Chytej.cz

Proč je toto potřeba? necteno

23.2.2016 | breca | 8.682 zobrazení | 129 odpovědí

http://www.ceskatelevize.cz/…i-bez-listku

Tak tohle mi hlava opravdu nebere, kdo to vymyslel. Asi je potřeba naplnit jednou za rok mrazáky… Na rok!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Čtvrtek 25. února 2016 ve 12:54 ® hraji reakce na …
hraji

Petula> nemám k dispozici přesná čísla ze zahraničí, ale mám k dispozici přesná čísla z ČR. Více než třetina (34 %) našich členů odevzdalo povolenku bez jediné ponechané ryby. Třetina, to je významná část. Zdá se, že se trendy mění.

reagovat
Čtvrtek 25. února 2016 ve 12:26 ® Petula reakce na …
Petula

OBr> pravda svatoucí,ale v zahraničí se ryby převážně pouští zpět,u nás je to pravý opak.Při nedodržení pravidel jsou v zahraničí tvrdé tresty,co je u nás?NIC!!!A o tom to je,nemůžeme se rovnat s ostatními…bo­hužel…v tomto směru určitě ne.

reagovat
Čtvrtek 25. února 2016 v 11:58 ® OBr reakce na …
OBr

regulus> upřímě, jinde v zahraničí je to celkem běžná věc, lístek koupíš na pumpě nebo poště, k tomu dostaneš řád jak se máš chovat a můžeš jít lovit. Zkoušky, nezkoušky…je to fajn věc, na druhou stranu, kolik lidí nastražuje na přehradách „běličky“ a přitom tam mají malý boleny, řada rybářů je ráda, že pozná alespoň kapra a umí počítat do 2.. a když to náhodou zrovna nevychází, jdou ten den k vodě několikrát…

reagovat
Čtvrtek 25. února 2016 ve 2:43 ® regulus reakce na …
regulus

Draky> no já ti člověče nevím, rybářskej lístek na metr tomu se mi moc nechce věřit. To je státní správa, tam moc rychle žádný změny neprojdou, ledaže by v tom ujo Babiš viděl nějaký prašule, ale tohleto jsou drobný, to ho asi nezajímá.

OBr> asi máš pravdu předsedo, v televizi už toho nakvákali …
Z druhé strany, už se o tom žvanilo před třemi lety http://www.nasepenize.cz/…platit-11582 takže to vypadá, že jim z toho vyšel kočkopes.

Mě furt ale nejde do hlavy jakej to bude vlastně mít přínos (pro kohokoliv) …

Teď mě tak napadla úplně super myšlenka, co kdybychom stejnej postup aplikovali i na řidičské průkazy. Sváteční řidič nebo cizinec na dovolené si prostě za mírný poplatek koupí řidičský průkaz na měsíc, nač zkoušky, nač autoškola … :-D :-D :-D

reagovat
Středa 24. února 2016 ve 20:03 ® OBr
OBr

..bych počkal na nějakou oficielní verzi, voni v tý televizi se sice občas trefí, ale těžko říct, jestli je to pravda i tady…

reagovat
Středa 24. února 2016 v 16:19 ® Draky reakce na …
Draky

regulus> Pokud se nepletu, tak šlo o špatné vyjádření a má být takto vydáván rybářský lístek, nikoli povolenka. :-)

reagovat
Středa 24. února 2016 v 11:40 ® regulus
regulus

Já teda hlavně nerozumím jedné věci, nechce se mi zkoumat příslušnou klauzuli v zákoně o rybářství (HLAVA III §13)a popravdě nejsem právník, takže možná výkladů může být vícero.
Pokud se nepletu, tak na svazových vodách je k rybolovu nutnej kromě povolenky k rybolovu, která je věcí rybářského svazu také rybářský lístek, který je pro změnu věcí státu. A právě k tomu aby si člověk mohl koupit rybářský lístek musí složit ony zkoušky o kterých se v reportáži mluvilo. Předpokládám, že nedošlo ke změně příslušného zákona, pak ale dost dobře nechápu, jak si může ČRS mýrnyx týrnyx stanovit, že když si koupím měsíční povolenku nemusím dělat zkoušky a tedy nemusím mít rybářský lístek. Nemůžu se zbavit dojmu, že to jaksi není v souladu se zákonem.

Jen na okraj, to zdůvodnění o rekreačních rybářích, to je taky nářez … :-D

reagovat
Středa 24. února 2016 v 8:54 ® hraji
hraji

Shodou okolností jsem viděl celou tu reportáž, či jak ten špatně sehraný ochotnický kousek nazvat. Když pominu, že ta RS při kontrole zcela zjevně překročila svoji pravomoc, danou jí zákonem. že tam řekli, že zkontroluje za rok 250 rybářů, což máme u nás za měsíc, paní redaktorka pletla páté přes deváté. Zdůvodnění v podstatě nezaznělo, to co tam řekl pan Štípek, jako představitel svazu, je v podstatě popření zákona, a ve své podstatě diskriminace těch lovících, kteří nechtějí měsíční RL. Ten přínos, tedy cca 2000 lovících navíc, to mi nepřijde tak podstatné.

reagovat
Středa 24. února 2016 v 0:19 ® 

Pánové tak to je gol do vlastní sítě. Kdyby byl duben,tak bych myslel,že je to apríl. To opravdu hlava nebere. Asi ČRS platí rybáři tak málo,že je nutné udělat toto zvěrstvo.aby byla plná kasička. Jen nechápu jak člověk,který o tom nic neví se bude u vody chovat jako profesionál jak to říkala ČT 24 ve zprávách. ČRS z rybářů dělá švejky a pan Jurečka by měl jít radši dělat zpět na pole. .

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1