místo toho můžu třeba šupnout víc šrotu,jo?

Neděle 5. února 2006 v 18:29® pif
pif

Mejny> jasně,jak psal tomášN,žádný pečivo nepřidávej.do krmítka si kup buď přímo hotovou směs v obchodě,je veliké váběr a nebo si nachýchej sám,z různých šrotů,řepky,o­vesných vloček…je toho hodně.a pak dáš,jestli chceš,nutné to není,nějaký aroma.

Neděle 5. února 2006 v 17:15® TomášN
TomášN

Mejny> právě že strouhanku ne,hrozně ti to slepí směs a ta ti nevyplave z „krmelce“.Spojí se ti to v kouli,kterou vytáhneš na krmítku zpět.

Neděle 5. února 2006 v 16:46® Mejny

pif: Ani strouhanku? Nebo myslíš spíš rozmočenej chleba a tak?

Neděle 5. února 2006 v 15:07® skwor
skwor

Oťas: V Liberci jsem kdysi byl, a zaujala mě tam přehrada Harcov. Smí se tam chytat?

Neděle 5. února 2006 ve 13:50® pif
pif

Mejny> jasně,hoď si kousek do vody a uvidíš.lepší je tu směs uděla sušší.nepřidávej do směsi pečivo,hodně pojí.

Neděle 5. února 2006 ve 12:03® Mejny

pif,HaD: Díky moc. Ještě bych měla dotaz na pifa a to jestli se to dá nějak zkusit tu konzistenci krmení? Někde jsem o tom četl, že se to má spustit z nějaké výšky na krmení, tak to má něco udělat nebo neudělat, ale nepamatuji si jak to je. Nebo to zkusit hodit cvičně do vody kousek od břehu?

Sobota 4. února 2006 ve 22:53® jiris
jiris

tak zacneme

Sobota 4. února 2006 v 10:05® TomášN
TomášN

BoBo-Falknow> : později klidně i sbírku mušek :-) :-) A nebo motýlů,že jo? :-)