Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

WATER SCOUT – modely Slick a Bomber

25. dubna 2011 vložil(a) osprey | jerky | výrobce: Water Scout | 8.796× zobrazeno | žádný komentář

img25_61.jpg
Z jerků od firmy Water Scout se u nás nejvíc proslavily typy Slick a Bomber. Největší úspěchy slaví při lovu sumců a velkých bolenů na rozlehlých revírech.

Provedení

Jedná se o poměrně těžké, potápivé, ozvučené plastové jerky s kompaktním zavalitým tělem.

Vyráběné velikosti

Woblery SLICK jsou vyráběny v délce 9 cm a váží 34 g. Druhý typ BOMBER má podobný tvar, ale jeho velikost je 12 cm a váha 85 g.

Kvalita dodávaných háčků

Trojháčky jsou poměrně nízké kvality, což je vidět už na jejich zpracování.
Pro sumčí přívlač jsou prakticky nepoužitelné.

Přednosti

Velkou výhodou Water Scoutů je aerodynamický tvar těla, větší váha ( 34 a 85 g ) a hrkající kulička umístěná v těle nástrahy. Díky tvaru a vyšší hmotnosti lze docílít hodně dlouhých hodů a dají se tak snáze prochytat i jinak nedostupné úseky vzdálené od břehu.
Water Scouty klesají až do 6 metrů, takže jsou vhodné i pro hluboké partie vod. Výhodné je, že nástraha pracuje (chvěje se) i při volném klesání vodním sloupcem.

Použití

Water Scouty lze použít k lovu všech velkých vodních predátorů. Lze s nimi chytat u hladiny, ve vodním sloupci i u dna - záleží pouze na tom, do jaké hloubky je necháte vyklesat. Nejúčinnější vedení je podobné „přískokům“ twisterů - prudké škubání špičkou prutu do strany. Při tomto oživování jerk velmi věrohodně napodobuje raněnou rybu.
V porovnání se Sliderem od Salma, jehož potápivá verze má do jisté míry podobné vlastnosti, klesají Water Scouty rychleji ke dnu, což je výhodnější na hlubších místech nebo v proudech.

Lovené druhy ryb

Sumec, štika, bolen, candát. Těžký typ Bomber je vhodný i pro mořský rybolov.

Ideální použití

Nedá se říct, že by se jednalo o univerzální nástrahy, ale i tak na ně dobře reaguje většina „mimopstruhových“ dravců našich vod. Nechají se ně lovit (a ulovit) boleni pod hladinou, štiky poblíž svých úkrytů, candáti a velcí okouni u dna. A samozřejmě i sumci.
S nástrahou lze pracovat jak na stojaté vodě, tak i v poměrně silném proudu.

Nevýhody

Jednoznačnou nevýhodou je nízká kvalita použitých trojháčků. Pro lov sumce jsou naprosto nedostačující.
Plastové tělo může v ojedinělých případech (např. po zásahu kamene při náhozu) prasknout.

Oblíbené barvy

Dobrou barvou je například přírodní stříbrná (barvy PL nebo PLDL) a okoun (barva OZ), při lovu štik se osvědčila barva BE nebo FL. Vzhledem k širokému barevnému rozsahu (14 vzorů) si vybere tu svou každý rybář.

img25_62.jpg img25_63.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.