Chytej.cz

Čtyrkolový mazel??? necteno

9.12.2014 | tenodvody | 10.986 zobrazení | 74 odpovědí

Ahoj, chtěl bych trochu pozměnit téma i když se bude týkat rybaření a to tak, že se optám, jaké auto by jste si pořídili na dopravování se za rybařením po ČR, ale i třebas někam dál, za hranice, prostě auto, se kterým máte zkušenosti a neměnili by jste :) Tak jdeme diskutovat.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 21:37 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

OBr> ten stroj má 2 nebo 4 kola :-)

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 21:35 ® OBr reakce na …
OBr

jepice> mě okolnosti zkrouhli návštěvy vody na minimum, takže jezdím k řece už jen kolem chalupy a k tomu využívám tovární stroj z roku 1952..teď mi po 15 letech prdla jedna žárovka (z celkových 5) …když jsem s obavami zašel do krámku, chtěli po mě 1.50,– za kus …jak jsem zvyklej z faktur oprav dnešních aut, tak mě to úplně vykolejilo a vzal jsem si dvě do foroty. Kdyby člověk neměl takový nároky na životní úroveň, myslím že by ukazatel dobré nálady vyskočil o desítky procent výše ;-)

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 21:32 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

jepice> samo, lajk si třebas nevymění xenon :-)

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 21:14 ® jepice-zruseno reakce na …

OBr> U některejch novejch aut je řečeno slovy klasiky výměna žárovky „neřešitelny problem hoši“ a „ježišmarja vole“. Nedávno mi někdo popisoval, jak se to dělá u jeho služební forda.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 20:08 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

OBr> Jo, někdy je výměna žárovky o nervy :-D naštěstí si 90% servisu dělám sám, jen nevlastním diagnostiku :-) Ten citroen má popravdě nad hynkem převahu, asi půjdu do něj :-)

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 19:49 ® timbab reakce na …
timbab

tenodvody> Tak to jo :-))

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 19:42 ® OBr reakce na …
OBr

tenodvody> u mě by to bylo jednoznačný, na chalupě mám hned vedle sebe autofrance šikovný kluky a další dobrý známí mají zase renault servis.. a mít servisáka, kterýmu můžu věřit, to je v týhle oblasti pro mě dost podstatný.. navíc, když v těch novejch autech sotva zvládnu vyměnit přední žárovku (když si natřikrát zlomím ruku).. zlatej žebřiňák :-)

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 19:37 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

timbab> transportér taky není špatné auto, ale něco se mi na něm nelíbí :-D

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 19:37 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

OBr> jasný, s tou šoupačkou jsme na tom stejně :-) vede ten citroen a hyunday, :-)

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 19:29 ® OBr reakce na …
OBr

tenodvody> šoupačky a co nejvíc krabicoidní dodávku, toť můj pocit.. pokud máš Berlingo, tak asi víš proč. A jestli budeš vozit loďku, tak bych jí dával na vozejk. Seš sice mladej, ale zemská přitažlivost ti žádnej výškovej centimetr neodpustí. Já sice vozím loďku (plastovku kanoi) taky na střeše, ale už mě to leze krkem a kdybych měl kouli, jde na vozejk..už toho tahání mám dost.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 18:51 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

KOLIBŘÍK> jediný, kdo tu někomu něco cpe do hlavy, jsi byl ty, že je passat lepší než škoda :-D já nikomu nic nepcal, jen sem odpovídal, že některá auta sou pro mě malá! To co uvezu v berlingu, ty zdaleka nedáš do passata, teď ti něco cpu do hlavy!!! A jelikož berlingo mám a v jistých věcech je malé, tak mi prostě hold passat nevyhovuje, ale auto je to moc dobré! Díky za pochopení!

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 18:42 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

KOLIBŘÍK> seš vocásek, proč sem tedy píšeš? Já to založil proto, kdyby tu byl třebas majitel auta jednoho z těch co chci a tak se něco dověděl, zda vozí loďku na střeše, zda se mu tam vejdou nesložené pruty. Promiň že sem se tě dotkl. Passata sem řídil, byl sem spokojený, octavii tu novou řídím dost často a auto je to dost poctivé a kvalitní!To, že jsi trefil špatný kus se stává, je to dle každého jak píšeš, tak se chovej normálně. Obytňák vypadá jinak, to co jsem dal, že se mi libí sou dva typy SUV a užitkové, s tím že jedno bych vzal za předpokladu, že bych loď bral na káru a druhé na střechu.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 18:32 ® KOLIBŘÍK reakce na …
KOLIBŘÍK

tenodvody> Já myslím že ani jako automechnik nemusíš mít vůbec pravdu.Já srovnávám to čím jsem jezdil sám.Tak že je to má vlastní zkušenost. Octávie se passatu nevyrovná v žádné třídě.A na ryby z dodávkou jezdit nebudu tak nám to tu necpi do hlavy. Rybář potřebuje auto které mu bude sedět a vyhovovat jeho požadavkům.A mě sedí passat.Octávku jsem měl a je to prachobyčejná šunka.Měl jsem octávii novou a toho passata také tak to vím velice dobře očem píšu.Jinak jablka a hrušky srovnáváš ty když nám tu cpeš do hlavy auta ve verzi combi a auta obytná.Jak jsem řekl na začátku …Auto ti musí sedět a ne že budeš tlačit svoje.Jezdi si na ryby yřeba avií.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 18:28 ® timbab reakce na …
timbab

tenodvody> Transportera nebo Multivan v merku nemáš?

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 18:22 ® tenodvody
tenodvody
reagovat
foto/forum/2014/th-img110989.jpgfoto/forum/2014/th-img110990.jpgfoto/forum/2014/th-img110991.jpgfoto/forum/2014/th-img110992.jpg
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 18:21 ® tenodvody
tenodvody
reagovat
foto/forum/2014/th-img110985.jpgfoto/forum/2014/th-img110986.jpgfoto/forum/2014/th-img110987.jpgfoto/forum/2014/th-img110988.jpg
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 18:19 ® tenodvody
tenodvody

Tak, tyhle auta mi teď vrtají hlavou, nekoukám na značku, ale aby se mi to líbilo :-)

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 17:45 ® tenodvody
tenodvody

Klobasa> ne ne, motorku sem si s tím přivezl, jinak někdy vezu loďku+ motor atd. když jedu dál na 5–10 dní, spím na nafukovací podložce, beru si více prutů a další výbavu, navíc jezdíme většinou ve dvou, víš jak po třeba třech dnech bolí za krkem a záda, když jsi nalámaný na položených sedačkách :-D to jsem měl dříve s kombíkem, do bernase se vejde malá nafukovačka na které se vyspí dva lidi:)

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 17:41 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

OBr> ty jseš blázen :-D

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 17:40 ® tenodvody
tenodvody

KOLIBŘÍK> Jako automechanik s tebou nesouhlasím! Srovnáváš jablko s hruškou, zkus dát do lajny Octaviiu/golfa a Superb/passat. Jinak dnešní octavie sou podle mě hezčí auta, než ty passaty, mě se líbí, cena dílu, dostupnost, je to naše auta, mrzí mě, že přivlastňuješ top motory TDi němcům. Navíc škodovka je dobře přizpůsobená pro naše podmínky. :-) ale je to pořád malé auto :-D

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 17:03 ® timbab reakce na …
timbab

troutkiller> Tss parádní auto, teda dokud to mělo karbec.Vstřik už byl nanic.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 16:43 ® jepice-zruseno reakce na …

troutkiller> Tisícovka bylo podle mě nejlepší auto, který v Boleslavi vyrobili. Děda měl tisícovku před tímhle favoritem a na favorita pak spíš nadával. Si pamatuji, jak někdy kolem roku 93, kdy tisícovku babička s dědou konečně prodali, stáli před cestou na chatu kolem favorita s pěti taškama, který se jim do něj nevešly :-D Ale měli jsme v rodině i hroší kousky, tenhle jezdí slušně a nikdy se nějak extra nepodělal, to musím zaklepat.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 16:18 ® kerob reakce na …
kerob

jepice: ses odvaznej, ja bych v dnesnim provozu timhle strepem uz nejezdil. Najezdil jsem s favem hodne desitek tisíc km a s filckou pak taky… ale dneska bych do toho uz nesed. Mam sice starej krap (Mondeo combi r.v. 2000), ale furt je to jina liga nez papirovy favo. Favo i filcku jsme nechal sešrotovat, nemel bych klidny spani, kdybych to nekomu prodal, nedejboze nekomu koho znam…

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 15:32 ® troutkiller reakce na …

timbab>Favotit to byla moje noční mura!!!!Byl sem rád že mi ho nějakej dobrák ukradl.Doufám že si sním užil to co já,se šmejdem.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 15:04 ® OBr
OBr

Postupně zjišťuji, že světlý interiér není pro můj styl života ideální výbavou..loni jsem dostal od tchýně malej vysavač do auta, že by tím něco chtěla naznačit? :-D

reagovat
foto/forum/2014/th-img110980.jpgfoto/forum/2014/th-img110981.jpg
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 14:42 ® timbab reakce na …
timbab

jepice> Nejlepší auto co kdy v Boleslavi vyrobili.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 14:34 ® troutkiller

hraji>Víš proč má Audi ve znaku 4 kruhy s Renault Pussy?

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 14:33 ® troutkiller

tenodvody>Mám taky Berlingo,s ci­troušema spokojenost,mám třetího a nikdy žádnej problém:-)

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 14:29 ® troutkiller reakce na …

jepice>Věříš že si mně nepřekvapil,tiše sem věřil ve škodu 1000mb:-)) ))

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 13:01 ® jepice-zruseno

Ač je to k nevíře, moje potvora pořád jezdí (snad jsem to nezakřiknul). Přívlačové závody jedno nebo dvě družstva (tzn. 4 lidi), plavačkové závody (ale spíše dětské nebo tzv. gulášové) 3 lidi už jsou trošku problém. Jezdívali jsme i v pěti, ale pruty musely na střechu. Naposledy delší cesta se dvěma klukama na závody (tedy ve třech) Praha – Lipov + ve čtyřech Lipov – Vrbové (Slovensko) a to samé zpátky, vypočtená průměrná spotřeba přibližně 6,5 litru / 100 km. Platím jenom povinné ručení, STK vyjde ročně zhruba na 550, a občas nějaká ta oprava, údržba, pneumatiky, oleje, v průměru se pohybuju někde kolem 6 tisíc ročně mimo benzínu a dálniční známky.

reagovat
foto/forum/2014/th-img110979.jpg