Chytej.cz

Podběrák na pstruhovou vláčku necteno

1.3.2015 | JacobK | 2.494 zobrazení | 6 odpovědí | upravit

Ahoj, jsem tu s dalším dotazem. Chytám pstruhy cca 20 let a poslední dobou jsem začal spíš mikro-vláčet a vláčet na pstruháko-dromech. Přece jen si tam „víc“ zachytám a nějak mi není líto odnést si rybu. Pokud si beru rybu z řeky, mám trošku výčitky svědomí… A řeším momentálně malinkatý problém. Zlomil jsem si podběrák od Pípala, byl překrásný a lehounký. Jenže malý a křehký stačilo uklouznout spadnout na něj a praskl jak řepa. To by nebyl ale hlavní problém. Mě na něm dost vadila i síťka, protože se do ní vždycky zamotal trojhák a kolikrát i mušky tak. Že čas zdolání ryby byl kolikrát výrazně kratší, než vymotání háčků z podběráku.. Máte podobné zkušenosti? A jak to pls řešíte? Podběrák musím koupit nový a koncem března už bych chtěl vyrazit na duháky na rybník. Tak bych uvítal tipy a triky jakej podběrák. Nejraději bych nějaký univerzál řeka-rybník, krapet větší a s rozumnou siťkou kam se nic nemotá…Díky za pomoc JK

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 7. března 2015 ve 14:56 @ doktorzhor

Já používám tenhle je skladnej dá se připnout na pásek člověk ani neví že ho má u sebe a rozložení je otázka vteřiny http://www.nastrahy.cz/…-p-2074.html?…

reagovat
Sobota 7. března 2015 ve 14:43 ® Martini11
reagovat
Pátek 6. března 2015 v 19:05 @ JacobK

Tak jsem nakonec koupil podběrák rakeťák od JAXONU cca za 400 je dokonce s gumou a karabinkou.-) V ceně .-) A ta gumovaná síťka byl fakt good nápad díky moc za rady.Ahoj Kuba

reagovat
Úterý 3. března 2015 v 10:40 ® tucnak11
tucnak11

JSA-FISH s pogumovanou sitkou, rukojeti a je užasně lehkej,šetrna na pstruhy navet jak odhačkuji na špatnym mistě sitka je tak husta že je jak podlořka na kapry hački se nezahytavaji.Na pstruhove rybniki mam Middy pogumovanou s tyčkou 1,5 m.Jen aby zdravi dovolilo tak pomal začnu vlačet, technikou kterou tak miluji.

reagovat
foto/forum/2015/th-img112476.jpg
Pondělí 2. března 2015 v 17:31 ® Dany73 reakce na …

Já mám příruční vláčkařský podběrák od firmy Jet Fish, má síťku z gumy či co (přesné složení materiálu ti řekne Palivec), trojháky z toho krásně vymotáš během dvou vteřin, nedám na to dopustit.

reagovat
Neděle 1. března 2015 v 11:37 ® skwor
skwor

S tím vymotáváním asi neporadím, snažím se podběrák používat co možná nejmíň – ale nosím ho, protože je u nás na většině vod povinný. Mám Compact medium od Fencla, lehký a není problém ho rozdělat jednou rukou během zdolávání. Plánuju ještě jeden větší.

reagovat
foto/forum/2015/th-img112440.jpg