Chytej.cz

Diskuzní fórum

témata seřazena podle posledních příspěvků v dané diskuzi

Založit nové fórum.



vyhledává se jen v názvu a popisu fóra

Opravy retro nádobíčka, případně výroba drobného náčiní necteno

4.2.2016 | | Ostatní nádobíčko | 2.843 zobrazení | 15 odpovědí

Přátelé je mezi námi mnoho rybářů kutilů,kteří nás mohou oslovit svým nápadem. Nebo dokáží případně pomoci druhým vyrobit co on nedokáže.
Jen Vás prosím o slušnost a férové kolegiální jednání. Vůbec nebude na škodu pokud přidáte nákres,plánek nebo fotku.

San Polsko necteno

31.1.2016 | rifly | Muškaření | 2.610 zobrazení | 1 odpověď

Kdo poradí kde,jak,podmínky k muškaření na řece San v Polsku.Chystám se tam v červnu 2016

Síh severní maréna necteno

10.2.2016 | Dzam | Ostatní ryby | 2.359 zobrazení | 1 odpověď

Ahoj jezdíme na Nechranickou přehradu pravidelně od roku 1990 v únoru tam šla maréna posledních 10 let ani jedna nezná někdo důvod.

Revír necteno

8.2.2016 | MOL | Bílá ryba | 1.999 zobrazení | 2 odpovědi

Nevíte někdo o nějakém dobrém rybářském revíru v Brně a okolí?? Děkuji za odpověď :)

Kolik ste toho letos na svazovkách nachytali? necteno

27.12.2015 | cry.wolf | Úspěchy | 5.130 zobrazení | 37 odpovědí | upravit

Kolik ste toho letos na svazovkách nachytali?KOlem vody se pořád povídá že se málo sadí, že ryby neberou, že sou malý a takový plky. Pohlubte se před odevzdáním povolenky kolik ryb se vám podařilo za sezónu nachytat, abychom měli přehled co a jaký ryby se nejčastěji loví. Revíry doporučuju začernit, aby monitoři neměli tipy kam chodit víc masit. Jen ať si musí najít ryby sami.

Mě se zdá že letos byla sezona dobrá, bílé ryby hafo, no a kaprů kdybych chtěl tak sem mohl nachytat víc než dost.

Návnada necteno

5.2.2016 | MOL | Vaše názory | 2.504 zobrazení | 7 odpovědí

Na jakou návnadu se teď vyplatí chytat? Zkoušeli jste někdo rohlíkové boilie? Mě se dneska osvědčilo domácí boilie s příchutí perníku. A co vy? Jakou máte vychytávku na zimu?

sumci necteno

18.12.2015 | Wolfis | Vaše názory | 3.501 zobrazení | 21 odpovědí

Prosím poradte na léto se chytám na sumčí vláčku a nevim jakej prut uvažoval sem tak do 100g je to dostačující poradte … Děkuji :))

Preference druhu kličky navijáku necteno

26.1.2016 | Dany73 | Přívlač | 3.637 zobrazení | 35 odpovědí

Asi to všichni dobře známe. Jakmile nesedí klička v prstech, tak většinou tento naviják u každého prohraje. A tak jak vláčkaři – upřednostňujete kličku s vaklem, trojhranem či kulatou? A máte radši tu měkkou s pěnovkou či tvrdší? Nebo vybíráte druh kličky výhradně dle druhu vláčky?

Malé, těžké plandavky necteno

25.1.2016 | JKemr | Dravci | 4.756 zobrazení | 36 odpovědí

Ahoj, poraďte, kde sehnat plandavky kolem 3cm, max.4cm, těžké 7–8gr. Možná špatně hledám, ale nikde je nemůžu sehnam a v krabičce mi v této velikosti zbývá poslední. Nevím, kde jsem je kdysi sehnal, ale nutně je potřebuji. Díky moc za typy a rady.

vstup na pobřežní pozemky necteno

8.2.2011 | Poldík | Legislativa | 21.539 zobrazení | 65 odpovědí

Všichni víme,že k výkonu rybářského práva smíme vstupovat i na pobřežní pozemky za určitých pravidel.Chápu,že je třeba dbát o dobré vztahy mezi rybáři a uživateli pozemků.Jaké máte zkušenosti z majiteli pozemků.

rybářská burza necteno

24.10.2009 | noba | Obchod | 8.425 zobrazení | 6 odpovědí

nevíte někdo jestli se koná nějaká burza v praze a okolí? pokud tu toto téma někde je, tak se omlouvám, ale nenašel jsem.

Znevýhodňování navijáků s vysokým převodem necteno

10.1.2016 | Dany73 | Přívlač | 4.952 zobrazení | 18 odpovědí

Je zde neuvěřitelně mnoho příspěvků, kde se na vláčku obecně znevýhodňují navijáky s vysokým převodem a vyšší rychlostí návinu, až mě to dohnalo k založení samostatného fóra. Pro mnohé je rychlost snad jeden ze zásadních faktorů při výběru. Toto jsem nikdy nepochopil, vždyť stačí prostě pomaleji otáčet kličkou. Jsem majitelem navi s vyšším převodem, při gumování prostě (s úspěchy) zpomalím na minimum a v proudu pod jezem se aspoň neutočím k smrti,jako to bylo dřív. Za mě jsou tedy naopak navi s vysokým převodem univerzálnější – zpomalit na minimum jde vždycky (např. místo jednoho půl otočení kličky), ale zrychlit na někdy víc než maximum je obtíž. Jsem zvědav na opačné argumenty…

Pletenku nebo vlasec? necteno

11.7.2014 | Vláčkař-CZ | Přívlač | 8.491 zobrazení | 59 odpovědí

Zdarec včeci. Chci vás poprosit o radu. Přemýšlí o zakoupení pletenky. Minulej rok jsem chytal na vlasec AWA-SHIMA o průměru 0,35mm, protože poté co taťka urval pár pěkných ryb tvrdí, že vlasec pod 0,30mm není vlasec… Letos jsem zkoušel Berkley NANOFIL 0,28mm, ale absolutně se mi neosvědčil… Za chvíli se začal trhat jako papír… Vláčím hlavně na štiky a candáty, ale vercajk mám universálně a vláčím s ním aj okouny a pstruhy. A tak si říkám, že bych šel do nějaké pletenky do prům. asi 0,17mm, ale s pletenkama nemám žádný zkušenosti. (Mám prut Shimano FORCE MASTER AX 270M 10–30g)

Plavačkový prut necteno

17.10.2006 | Kubajs | Plavaná | 6.206 zobrazení | 29 odpovědí

Před několika dny jsem přidal téma na bolognesový prut(prý na nic)Zebco Cool 5,0 7–25g 379kč. Tak jsem se rozhodl že koupím něco kvalitnějšího poradte prosím dobrý prut na plavanou kolem 5,0m a hlavně do 1000kč

chatka mušov necteno

17.1.2016 | lades37 | Domácí revíry | 3.116 zobrazení | 1 odpověď | upravit

Zdarec, nevi nekdo o chatce na cca. tyden v lete. Co nejblize u vody ,oblast Musov

Mepps Aglia 00 s jednoháčkem necteno

10.1.2016 | samotm | Přívlač | 2.313 zobrazení | 21 odpovědí

Ahoj. Nevíte někdo prosím, kde se dají sehnat meppsky aglia 00 s jednoháčkem? Zběžně jsem prolezl internet a nic jsem nenašel. Díky za tipy.

Dva pruty na položenou necteno

16.10.2013 | 00Inferno00 | Pruty | 4.760 zobrazení | 23 odpovědí

Zdarec, znovu začnu rybařit a k dispozici mám jen prut z polska a obstarožní otavu, tak mi prosím pomožte s výběrem kvalitních prutů na položenou. Jestli teleskopy nebo děličky si nechám poradit. S cenou za oba bych se chtěl vejít do 2500,– Díky za pomoc

Bonětický rybník necteno

2.4.2010 | Shimano911 | Domácí revíry | 20.339 zobrazení | 28 odpovědí

Zdravím. Jezdíte někdo chytat na Bonětický rybník v západních čechách? Mezi Stráží a Boněticema. Je to soukromá voda na zvláštní povolenku nebo je to jen RMV. Dík za odpovědi.

Pytláci, podsekávači a jiní dobytci u vody necteno

15.10.2013 | HaD | Legislativa | 57.164 zobrazení | 904 odpovědí

Rád bych, abychom v tomto fóru soustředili naše zážitky s pytláky či rybáři, co na svazových vodách hrubě porušují rybářský řád (nezapsaná docházka či zapomenutý metr to fakt není) a i jak se případně podařilo pytláctví vyřešit. Zkušenosti určitě pomohou ostatním. Naše svazové vody si musíme chránit!!!

Pomoc s výběrem prutů a navijáků necteno

15.6.2012 | Don | Pruty | 2.868 zobrazení | 6 odpovědí

Zdravím. Potřeboval bych poradit s výběrem 2 prutů + navijáků k tomu. Chtěl bych si pořídit 2 pruty i s navijáky na menší tekoucí vodu konkrétně by to byla Kyjovka a nechcou se mi tam tahat kaprové udice, a proto bych si chtěl pořídit teleskopické pruty + navijáky (nejlépe s přední brzdou). Máte někdo nějaké tipy? Strop je cca 2 000 (pruty i navijáky) ale může být i levnějc. Díky