Chytej.cz

Chytáme na dírkách po Česku

Pátek 5. února 2010 ve 14:07 vložil(a) HaD | Pořady Chytej TV | 37.409 zhlédnutí

Chytáte na dírkách? Věděli jste, že se dá vnadit i obyčejnou pokličkou či skořápkami z vajec? Chcete vidět pod vodou, jak na to ryby reagují?

Uvařte si horký čaj, pohodlně se usaďte a pojďte s námi do zimy!

Reportáž je sestřihem stejnojmeného filmu z Edice CHYTEJ.cz. viz. – www.rybarskefilmy.cz


Nefunguje vám toto video? Dejte nám prosím vědět.
     

Informace o videu

  • délka: 25:00
  • autor snímku: CHYTEJ.TV
  • datum natočení: 2008/2009
  • zdroj: Chytej.cz

Hodnocení videa

  • špatné video
  • podprůměrné
  • průměrné video
  • nadprůměrné
  • vynikající video

58 hodnocení, v průměru 4.8 hvězdiček

rybářská videa | vložit video | vložit toto video na vlastní stránky

Komentáře prostřednictvím CHYTEJ.cz

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k videu

Pondělí 28. ledna 2013 v 16:37® Herink
Herink

Jenda17> S přemnožením bolena se ve svém okolí setkávám, ale sumcem však nikoli i na Lužnici to s ním není tak extrémní aby ho někteří rybáři museli vybíjet z našich vod, můžeme být rádi, že ho tu máme.

Úterý 15. února 2011 v 16:25® Jenda17

koukám tu na ty komentáře a děsí mne to ty sumce a boleny vysazujou úplně všude a bílá ryba a okouni vymřou za chvíli, jezdim na lužnici a na lipno a když se člověk snaží chytit rybku chytí bolena když de na štiku zabere sumec už je to k pláči a začíná to bejt neúnosný, dělali sme test s kámošema a sumec je schopnej se třít už kolem 60 cm velikosti tak se těšmě na to nejhorší co nás teprve čeká, invaze sumce a bolena

Neděle 4. dubna 2010 ve 20:21® Máča

Super videjko takovejch jen víc!!!!

Úterý 2. března 2010 v 19:29® argasan

Nejlepší video co sem viděl

Neděle 21. února 2010 v 16:27® michal94
michal94

velice pekny video!!!!!!!

Pátek 19. února 2010 ve 21:46® acam

dodorider> Jo …, ani nevíš jak mě tady tyhle přerostlý, masožravý oukleje (bolen dravý) lezou na nervy. Ale je to subjektivní, někdo nadává například na perlíny a pro mě je to vzácnost. Nikdy jsem tuhle rybu nechytl. Jak řekl ALBERT „všechno je relativní“.

Pátek 19. února 2010 ve 21:28® dodorider
dodorider

acam: je to docela problem, kdykoliv zde zajdes na dravou rybu mas jistotu ze kazdy den lapis mezi 5 kusy okolo 40–60cm bolena a kolem toho cervence sem nalitnou snad vsechny kusy z prehrady a davaj vsemu zivemu zahul, tahnou tu i takovy kusy, ze vytahnout to z vody je nad miru moznosti. Nicmene musime byt alespon radi ze to, ze posledni dobou se zde vic a vice objevuje candat a ne jednou se mi loni na smacka povedl siven okolo tech 30 cisel. Je zde ale preduhakovano pac pratele ze sadku a jejich pojistovaci podvod :D da li se to tak nazvat nam tu pravidelne plni revir duhakama.

Pátek 19. února 2010 v 17:18® pepanek

to video může být pěkné,škoda,že se mi seká. u vody jsem byl dvakrát a ani ťuk. Dyje od Znojma po Mušov je vyžraná od kormoránů.

Pátek 19. února 2010 v 11:34® acam

dodorider> O těch sumcích a bolenech vím a taky tomu nerozumím a taky z toho nejsem nadšený. Snad vědí, co dělají …

Pátek 19. února 2010 v 11:28® acam

pepanek> A abych to doplnil …, například z jara, po rozmrznutí chodím často cíleně na kapry a v případě ulovení kusu hodného mé masařské pozornosti (tj. kapr cca. mezi 50 – 60) rybu často ale ne vždy, bezprostředně po ulovení zabiju a odcházím od vody. Někdy i takovou rybu pustím, protože jsem líný ji kuchat, čistit, porcovat atp.

Ale například cejn, i kdyby měl tu nejoptimálnější konzumní velikost, je vrácen vodě, protože je to původní ryba. Cejn, podobně jako další původní druhy je schopen vlastní reprodukce bez zásahu člověka. Takové ryby jsem si pro sebe označil za celoročně hájené.

Pátek 19. února 2010 v 11:06® dodorider
dodorider

Video je moc pekne! Az zavidim.

acam: Pozoroval jsem vysazovani ryb na ohri 10 a 8. 10 je mimopstruhova, videl jsem jak nasazovali kapra obecneho ve velikostech okolo 40cm,co me drtilo byla horda rybaru na druhem brehu hladove cekajicich az se zblble a hladove ryby vypusti, pak byla masarina, na ohri 8 sem vysledoval vysazovani pstruha duhoveho v rozmerech 30–35 tyden prez zahajenim pstruhove sezony, to byl umysl? ja si myslim ze v pripade vysazovani ryb na nase vody by se mely vodohospodari dohodnout na 14tideni (napriklad) uzavreni reviru v useku vysazeni a nebo alespon 5km po a proti proudu aby ryba mela sanci se prizpusobit a rozjet po toku. Dalsi problem co delaji hospodari na ohri je vysazovani kazdorocne!!! na ohri 9 konkretne nechranicka prehrada kde vysadi 2000 sumcu a nespocet bolena draveho! Vzpominam jak sme s otcem pred 6 lety chodili na krasne plotice, okouny cejny atd. a ted? ani okouni ani drobnejsi bila ryba zde diky teto populaci bolenu a sumiku neni, tedy ja jsem zaroven i toho nazoru, ze by jse meli vytvorit miry pro jiste druhy ryb jako (predevsim) okouna a toho bych klidne i hajil spolu s dravymi rybami, dale bych miru zavedl i rybam jako je plotice cejnci atd. Toto je pouze nazor jednoho s druhym, ale ja si myslim ze stavajici miry ryb by meli jit spise nahoru a ne delat hranice velikosti ryby kdy se musi vratit, vim ze je krasne mit na povodi trofejni ryby, ale ty nebudou , pokud nebude mozno nechat dorust mladsi rocky. A navic takova velka ryba zde neni tak casta, ovsem az na Davida a jeho sumci ktere mu zavidim me se to snad nikdy nepodari.

Dawee: urcite v prvni rade puvodni druhy, to je i muj nazor.

Pátek 19. února 2010 v 10:36® acam

Dawee> Nepůvodní druhy jsou zde vysazovány proto, že jsou z hospodářského hlediska významné (efektivní produkce masa) a je potřeba si uvědomit, že podstatnou (zřejmě většinovou) část rybářů tvoří masaři, kteří se svými každoročními příspěvky významně podílejí na financování toho, co rybařinu, dělá tím čím je.

Vysazovat POUZE nebo HLAVNĚ původní druhy není tak černobílé jak se může na první pohled zdát a správnost takovýchto rozhodnutí je ovlivněna mnoha aspekty. V dané situaci není dle mého názoru rozumné uvažovat takto přímočaře.

Nicméně …, jsem hluboce přesvědčen, že je potřeba vynakládat nemalé úsilí pro zachování původních druhů hlavně obnovením, případně zachováním jejich biotopů, což je dle mích informací NEJEN v kauze potočáka podstatou problému.

Pátek 19. února 2010 v 9:29® acam

pepanek> Já se veřejně přiznávám, že když jdu na parmy a chytím kapra okolo 50 tak jde téměř vždy do vezírku.

Pátek 19. února 2010 v 6:18® Dawee
Dawee

osprey> já si taky myslim že by se spíš měly vysazovat ty původní druhy jako jsou potočácí

Čtvrtek 18. února 2010 ve 21:57® lubospo

Pánové SUPER. Jo Jestřabice, tam je vždy krásně.Zdraví Karviná.

Čtvrtek 18. února 2010 ve 20:41® pepanek

to je zajímavé.že tady 95% rybářů ryby pouští zpět,ale já u vody vidím rybáře,kteří z 90% ryby berou. to mi hlava nebere!

Pondělí 15. února 2010 v 9:41® acam

osprey> Původní druhy pouštím automaticky ale kapr, duhák mají někdy „smolíka“. Já jsem si jist, že tam kde duhák neprosperuje, nemá šanci dorůst 50+. Vycházím z toho, že u nás se do Ohře vysazují ryby cca. 20cm a do 50cm je ještě dlouhá cesta. Nevím, možná jsou někde místa, kde se vysazují padesátky duháci ale …, no …, spíš bych řekl, že asi ne :-)

Neděle 14. února 2010 ve 22:45® osprey
osprey

acam> Dobrý názor, pokud by šlo o vody, kde duhák dobře prosperuje a je schopen trvale přežívat. Jsou i vody, kde je v létě teplota vody taková, že duhák nemá šanci. Tam se prostě praktikuje Vysaď a sežer.

Osobně bych radši podpořil pouštění původních druhů ryb z divokých populací.

Pátek 12. února 2010 v 11:08® acam

Při pohledu na toto video mě napadla myšlenka v souvislosti s „K70“. Jde mi o to, že duháka spousta lidí zmasí ze stejných důvodů jako tomu je v případě kapra. Ale kapr nad 70cm, to už je něco jiného. Tak si říkám, že by nebylo od věci zavést nebo alespoň dostat do podvědomí rybářské veřejnosti něco jako „D50“, tj., DUHÁK NAD 50CM UŽ SE PROSTĚ POUŠTÍ. Samozřejmě je mi jasné, že hranice 50cm je diskutabilní ale myslím, že to stojí za zamyšlení, protože intenzita zážitku ze zdolávání je jak známo tímto atributem velmi ovlivněna a naprostá většina RYBÁŘŮ chytá ryby kvůli zážitkům, které jim pomůžu od každodenních starostí.

Středa 10. února 2010 ve 13:18® prajza
prajza

moooc pěkný

novější starší
Stránky:   2 1