Chytej.cz

Diskuzní fórum

témata seřazena podle data založení

Založit nové fórum.



vyhledává se jen v názvu a popisu fóra

Baitrunner vs. naviják s přední brzdou necteno

4.1.2015 | Mathew | Kaprařina | 5.901 zobrazení | 15 odpovědí

Dobrý den chtěl bych se zeptat jake máte zkušenosti s navijáky bait vs. přední brzda .. na jaře bych chtěl pořídit a nevím po kterém sáhnou Předem děkuji za všechny odpovědi :D

Candátí háčky necteno

3.1.2015 | Dany73 | Dravci | 12.095 zobrazení | 31 odpovědí

Pojďme při zimní pauze zkusit zrekapitulovat, které jednoháčky na candáty se nám při položené/plavané pro co nejrychlejší zásek osvědčují nejvíce. Moje zkušenosti jsou takové, že nezáleží vůbec na tloušťce háčku, ani tolik na délce lopatky, jako na šířce ramínka. Z úzkých (typ úhořových) háčků mi candoši často padají, naopak např. háčky typu Mustad vel. 1/0,2/0,3/0 se osvědčily. Všimnul jsem si, že ty starší Mustady s lopatkou jsou ostřejší, ty zesílené s očkem jsou dost tupé. Ani „kapráky“ nevadí, opět za předpokladu, že mají široký oblouček. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Pád necteno

2.1.2015 | Kerele | Rybaření v zahraničí | 2.602 zobrazení | 1 odpověď

Ahoj všichni, plánujeme s přáteli v roce 2015 výpravu na Pád, cílová ryba kapr a sumec, poradí mi někdo jak je to tam s možností bivakování kolem měst Porto Viro a Porto Tolle? V některé diskuzi jsem četl, že měla být nějaká změna s tolerancí kempování od kontrolních orgánů, tak nevíme jestli není lepší zvolit variantu pronajmutí hausbótu. Díky za rady

Mistrovství sveta plavačka 2015 Žilina. necteno

29.12.2014 | GEERS CZ | Závody | 3.419 zobrazení | 3 odpovědi

Mistrovství sveta plavačka 2015 Žilina.26–29.7.2015 MS plavačka družstva se budou konat na závodní trati Žilina Váh č.13.150 závodníkú a 30 družstev.

Celosvazová P povolenka necteno

28.12.2014 | JacobK | Domácí revíry | 8.782 zobrazení | 19 odpovědí | upravit

Jaký máte názor na tento typ povolenek? Mají v dnešní době smysl když se mnoho atraktivních revírů z celosvazového rybolovu vyčleňuje? Díky za názory a nápady jak to řešit? Třeba já jsem členem MRS no radost z toho nemám, holt bydlím kde bydlím… Tohle štěpení je podle mne na pytel..

Kaprařina na Slapech necteno

25.12.2014 | rajtak | Kaprařina | 2.095 zobrazení | 1 odpověď

Ahoj,jak jste letos dopadli na Slapech s kapry?Pro mě byla letošní sezona naprosto tragická.

Pruty z karbonového kompozitu necteno

19.12.2014 | Veverak94 | Pruty | 6.361 zobrazení | 10 odpovědí

Zdravim chtěl by jsem se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s prutama z karbonového kompozitu. Parametry: délka 3,5 m , vrhací zátěž 80–150 g.
Předem díky za odpovědi.

silný fluorocarbonový vlasec necteno

19.12.2014 | paka | Ostatní nádobíčko | 4.696 zobrazení | 2 odpovědi

Poraďte někdo, kde sehnat fluorocarbonový vlasec průměr 1,3mm – v nějakém malém balení nebo v metráži, aby to nestálo mnoho. Zatím jsem našel Saeguar, ale jen velká balení. (Potřebuju ho jen krátký kousek, není to na rybaření – ale hádám že na rybářském fóru by snad někdo mohl vědět). Díky, P.

Naviják Shimano Twin Power CI4 RA necteno

17.12.2014 | medved930 | Plavaná | 5.174 zobrazení | 7 odpovědí

Naviják Shimano Twin Power CI4 RAzdravím chlapy chtěl bych se zeptat na zkušenosti s navijákem Shimano Twin Power CI4 RA.Zajímají mě i vaše názory na tu trojitou brzdu (Tri-Drag).Díky

Echolot LOWRANCE X-4PRO necteno

15.12.2014 | larobo | Ostatní nádobíčko | 4.863 zobrazení | 2 odpovědi

Ahoj, nedaří se mi nastavit rybí oblouky tak jak jsou vyobrazené v simulátoru, vše ostatní funguje, ale tohle mi nejde zobrazují se mi tam pouze černé skvrny, po přepnutí na symboly ryb to ukazuje správně a sondu mám podle návodu taky správně. Poraďte mi. Díky

BIOLOGICKÁ BIODIVERZITA necteno

13.12.2014 | splavnost | Ostatní ryby | 9.560 zobrazení | 97 odpovědí

Ohrožení biodiverzity Růst lidské populace a jeho vliv Destrukce stanovišť Tropické lesy Savany mírného pásma Mokřady a rašeliniště Mořské pobřežní vody Dezertifikace Fragmentace stanovišť Možné negativní následky fragmentace Okrajové efekty Degradace a znečištění životního prostředí Pesticidy Znečištění vody Znečištění ovzduší Globální změna klimatu Klimatické změny a mořské prostředí Obecné účinky globálního oteplení Nadměrné využívání zdrojů Využívání přírodních zdrojů v tradičních společnostech Mezinárodní trh s rostlinami a živočichy Komerční lov a sklizeň Invazní druhy Invazní druhy na ostrovech Invazní druhy ve vodním prostředí Schopnost druhu stát se invazním Geneticky modifikované organismy Nemoci

Sumci z Moravy a Bečvy necteno

12.12.2014 | Ondřej | Sumcařina | 5.115 zobrazení | žádná odpověď

Sumci z Moravy a BečvyJak se vám dařilo v letošní sezoně v lovu sumců na řekách Moravě a Bečvě kamarádům se dařilo tak bych se chtěl zeptat jak se dařilo i vám ostatním kolegům.

2014 Vánoční kapr-lov necteno

11.12.2014 | Bulldog.o | Feeder | 5.568 zobrazení | 8 odpovědí

Vážení přátelé, jakou máte zkušenost s prosincovým lovem vánočního kapra. Návnada tmavá halibut.., nástraha světlá spíše ovocné příchutě.., nebo máte lepší zkušenost s jinou kombinací?? Vzal jsem si týden dovolené a chci vyrazit na Slapy do zátoky hloubka ±10m. Jeden prut feeder a druhý položená boilies. Bohužel jsem ještě nikdy v tomto období nerybařil (nemluvím o přívlači) tak bych předem každému poděkoval za jakoukoliv radu.. díky..

Naviják na UL necteno

10.12.2014 | jarysek | Navijáky | 9.071 zobrazení | 27 odpovědí

Ahoj mám 3 favority mezi navijáky, ale nemůžu se rozhodnout, tak jestli někdo nemá zkušenost, že by poradil?

  1. Ryobi Zauber 2000
  2. Shimano 13 Soare bb c200pgss
  3. Daiwa Caldia 2506h

Chci to na pstruhovku na prut Shimano Speedmaster 1.8 m, díky za radu, popřípadě jiný model?

Čtyrkolový mazel??? necteno

9.12.2014 | tenodvody | Ostatní nádobíčko | 10.986 zobrazení | 74 odpovědí

Ahoj, chtěl bych trochu pozměnit téma i když se bude týkat rybaření a to tak, že se optám, jaké auto by jste si pořídili na dopravování se za rybařením po ČR, ale i třebas někam dál, za hranice, prostě auto, se kterým máte zkušenosti a neměnili by jste :) Tak jdeme diskutovat.

Masakrování ryb ve velkém!?! Co s tím? necteno

9.12.2014 | HaD | Vaše názory | 9.947 zobrazení | 113 odpovědí

Masakrování ryb ve velkém? Co s tím.Občas mám pocit, že začínáme být přecitlivělí vůči různým, někdy možná i diskutabilním úlovkům. Naposledy, to byla dvojice legálně ulovených mníků či některé ponechané ryby. Věci, které se ale u vody mnohde dějí nás nechávají zcela v klidu. Mám teď na mysli jeden zásadní a velmi konkrétní nešvar, o kterém se ví, většinou jen mlčí a nic se neděje. Pro mnohé to bude zcela nevýznamné, protože se nejedná o jejich revír, nicméně mě informace z minulého týdne šokovaly. A to o tom, co se děje, delší dobu v náznacích vím. Ptal jsem se jednoho rybáře, který se na Orlíku a Slapech dost vyzná, proč nemohu chytit velkého candáta a proč ubývají okouni. Posteskl si a začal vyprávět. Vyprávět o zvěrstvech, která se na těchto vodách každoročně v jarním období dějí. V kempech kolem vody, ale i mimo ně, probíhá doslova závod v těžbě candátů. Prostě berou a tak se na rybku prostě chytá a každému je fuk, že je to zakázaný způsob lovu v době, kdy je tenhle druh hájen. A protože berou opravdu hodně, tak jich ti „nejlepší“ mají do konce května i ke stovce. A bere se prý vše. Dvacet rybářů/pytláků jich tak v jednom kempu zmasakruje 1500 – 2000. A teď kolik jich je mimo kempy a kolik je takových kempů. Děsí mne, že jdou každoročně desetitisíce, nebo i více candátů do věčných lovišť. Víte o tom? Nápad, co s tím? Po pravdě řečeno jsem z klidu a smíření, s jakým mi to dotyčný zcela bezradně sdělil, docela vykolejen…

České ryby v akváriu necteno

8.12.2014 | Atik | Vaše názory | 2.621 zobrazení | 8 odpovědí

Máte v akváriu nějakou naši rybu ? Já osobně tam mám sumce,kapra a 2 amurky. Vytřely se vám nějaké české ryby v akváriu ? Byl bych rád za fotky :)

Okounek pstruhový(bass) necteno

6.12.2014 | Atik | Úspěchy | 4.731 zobrazení | 8 odpovědí

Nedávno tu bylo forum o Slunečnici pestré ,tak se teď ptám na okounka pstruhového.Chytili jste ho,nebo znáte někoho kdo ho chytil?

Vodní Strašilka ? necteno

5.12.2014 | ladisg | Vaše názory | 5.721 zobrazení | 6 odpovědí

Dneska jsem vytáhl z vody tvora podobného nějaké Strašilce, bylo to asi 6cm douhé a tak 1,5 mm široké s tenounkýma nožičkama jako vlas (kolik to mělo nohou nevím, spadlo mi to na zem a už jsem to nenašel. Ale nějáké nohy to mělo v půlce těla, těma se to pohybovalo ve vodě. Bylo to jako ta na Wiki hned vpravo nahoře jenom tenčí http://cs.wikipedia.org/…ra%C5%A1ilky nikdy jsem nic podobného neviděl. Neví někdo co to může být za tvora? Vypadalo to jako tenký klacek s nohama :-)

Ryobi Arctica necteno

23.11.2014 | Dany73 | Navijáky | 12.311 zobrazení | 79 odpovědí

Obracím se na vlastníky navijáku Ryobi Arctica. Chci si ho pořídit ve vel. 4000 na vláčku hlubokopotápivých wobů se šňůrou. Zatím jsem moc nepobral nevýhody té tzv. rychlosklopné kličky. Chci ho v té starší verzi, pěnovku na kličce a kulatou kličku už nechci. Jak jste s ním spokojeni? Díky zdar