Chytej.cz

České Budějovice a okolí

V diskuzi je 1.404 příspěvků, z toho 1404 jste ještě nečetlinejstarší z nich.

Chci vložit příspěvek.

Neděle 21. února 2010 v 19:41® František
František

BigMike i ostatní: Sháním chatku, nebo pozemek pro ni u Lužnice v okrese Tábor. Jestli o něčem víš, dej vědět na maila, nebo zavolej. Dík

jarcina: Bydlím kousek od BigMika a až povolí ten bílej hnus, můžeme společně zachytat. Má obratnost s prutem je příslovečná a i když nic nechytíš určitě se nasměješ :-)

Tento příspěvek byl editován 21.2.2010 18:42:51 uživatelem František.
Čtvrtek 18. února 2010 ve 21:19® osprey
osprey

BigMike> Písek, Ráj rybářů, ulice, co vede od Kamenného mostu směrem na pražské předměstí (tuším, že se jmenuje Pražská)

Čtvrtek 18. února 2010 v 19:23® BigMike

Nevíte někdo, kde by měli v jižních Čechách k prodeji vlasec Steelon?

Neděle 14. února 2010 ve 23:06® jarcina
jarcina

osprey> Na Lužnici za pískovnou jsme nachytali docela pěkný štiky,jednou se mi na prut chytla-štika-80 a přítel skočil po prutu a seknul ji,splet si můj prut se svým.Skoro jsem to obrečela.

Neděle 14. února 2010 ve 22:54® osprey
osprey

jarcina> Já to obíhal tak porůznu. I zezadu – odskakoval jsem si na Lužnici. Krásně to tam meandruje a je to parádní divočina. Že byl podzim, ryby už moc vidět nebyly. Chytil jsem jen pár pěkných okounů.

Neděle 14. února 2010 v 15:02® jarcina
jarcina

osprey> Jezdili jsme na Majdalenskou od Suchdola,asi uprostřed pískovny je poloostrov a břeh je metr vysoko nad vodou a voda křišťálová,tak tam byly ryby krásně vidět.Chodil tam ml.kluk a ze stromu je pozoroval a fotil,taky jsme si je natočili na video ale už je nemám.Chytila jsem na tom místě kapra 63 a candáta 75,přítel amura 80.Jinak jsem ze Šumavy ale tam jsem byla jen párkrát na Husinecký přehraďe.

Sobota 13. února 2010 ve 23:52® osprey
osprey

jarcina> Jo, když je to bez lidí, je to tam nádhera. Metrové ryby jsem tam neviděl, mám málo návštěv:-)

Pátek 12. února 2010 ve 23:41® jarcina
jarcina

osprey>Nápor je tam hlavně přez léto,a taky spousta koupajících tak jsme si maskovali místa aby nám tam nechodili.Ale viděli jsme nádherný hejno kaprů s amurama a jezdil s nima jeden bolen,ten byl menší ale ty ostatní museli mít kolem metru,jezdily se v květnu vyhřívat ke břehu k padlýmu stromu,to byla podívaná…

Pátek 12. února 2010 ve 23:08® osprey
osprey

jarcina> No vidíš, mě se nezdálo, že je tam na těch 140 ha takový tlak. Ale já chodil až na podzim s přívlačí.

Tak dík.

Pátek 12. února 2010 ve 22:10® jarcina
jarcina

osprey> Nic se tam nestalo jen to přestalo brát,bydlela jsem v Suchdole.Asi je to dost vychytaný,jsou tam nájezdy rybářů že jsme tam chodili ráno aby jsme měli svoje místo.Loni jsem tam jednou byla na candáta a nic…

Pátek 12. února 2010 ve 21:55® osprey
osprey

jarcina> A co se s tím stalo v roce 2005?

2002 to propláchla povodeň, ale pak se mi nezdá, že by byl důvod, aby se to pokazilo. Tolik lidí tam zas nechodí.

Jinak okouny můžu potvrdit, pár pěkných jsem tam taky chytil. Ale jak to mám daleko, jsou to spíš jen takové výpravy za exotikou.

Pátek 12. února 2010 v 16:28® jarcina
jarcina

osprey> Na Majdalenský do roku 2005 to bylo moc dobrý – candáti,kapři,o­kouni a je tam nádherně,na Vlkovských jsem nebyla tak často a je to tam bída,na velkou Veselskou rybáři choděj na kapry ale co vím tak míra do 70 a to musí mít štěstí.

Čtvrtek 11. února 2010 ve 22:31® osprey
osprey

jarcina> A jak se dařilo na pískovnách? Znám je, jsou to na pohled krásné vody, ale odchytáno tam mám žalostně málo. Od nás z Písecka je to kus cesty.

Středa 10. února 2010 ve 23:05® jarcina
jarcina

BigMike> Na těžko jsem chytala na Majdalenský a Vlkovských,teď se učím plavanou,s kolegou z práce si objednáme splávky cralusso …

Středa 10. února 2010 ve 22:54® BigMike

jarcina> nejvíc na Lužnici a na vláčku. Občas mrknu i na Vlkov, ale tam už od povodní moc nejezdím a tudíž ani nic nechytám. Občas chytám pod Žíšovem. Ty chytáš na těžko, plavanou či co?

Úterý 9. února 2010 ve 22:07® jarcina
jarcina

BigMike> Ahoj,to zřejmě chytáš na Lužnici,moc to tu neznám¨tak se orientuju a hledém si šikovný místečka.

Pondělí 8. února 2010 ve 22:34® BigMike

jarcina> Já jsem ze Soběslavi:))

Neděle 7. února 2010 ve 22:49® jarcina
jarcina

Ahoj,bydlím tři roky ve Veselí,není někdo z okolí?

Neděle 7. února 2010 v 10:29® BigMike

imothep> rád bych se připojil, ale těžká kaprařina je pro mě zapadlá španělská vesnička:(

Sobota 6. února 2010 v 11:56® imothep
imothep

BUDĚJOVICE-PRIPOJTE SE DO DISKUZE V SEKCI KAPRARINA AT SE TROCHU OZIVI

Úterý 26. ledna 2010 ve 20:42® krokodyl

BigMike-na Lužnici se chci podivat ,nejppozději když nejsou hájený dravci,možná pojaru ještě přesně nevim.

Úterý 26. ledna 2010 ve 13:07® BigMike

krokodyl> v okolí jsou dobrá místa, záleží na stavu vody a ročním období. Chytit se tam dá prakticky cokoliv:)Kdy se tam chytáš?

Pondělí 25. ledna 2010 ve 22:43® krokodyl

BigMike-chystám se letosto skusit na lužnici, vláčku u obce Stádlec,jaký tam máš skušenosti a co se tam dá očekávat za rybu,a vůbec jaký jsou tam úspěchy s přívlačí.Případně i jiná technika lovu jak to vidíš ty,já sem zatim na Lužnici nikdy nechytal.

Pondělí 25. ledna 2010 ve 14:54® BigMike

krokodyl> toho s tím laminátem jsem potkal na Lužnici, ale na další dravce jím uvláčené jsem se neptal. Byl tak trošku v mém oblíbeném místě, tudíž jsem neměl moc náladu na vykecávání a radši jsem se dekoval mimo abych před ním náhodou něco nechytil.

Čtvrtek 21. ledna 2010 ve 14:07® HaD
HaD

VÁŽENÍ NÁVŠTĚVNÍCI, OMLOUVÁME SE DLOUHÝ VÝPADEK ZPŮSOBENÝ S NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ EXTERNÍM ÚTOKEM. PO DLOUHÝCH HODINÁCH SE NÁM PODAŘILO SYSTÉM OBNOVIT A DOŠLO POUZE K DROBNÝM ZTRÁTÁM – PŘÍSPĚVKY Z VČEREJŠÍHO DNE. PROVEDLI JSME BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ A VĚŘÍME, ŽE SE SITUACE NEBUDE OPAKOVAT.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

Úterý 19. ledna 2010 ve 21:58® osprey
osprey

krokodyl> Ono to má do vázání mušek hodně daleko. Prostě navážeš několik pírek na tu jigovou hlavu.

Pod cenu hlavičky se s cenou nástrahy těžko dostaneš, ale co na tu hlavu dáš, to už je na tobě.

Ty hlavy s peřím se normálně dělají, někde tomu říkají jigstreamery, v Polsku koguty, ale v zásadě je to jedno. Ryby to chytá.

Úterý 19. ledna 2010 ve 21:48® osprey
osprey

krokodyl> Ono to má do vázání mušek hodně daleko. Prostě navážeš několik pírek na tu jigovou hlavu.

Pod cenu hlavičky se s cenou nástrahy těžko dostaneš, ale co na tu hlavu dáš, to už je na tobě.

Ty hlavy s peřím se normálně dělají, někde tomu říkají jigstreamery, v Polsku koguty, ale v zásadě je to jedno. Ryby to chytá.

Úterý 19. ledna 2010 ve 20:24® krokodyl

BigMike-díky za tip na levnější nástrahy a za tvojí odezvu,v tomto stylu rybolovu jsem takříkajíc Začátečník,takže každá dobrá rada je výtána.Co se týká nářadí,asi záleží o jaký prut jde,to že má někdo starý laminát naviják Tap, to nevilučuje že se nedá na takovou sestavu nachytat obzvlášť když se ví jak nato.Zajímalo by mně, na jakém revíru spomenutý člověk chytá a jestli má úspěch i u jiných dravců.Prvopočátky přívlače prý pocházejí od indiánů to neni z moji hlavy,slišel jsem to,. nebo jsem to někde čet.Indiáni uvázali na šlachu rozloupnutou škebli,haček udělali z rybí kosti přípevnili na škebli no a potom to celé uvázali na klacek a daly do proudu,takže v podstatě se nechá chytat na kde co i na klacek, ale je to všechno hlavně o tom, to umnět což semi zatim nedaří, no ale jsou na světě horší věci.

Úterý 19. ledna 2010 ve 20:06® krokodyl

jižan-díky za odezvu,vláčku dělám krátce,spíš to zkoušim různé nástrahy,ale největší úspěch jsem zatim mněl se třpitkama.Zatim mi to moc nejde, spíš to párkrát utrhnu o pařez nebo mezy kamenema občas nějaký okounek, zatim žádná sláva, pokud někdo ví jak nato na Orlíku, rád si přečtu každý názor.Předloni jsem si pořídil,prut od Šimana Catana suprsensitiv 10–27g 2,7m délka dobrý prut, ale zatim toho moc nenachytal,trochu je tomu navině i čas toho neni tolik,jak by člověk chtěl doufám že se to v letošnim roce zlepší.

Úterý 19. ledna 2010 v 19:49® krokodyl

osprey-Díky za odpověď a zam tvuj názor,peří nitě kus králičí srsti je možná dobrý nápad,ale chce to čas a hlavně vázání něco jako mušek chce praxi a umnět to hlavně.Neumim si představit,když je člověk rád že občas vyjde pár dnů se utrhnou k vodě a ještě se motat s muškama, nebo co si myslel ty,asi stim máš praksi,ale všechno se musí umnět, aby to mnělo alespoň nějaký úspěch.