Chytej.cz

Diskuzní fórum

témata seřazena podle posledních příspěvků v dané diskuzi

Založit nové fórum.



vyhledává se jen v názvu a popisu fóra

Prut na kapra necteno

2.3.2017 | KaprKopr | Pruty | 3.322 zobrazení | 7 odpovědí

Ahoj, minulý týden jsem byl poprvé rybařit. Moc mě to bavilo a sháním nějaký prut. Myslel jsem si, že koupím prut a půjdu rybařit, ale podle obrázků se pruty prodávají bez lanka. Jak mohu začít za dobrou cenu? Bude mi stačit na kapry tento prut? https://www.alza.cz/…d4042371.htm?… Jaké lanko k němu mám vybrat? Mám poukázky do alzy, proto jsem vybíral zde.

Nejaky kamos na privlac ? necteno

29.3.2017 | Uniqui22 | Přívlač | 1.970 zobrazení | 3 odpovědi

Nasel by se tu nekdo kdo by cas od casu vyrazil na privlac ?

Ted momentalne bych rad sjel Vltavu od Vraneho nad Vltavou k soutoku a pak domu do holesovic.

Pokud mas auto ( nejlepe Combi ), tak muzeme zustat na Vltave 7 – kde je celorocni privlac, s tim ze me vyzvednes v holesovicich a pak hodis domu, pokud ne, muzeme vzit taxi ( slozit se, dohromady asi 600 kc ).

Mam clun, 2.80 M na delku a dva se tam vejdem celkem v pohode. Mam tichy elektromotor a baterka vydrzi cely den.

Samotneho me to fakt moc nebavi, tak pokud te bavi dravci ( ja 95% ryb poustim ), tak me zavolej.

723 707 996

Martin

Doba TESTERSKÁ? necteno

10.3.2017 | HaD | Vaše názory | 2.336 zobrazení | 12 odpovědí

Doba TESTERSKÁ?Kdysi tu byla doba kamenná, pak bronzová atd. Dnes bych to asi nazval dobou TESTERSKOU. Každý, kdo se nechá „opít“ pár dárky od firmy se stává slavně testerem. A to je směšné, neboť myslet si, že velká nadnárodní firma vyvine produkt, dá ho na trh a až poté si ho nechá testovat někým z malé zemičky, je hodně naivní. Jako testera si představuji člověka, který je velký profesionál ve svém oboru, který spolupracuje při vývoji, velmi utajeně, aby se konkurence o připravované a testované věci nedozvěděla.

U nás je „testér“ v podstatě kdokoli, kdo je ochoten propagovat danou značku. To mi nepřipadá nijak špatné, když někdo něco propaguje. Nazývat to ale testérstvím je ale … ehm, minimálně nemorální.

Dlouhodobě tuto legrační, převlečenou falešnou obchodní taktiku sleduji a nechtěl jsem to nijak komentovat. Nicméně toto, co je na obrázku, je už fakt moc. Lidi, otevřete oči! Co si o tom myslíte vy?

Jak chytat štiky necteno

22.3.2017 | Marek Šolc | Ostatní ryby | 2.570 zobrazení | 1 odpověď

Jsem začátečník a chtěl bych poradit jak správně chytat
štiky?

?????????????­????????????????????????­????????????

Hracholusky - trofejní kapři? necteno

26.12.2009 | Radim11 | Kaprařina | 18.600 zobrazení | 52 odpovědí

Ahoj, chtěl bych se příští sezonu zaměřit na kaprařinu na Hracholuskách. Nikde jsem nezaregistroval úlovky trofejních kaprů přes 10 kg. Často slýchám, že je tento revír na trofejní kapry totálně mrtvý, tak by mi zajímal váš názor a zkušenosti. Připomínám, že nezjišťuji a není třeba uvádět přesná místa, nástrahy atd. Díky moc všem za pomoc a rady

Založení soukromého revíru necteno

24.8.2015 | Pr3v1t3k | Domácí revíry | 4.349 zobrazení | 30 odpovědí

Zdar kolegové Petrova cechu. Chci s kamarádem založit soukromý revír. Rád bych Vás požádal o zkušenosti a úskalí, máte-li s takovou věcí zkušenosti :-) legislativně je mi to jasné, nicméně osobní zkušenost je neocenitelná :-) díky moc!

Rozdíl mezi Lovem na umělou mušku a Muškařením necteno

28.1.2005 | Klon | Muškaření | 9.312 zobrazení | 21 odpovědí

Petrův zdar všem nadšeným rybářům na Chytej. cz. Myslým že úvod je jasný takže jaký je rozdíl mezi těmito způsoby lovu a všeho co se jich týče – náčiní apod. Dííííííííík všem zůčastněným.

Smí se chytat pod jezem? necteno

23.6.2010 | Futureriver | Legislativa | 10.521 zobrazení | 12 odpovědí

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda se smí chytat pod/nad jezy u malých vodních elektráren. Já mám za to, že ne!(asi 100 m od nich se až smí..,Hádal jsem se už totiž s kamarádem a kolikrát jsem tam už také rybáře hned pod jezem chytat viděl a tak se raději ptám, abych se pak s někým nehádal. Díky za vysvětlení a Petrův zdar

Kdy pro Vás začíná sezóna? necteno

7.3.2012 | TarzanCZ | Vaše názory | 28.500 zobrazení | 32 odpovědí

Zdravím, Docela by mě zajímalo, kdy pro Vás začíná rybářská sezóna? Rybaříte od určitého data či určitého měsíce a nebo u Vás rozhoduje o začátku sezóny počasí a venkovní teplota? Nebo rybaříte celoročně od ledna do prosince? :-) Díky za odpovědi.

Kukuřice - kde koupit? necteno

19.7.2006 | jirkab | Ryby | 10.339 zobrazení | 26 odpovědí

Kde koupit kukuřici v množství cca 10 až 20 kg v Praze?

obchod v praze necteno

18.9.2010 | deniiis | Obchod | 6.603 zobrazení | 28 odpovědí

prosím vás neznáte nějaký rybářský obchod co má otevřeno v sobotu a v neděli víc jak do 12:00.někde v praze nebo okolo prahy.děkuji

vyroba bambusoveho prutu necteno

1.3.2017 | filipsostokos | Recepty | 2.205 zobrazení | 9 odpovědí

DObrý večer, chtěl bych si postavit prut z bambusu a nevím jak vyrobit hoblovací formulař. Za jakekoli informace děkuju.

Výběr elektromotoru necteno

2.2.2017 | hypac.cz | Kaprařina | 3.800 zobrazení | 4 odpovědi

Ahojte potřebuji radu s výběrem mezi motory Haswing, nejlépe od někoho kdo je zná, má atp. Půjde na nafukovací 330cm člun.

1/ Haswing 55 lb s maximilizerem http://www.boat007.cz/…omotory-1/ha​swing-55-lb-s-maximilizerem.html

2/ Haswing comax 55 lb http://www.rsp-fishing.cz/…trolling/ele​ktromotory-haswing/elektro­motor-haswing-comax-55

3/ Haswing Ospian 55 lb http://www.nikl.cz/…aswing-osapi​an-55-lb.php

Pomoc necteno

3.3.2017 | Kriko | Kaprařina | 1.970 zobrazení | 4 odpovědi

Dobrý den, chtel bych se zeptat jestli by mi mohl někdo poradit začínám s rybolovem a chtel bych se zeptat kdyz budu používat boilis 16mm jaký správný mam dat plovoucí boilis abych mi to nad neslo ?dekuji za radu

Jde to na labi na přívlač ??? necteno

31.7.2010 | Lazovič | Přívlač | 6.380 zobrazení | 20 odpovědí

Chytal jste tam nekdo ? A chytil ně co ??? Chtěl bych si tam jit za třpitkovat a za woblerovat jde to ??

rybářské tábory necteno

29.6.2006 | kubas | Ryby | 39.358 zobrazení | 12 odpovědí

Nevíte o nějakém rybářském táboře kde mají ještě volno(termín tak od půli července).spěchá

Sumcak.cz nova lokalita? necteno

8.2.2017 | superweb | Domácí revíry | 2.906 zobrazení | 10 odpovědí

Podle mapky na hlavni strance i fotek na www.sumcak.cz se tento revir prestehoval a nyni tak sdili lokalitu s Dretovickou nadrzi, ktera je podle rybsvaz.cz zaroven stale soucasti reviru 411 179 (http://www.rybsvaz.cz/?…). O pripadnem zruseni reviru se clovek nedozvi ani na strankach prislusne MO Smecno. Navic podle katastru patri rybnik z 1/2 mistni organizaci CRS Smecno – http://nahlizenidokn.cuzk.cz/…zObjekt.aspx?… Takze ocividne to nemohlo byt tak, ze by je nekdo preplatil na najemnem.

Nad tremi nadrzemi reviru 411179 je navic cisticka odpadnich vod, ktera obcas nestiha a pusobi zejmena na hornich dvou rybnicich katastrofy v podobe uhynu ryb, ktere pak ale padaji pres stavidlo a doplouvaji i do dretovickeho rybnika. Takze pro VIP placeny revir nicmoc lokalita a pripada mi divne, ze by tam nekdo investoval do zazemi a poustel trofejni ryby. AL treba pocitaji i s nejakou investici do cisticky..

Prijde mi to zvlastni a pokud je pravda tvrzeni z webu sumcak.cz i trochu smutne. Obcas jsem na tento revir jezdil jen tak s feederem na kapri dorostence, vyhodou bylo ze brali uz casne z jara a i dlouho do podzimu.

rybareni v anglii, irsku, skotsku necteno

11.10.2005 | carodej | Rybaření v zahraničí | 13.989 zobrazení | 22 odpovědí

Zdravicko. Chystam se do techto koncin a rad bych se zeptal, zda-li nema nekdo info ohledne rybareni. Jak vnitrozemske, tak morske. Zajima mne hlavne legislativa, ale vdecny budu za jakekoli informace. Dekuji prevelice. C.

východočeské moře Rozkoš necteno

21.3.2012 | pytlak | Vaše názory | 23.347 zobrazení | 5 odpovědí

Jaké máte zkušenosti s tímto revírem?Ať už co se úlovků týče ,nebo i chováním u vody.

PROHLÁŠENÍ K PETICI O OCHRANĚ CANDÁTA NA LIPNĚ necteno

24.11.2016 | HaD | Legislativa | 7.403 zobrazení | 110 odpovědí

PROHLÁŠENÍ K PETICI O OCHRANĚ CANDÁTA NA LIPNĚJakožto zveřejněný signatář výše zmíněné petice, která napříč rybářskou veřejností jitří vášně, cítím povinnost se k současnému stavu vyjádřit.

Se záměrem petice, dospět k určitým změnám v lovu dravých ryb, jednoznačně souhlasím a proto jsem ji podepsal. Rybáři v dnešní moderní době disponují takřka dokonalými nástrahami, informacemi a pomůckami k lovu a tlak na obsádku našich vod je stále větší a větší. Příklad Lipna dle mého názoru dokázal, že jsme schopni, v petici navrhovanými opatřeními, zachovat možnost lovu dravých ryb a přitom napomoci k progresu, co se množství a velikosti těchto ryb týče. Jednoznačně souhlasím, že lov na malé rybky vede zejména u candáta nejen ke zvýšenému množství ponechaných ryb – už jen z podstaty rybolovné techniky, kdy úlovky nejsou „pustitelné“ (candát je na spolknutý háček velmi háklivý). To bych snad byl ještě ochoten do určité míry tolerovat, co však již nedokáži, je tolerance k devastaci malých candátů, kteří nemají míru, ale přesto je pro ně kontakt s rybářem velmi často fatální a umírají. Potud bez výhrady souhlasím.

S čím ovšem nesouhlasím je následný postup, který autor petice zvolil. Domnívám se, že autor nezná Stanovy a Jednací řád Českého rybářského svazu, které dávají jasné postupy a možnosti požadovaných změn. A dle mého názoru došlo, z mého pohledu, k nešťastnému postupu, který může být silně kontraproduktivní. O všech těchto změnách/opatřeních totiž rozhodují instituce jako jsou Místní organizace, Územní svazy, Republikové sněmy či Rada ČRS. Rozhodně ne však Ministerstvo zemědělství, ministr zemědělství či Úřad vlády. Ti o takových věcech nerozhodují a z mého pohledu tento neuvážený krok může ČRS poškodit. Např. při žádostech o různé výjimky, povolení může být ochota a vstřícnost ministerských úředníků výrazně nižší, protože „ti rybáři neumí fungovat ani uvnitř svazu, hádají se…“ apod. Nemyslím si, že by to byl ze strany autora záměr, jde spíše o zmiňovanou neznalost, kterou ale bohužel považuji za chybu – autor takové petice (Radek Filip), navíc šéfredaktor časopisu, by tyto znalosti mít měl. Domnívám se tedy, že to byla nechtěná chyba, jejíž následky ale lze jen domýšlet. Chceme-li v našich řádech cokoli měnit, musíme chodit na členské schůze našich MO, vysílat s požadavky delegáty na územní konference atd. Nikoli organizovat petice a s nimi oslovovat subjekty mimo svaz. Takové řešení bych schválil, kdyby byly všechny interní prostředky beznadějně vyčerpány. To však není tento případ. Přes to vše samozřejmě myšlenky na jakékoli opatření směřující k ochraně ryb, jejichž důsledky budou lépe zarybněné vody, podporuji.

David Havlíček, signatář petice