Chytej.cz

Diskuzní fórum

témata seřazena podle data založení

Založit nové fórum.



vyhledává se jen v názvu a popisu fóra

Pomoc výběrem prutu a navijáku na UL přívlač necteno

4.8.2015 | Alum | Pruty | 3.915 zobrazení | 8 odpovědí

Chtěl bych pomocis výběrem. Rozhoduji se mezi http://www.rsp-fishing.cz/…-2-13m-4-12g a http://www.velka-ryba.cz/…m-2-15g.html .A teď navijáky. NA tyhle jsem koukal já:ABU GARCIA Cardinal 103i FD , Dragon GUIDE FD820i , Team Dragon FD720iX , DRAGON Viper FD820i , DRAGON Enigma FD520i , ABU GARCIA Orra S 10S.Jinak je to na užší řeku, spíše mělčí, hloubka okolo 40–60 cm.Někde hlubší tůňky.Jsou tam hlavně pstruzi a okouni.Děkuji

Nutně sháním penn Surfmaster 750 necteno

3.8.2015 | tompek | Navijáky | 1.831 zobrazení | žádná odpověď | upravit

Zdravím všechny, prosím o informace či kontakt, kde či od koho by bylo možné zakoupit naviják penn surfmaster 750. Info na tpekarek@email.cz. Předem Všem velice děkuji

Vhodný indikátor necteno

31.7.2015 | Martin.da | Ostatní nádobíčko | 3.693 zobrazení | 7 odpovědí | upravit

Zdravím, máte někdo zkušenosti s tímto indikátorem http://www.rybashop24.com/…Swinger.html Já se v tom ještě úplně nevyznám, ale chci vědět jestli je spolehlivý. Nebo prosím poraďte jaké indikátory používáte vy. Díky

Soukromý revír Slapy necteno

30.7.2015 | Lukáš887 | Tipy & triky | 2.415 zobrazení | 1 odpověď | upravit

Zdravím chci se zpetat jedu ted na dovolenou na Slapy občas jsem dříve chytal ryby a ted bych si rád alepson jeden deb zrelaxoval ale , jelikož nemám rybářský lístek nevíte někdo v blízkosti Slapů kde je tam něco soukromeho kde lístek nepotřebuji ? předem děkuji za odpověd.

Krátký prut na těžší přívlač necteno

28.7.2015 | evandar | Přívlač | 2.011 zobrazení | 2 odpovědi

Ahoj, sháním prut s gramáží přibližně 50 – 100 g, ale aby byl do 210 cm a co nejlehčí, na smekací naviják. Na velké gumy a woblery. Nevíte někdo o něčem? Díky!

PS: Zatím vím o WFT Charisma 240 cm, 30 – 120 g, ale je podle mě zbytečně dlouhý.

Prasklá guma necteno

23.7.2015 | Piscivor | Přívlač | 2.762 zobrazení | 13 odpovědí

Zdar rybylovící kutilové. Včera se mi povedlo roztrhat 8 nových smáčků. Sice super pracujou ve vodě, ale víc než 3 ryby nevydrží. Je mi líto je vyhodit. Dají se nějak opravit? Někde jsem četl o zatavování zapalovačem. Zkusil jsem a smáčka to zataví jen povrchově. Zkracovat 4 cm smáčka už asi taky nemá moc smysl. No prostě co s potrhanými smáčky děláte vy? ;)

Sázava - aktuální stav necteno

22.7.2015 | Bullfrog | Domácí revíry | 2.774 zobrazení | 7 odpovědí

Zdravím, od soboty se chystam na Sazavu (Sedlistě – blizko mesta Sazavy) nevíte jaky tam je stav hladiny vody? Koukal jsem na CHMI a bohuzel v tom okoli nemaji mer. stanici – a dost se obavam sucha :(. Diky moc

ztráty a nálezy necteno

21.7.2015 | hroch68 | Vaše názory | 2.267 zobrazení | 4 odpovědi

Ztráty a nálezy. Pokud někdo něco našel nebo ztratil možná dohledá majitele nebo věc zde.

Československý rybář - nová výstava? necteno

20.7.2015 | Ťuk ťuk | Výstavy | 2.545 zobrazení | 21 odpovědí | upravit

Dnes se tu objevil inzerát na „novou“ rybářskou výstavu, která má být na podzim v Olomouci. Po chvilce brouzdání jsem na OR našel, že je to práce J. Hrdého (majitele U Habakuka) a D. Havlíčka (zdejší šéf). Co si téhle další akci myslíte a půjdete na ní, anebo si zaťukáte na čelo? http://www.ceskoslovenskyrybar.cz/

Ubytování a lov v Jazovické zátoce - Vranov necteno

11.7.2015 | nurse02 | Domácí revíry | 2.132 zobrazení | 1 odpověď

Přátelé nemáte někdo tipy a rady jak na 3 dny do Jazovické zátoky? Možnosti ubytování, rybolovu… Děkuji

Pokousáni necteno

8.7.2015 | dody | Dravci | 4.890 zobrazení | 30 odpovědí

Zdravím mám dotaz kamarád má rybník , minulý týden na něm došlo k pokousání 9 letého kluka, který plaval něco ho kouslo do ruky a zatáhlo pod vodu na ruce byla tržná rána na zápěstí 17 stehů a byla celá doškrabaná, myslíte že sumec? Domluvily jsme se ,že ho zkusím chytit ale co s ním?? Mám ho převést do jiné vody nebo zabít??

Vlkovské pískovny JČ necteno

8.7.2015 | rompeprop | Domácí revíry | 6.095 zobrazení | 21 odpovědí

Vlkovské pískovny JČCHlapy prosím vás nevíte někdo co se děje na vlkovkách??? Dneska,jsem si udělal výšlap bez prutů a obě závory směrem na Lomnici otevřené z obou cest vyjížděly tatry s vekýma sklopkama všechny po českomoravským štěrkem na každé straně pískoven hromada těžké techniky. Vloni mi kámoš z Veselí říkal ,že by se snad mělo začít do 5let zase těžit.A kdoví jak to vubec dopadne s chytáním. Díky za každé info myslím ,že nejsem sám koho bude zajímat.

Labe v pardubicich necteno

8.7.2015 | Kejza | Sumcařina | 3.982 zobrazení | 7 odpovědí

Ma nekdo zkušenosti s lovem sumcu u pardubic? Kam tam na ne a jak? Nikdy jsem tam nebyl a chtel bych to tam zajed zkusit

Labe 15 Obříství-Kly necteno

30.6.2015 | tona | Domácí revíry | 2.605 zobrazení | žádná odpověď

zdravím všechny, může mi někdo sdělit jaká je rybačka na Laby 15 Obříství-Kly? levý břeh v Obříství a pravý břeh nad obcí Kly-konkrétně zde může se bivakovat? děkuji za názory i rady

Rybníky středočeský kraj necteno

27.6.2015 | Ugi | Vaše názory | 3.645 zobrazení | 2 odpovědi

Zdravím, mohu se zeptat jaké jsou vaše nejoblíbenější rybníky (soukromé i ČRS ) ve středočeském kraji ? :) chtěl bych vyrazit na nějaké nová místa na kapry . děkuji

kam na dravce v Praze necteno

25.6.2015 | dadous | Dravci | 4.792 zobrazení | 5 odpovědí

Ahoj Rybáři,chtěl bych radu ka na dravce v Praze.Zda máte někdo skušenosti,budu rád když mi poradíte.Díky Da­vid.

Lov kaprů na Lipně necteno

24.6.2015 | FishHunterCZ | Kaprařina | 4.579 zobrazení | 2 odpovědi

Lov kaprů na LipněAhoj mám dotaz týkající se lovu kaprů na Lipenské přehradě. Kde chytit pořádné kousky? Co za nástrahy doporučujete?? Jezdím chytat do Černé v pošumaví. Jako nástrahu už delší používám klasické boilies. Znáte někdo osvěčené příchutě??

Držení okouna za hubu? Dobře či špatně? necteno

17.6.2015 | HaD | Dravci | 9.457 zobrazení | 71 odpovědí

Držení okouna za hubu? Dobře či špatně?Poslední cca rok registruji až fanatický odpor k držení okouna za tlamu, které mnozí považují přímo za tristní. Ten hon na čarodejnice mi připadá někdy tak militantní, že už z CHYTEJ.cz vyhnal pár zapálených mladých kluků. Kritici se obávají, aniž by to měli alespoň jedním případem podloženo, o poškození rybí tlamy apod. Přitom, jak znám anatomii okouna, zkušenosti z celého světa a i jak vyplývá z mých zkušeností, je riziko poškození ryby minimální a pokud se ryba vysloveně „nepáčí“, jde podle mne o nejšetrnější způsob manipulace s okounem hned za vyháčkováním přímo ve vodě (huba je odolná, neriskuje se pád ryby a ani poškození slizu!!!). Držení v mokré ruce je také šetrné, ovšem nějaký ten sliz se rybě setře a okoun se rád bez varování mrskne – pak buď může dojít k jeho pádu na zem, což je opravdu velmi špatné, nebo k jeho sevření v ruce – masáž vnitřních orgánů rozhodně zdraví ryby neprospěje. Pokládání na zem, pokud není mokrá a měkká (např. podložka, mokrá tráva) je také mnohem horší. Kde se tedy ten odpor bere a proč vůbec? Mimochodem – na mrtvém okounovi cca 35cm jsem se pokoušel oběma rukama silou čelist poškodit – zlomit – a nepovedlo se mi to, i když jsem se snažil hodně. Nedovedu si tedy představit, že se mu zlomí jeho vlastní vahou, zejména v momentu, kdy je ryba do úhlu cca 45 stupňů, nebo dokonce s podporou někde v oblasti za prsními ploutvemi. Proč tedy někteří rybáři někdy až fanaticky „křičí“ proti???

brodici kalhoty z pvc nebo nylonu necteno

11.6.2015 | Golfic | Vaše názory | 3.053 zobrazení | 5 odpovědí

Zdravim prosim vas jsou lepsi brodici kalhoty z Pvc nebo nylon? dekuji .............­.............­.............­....

sportovní kamera necteno

25.5.2015 | Draky | Vaše názory | 3.724 zobrazení | 5 odpovědí

Přemýšlím nad nákupem sportovní kamery. Nějaký pátek se o to již zajímám, ale stále se nemohu rozhodnout, přečetl jsem již spoustu článků, fór a sledoval hromadu videí. Ovšem videa třeba na youtube nemají moc vypovídající hodnotu. Dají se najít i nějaká „syrová“ videa, které je možné si stáhnout a poté přehrát, ale většinou jsou natočeny již dříve a nenajdete videa po nějakém zásadnějším updatu firmwaru kamery.

Sečteno podtrženo z toho co se dalo vygooglit jsem vybral 3 kamerky. Zatím je pro mě asi největším favoritem Xiaomi Yi, ale je potřeba k němu dokoupit příslušenství, nestojí to tolik, ale tu cenu to prostě ve výsledku zvedne. dalším kandidátem je SJ5000+. Kamerka má v sobě nějakou tu výbavu a hromady úchytů, ale je otázka jestli je výhodné si připlatit. Poslední kandidát je SJ4000, tady mě trápí, že na 1080p natáčí jen 30FPS. V neposlední řadě chci, aby kamerka i „slušně“ fotila.

No prostě nevím si rady a budu rád, když mi někdo poradí.

Btw: budu to mít spíše na hraní, než na nějaké super profi videa, takže rada ať si koupím GoPro za 10k mi je fakt k prdu.