Chytej.cz

jedodenni rybareni v Norsku- pruty? necteno

26.7.2016 | pavel v | 1.722 zobrazení | 1 odpověď | upravit

Zdravim ve spolek. V polovine srpna poletime na 5 dni na Lofoty a chteli bychom si minimalne na jeden den pronajmout lod a zachytat si. Podle toho, co jsem prochazel Internet tak jsem porad nepochopil, jestli pruty byvaji v cene nebo ne? Pujcovne jsem videl okolo 120nok za prut, coz uz se nam pro 4 lidi vyplati si vzit vlastni a zaplatit si v letadle specialni zavazadlo. Nejake rady, zkusenosti jak to byva s vybavenim na lod? Predem diky.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 26. července 2016 v 10:20 ® kerob
kerob

Pruty v ceně nebývají. 120 NOK za prut je cena nízká a obvykle odpovídá kvalitě. Mizerný navijáky s mizernym a těžkym prutem, obvykle poloprazdnej naviják a pulkilovej pilkr. Norové mají na vybavení dost nízké nároky, málokdo je tam sportovní rybář, mají vybavení spíš na to, aby si ulovili večeři…
Za pronájem lodě počítej s částkou cca 1000 NOK na den (Kverno nebo Kasboll s cca 50 HP a echolotem-GPS) a zhruba stejnou částku projezdíte v palivu pokud budete trochu jezdit.
Výprava na moře s kapitánem na kutru – muze byt problém se shanenim na mistě, obvykle se rezervuje nebo domlouva v predstihu a s cenou pocitej od cca 1500 NOK za osobu (8 hodin) až naprosto cokoliv…
Za převoz tubusu s prutama letadlem počítej cca 1500–4000 Kč – podle počtu sekvencí letu (přestupu)

reagovat