Chytej.cz

Založení soukromého revíru necteno

24.8.2015 | Pr3v1t3k | 4.349 zobrazení | 30 odpovědí

Zdar kolegové Petrova cechu. Chci s kamarádem založit soukromý revír. Rád bych Vás požádal o zkušenosti a úskalí, máte-li s takovou věcí zkušenosti :-) legislativně je mi to jasné, nicméně osobní zkušenost je neocenitelná :-) díky moc!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 21. března 2017 ve 13:08 @ bbaarrtt

Dobrý den, zajímala by mě právě ta legislativní část. Co vše je potřeba udělat proto abych u mě na rybníku mohl prodat povolenku. Za případné info moc děkuji

reagovat
Čtvrtek 27. srpna 2015 ve 14:15 ® Pr3v1t3k reakce na …
Pr3v1t3k

Robur> Zkouším, ale je to značně specifický území :-D

reagovat
Čtvrtek 27. srpna 2015 ve 14:14 ® Pr3v1t3k reakce na …
Pr3v1t3k

Tví předci jsou ten druh, který šel v protisměru, a jediný dobrý co z toho vzniklo je, že nás všechny bolí záda…

reagovat
Čtvrtek 27. srpna 2015 v 9:42 ® Robur
Robur

já bych zkusil kontaktovat nějakou zemědělskou společnost. Někdy mám pocit, že se někde pasou krávy a místa na rybník je tam taky dost a více méně je nevyužitý. Mířil bych na Vysočinu nebo nějaké podhůří, aby tam byl i les s honitbou.

reagovat
Středa 26. srpna 2015 ve 21:01 ® HaD reakce na …
HaD

malamut> Mí předci ze stromu dávno slezli, takže není co řezat. Ty na ní ještě stojíš?

reagovat
Středa 26. srpna 2015 v 9:43 ® Pr3v1t3k
Pr3v1t3k

Taky jsem měl docela srandovní jednání s vedením Klatovskýho rybářství…semtam pustí nějakou menší vodu, ale mají to tam tak jako pěkně zažmudlaný, že čert aby se v tom vyznal :-D

reagovat
Středa 26. srpna 2015 v 9:40 ® Pr3v1t3k reakce na …
Pr3v1t3k

malamut> Chlapče, ty žiješ v nějakém vidění. Tahle země dávno Čechům nepatří, jelikož jsme jí začali rozprodávat již za Svatého restituenta Vašíka Havla. A od chvíle vstupu do EU, vlastní naší prdel pasáci z Německa,Francie a Anglie. Co nepatří jim, patří Rusovi a všechno dohromady patří vlastně číně, páč ta vlastní ty, co vlastní nás…tudíž jestli máš pocit, že chodíš po svý zemi, tak oni tě jednoho dne vyvedou z omylu. A máš také jednu z chyb, kterou u nás dělají především pravičáci, a to je stavění názorů na historické neznalosti a dezorientaci v aktuálním dění…servus

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 19:33 ® malamut reakce na …
malamut

David H.> neříkej, ono by asi bylo blbý podřezávat větev, na který stojíš.

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 19:31 ® malamut reakce na …
malamut

Pr3v1t3k> jako blb se jevíš ty mě a opravdu pár tisíc v umělý měně by se mnou těžko hnulo. Ale třeba budeš mít svěřenej rybníček s pergolou a uživíš z toho svou přiblblou familii, tak hodně zdaru, já budu raději chodit po svý zemi.

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 17:21 ® HaD reakce na …
HaD

malamut> mno, nějak Ti nemám co k tomu říct. A asi ani nechci.

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 ve 13:35 ® AdamHT reakce na …
AdamHT

Pr3v1t3k> škoda že ten poslední komentář se nedá lajknout hned by jsi tam jeden měl odemě :-D

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 11:56 ® Pr3v1t3k reakce na …
Pr3v1t3k

malamut> Od třicátejch? Nechceš otevřít dějepraveckou knihu s datem před prvním krachem burzy? Třicátý léta nás poslaly do úpadku, jelikož ani Masaryk, ani Štefánik nebyli ekonomové a místo aby využili situace průmyslový velmoci rakouska uherska, tak se trhli a šlo to doprdele..No každopádně historik z tebe nebude… To, že naše země se chová jako kurva s vystrčenou prdelí je prostej fakt a důsledek moderního pseudokapitalismu. To, že slušný lidi chtějí tady zainvestovat je věc jiná. To, že jsi mě nařkl z toho, že jim lezu doprdele mě vede k myšlence, co by s tvojí vlasteneckou morálkou udělalo pár tisíc eur od cizáků…každopádně názor byl neopodstatněný a tvoje historická znalost je velice zavádějící. Možná by ti prospěl závěr 30 let v detailu a jeho vliv na celospolečenskou morálku, včetně tvojí. Ten, kdo neumí separovat informace, bude holt blb, jako ty…

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 11:02 ® malamut reakce na …
malamut

Pr3v1t3k> jsou mi ganz egal jejich poměry, já vyslovil svůj názor. Je fakt, že někdy větší, někdy menší část Čechů poleze do prdele kdejakejm cizákům, ale to je jev který tuhle zem charakterizuje zhruba od třicátých let minulýho století.

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 10:41 ® Pr3v1t3k reakce na …
Pr3v1t3k

malamut> Navíc honitba má svoje legislativní úskalí a je to kšeft se vším všudy, takže ve chvíli, kdy jí neužívají belgičani, mohou v ní lovit hosti a pozvaní a ve výsledku slušní lidé se zájmem. Jedinej rozdíl bude to, že v lese nebude bordel a bude to narozdíl od státních lesů v cajku…takže v tom vidím spíš přínos. A ještě dodám, že tyhle hoši si můžou dovolit honitbu, která se táhne od Ypres skoro až k Diksmuide, takže na jejich poměry mají honitbu a rybářský revíry jako kráva :-D

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 10:39 ® Pr3v1t3k reakce na …
Pr3v1t3k

malamut> Byl jsi někdy v Belgii? Nemají lesy, největší zvěř, kterou chodí lovit jsou zající a husy. Jezdí lovit po celém světě a u nás jsou z toho úplně paf, jakou máme přírodu. My čehuni, tu přírodu vesele kurvíme… a zřízením honitby s přilehlou restaurací dají pár čechům práci, tudíž tohle smrdí krapet xenofobií…

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 10:36 ® malamut reakce na …
malamut

David H.> toto nepovažuji za investici, chtějí „svoji“ honitbu s rybníkem a v Belgii by na ni asi finančně nedosáhli, ale v žumpičce ano, nevytvoří prakticky žádná pracovní místa, nedovedu si představit nějaký odvod daní v ČR. Spousta zahraničních investorů zde skončila ve chvíli, kdy jim skončily „daňové prázdniny“, nicméně majetky (pozemky a výrobní prostory) jim zde zůstaly, jen výroba se přesunula trošku na východ. Případně investice sloužila k likvidaci konkurence, viz. cukrovary. No a sílu investic do vodárenství nedávno pocítili obyvatelé Prahy 6. Prostě Čechy by měly patřit především Čechům, nebo máš snad jinej názor?

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 10:26 ® Pr3v1t3k reakce na …
Pr3v1t3k

Co se ostrahy týče, tu považuju za problém, i kdybych u vody přímo bydlel. Každopádně i to by se dalo nějak řešit, samozřejmě také za určitou cenu. Jsem opravdu zvědav co se dozvím a jak dopadnu na tom kam se jdu podívat mno :-) pořád víc a víc se mi do toho chce..

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 9:47 ® HaD reakce na …
HaD

malamut> odmítáš zahraniční investice? Důvod???

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 9:45 ® Pr3v1t3k
Pr3v1t3k

Koncem týdne se jdu podívat na jeden již zavedený pronájem, kde majitel je evidentně už životem unaven, tak dám pak vědít co z něj vypadlo :-D moc neměl radost když jsem ho požádal o možnost nahlédnutí do účetnictví :-D

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 8:32 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

Pr3v1t3k> Pokud budeš někam dojíždět, největší problém bych viděl s ostrahou revíru. Bez ostnatého drátu, v noci dobře osvětlené příjezdové cesty a chlápkem v boudě s dvěma rotvajlery nebo pittbuly, bych se do takového podniku v dnešní době vůbec nepouštěl. Taková počáteční investice něco stojí, tak Belgičanům vysvětli jak to chodí u nás. Taky jsem snílek a mám tenhle nápad už dlouho v hlavě, ale realita je u nás trochu jiná. Ty prachy co do toho dáš, se vrátí až v řádkách pěti nebo deseti let. Pokud nejsou tvoje není co řešit a já bych do toho šel po hlavě hned;-)

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 v 17:20 ® malamut reakce na …
malamut

OBr> úřady budou nakloněny zcela jistě, neb bude co přerozdělovat, a jak známo, když se škvára točí, odstředivou silou drobný odlétávaj.

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 v 17:18 ® malamut reakce na …
malamut

Pr3v1t3k> Čechy Čechům, Belgové ať si honěj v Belgii, co chtěj, klidně šulíny.

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 v 15:57 ® OBr
OBr

..možná by byla jedna z cest vybudovat rybník „na zelené louce“ …po letošním suchu tomu budou úřady asi více nakloněny…

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 v 15:54 ® Pr3v1t3k reakce na …
Pr3v1t3k

Teda takhle to vyzní blbě, jsde o to, že mám v Belgii kamarády co loví a něco u nás shání. Tudíž část, minimálně rozjezd, bych zafinancovat dokázal.

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 v 15:33 ® Pr3v1t3k reakce na …
Pr3v1t3k

malamut> O úvěry nejde. Mám na to investory z Belgie, jde jim o soukromou honitbu se soukromým rybníkem. Já bych se věnoval vyloženě jenom rybníku. A není to o možná bavilo, mám rybu v hlavě a pořád mě to k tomu táhne, ať dělám co dělám…půjčovat si v žádném případě nebudu, už vůbec ne v tomhle státě!

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 v 15:23 ® malamut reakce na …
malamut

Pr3v1t3k> no já si nemyslím, že je dobrý rvát prachy do něčeho, co by tě možná bavilo, ale k čemu nemáš ideální podmínky a kde je jakákoliv návratnost investic přinejmenším nejistá, ale vlastně v týhle žumpě se dluhy platit nemusej, stačí požádat „osobní bankrot“ a když ti ho soud povolí, co je komu po věřitelích, tak se do toho klidně vrhni a úvěrů se neboj.

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 ve 14:30 ® Pr3v1t3k reakce na …
Pr3v1t3k

Jojo, skončil jsem na MRKu z podobnejch důvodů. Bohužel kontakty jako Vágner nemám a s vatou jsem proti němu též amatér. Nicméně jsem asi opravdu tak blbej, že do toho půjdu. Dost mě taky limituje, že jsem nikde kolem Plzně nebo Nepomuku (pro mě místa dostupná) nenašel slušnou díru v zemi na prodej nebo pronájem no…takže budu nakonec dávat dálky :-D

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 ve 14:10 ® malamut reakce na …
malamut

Pr3v1t3k> na Maťákově území je jakýkoliv náznak sarkasmu trestán, to nakonec dokazuje i má občasná přítomnost zde poté, co jsem byl nejvyšším svazákem & his crew vyobcován. Pivíčko, muzika a zábava je jedna věc a rybolov druhá, ale už jsem četl o nějakým podobným lunaparku s duhákama, kde byli všichni spokojeni, tedy asi až na ty duháky, ale ti do toho nemaj co kecat. Každopádně je dobrý mít tu díru v zemi s vodou. Takovej Vágner chtěl údajně začít se záchranou genofondu velkých evropských ryb a díky dotacím má kaprodrom jak vyšitej, nejspíš ale musel navštívit tolik prdelí, že nějaký čas vůbec z hlavy nesundal špičatou čepici. Takže hodně štěstí a pokud to dopadne, klidně mě můžete pozvat :-)

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 ve 13:35 ® Pr3v1t3k reakce na …
Pr3v1t3k

malamut> Tyjo oproti MRKU mají tady lidi i vlohy pro sarkasmus :-) Mě klasická podoba soukromáků vadí, chtěl bych to počít na trošku jiné úrovni. Spíš mi jde o to, jestli v době idiocie, která se v soukromých revírech hojně rozmnožuje, to má vůbec cenu. Ideální model je kombinace dobrá pivíčka/trošku dobré hudby a zábavy/rozumná rybí osádka pro obyčejný odpočinkový lov…že já vůl si sním :-)

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 ve 13:30 ® malamut
malamut

Tak základem asi bude najít vhodnou díru v zemi plnou vody, vyřídit formality a vrhnout se s kumpánama na svazovky nachytat násadu, pak stačí povolit lov na tři až pět prutů a nonstop, úspěch je zaručen, dobrý je vyžadovat háčky bez protihrotu a carpmatraci s klinikem, to dělá dojem. Jo a bez wifiny kolem celýho revíru to ani nerozjíždějte, to by byla ekonomická sebevražda.

reagovat