Chytej.cz

Je kapr NADryba? necteno

8.5.2015 | skwor | 9.145 zobrazení | 136 odpovědí

Předem upozorňuji, že toto téma není provokace vůči kaprařům. Zakládám ho v souvislosti s tím, že se zde před časem objevila fotka zabitého kapra přes 90cm a následně se (hlavně na Facebooku) strhla bouřlivá debata. V ní docházelo mimo jiné k osobním útokům na lovce, výhrůžkám a pláči proč ještě není K70 na všech vodách. Skutečně je nějaký důvod pro takové nadřazování této ve velké míře nasazované ryby? Nebylo by smysluplnější se věnovat ochraně našich původních říčních ryb? Málokdo z kaprařů se asi zamyslí nad tím, jak stará je 70cm parma nebo 50cm tloušť – ryby běžně ponechávané. Stejně tak to, že na většině vod se smí odnést například 7kg okouna v době tření se neřeší. Proč je kapr těmto rybám nadřazován?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   5 4 3 ...
Pondělí 15. června 2015 v 11:02 ® skwor reakce na …
skwor

jees> Hezký názor, děkuju.

reagovat
Pondělí 15. června 2015 v 10:54 ® jees

Já myslím že jde o trend v rámci ryb.svazu, kde většina poplatníků chytá na položenou, takže nejlépe kapra. Také nechápu, proč by neměla mít spodní i horní míru každá ryba. Většinu zajímá pronásledování big kapra, tak si je svaz pěstuje formou K70 a pak ještě candát a štika na rybičku kde jakékoliv omezení berou naopak jako příkoří na svých lidských právech a tak tedy svaz – až na výjimky – žádné omezení nechce (co by tomu řekli lidi? a kdo pak bude platit příspěvky?).

7kg ryby je vůbec ukázka vztahu k rybě ze strany svazu, jak se asi může cítit 7kg ryb v saku? A kdo potřebuje 7kg ryb? Zažil jsem lidi co jim šla zrovna ryba a pak chodili po břehu a cpali to ostatním že to je škoda házet zpátky, nebo je brali na zkrmení slepicím.

Svaz chce prodat co nejvíc povolenek, protože s počtem souvisí i síla svazu, potažmo vedení. Částečně se to dá pochopit, protože záměr se dá lépe prosadit s 200.000 členy než s 20.000, ale nějakou osvětu a trochu omezení by chtělo promyslet, slovo hospodáře v pozvánce na schůzi 1× za rok nic nevyřeší.

reagovat
Sobota 13. června 2015 v 8:13 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

malamut> Přívlačí, psal jsem to ve svém příspěvku, ale jsou i různé jiné metody.

reagovat
Pátek 12. června 2015 v 8:41 ® HaD reakce na …
HaD

Martin Chmelík> To neumím posoudit. Ale vyloučit to asi nelze.

reagovat
Čtvrtek 11. června 2015 ve 22:53 ® malamut reakce na …
malamut

Klobasa> jak lze „nachytat víc nepopíchaných rybiček“?

reagovat
Čtvrtek 11. června 2015 ve 21:44 ® Martin Chmelík

Já si spíš myslím, že se „kapraři“ tak nějak separují a že si pořádají vlastní akce, které jsou v podstatě výlučně pro kapraře. V Evropě kaprařina asi stále vévodí, ve světě je možná na bodu mrazu.

reagovat
Čtvrtek 11. června 2015 ve 21:24 ® HaD reakce na …
HaD

skwor> Byly tu ty, co jsou vzdy. Ono se to fakt nijak zvlášť nemění.

reagovat
Čtvrtek 11. června 2015 v 19:30 ® skwor reakce na …
skwor

David H.> Zrovna polské vláčkařské firmy bych takhle pohromadě viděl rád, to Ti docela závidím. Až si tenhle můj příspěvek přečte troutkiller, tak ho trefí :-D

reagovat
Čtvrtek 11. června 2015 v 19:17 ® HaD reakce na …
HaD

Klobasa> Tak doufám, že předpokládám správně, že se v těch zemích nesype do vody takové kvanta kapra.

reagovat
Čtvrtek 11. června 2015 v 17:31 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

David H.> A je to dobře, nebo špatně? Já bych radši z jediného prostého důvodu viděl u vody víc hovnochytů a bobečkářů, protože nachytám na vláčku víc nepopíchaných rybiček:-|

reagovat
Čtvrtek 11. června 2015 v 16:49 ® HaD
HaD

Právě jsem opustil výstaviště ve Varšavě, kde probíhá mezinárodní veletrh rybářských potřeb jen pro obchodníky z celého světa. Na rozdíl od lokálních akcí je tu vidět, že svět a trend se kaprům vyhýbá. Kaprařiny Tu bylo tak do 5%. Netvrdím, že je to směrodatné, ale určitý, letitý, signál to je…

reagovat
foto/forum/2015/th-img114261.jpg
Úterý 9. června 2015 ve 20:40 ® Klobasa
Klobasa

Tak otázka do pranice:„Není lepší toho kapra bacit radši po hlavě než doroste?“ Ať zbytečně neterorizuje ostatní ušlechtilé a krásné ryby:-93;

reagovat
Úterý 9. června 2015 ve 12:34 ® Martin Chmelík reakce na …

malamut> Jo aha, toho českého rybářského iluzionistu. :-)

reagovat
Úterý 9. června 2015 v 5:34 ® malamut reakce na …
malamut

Martin Chmelík> nikoliv, myslím Jakuba Lháře.

reagovat
foto/forum/2015/th-img114225.jpg
Pondělí 8. června 2015 ve 22:09 ® Martin Chmelík reakce na …

malamut> myslíš Kubíka, ten dětský ovocný nápoj?

reagovat
foto/forum/2015/th-img114224.jpg
Pondělí 8. června 2015 v 6:58 ® malamut reakce na …
malamut

Klobasa> kdosi na konkurenčním webu před časem spočítal, že Kubík by v té době, za předpokladu, že štika měla skutečně jím udanou délku, měřil asi 240cm, tedy kariéra basketbalový hvězdy se nabízí.

reagovat
Sobota 6. června 2015 v 9:24 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

malamut> Olizovat štiku? No fuj, umím si představit malou pusinku, ale když mi bylo tak před dvaceti lety osmnáct, tak jsem se tu skorometrovku bál vůbec bez podběráku vylovit, natož tak popusit:-D Ta zubatá morda se ani líbat moc nechce a nedá. A NBA je zkratka národního bussinesu amatérů?? Bo že hraje basket fakt netuším, ale Chuck Norris umí taky spoustu jinejch věcí:-D

reagovat
Pátek 5. června 2015 ve 23:38 ® malamut reakce na …
malamut

Martin Chmelík> koukni do starších Rybářství, to je hošík, co mu v jeho cca patnácti letech metrová štika sahala po kolena, dnes zřejmě exceluje v NBA. (Ne ta štika, tu tenkrát zmasil, dnes jen olizuje a pouští)

reagovat
Pátek 5. června 2015 ve 23:34 ® malamut reakce na …
malamut

David H.> hodnotu by měla, pokud by byla zhodnocená, třeba vyuzením, kosti jak kůzle, vyuzená svalovina s vysokým podílem omega mastných kyselinek, proč ne, jinak dopadne jak známý(á) Maty strýce Těšínskýho z Hejlova, který byl „dovezen“ z NM věhlasným kaprařem, párkrát lapen a zahodil lžíci, asi nebyl sportovec.

reagovat
Pátek 5. června 2015 v 6:39 ® Martin Chmelík reakce na …

David H.> Kdoje to ten Kuba? Viděl ho už vůbec někdo? Co si z mládí pamatuji, babička dělala ňákého kubu na Vánoce. :-)

reagovat
Středa 3. června 2015 v 16:05 ® HaD reakce na …
HaD

kerob> cílený lov velké štiky a náhodný úlovek při běžném lovu je myslím rozdíl.

reagovat
Středa 3. června 2015 v 15:14 ® kerob reakce na …
kerob

Co je pravidelně?

reagovat
Středa 3. června 2015 ve 14:23 ® HaD reakce na …
HaD

petrikveprik> a který Kuba umí chytat pravidleně metrovky? Mimo přerybněný sádky…

reagovat
Středa 3. června 2015 ve 13:50 ®  reakce na …

David H.> tak takovou kombinaci náhod, štěstí a umu má na 140tky štiky jen Kuba :-))

reagovat
Úterý 2. června 2015 ve 21:04 ® HaD reakce na …
HaD

troutkiller> Ale tak já myslím, že hodnotu ta ryba má. Ale její ulovení nepovažuju za umění, ale náhodu a velké štěstí. To je jako že umíš chytat metrový štiky a chytneš 140 cm. To už je jen klika.

reagovat
Úterý 2. června 2015 v 18:29 ® troutkiller reakce na …

Martin Chmelík>Tohle je stejná zábava jako střílet jeleny u krmelce:-(( Sportovní hodnota ulovené ryby nulová ale sponzor má radost.

reagovat
Úterý 2. června 2015 v 8:20 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

Martin Chmelík> Obezita bude mít asi velký vliv v tom, že musíš toho kapře dva měsíce vysedět, než se uráčí líně připlout a zobnout právě tu tvou nastraženou kouli. Uznávám pouze říční a protáhlé dlouhé bojovné vymírající plemeno, které myslím přitáhlo kdysi odněkud z Dunaje.

reagovat
Pondělí 1. června 2015 ve 20:19 ® Martin Chmelík

troutkiller> Věřím, že tam některé ryby i vyrostou. I když slovo vyrostou je asi nadnesené. Ony tam hlavně „zloustnou“. Tam kde byl ten kapř chycen, tam se ročně zkrmí tuny kukuřice, rybář si tam ani sám nesmí krmit, snad ani nemůže používat vlastní boilies. Co jsem slyšel, tak ti flek zakrmí správce, kam ti zaveze 100 kg kukuřice, musíš si koupit jejich dodávané boilies a hurá pruty do vody. Navíc VIP fleky snad ani smrtelníkům nejsou přístupné, je tam stále plno. Takový cirkus? Každého volba, nic proti tomu.

reagovat
Pondělí 1. června 2015 ve 20:15 ® Martin Chmelík

superweb> Je veřejným tajemstvím, kde ten „otylej“ kapr byl chycen. K té vodě se tu nebudu vyjadřovat, můj šálek kávy to není. A co vím, tak mnoho zvučných kaprařských jmen má k této vodě výhrady. Lidstvo trpí obezitou (sám k tomu přispívám), jestli pak má obezita negativní vliv na život kapře? :-)

reagovat
Sobota 30. května 2015 v 19:50 ® Klobasa
Klobasa

superweb> Proti gustu žádnej dišputát. Kapraře nechápu, přestože se snažím moc. K tvým známým, já bejt někde pět dní bez záběru, tak zlomím všechny pruty a oběsím se na prvním stromě!

reagovat
novější starší
Stránky:   5 4 3 ...