Chytej.cz

SPORTEX CATAPULT CARP vs FOX HORIZON - poraďte necteno

20.1.2015 | Woods12 | 8.016 zobrazení | 9 odpovědí

Dobrý den přeji kaprařům, potřeboval bych poradit ohledně zkušeností s pruty. Rozhodl jsem se investovat do nových prutů a váhám mezi dvěma variantama! Jedna z nich je SPORTEX CATAPULT CARP ve verzi 12ft 3lbs. a druhou variantou je FOX HORIZON 12ft 3lbs.! Zajímalo by mě jestli s nima nemá někdo zkušenosti a co by jste popřípadě doporučili. Děkuji za odpovědi :D

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 23. února 2015 v 17:18 ® Woods12 reakce na …

Děkuji za odpověď a souhlasím!!!! Mám už předobjednané Sportex Catapult Carp a Competition Carp a na prodejně si je vyzkouším :-D Fox jsem vyřadil… jednak díky komentářům na fórech, ale hlavně jsem si ho vyzkoušel v krámu a moc mi neseděl :-D

reagovat
Středa 18. února 2015 ve 21:40 ® malamut
malamut

Sportexů vlastním několik, i vláčecí, a několik půjčených jsem v ruce měl, nějaké Foxy jsem v ruce držel, i si s nimi hodil a rybu vytáhl, přiznám, že nic z uvedených, ale pokud můžu doporučit, bez ohledu na cenu, tak Sportex. Ale každýmu sedne do ruky něco jinýho, takže bych dal na nějaký vlastnoruční otestování, vybírat prut z obrázku a na základě nějkých recenzí je blbost, to je jako vybírat si čubku z katalogu, zapícháš si, ale…

reagovat
Středa 18. února 2015 v 15:48 ® vokana

za hranicemi používají různé typy porovnání i u prutů. Podle mého názoru by někdo mohl udělat časopis kde by klidně srovnal většinu výrobců. Tiskárnu mohu doporučit tuhle. Místo toho se někteří jedinci budou dotahovat o pravdu a kdo jak se předvádí. Jako kohouti.

reagovat
Neděle 8. února 2015 v 10:21 ® Martens44 reakce na …
Martens44

Loni na podzim jsem si pořídil Catapulty v 2,75. Když jsem je šel poprvé vyzkoušet jaké zátěže budou nejideálnější, tak 90g lítalo nejlépe. A kapříka 76 cm jsem si docela vychutnal. Nejsou to žádný tuhý klacky ani žvýkačky. Vyhovujou mi a jsem s nima ,,zatím'' spokojený. Víc jsem na podzim nestih, tak uvidim letos.

reagovat
Středa 21. ledna 2015 v 15:53 @ Palivec reakce na …

Woods12> A teď vážně. Já nemám žádný z těch prutů a mám radši korek, ale pokud jsem se dobře díval, tak te FOX stojí bez DPH okolo 200 EUR a SPORTEX 120 EUR. S DPH ten rozdím může být cca 100 EUR, co je v případě páru už zajímavý rozdíl. Myslím, že není co řešit, já bych bral SPORTEX. Ale při poslední koupi prutu na lov kaprů jsem se vrátil k počátkům a koupil jsem jemné 1,75lb pruty Quantum Old School Ligh, dvojdíl 360 cm. To je to pravé lehké chytání a parádní zdolávání. Na vývoz na vzdálenost 700 metrů, jak jsem sledoval v září na přehradě, to jistě vhodné není, ale to mne ani nezajímá.

reagovat
Středa 21. ledna 2015 v 15:40 ® Woods12 reakce na …

Palivec> Rozumím tomu:D Spíš jestli někdo tady s nima nemá zkušenosti nebo kolegové jestli je nemají! Je to takový boj mezi dvěma tyčkama k rajčatům zjednodušeně řečeno za pár fialových bankovek :-D

reagovat
Středa 21. ledna 2015 v 15:34 @ Palivec reakce na …

Woods12> No někteří su kupují vercajk renomovaných značek jen za tím účelem. Znám jednoho, co musí mít všechno Shimano, i mýdlo, kterým si umývá na závěr ruce, když chytne velký kulový…

reagovat
Středa 21. ledna 2015 v 11:44 ® Woods12 reakce na …

Děkuji za upřesnění, tohle mě osobně nenapadlo dráždit okolní rybáře :-D Tohle opravdu nemám v plánu! Jde mi z 80% o házení 100+, zbytek vyvážka a neodmyslitelně zážitek ze zdolávání!

reagovat
Středa 21. ledna 2015 v 9:23 @ Palivec

JEŠTĚ KDYBY JSI VYGENEROVAL, CO S TÍM CHCEŠ DĚLAT. MOŽNOSTI JSOU V ZÁSADĚ 3:

  • chlubit se s nimi a dráždit sousední rybáře, co mají „no name“ bakule
  • vyvážet a pruty užívat jen na zdolávání
  • házet s nimi 100+ metrů

On možná někdo vypotí, že to vyplývá s těch dvou možností, ale není top tak.

reagovat