Chytej.cz

Přívlač a dravci

V diskuzi je 77.095 příspěvků, z toho 77095 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Středa 17. ledna 2018 v 16:05® Rybarinatojedrina

Spíše chci na začátek pro oťukání přívlače pro párkrát zajít k vodě, nebo aspoň teda podle času co to půjde na dravce. zatim si koupit něco podobného. Třeba prut se mi líbí Okuma Prut G Force Spin 2,1 m 5–20 g a naviják k tomu Okuma Naviják Fina Pro XP FPX 25 FD. To by byla špatná kombinace?

Středa 17. ledna 2018 v 15:08® thrill
thrill

Rybarinatojedrina> Za mě je to dostačující u toho Dragonu. 70cm štika s přehledem. Ale každý prut je jiný. Není 20g jako 20g.

Úterý 16. ledna 2018 ve 23:12® Rybarinatojedrina

Přesně na tohle jsem se chtěl ještě zeptat jestli je 5–20gramu dostacujici?.pro­toze jsem vybral si prut v tetot gramazi. A chci to na ryby od okounu po štiky. Nikdy se nevi co na to zaútočí,tak at to nejak .

Úterý 16. ledna 2018 ve 22:21® thrill
thrill

Před nějakou dobou, když jsem začínal víc vláčet, vybíral jsem prut podle podobných kriterií. Univerzální, abych cítil okouna, tlouště, ale aby případně zvládl slušnější štiku. Nástrahy, střední gumy a woblery kolem 10cm. Vybral jsem Dragon EXPRESS 2,45m 4–20g. Ten jsem měl hodně rád. Doporučuji.

http://www.rsp-fishing.cz/…-20g-2-2-2-2

Pondělí 15. ledna 2018 ve 23:44® Stickler
Stickler

Rybarinatojedrina> Skús pozrieť Mikado Inazuma flash perch 240cm . Napriek tomu, že je to vlepenka tak utiahne aj mensie woblery . Je určený na gumy na ostrieže , ja ho pouzívam na zubáče / candáty . Ten prút krásne kope . Myslím, že je to hodne muziky za rozumný peníz .

Sobota 13. ledna 2018 v 9:03® Rybarinatojedrina

Díky za rady, kouknu na pruty kolem 240cm a vrahci zatez kolem 20g. Urcite bude znat rozdil na prutu i pri mensim zaberu. Podle tech kaprarskych prutu :-D

Pátek 12. ledna 2018 ve 20:44® hraji
hraji

no a pak že to tu nejde.

Pátek 12. ledna 2018 ve 20:12® kubas
kubas

Rybarinatojedrina> Dívej se na pruty s vrchní vrhací zátěží okolo 20g, to by mohlo stačit vzhledem k cílové rybě a nástrahám (není 10cm wobler jako 10cm wobler), samozřejmě se to bude dost výrazně lišit prut od prutu, každý výrobce to má trošku jinak. Délka už je na tobě, pokud chceš mít jakýsi „univerzální prut“, tak bych šel do co možná nejdelšího prutu co to jde vzhledem k podmínkám, klidně i nad 240cm. Osobně chytám ze břehu hlavně s delšími pruty(270cm) i na menších vodách – přesah přes trávy do vody u břehu, přesnější vedení nástrahy atd. Závisí na preferencích každého, jen bych ty delší pruty rozhodně neodepisoval.

Defakto všechno bude lepší (vhodnější) než ten teleskop co máš ale, takže z toho neměj žádnou těžkou hlavu, něco kup a sám zjistíš pak u vody, co ti vyhovuje ;-) .

Tento příspěvek byl editován 12.1.2018 19:20:26 uživatelem kubas.
Pátek 12. ledna 2018 v 16:50® Draky
Draky

mof243> Chce to hlavně na okouny, takže 40g je docela úlet. :-D

Pátek 12. ledna 2018 ve 12:11® mof243
mof243

Rybarinatojedrina> 2,40 je ideální délka a gramáž do 40g.

Pátek 12. ledna 2018 v 11:46® Rybarinatojedrina

Budu chtít chytat na twistery a woblery do 10cm. Chci chytat pouze ze břehu. Teleskop mam 3 metrový s odhozovou zátěží 90–100gramů. Takže tento teleskop bych měl spíše na ty delší hody. Teď bych chtěl nějaký neteleskopický prut v délce od 1,8metru do 2,40 metru podle doporučení v jaké délce a hlavně s jakou zátěží. Pro menší a středně velké vody, pro lov okounů a kdyby na to skočila nějaká štika nebo candát. Určitě bych se chtěl taky poradit s prodejci, přečíst nějaký článek. Ale zajímalo mě, že tady je určitě hodně zkušených rybářů, který mají s tímto zkušenost a mohli by poskytnout nějakou radu.

Pátek 12. ledna 2018 v 11:41® Draky
Draky

Rybarinatojedrina> Možná ještě rozumnější, než si před zahájenou přečíst knihu a koukat jak puk, tak začíná sezóna výstav. Najdi si tu nejblíž a vyptávej se prodejců.

Pátek 12. ledna 2018 v 8:56® hraji
hraji

Rybarinatojedrina> přívlač dnes zahrnuje několik natolik odlišných způsobů lovu, že zvolit jeden prut, kterým to půjde odchytat všechno, je dost složitý úkol. Navíc, když v té rovnici pro výběr je velké množství neznámých. Řekněme si na začátek, že nic jako univerzální prut na přívlač velmi pravděpodobně neexistuje. Univerzální prut by mohl být teleskop dlouhý tři metry s odhozovou zátěží 90 gramů, s takovým se dá chytat úplně vše. Pokud se chceš věnovat přívlači víc, jak sám píšeš, musíš si říct předem několik věcí. Především, kde budeš chytat? Za druhé si řekni co budeš chytat převážně. Za třetí si řekni, jakým druhem nástrah budeš chytat (zda měkké nástrahy typu twister a podobně, nebo tvrdé nástrahy (woblery), nebo marmišky. Zda budeš chytat ze břehu a nebo i z lodě. A nebo se nabízí jiný způsob řešení. Kup si vláčecí prut v délce 2,10 metru, s odhozovou zátěží do 30 gramů a chytej. Časem sám přijdeš na to, že to chce jiný prut na okouny, jiný prut na candáty na přehradě a tak dále. Ideální je začít tím, že než se přiblíží přívlačová sezóna, přečteš si o tom nějakou rozumnou knihu.

Pátek 12. ledna 2018 v 1:09® Rybarinatojedrina

Zdravim, chtěl bych se zeptat ohledně koupi prutu na privlac. Jakou délku od 1,8m az 2,4metru? Jakou gramáž? Aby byl nějaký univerzální prut na menší a větší vody. Na prutu dobre cítit i menší záběr. Nemusí to být žádný predrazeny prut. S privlaci chci ted vice začínat.

Čtvrtek 4. ledna 2018 ve 22:50® jepice-zruseno

Stickler > Navijáky mívali standartně šroubovací kličky, takže vakl na kličce nehrozil, zvláště v kombinaci se šnekovým převodem. Alespoň ne takový, jaký je u navijáků s n-hranem.

Čtvrtek 4. ledna 2018 ve 14:40® Stickler
Stickler

Nemám nič proti závodnej prívlači. Aj ja sa rád stretnem s kamošmi niekde pri vode , pokec , kafo , gril … A čo sa týka toho SOLO , tak slúžilo poctivo 2 celé roky . Ak ho niekto zlomil, tak vlastnou vinou. Buď dverami na aute, pádom alebo ťuknutím o niečo iné . Niekto má rád klasiku viac parabolickú a niekto extrafast rýchlejšie prúty. Aj navijáky idú každý rok vpred. Ak sa tebe dobre chytá so starým cardinalom ,tak ok . Ja osobne chcem dokonalý návin, min. vôle a nizku hmotnosť.

Tento příspěvek byl editován 4.1.2018 13:46:46 uživatelem Stickler .
Čtvrtek 4. ledna 2018 ve 14:04® HaD
HaD

Tak ono je to také celé o radosti z lovu. Kdybych to přirovnal k jízdě autem, tak je pár lidí, které těší jezdit veterány, pár lidí, co jezdit netěší a vnímají to jen jako dopravu z bodu A do bodu B a je jim jedno jak a čím (klidně starým vehiklem za cenu basy piva), pak jsou lidi, kteří se rádi svezou solidním autem za rozumné peníze a pak jsou lidi, které těší svezení pořádnou károu. Jako pořádnou káru někdo vnímá auto hezké, jiný rychlé, další s moderními technologiemi, jiný zase auto, které projede „všude“… A proto je mnoho různých rybářských potřeb. Každý hledá něco jiného. Vracím se na začátek – má nás to těšit. Pokud někoho těší lehká sestava, může mu Jarda 100 x říkat, že je to blbost a těšit ho to bude nadále. Nechme to tak ;-)

Čtvrtek 4. ledna 2018 v 9:50® jepice-zruseno

Stickler > Tak to jsi možná první komu se povedlo se zbavit prutu SOLO dříve, než ho zlomit :-) Moje závodění nestojí za řeč, ale dokud budu mít s kým chytat a bude mě to bavit, tak to budu zkoušet. Občas mají i ty závody něco do sebe a prohlídnu si zajímavé kouty České republiky. Takto vypadala moje výbava po návratu z předloňské přerušené první ligy. Na fotce chybí snad jen broďáky.

Tento příspěvek byl editován 4.1.2018 08:53:44 uživatelem jepice-zruseno.
foto/diskuze/privlac/2018/th-img127987.jpg
Středa 3. ledna 2018 ve 20:08® Stickler
Stickler

jepice> pohoda tabáček . Je samozrejme blbosť porovnávať bežnú a závodnú prívlač. Ja zase podlieham trendom aj napriek tomu , že nie som pretekár . Dokonca vystriedam viacej vercajchu ako niektorí pretekári . Už sa mi neraz stalo , že som predal prút za 30–50% pôvodnej ceny po dvoch rybačkach ( daiwa morethan , favorite SOLO …) Ročne miniem len na šnúry,bižutériu ,gumy priemerný mesačný plat cca 800€ . Mám pár starých vecí skôr z nostalgie ako z potreby .

Úterý 2. ledna 2018 ve 20:50® jepice-zruseno

Stickler > já tvoje názory respektuji. Jenom upozorňuji, že kolegy prut je delší, asi i těžší než si zvyklý a že se dá úplně v pohodě chytat i na těžší sestavu. Tolik nežeru dobové trendy, které se mění. Jsou to kraviny, jestli má někdo o pár gramů lehčí sestavu je to poslední, co má rybáře zajímat. Naopak sehnat dneska slušnou rotačku je celkem umění. O tom, že si závodníci musí už roky dělat na koleně trojháčky, už ani nemluvím.

Úterý 2. ledna 2018 v 18:21® Stickler
Stickler

jepice> O.K. každý máme svoj názor

Tento příspěvek byl editován 2.1.2018 17:22:58 uživatelem Stickler .
Úterý 2. ledna 2018 v 17:43® jepice-zruseno

Na hmotnosti celého prutu záleží pramálo, protože může být různě rozložená. Pokud je to prut delší, tak zákonitě bude působit těžším dojmem. Naopak když majitel značky nařídí Číňanům ošulit rukojeť a pak tvrdí, že vyvinul lehký prut, tak je to spíše komické. Nicméně ten exceler v délce 240 bude vážit tak 140 gramů a není nutné pak honit u navijáku zbytečně každý gram. Pro inspiraci: sklolaminátový prut na fotce je z roku 75 a váží 54 gramů. S cardinalem o hmotnosti 220 tvoří i na dnešní dobu příjemnou sestavu na rotačky do velikosti 1 a menší woblery.

Tento příspěvek byl editován 2.1.2018 16:45:21 uživatelem jepice-zruseno.
foto/diskuze/privlac/2018/th-img127980.jpg
Úterý 2. ledna 2018 v 17:16® Stickler
Stickler

jepice> Samozrejme, že sú prúty kde potrebuješ na dováženie ťažší naviják . Konkrétne ten prút nepoznám. Každý prút je špecifický dĺžkou, typ a počet očiek , sedlo a dĺžka rukoväte… Ja osobne mám najradšej minimalistické sedlá aj rúčky, bez korku . Väčšina mojich UL je cca od 50 do 100g ( tých 100g je u mňa rozumný strop ) . Čo sa týka toho výkonu navijákov , tak máš pravdu , že tam treba niekoho na krútenie

Úterý 2. ledna 2018 ve 14:24® jepice-zruseno

HaD> To bys mohl vědět Ty, jaký podíl navijáků od Daiwy se podělá během dvou let. To myslím vážně, já tu představu nemám, neboť to neprodávám.

Ale pokud Robert Schonfeld s xichtem Kubíka postupně nakoupí a zavře všechny slušnější rybářské obchody, tak budeme možná ještě rádi za věci z e-bay :-D Mě se nějak zužuje množství obchodníků, u kterých nemám problém utratit peníze. Ty zahraniční naštěstí zatím obvykle příliš neznám.

Úterý 2. ledna 2018 ve 12:41® thrill
thrill

Tak jsem šel nakonec do DAIWA Fuego LT 3000. Penn pořídím někdy v budoucnu ve větší velikosti na těžkou přívlač. Díky za rady.

Úterý 2. ledna 2018 ve 12:22® HaD
HaD

jepice> vyplatí se ušetřit pár stovek na e-bay a riskovat trable se zárukou?

Úterý 2. ledna 2018 v 11:56® jepice-zruseno

thrill> Pokud ti jde o vzhled, tak k prutu Daiwa Exceler by se mohl hodit naviják Exceler LT. Cenově vychází kolem dvou tisícovek https://www.ebay.com/…382313979086?…

Tento příspěvek byl editován 2.1.2018 11:00:08 uživatelem jepice-zruseno.
Úterý 2. ledna 2018 v 11:51® jepice-zruseno

Stickler > Jak jsem psal níže, mám na prutu Daiwa Exceler 2–10 UL v délce 210 cm naviják Shakespeare Sigma 035 z 80. let a ten má hmotnost cca 250 gramů. Vzhledem k tomu, že thrill má stejný prut v delší verzi, tak počítám, že bude dobře vyvážený s podobně těžkým navijákem. 75 gramů je skutečně znát, ale naviják na tento prut skutečně nemusí mít pod 200 gramů. Když bude mít do 280 gramů, tak to bude v pohodě. Ještě mám jeden zásadní dotaz. Jak se měří výkon navijáku? Já jsem si dosud myslel, že navijáky až na výjimky fungují na lidský pohon a jejich konečný výkon závisí zásadním způsobem na příkonu :-D

Tento příspěvek byl editován 2.1.2018 10:51:23 uživatelem jepice-zruseno.
Pondělí 1. ledna 2018 ve 21:37® Stickler
Stickler

thrill> Ako som písal bral by som veľkosť 2000 alebo 2500 . Vermi každý gram časom pocítiš . Napr. mam shimano sustain 2500 o váhe 240g a keď ho na prúte zamením za naviják pod 200g , tak to cítim dosť. Každý máme ale iné ruky a iné požiadavky. Možno sa ti ten penn páči dizajnovo , ale nemyslím že je to vhodný naviják na UL. A 75g rozdiel je podľa mňa dosť. Skús si zobrať do ruky olovo 75g a určite tú váhu pocítiš. Ďalšia podstatná vec pri UL navijákoch je podľa mňa aj to aby mal min. vôle. Ak chceš napr. čierny dizajn , malú váhu tak skús napr. NCRT slam od ryobi .

Pondělí 1. ledna 2018 v 19:42® kubas
kubas

thrill> Ta Daiwa bude dobrá volba. Vzal bych 3000 velikost s nižším převodem – Fuego LT – 3000D-C.