Chytej.cz

Masakrování ryb ve velkém!?! Co s tím? necteno

9.12.2014 | HaD | 9.947 zobrazení | 113 odpovědí

Masakrování ryb ve velkém? Co s tím.Občas mám pocit, že začínáme být přecitlivělí vůči různým, někdy možná i diskutabilním úlovkům. Naposledy, to byla dvojice legálně ulovených mníků či některé ponechané ryby. Věci, které se ale u vody mnohde dějí nás nechávají zcela v klidu. Mám teď na mysli jeden zásadní a velmi konkrétní nešvar, o kterém se ví, většinou jen mlčí a nic se neděje. Pro mnohé to bude zcela nevýznamné, protože se nejedná o jejich revír, nicméně mě informace z minulého týdne šokovaly. A to o tom, co se děje, delší dobu v náznacích vím. Ptal jsem se jednoho rybáře, který se na Orlíku a Slapech dost vyzná, proč nemohu chytit velkého candáta a proč ubývají okouni. Posteskl si a začal vyprávět. Vyprávět o zvěrstvech, která se na těchto vodách každoročně v jarním období dějí. V kempech kolem vody, ale i mimo ně, probíhá doslova závod v těžbě candátů. Prostě berou a tak se na rybku prostě chytá a každému je fuk, že je to zakázaný způsob lovu v době, kdy je tenhle druh hájen. A protože berou opravdu hodně, tak jich ti „nejlepší“ mají do konce května i ke stovce. A bere se prý vše. Dvacet rybářů/pytláků jich tak v jednom kempu zmasakruje 1500 – 2000. A teď kolik jich je mimo kempy a kolik je takových kempů. Děsí mne, že jdou každoročně desetitisíce, nebo i více candátů do věčných lovišť. Víte o tom? Nápad, co s tím? Po pravdě řečeno jsem z klidu a smíření, s jakým mi to dotyčný zcela bezradně sdělil, docela vykolejen…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 18. prosince 2014 v 16:46 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

tenodvody> Jsem z Kadaně a lidi co mají zájem něco dělat mají dveře otevřené.Na druhou stranu tě musím ujistit,že z dobrovolnosti se náhle stane povinost. Klidně mi napiš do osobky,jaký je problém a s kým v MO Kadaň.Nebudu to a nebo mohu to nějak řešit pokud budeš chtít.

reagovat
Čtvrtek 18. prosince 2014 v 16:37 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

tenodvody> Slyšel jsem ,že tam nějaký blb chodí,ale že chytá na okýše slyším prvně. Víceméně ony štiky jsem nasazoval přímo já.Umyslně jsem je nasazoval co nejdál od jezu a to pod ten kamený jez a dál po proudu kam moc lidí nechodí a očekával jsem,že pujdou s proudem dolu a ony ty blbky jsou natažený nahoře. Můžeš se snažit jak chceš,ale příroděa si to udělá jak chce.To že pak příjde člověk jako pán tvorstva a dělá neplechu je druhá věc.

Třeba jsem slyšel,že jeden pablb v Kadani na jezu také dělal neplechu. Bouhžel se mi nedostalo jméno onoho rybáře. Jeden víkend jsem nasazoval štiky a druhý týden ostroretky. O nasazení štik 35 cm se brzy vědělo po celé Kadani a jeden blb je chytal nad jedním jezem a házel je pod jez,aby tam vyrostli a on měl co příští rok chytat,protože nejraději chodí pod onen jez.V globálu je jedno kde to masařky po zahájení vymlátí,ale pod ten jez jsem nasazoval 10 cm velký ostroretky. Tak umyslně tam do té části pod jez nenasadím štiky a nějaký idiot je tam dá.Aniž bych to věděl,tak jsem tam nasadil ostroretky 10 cm. Pak zase přijde někdo,že se nasazuje howno!!!

reagovat
Čtvrtek 18. prosince 2014 ve 2:21 ® Cudla reakce na …
Cudla

tenodvody> já to vedu pod hlavičkou SVČ CHOMUTOV dříve DDM Chom.problemy nemam z lidma od MO spíš od okolí.Vedouucí se potřebujou stála zkuz se zeptat na svazuu odboru mládeže.....

reagovat
Středa 17. prosince 2014 ve 23:49 ® tenodvody
tenodvody

Cudla> pro mě, by nebyl problém se mládeži věnovat, nebo jí alespoň pomáhat, respektive Vám, nebudu nic nalhávat, čas mám, na rybách sem takřka pořád,o peníze mi nejde, ale zjistil sem, že to není tak jednoduché se mezi Vás dostat. Né že bych to nezvládal nebo tak, ale jde o jisté lidi, kteří si myslí, že mohou vše a dokáží to v oblasti Chomutova a Kadaně jiným dosti znepříjemnit!

reagovat
Středa 17. prosince 2014 ve 23:43 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

chosebaits> ke štičkam, udělej si výlet na 043 jez, ty víš kam, tam toho chlapíka uvidíš, cca 180cm 120kg brýle, modrý golf a v řízkovnici okounci, kteří sou jinak na tomto revíru hájeni. v týdnu 14–16:30 víkendy dopoledne, určitě se tam potkáme.

reagovat
Středa 17. prosince 2014 ve 23:40 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

chosebaits> k tomu o dětech, děti nemám, ale jako syn otce a matky to vidím taky tak, vysávali sme rodiče a ti si nic neužili, vrátil bych to, omezil to, co jsem chtěl za furu peněz a raději trávil čas s nimi a né se jim dnes díval do strhané tváře. A když se podívám na tu mládež, sem rád, že patřím k těm, pro které jsou rodiče svatí, některé děti dnes nemají problém říci o matce či otci že je kráva nebo vůl, smutné.

reagovat
Středa 17. prosince 2014 ve 20:02 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

chosebaits> Jo jo souhlas, samozřejmě hůř může být vždycky, takže chceme vidět to lepší9-) Fakt stačí juknout na východ a hned je mi líp.

reagovat
Středa 17. prosince 2014 v 18:59 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

tenodvody>Bouhžel je to normální.

reagovat
Středa 17. prosince 2014 v 18:55 ® chosebaits
chosebaits

Klobasa> To co si popsal je problém,ale na ten se nemužem vymlouvat. Také mám dva sviště a tak vím co stojí.To že budou stát nějaký peníz jsem věděl už při tvoření:-)

Já si myslím ,že není třeba si stěžovat.I v Evropě se mají lidé huř než mi.Pokud chceš pozitivní energii,tak jukni na východ a myslím že je nabito.

Náš problém je,že se neumíme koukat okolo sebe,ale rovnou přez plot k bohatším. Hold nemám ech auto,ale fábii.Nemám ech telefon,ale telefon pruměrný s kterým se dovolám atd. Děti ,teda zatím jen jedno chodí na kroužky.Holka hraje pozemní hokej.Není to až tak drahá záležitost. Proč někteří rodiče ač na to evidentně nemají cpou své děti na normální hokej ,který je dost nákladný . Chápu,že z dětí něco chceme mít,ale né za každou cenu.Pokud na to prostě nemám,tak hold to jinak nejde. Pak to dopadá tak,že rodiče dřou od nevidím do nevidím ,aby toto všechno zvládly. Rodiče pro samou práci nemají na výchovu dětí čas a děti si defakto kupují dary .Děti nevychová pěkný dárek k vánocům či drahý koníček vykoupený tím,že rodiče jsou neustále v trapu pro honbu vidiny něčeho.

To vše.Nebudem to tu zakakávat.

reagovat
Středa 17. prosince 2014 v 18:20 ® tenodvody
tenodvody

Je normální potkávat na jednom a tom samém místě, každý den v týdnu stejného člověka, který ví, že ve vodě jsou nasazeny štičky max 45 , chytá na rybku cca 3–5cm s trojháčkem, každou štičku měří a po několika denním zjišťování dospěje k tomu, že sou tu samé podměrečné, tak se chodí jen bavit? A po roce když odevzdává ulovkáč tak má vypsáno 70 štik 50–52cm? To byl dneska hnus, zážitek.

reagovat
Středa 17. prosince 2014 v 16:22 ® Dany73 reakce na …

Klobasa> Přesně tak, tady je vnímání věcí v hlubších souvislostech zcela na místě.

reagovat
Středa 17. prosince 2014 ve 14:53 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

hraji> Není zač se omlouvat, co člověk to názor. Myslel jsem to tak, že dříve by si lidé např. jistě nedovolili masakrovat candáty v době hájení a to ve velkém. Existoval strach z trestu a policajt nebyl jako dnes jen posměšná figurka. Mě osobně by to nenapadlo nikdy ani jako desetiletého kluka. Jistě, na druhou stranu existovala jiná politická zvěrstva, která jsem nezažil, takže o tom nebudu ani psát. Politické vyznání nemám žádné a ani už nechodím volit. Proč? To je moje věc. Jen se mi nelíbí co se tady děje a naopak si myslím, že to spolu souvisí a to dost podstatně. A jak na ty masaře? Jsou asi jen dvě řešení-jedno z nich, to zdlouhavější a zákonné jsi už napsal a pak je to druhé…obušku, z pytle ven:-)

reagovat
Středa 17. prosince 2014 ve 13:57 ® hraji reakce na …
hraji

Klobasa> omlouvám se, nepochopil jsem. Proč je třeba v náznacích řešit dobu v otázce úplně o něčem jiném? Považoval jsem tvé stesky za osobní. Teď píšeš, že sem nechceš zatahovat politiku, ale tvůj příspěvek z 15. prosince není nic jiného, než čistokrevné politické prohlášení. Takže si asi nerozumíme. Nevadí. Teď zkus vymyslet, jak na ty masaře.

reagovat
Středa 17. prosince 2014 v 10:14 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

hraji> Tak se mi zdá, že to trošinku překrucuješ na mně. Já, pokud jsi dobře četl mé příspěvky, nepotřebuju řešit sebe, řešil jsem jen v náznacích tuto dobu, které se právě dost týká zadání tématu. Na střední jsem chodil dálkově tři roky při zaměstnání, studoval poctivě a u maturity jsem patřil k nejlepším, tudíž o trojkách a čtyřkách a nějakém prolézání školou, zde nemůže být řeč. Co se týká cikánů a feťáků, tak to mohou být právě ti nelidé, kterým je jedno kolik ryb kde zabijí, nebo zda Tobě nebo mě, nebo komukoliv jinému, někde zmrzačí syna nebo znásilní dceru. Nevím jak u vás, ale taková je doba u nás, nebo na Chomutovsku např. Příklady Ti zde uvádět nebudu, jistě znáš nějaké z médií. Známosti jsem samozřejmě uvedl proto, že jsem měl na mysli dobře placené zaměstnání, které je v dnešní době důležité a chtěl by ho asi každý. Na učení známostí jistě netřeba, pokud ale v praxi blb co vystudoval(zaplatil si) v Plzni nebo jinde za půl roku práva a ani neví adresu kam chodil do školy, může sedět ve vládě, bude něco špatně nemyslíš?? Politiku sem zatahovat nechci a nebudu, ale všechno spolu u nás souvisí. K tématu bych jen naprosto souhlasil s Danym73 v prvním příspěvku na této straně.(pátek 12.prosince ve 21:32)

reagovat
Středa 17. prosince 2014 v 0:02 ® Dany73 reakce na …

Draky> Souhlas, taky jsem nenapsal, že to považuju za řešení daného tématu. Ani samozřejmě netuším, zda se dotyční někam přesouvají nebo snad vyděsí a pověsí prut na hřebík, takovou muskulaturu nemám :-) Důležité je, abychom měli všichni oči otevřený a u vody se nebáli ozvat. Plošné řešení na dnešní společnost toužící prioritně po mamonu a nerespektující žádná pravidla neexistuje. Jako když je někde napsáno zákaz koupání, je to jakoby tam bylo napsáno skákejte.

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 ve 22:29 ® Venca Zelenka reakce na …
Venca Zelenka

bubu> Přesně tak Venca myslel :-D To jim zbyde čistého na rozfrc, což je vpřekladu zhruba jedna týdení exotická dovolená s rodinkou :-)

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 ve 22:22 ® Venca Zelenka reakce na …
Venca Zelenka

rybomil2> Mít to co ty, tak si vůbec nestěžuju :-)

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 v 19:39 ® Draky
Draky

Jenom abych to vyjasnil, tak si myslím, že řešení musí být plošné a né jen lokální, aby se právě předešlo tomu přecházení na jiný revír. :-)

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 v 19:18 ® Draky reakce na …
Draky

Dany73> Celkovou pointu jsem pochopil, ale tohle mě prostě zarazilo, tak jsem na to poukázal a doufal, že mě to vysvětlíš. :-)

Neber to jako rýpání… :-)

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 v 19:03 ® HaD reakce na …
HaD

bubu> přesně tak. Nemluvil o svém ročním výdělku.

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 v 18:48 ® Dany73 reakce na …

Draky> Kdo chtěl pointu pochopit, ten jí pochopil. Ty jsi pouze vytrhnul z kontextu jedno souvětí tak, jak se ti v daný moment hodilo.

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 v 16:06 ® bubu
bubu

Myslím,že Venca to myslel tak,že pro svého zaměstnavatele vydělal tu uvedenou částku,ne že je to jeho roční výdělek.

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 ve 14:41 ® Draky reakce na …
Draky

Dany73> „Proč by se obtěžovali s nějakým buzerantem, když mohou pokračovat nerušeně o revír níže.“

To bereš opravdu jako řešení problému? Ti pak revír níže může taky hezky poděkovat…

Je sice fajn, že se to snažíš nějak řešit a děláš pro to rozhodně mnohem víc než já, ale přece k tomu nemůžeš přistupovat tak, že způsobíš pohromu někde jinde.

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 v 11:15 ® kerob
kerob

chosebaits> tak třeba ja jsem skolu dokoncil (4 roky stredni + 2 roky vyssi) s 4letou praxi v oboru, zivnostenskym listem a vydelkem zhruba tolik, co vydělávám ted, po cca 13 letech od ukonceni studia… a nejsem jedinej z mého okoli, kterej zacal makat uz při skole, tudíž dokoncil skolu jiz s praxi. V zivote jsem byl na 2 pohovorech a vždy me vzali za takových podmínek, který jsem si rek…

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 v 10:10 ® Dany73 reakce na …

hraji> Tak třeba u nás si právě proto zajišťujeme pořádek sami. Je nás víc odvážnějších, jak někdo porušuje pravidla, vyhodíme ho. Z pramic máme dostatečný přehled. Nikoho z těch, co jsem vypakoval, jsem tam už v životě neviděl. Proč by se obtěžovali s nějakým buzerantem, když mohou pokračovat nerušeně o revír níže. A proč tam není taky taková skupina? Všechno je to v lidech! V dnešní pokrytecké společnosti je takováto naše organizovaná síla malým zázrakem. Na žádnou vysoce organizovanou spásu shora čekat nehodlám, stejně nikdy nepřijde. Ti, kteří jsou nejlepšími řečníky na netu, jsou většinou v terénu nepoužitelní.

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 v 9:58 @ rybomil2 reakce na …

Venca Zelenka> a to si jako stěžuješ ???

vydělám dlouhé roky po 37 letech praxe 220 – 260 táců čistého ročně ( podle toho jak je šéfka ke mě štědrá ) a nemám – proti jiným " dělníkům " s těžkou fyzickou prací důvod si stěžovat, bo fyzicky nepracuju. V podstatě mi to pro běžný život postačuje ( nijak si neužívám, na dovči do ciziny, k móři nejezdím ) ale na koníčku rybařině zrovna echt nešetřím, dopřeju si vše v rámci možností – běžný funkční průměr, bo úspěchy nejsou jenom o cajku, ale o tom co je v hlavě, rukách a kolik času můžeš věnovat.Na nějaký bagrování ryb alá tahání 200g železa na 200m hloubky by Norsko zvysoka dlabu…

chjoo někdy jsou lidi fakt nespokojený kvůli prdu, nikdo tě nenutí makat navíc, mít přivýdělek

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 v 8:56 ® hraji
hraji

Vraťme se zpět k tématu masakrování ryb. Zatím tu ale moc konkrétních rad nezaznělo. Tohle není akce pro jednoho nebo dva amatáry nadšence. Pokud se tohle má vyřešit, musí skutečně zasáhnout organizovaná síla. A aby to mělo šanci na úspěch, musí ta síla být organizovaná zvenčí, místní RS je třeba z toho vynechat. Vysvětlím proč. Již několikrát jsem zažil, že místní RS nekonala, přestože byla svědkem přestupků. Na dotaz, chlapi proč nezasáhnete, mi odpověděli: Nemůžeme, protože bychom tady nesměli přijít do hospody, nikdo by se s náma nebavil. Proto je místní RS nepoužitelná. Nepůjdou proti známým. A nemá cenu cokoliv natáčet a pak zveřejňovat. Možná až při zásahu RS, jako dokumentaci. Na základě záznamu nikdo nikoho nepotrestá.

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 v 8:51 ® hraji
hraji

Klobasa> dcera ukončila studium vloni, syn 4 roky před ní, tedy 2009. Na co potřebuje dítě známosti, když se má učit? Nepotřeboval jsem žádné známosti na to, aby děti vystudovaly. A když se osamostatnily, nepotřebuji je tím tuplem. Tobě žádný optimismus nepomůže. Ty řešíš feťáky a cikány a přitom by stačilo, kdybys řešil sebe. Protože změnu je třeba vždy hledat především u sebe.

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 v 0:15 ® OBr reakce na …
OBr

Venca Zelenka> a teď si vem, že takový plat nemá 80% lidí v ČR a poloviční plat nemá ani 60% lidí … někdy to je otázka priorit.

reagovat
Úterý 16. prosince 2014 v 0:07 ® Venca Zelenka
Venca Zelenka

Zajimavé kam se původní forum dostalo a i to o mnohém vipovídá a svědčí :-) Najít práci opravdu u nás není problém, ale najít zaplacenou práci to už je jiný oříšek :-) Sám ji hledám už 2 roky :-) Pokud si chcu jako, že dopřát a něco koupit, musím automaticky někam na přivýdělek A to i takové věci jako jsou nové pneumatiky, abych mohl vůbec ráno ve 4 vyrazit do práce. Z víc jak 20ti letou praxi to není nejlepší stav :-) Dal jsem si kdysi tu práci a zhruba spočítal, kolik ty moje bídné ruce vlastně vydělají, po odečtení nákladů ( výplata, energie, daně, material atd) jsem došel k částce 450–550 tis za rok čistého, tak jsem šel za vedením, jestli bych nemohl dostat přidáno a výsledek se dostavil, přidali 3kč hrubého :-) A to ještě občas slyší, že místo asi zruší, protože moc nevydělává, tož já vám ani nevím, co si o tom tak převelice myslet :-)

reagovat