Chytej.cz

Diskuzní fórum

témata seřazena podle počtu zobrazení

Založit nové fórum.



vyhledává se jen v názvu a popisu fóra

První prut na feeder necteno

31.3.2012 | Mrakoš | Feeder | 30.339 zobrazení | 100 odpovědí

Dobré ráno vespolek, možná to bude jarem, ale mám chuť pustit se v rybařině do něčeho nového. A proto pokukuju po feedrovém prutu. Nikdy jsem na to nechytal a tak bych si při jeho výběru nechal rád poradit. Chytám jen na stojácích protože tekoucí nepstruhovku mám moc daleko. Chytám na malých rybnících, nad hlavou spoustu větví. Házím to většinou kousek od břehu, někdy jen na délku prutu. Ryby jsou tu hlavně malý kapříci do 40, cejni a podobná havěť. Baví mě tahat i čudly. Nevím jakou gramáž mám zvolit, a pak jakou akci prutu. Nejspíš parabolickou, ale jak zjistit že jí ten který prut má? A cena? 1500,– bude muset stačit. Vzhledově se mi líbí Robinsony, a hlavně je mají u nás v krámě. Budu rád za nějaké tipy. Dík

proc nam prodejci lzou necteno

11.6.2011 | vondras | Obchod | 30.300 zobrazení | 132 odpovědí

take vas rozciluje kdyz prodejce pise ze navijak ma krizove navijeni kdyz jediny navijak ktery to dokazal byl TAP ostatni mohou mit pouze rozdilny zdvih ci posun dolu timto i zadam majitele starych tapu aby toto navijeni nafotily a ukazaly jak to vlastne vypada !!!

Daiwa Ballistic nebo Shimano Twin Power ? necteno

10.2.2012 | Dany73 | Navijáky | 30.241 zobrazení | 83 odpovědí

Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s navijáky Daiwa Ballistic 2500SH a Shimano Twin Power 2500FC. Na doporučení se rozhoduji už pouze mezi těmito dvěma, cenově střední třídy. Zajímalo by mne, zda je tak velký rozdíl v kvalitě oproti rozdílu finančnímu. Prostě zda-li mi srovnatelně poslouží na běžnou přívlač to téměř o 2000,– levnější Shimano. Vláčím v sezoně každý víkend středně těžké nástrahy, prut 210 Penn Millenium. Děkuji moc za vaše názory a zdravím všechny kolegy rybáře!

Kanada, Britska Kolumbie.. Byl nekdo?? necteno

5.2.2012 | makes | Lososovité ryby | 30.117 zobrazení | 17 odpovědí

Mate nejakej osobni zkusenosti?? Na internetu toho je dost ale rad bych vedel osobni zkusenosti a poslechl si neco z praxe. Kolik tam stoji ubytovani, kolik ste toho nachytali atd. Proste vse zajimave. Pristi rok bych se tam chtel podivat … Letenka z nemecka stoji 13tis takze si myslim ze by se to dalo porid takovej vylet za slusnej peniz. Dik za info. zdar

Nej rybářská delikatesa necteno

29.8.2008 | Robur | Recepty | 29.970 zobrazení | 142 odpovědí

Srdečně zdravím příznivce mých fór a květáku. Dost srandy. Právě jsem se vrátil z nákupu a chtěl bych po vás anketku, který rybí výrobek na trhu považujete za nejlepší, případně upozornění na nejhorší. Možná by šlo dát ještě podkategorie 1/ pultová specialita – různí slanečci, zavináče, uzené dobroty atp. 2/ mražené a hotovky – jako rybí prsty, filé 3/ mořské potvory 4/konzery – sardinky atd. 5/ ryby v restauracích atd. Pokdu to považujete za nutné, napište i kde jste kupovali. Neplácejte sem recepty, to je jiná kategorie.

Kontrola rybářské stráže. necteno

29.2.2008 | Mila | Legislativa | 29.829 zobrazení | 69 odpovědí

Poslední roky mám pocit,že kontrol ryb.stráže je opravdu velice málo.Já sám jsem nebyl za 4roky kontrolován ani JEDNOU!!!. Chodim převážně na Labe v okolí Děčína a Ústí n. Labem,ale kontrola ryb.stráže mi ani v nejmenším nevadí protože ryb.řád je pro mne malá bible :) je mi to spíš líto. Jak funguje ryb.stráž ve Vašich regionech? A schválně kolik kontrol jste měli vy za poslední dobu?

jak na parmu necteno

1.9.2011 | vovo | Tipy & triky | 29.772 zobrazení | 21 odpovědí

chtěl bych se zeptat jak na parmu nikdy sem ji ještě nechytil ale slyšel jsem že je to velká bojovnice tak to chci skusit mám vitipované místo na řece kde jsou někdy i vydět tak žádám o jakékoli rady od nástrahy po vlasec

Chytani na marmysky. Vse co o tom vite a chcete se podelit necteno

20.11.2005 | R3F13X | Marmyška | 29.595 zobrazení | 31 odpovědí

Pocinaje od zpusobu, velikosti, doplnovani marmysek gumami, hnojaky, atd az po vyrobu. napiste…

Nové Chytej.cz necteno

18.3.2009 | Rico | chytej.cz | 29.452 zobrazení | 438 odpovědí

Myslím si, že bychom mohli zde HaDovi vznášet naše pochvaly, připomínky, dotazy ohledně našeho nového internetového domova…

nejhezčí česká ryba necteno

21.3.2012 | alexdelpiero | Vaše názory | 29.328 zobrazení | 87 odpovědí

Chtěl bych vědět jakou rybu z českých vod považujete za nejhezčí případně nejoblíbenější a proč? :)U mě vede Parma a Candát :)

Rybaření na Sardínii necteno

10.2.2012 | paia | Rybaření v zahraničí | 29.272 zobrazení | 12 odpovědí

Ahoj všem, v červnu se chystám s přítelkyní na Sardínii a jelikož to vypadá, že si budeme muset vařit sami, tak jsem si říkal, že bych do jídelníčku přispěl trochou čerstvých ryb z moře. Bohužel jsem v tomto totální laik, tak jsem se chtěl zeptat na zkušenosti. Vzal bych si s sebou asi cestovní teleskopickej přívlačák, nějakej splávek, háček, pár rotaček a nějakou gumku. Jak by jste mi poradili, že bych měl chytat, co je vlastně z ulovitelných mořských potvor jedlé a smysluplné k úpravě jako jídlo? Předpokládám, že čudličky 10–15 cm asi nebudou to pravé ořechové.

BUFFALO necteno

11.4.2008 | vagi | Bílá ryba | 29.145 zobrazení | 28 odpovědí

Zajímalo by mě, zda někdo má zkušenosti s touto rybuší? Nikde jsem tu nic nenašel a už několikrát mi kolegové říkali, že jí chytali na soukromákách. Vůbec nevím, co je to zač, jak to vypadá, čím se to žíví atd. Rozšiřte obzory méně znalému kolegovi. Dík.

Feeder poradíte. necteno

23.7.2012 | Martin Mošna | Feeder | 29.130 zobrazení | 357 odpovědí

chtel bych zacit chytat na feeder ale nevim jestli to má cenu nekdo rika ze je to nejlepší a nekdo zase ze je to nani ze to je jenom na cejni a tak dal ze je na tom vydet kazdé drbnuti tak jak to je?

pěstování žížal necteno

22.2.2010 | tomin | Položená | 29.076 zobrazení | 39 odpovědí

Je tu někdo trochu zahradník? Kamoš má hnojník kde má každý rok velký hnojáky a na našem hnojníku sem našel jen pár malinkatých žoužalek . neví někdo čím to muže být. složením kompostu,umístěním?

Jigstreamry necteno

10.1.2012 | starka | Přívlač | 29.044 zobrazení | 1 odpověď

ahoj…chtel bych se zeptat jaky je vas nazor na chytani stik na jigstreamry?…jsou podle vas lepsi nez gumove nastrahy?…muzete samozrejme prikladat i fotografie svych vytvoru.

Pruty Shimano Catana necteno

24.11.2011 | stenli1998 | Pruty | 28.919 zobrazení | 126 odpovědí

Chcel by som sa spytať na udice Shimano Catana. Ak mate dake skusenosti s timto prutom, potreboval by som s tim pomoct. Za odpoved dakujem.

Do kdy se loví dravci? necteno

28.12.2011 | kovanda | Dravci | 28.918 zobrazení | 16 odpovědí | upravit

dobrý den dělám si povolenku a zajímalo by mě do kdy se loví dravci? děkuji za odpověd.

United Kingdom Style necteno

1.9.2011 | kubiczez | Kaprařina | 28.748 zobrazení | 11 odpovědí

Najde se tu někdo, kdo je vyznavačem UK stylu kapraření?Jaká jsou jeho pravidla?Musí být všechno vybavení z UK?

Etika rybolovu v čase "mimo sezóny" necteno

16.3.2012 | lunimus | Vaše názory | 28.717 zobrazení | 140 odpovědí

Priatelia, zaujímal by ma váš názor na rybolov mimo hlavnej sezóny, t.j. od 15.3 do 31.5, samozrejme na vodných tokoch a s dodržaním individuálnej doby ochrany jednotlivých rýb. Doba hájenia predpokladám, že nie je stanovená len pre srandu a na stojatých vodách je to všetko O.K. Je ale v súlade s rybárskou etikou loviť ryby na riekach? – zvlášť keď viem, že možno aj 2/3 ulovených rýb bude práve hájená?

Je samozrejmé, že ryba bude vrátená do vody, ale zrejme bude dostatočne vystresovaná na to, aby mala najbližších X hodín chuť sa páriť a individuálna ochrana je tu zrejme hlabne preto, aby ryby mali na rozmnožovanie kľud.

Čo si teda o tom myslíte, a ako sa k tomuto staviate vy?

Internetový obchod Tomi-Korda necteno

30.4.2008 | gabo | Obchod | 28.610 zobrazení | 30 odpovědí

Jaký máte zkušenosti?