Chytej.cz

Diskuzní fórum

témata seřazena podle posledních příspěvků v dané diskuzi

Založit nové fórum.



vyhledává se jen v názvu a popisu fóra

Jaký z těchto navijáků? necteno

7.1.2017 | sachista | Kaprařina | 2.524 zobrazení | 7 odpovědí | upravit

Zdravím rybáři, mám na Vás menší dotaz. Budu si letos kupovat nové navijáky na klasickou položenou s volnoběžkou a vybírám mezi Okuma Longbow xt baitfeeder (http://navijaky.heureka.cz/…w-xt-bf-665/ ) a mezi Cormoran Pro Carp GBR 6PiF 5500 ( http://navijaky.heureka.cz/…r-6pif-5500/#…) neřeším teď velikost cívky, jde mi spíš o spolehlivost a kvalitu, nerad bych za rok musel kupovat nové. Díky za názory

Rybolov Chorvatsko z lode necteno

10.1.2017 | Martin R | Rybaření v zahraničí | 4.712 zobrazení | 7 odpovědí | upravit

Zdravim kolegove, 1 července vyrazim s rodinou na dovolenou do chorvatska a naskytla se příležitost půjčit si lod na tyden, takze budeme brazdit ruzne zatoky cely tyden a já si rikam proc si nezkusit zachytat z lode. Bude to moje prvni chytani na mori a z lode. Chtel bych se zeptat zda tu je nekdo kdo ma nejake zkušenosti s timto typem rybolovu v chorvatsku a hlavne techniku lovu. Co jsem projížděl google, moc jsem toho nenasel. Teda spis nic. Zajima me jak je to s privlaci, typ nastrahy. Co plavana vyplati se na mori? A taktéž jaka nastraha. Je červenec, bude vubec nejakej zaber. Jak rikam na mori jsem jeste nelovil, takze tam nechci prijet nepripravenej :) za kazde info budu vdecnej popřípadě i nejaky odkaz kde se tomuto tematu venuje nejaka pozornost. Diky moc Martin

Soumrak zvukových woblerů necteno

22.11.2014 | Dany73 | Přívlač | 4.333 zobrazení | 27 odpovědí

Tento příspěvek je určen všem, jejich srdcovou záležitostí jsou při vláčce woby. Dlouhodobě mi rok od roku klesá úspěšnost těch zvukových, až jsem letos nabyl dojmu, že se blíží jejich definitivní soumrak. Celkem logicky – pro ryby jejich zvuk časem začal být identifikací pasti. Na řekách už naší partě po jejich nasazení přestávají ryby dokonce i lovit, a to už i při přikalené vodě. Na Vranovské přehradě máme také z totožné lodi větší úspěchy na ty nezvukové. Letos už jsem nabyl dojmu, že si ze šesti plných krabic zvuk. wobů z celkových osmi udělám muzeum a proklínám se, že jsem tolik podlehl jejich trendu. Jak jejich soumrak vidíte ostatní? Zdravice

okuma nebo shimano necteno

14.12.2016 | tuzinek | Navijáky | 3.006 zobrazení | 5 odpovědí

prosím o radu chci si koupit naviják a rozmýšlím se mezi Okuma Longbow LB 50 a Shimano Baitrunner DL 2500 FA chci to na chytani na položenou na menší vody spíš slepá ramena nějaký rybník lov kaprovitých ryb děkuji za radu

Rada necteno

24.1.2017 | KRIKO | Přívlač | 2.727 zobrazení | 22 odpovědí | upravit

Ahoj,chtěl bych se zeptat začínám s rybařinou a chtěl bych se zeptat jaký je v hodný vlasec na přívlač jak silný ?lov bude na orlíku děkuju za radu.

Fox necteno

21.1.2017 | tuzinek | Navijáky | 1.768 zobrazení | 2 odpovědi

http://navijaky.heureka.cz/fox-eos-7000/ nemate někdo zkueost s tímto navijákem prosím jde mi o to jestli je to kvalitní naviják za tu cenu jestli to néní nejaky šunt diky

Rybolov v Dánsku. necteno

27.8.2008 | NNufinka | Rybaření v zahraničí | 13.696 zobrazení | 13 odpovědí

Dobrý den, měla bych jeden snad né moc blbej dotaz. V půlce září jedem s přítelem asi na 10dní do Dánska. On je fotograf no a já se tam budu celkem dobře nudit. Kamkoliv jetdíme tak vždycky s prutem. Občas se mi něco podaří chytit ale není to ono. Potřebovala bych poradit jak na to… :-) Prut mám, myslím celkem dobrý. Tak co dokoupit sebou atd.. Dočetla jsem se že jsou potřeba nějaký povolenky což by neměl být problém sehnat. Budu ráda za každou skušenost a radu. Klidně prosím i piště na mejl NNufinka@seznam.cz Moc díky.

nordkapp necteno

9.1.2017 | zofo | Rybaření v zahraničí | 1.635 zobrazení | 1 odpověď

Zdravím chystám se v dubnu na nordkapp na ryby .Potreboval bych naky info.treba kde je tam nejlepši chytani,nastrahy atd.dekuji za odpovedi

Náhony MVE necteno

18.10.2006 | Axamith | Vaše názory | 17.412 zobrazení | 104 odpovědí

Náhony MVEMěl jsem incident s majitelem MVE, který mě vyhazoval z pozemku sousedící s náhonem s argumentem, že náhon není revír. Kde je pravda ? Na straně provozovatele MVE nebo rybáře ?

Mýty o candátech necteno

16.5.2016 | Dany73 | Dravci | 16.035 zobrazení | 89 odpovědí

Mýty o candátechCandát je co do braní nejméně spolehlivá ryba a díky tomu mezi rybáři koluje neuvěřitelné množství mýtů a polopravd. Který mýtus považujete za nejbizarnější a který se pro vás postupem času stal faktem?

SPY : Článek Vágner podvádí necteno

23.7.2007 | ??? | Vaše názory | 298.211 zobrazení | 2.540 odpovědí | upravit

nečetli jste někdo SPY z minulého čtvrtka článek „Vágner podvádí?“ …jen jsem něco zaslechl,ale nečetl…

Kam na dravce v praze necteno

1.9.2010 | deniiis | Dravci | 11.464 zobrazení | 13 odpovědí

mužete mi poradit kam jít v praze na štiky kdyžtak přesné místo na vltavě nebo rybník v okolí prahy.děkuju lovu zdar…

MVE - malá vodní elektrárna necteno

26.9.2008 | letec | Legislativa | 5.568 zobrazení | 12 odpovědí

Zdravim, nejsem rybář a nikdy asi rybářem nebudu ale zatim proti nim nic nemam. Mam ale zájem si postavit MVE na potoku, asi tak 10kw a zjistil jsem, že vy nemáte takovýhle lidi rádi. Nerad vyvolávam konflikty a tak bych se chtěl zeptat, jestli berete všechny lidi jako já jako někoho, proti komu za každou cenu bojovat a mam se připravit na válku nebo jste ochotni se domluvit a hledat kompromis.

Děkuji za odpovědi.

ps: Nějaký nechávání si ryb z vypouštění náhonu nehrozí, jsem vegetarián :-)

Sumec v akváriu necteno

13.11.2014 | Atik | Vaše názory | 13.541 zobrazení | 21 odpovědí

Mám 100 litrové akvárium a v něm cca 8 cm sumce velkého dovezeného z výlovu.První týden normálně fungoval ale dnes jsem na něm našel krupičku.Nijak jsem na něj nesahal ani podobné věci.Toto se mi stalo již podruhé, takže se potřebuji zeptat co s tím ?Minule jsem zkoušel dát do vody sůl a pomohlo to na 2 dny, potom leknul.

Lov jehlic rohozubých necteno

22.6.2010 | Jak.novi | Dravci | 7.297 zobrazení | 26 odpovědí

Jelikož se zde stále objevujou fóra typu: jak na kapra
jak na štiku
atd. Tak jsem se rozhod, že založím fórum trochu exotické. Pokud jste už někdy lovili jehlice, pochlubte se způsobem, kterým jste je chytali. Způsob rybolovu nechám na vás. A fota nejsou na škodu! :-)

Akvaristický koutek necteno

24.4.2008 | zlomiljsemprut | Tipy & triky | 354.229 zobrazení | 3.587 odpovědí

Akvaristický koutekAhojte, posílejte prosím zde fotky vašich akvárek a rybek v nich! Diskutujme o našich akváriích a předávejme si zkušenosti!

Okuma necteno

18.11.2016 | okuma123 | Navijáky | 2.329 zobrazení | 3 odpovědi | upravit

Dobry den, rad bych se zeptal, zda navijak okuma longbow 60 nebo 80. Mam prut 3,6 m, 3,25lb. Bezna kaprarina, uhor, candat. Pouziti reka, rybnik, piskovna, nezavazim, nahoz do 100m. I z hlediska hmotnosti lb60 – cca 500g, lb80 – cca 800g.

Dekuji za odpovedi a rady

Vodní nádrž Les Království necteno

26.10.2016 | RuSaKsRo | Vaše názory | 2.942 zobrazení | 2 odpovědi

Zdravím všechny slušné rybáře, chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s kaprařinou na vodní nádrži Les Království, či zda to má vůbec cenu. Předem děkuji za rozumné odpovědi :-)

Vaše zkušenosti a rada s výběrem navijáku necteno

22.10.2016 | Švejk | Navijáky | 2.405 zobrazení | 23 odpovědí

Shimano Rarenium FB 4000 nebo Daiwa Ballistic EX-H 4000 případně něco jiného v této cenové kategorii. Rád bych si pořídil odolnější kousek na přívlač větších gum nebo woblerů na lov sumíků a štik s pletenkou. díky za vaše postřehy ;-)

slanečci necteno

19.3.2009 | IV.TO.ŠIRDA | Recepty | 27.728 zobrazení | 22 odpovědí

prosím rybáře-kuchaře, aby mi poslali nějaké recepty na výrobu slanečků, děkuji Petrův zdar