Chytej.cz

Masakrování ryb ve velkém!?! Co s tím? necteno

9.12.2014 | HaD | 9.947 zobrazení | 113 odpovědí

Masakrování ryb ve velkém? Co s tím.Občas mám pocit, že začínáme být přecitlivělí vůči různým, někdy možná i diskutabilním úlovkům. Naposledy, to byla dvojice legálně ulovených mníků či některé ponechané ryby. Věci, které se ale u vody mnohde dějí nás nechávají zcela v klidu. Mám teď na mysli jeden zásadní a velmi konkrétní nešvar, o kterém se ví, většinou jen mlčí a nic se neděje. Pro mnohé to bude zcela nevýznamné, protože se nejedná o jejich revír, nicméně mě informace z minulého týdne šokovaly. A to o tom, co se děje, delší dobu v náznacích vím. Ptal jsem se jednoho rybáře, který se na Orlíku a Slapech dost vyzná, proč nemohu chytit velkého candáta a proč ubývají okouni. Posteskl si a začal vyprávět. Vyprávět o zvěrstvech, která se na těchto vodách každoročně v jarním období dějí. V kempech kolem vody, ale i mimo ně, probíhá doslova závod v těžbě candátů. Prostě berou a tak se na rybku prostě chytá a každému je fuk, že je to zakázaný způsob lovu v době, kdy je tenhle druh hájen. A protože berou opravdu hodně, tak jich ti „nejlepší“ mají do konce května i ke stovce. A bere se prý vše. Dvacet rybářů/pytláků jich tak v jednom kempu zmasakruje 1500 – 2000. A teď kolik jich je mimo kempy a kolik je takových kempů. Děsí mne, že jdou každoročně desetitisíce, nebo i více candátů do věčných lovišť. Víte o tom? Nápad, co s tím? Po pravdě řečeno jsem z klidu a smíření, s jakým mi to dotyčný zcela bezradně sdělil, docela vykolejen…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 15. prosince 2014 ve 22:25 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

chosebaits> Ano, netvrdím že doba straníků byla fajn, ale demokratická doba feťáků a romských spoluobčanů, kteří jsou u nás vždy v právu, se mi taktéž nepáčí. Pendrek (vuml) dokázal tyto nepřizbůsobivé živly, které se za pětadvacet let rozmnožily jako houby po dešti, naučit alespoň pořádku a rannímu vstávání do práce. Taky to asi nebylo dobře, na druhou stranu se člověk nemusel bát o děti.

reagovat
Pondělí 15. prosince 2014 ve 21:53 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

hraji> V které době (zadarmo) Tvé děti vystudovali? Mně stojí totiž jen škola a školka atd. trojku měsíčně, dál se to bude jen zvyšovat(kroužky apod.). Chápej, záleží mi na jejich vzdělání a uplatnění v životě, (na sebe se mohu…) ale bez peněz a bez známostí u nás daleko nedojdeš. O sebe se nebojím (peníze a strach jsem nikdy neměl) ale na jejich budoucnosti mi záleží. Proto pokud to budou chápat a naučí se jazyky, jediné co jim mohu doporučit, je vyspělá cizí země, kde vědomosti a tvrdou práci náležitě ocení. Pracoval jsem v cizině dvanáct hodin denně tři měsíce, a vím že tam si lidí váží jinak než u nás a trochu je mi líto, že jsem tam nezůstal. Jaká vidíš u nás pozitiva do budoucnosti?? Nalij mi trochu Tvého optimismu do žil.

reagovat
Pondělí 15. prosince 2014 ve 21:34 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

Klobasa> A třeba tu možnost jít za kopečky makat vzít za pačesi a jít.Jenže tam také nečekají na lidi budiš k ničemu.Jen jazyk ti nestačí,pokud nebudeš dělat degustace jídel. Také jsem přišel ze školy jako každý jiný bez praxe.Nebo znáš někoho kdo přijde ze školy s praxí???

Buď me rádi,že už jsou doby toho jestli je otec straník či ne dávno pryč.

Bydlím na Chomutovsku kde je udajně nezaměstnanost!!! Pche!!! Nezaměsnanost tu je,ale protože lidi nechtějí makat!!!! Mladá dělá ve fabrice. 20 lidí prošlo pohovorem a 20 lidí v pondělí nástup. V pondělí jich přišlo šest a v pátek už jen jeden. Na zdejší poměry jim nabízejí slušný peníz 12+. Mám dost známých v podnikatelské sféře.Sehnat kuchaře či eletrikáře neskutečnej problém. Známej hledal kuchaře rok!!! Kuchařů sehnal mraky,ale kuchaře co umí dělat několik jídel v daný okamžik dle obědnávky a ještě dobře hledal celý rok.Jedním špatným kuchařem může zničit celou stálou klientelu kterou budoval léta. Kuchař co udělá za celý večer 10–15 večeří nemůže chtít plat ani 15 tisíc. Takto bych mohl pokračovat dlouho.

reagovat
Pondělí 15. prosince 2014 ve 21:11 ® hraji reakce na …
hraji

Klobasa> překvapuje mě takový názor u člověka tak mladého, jako jsi ty. Nejsem nijak zvlášť bohatý, obě moje děti vystudovaly, obě měly práci ještě před koncem studia. Jsem přesvědčen, že pokud mladý člověk chce, skutečně chce, tak má opravdu obrovské možnosti. Ale je to problém, to „opravdu chce“. Asi nestačí odsedět výuku na učňáku nebo na střední škole a prolézt jen tak tak s trojkami a čtyřkami u maturity. Dokonce jsem přesvědčen, že i člověk v tvém věku má velké možnosti, jaks e uplatnit. Jen to je o prioritách. Člověk si musí říct, co chce a tomu uzpůsobit život. Jinak to půjde jen těžko.

reagovat
Pondělí 15. prosince 2014 ve 21:03 ® Klobasa reakce na …
Klobasa

chosebaits> Máš zvláštní představu o neomezených možnostech mladých lidí v ČR. Studovat mohou, pokud na to mají, cestovat také, mohou si dělat vlastně co chtějí, pokud na to mají peníze ovšem. Nebo bohatého papá s kupou známostí. Bez praxe je nikde nechtěj do zaměstnání(které tady ani moc není, bo makat nechce nikdo) a ze školy vědí leda prd. Jediné co bych jim doporučil a poradil, je naučit se jazyky, utéct a nikdy se sem nevracet, to dříve nemohli. Dnes jsem četl v Metru, že by si mladý vystudovaný právníček, který zná tak pouze školní teorii, představoval asi 60 000kč měsíčně, ti smělejší i sto litrů. Podle toho to tady i tak vypadá. Jsem teď šťasten za vyslovení svého názoru, ať žije demokracie, ten bude do budoucna má sociální jistota.

reagovat
Pondělí 15. prosince 2014 v 15:29 ® HaD reakce na …
HaD

kingkubik> Hele o nemocném provokatérovi a psychopatovi, kterej otravuje mraky lidí se nehodlám vůbec bavit. Je to lhář a paranoik. V žádném týmu nejsem, nikomu nic nečtu a to, že on dokáže každou větu překroutit, nafouknout a použít k pláči a útoku je jen a jen jeho problém. Doslechl jsem se, že je parta rybářů, která ho nemá ráda a nějakým způsobem ho snad řešila a on na ně dokonce snad dával trestní oznámení? Každopádně já se s nimi neznám, nekomunikuji, nespolupracuju – jednám pouze a jen za sebe. Abych pravdu řekl, dokonce si myslím, že si to dotyčný celé vymyslel, aby našel nějaké důvěřivce, co ho budou litovat.

To, že ho nechtějí mezi rybáři nikde asi hovoří samo za sebe (psalo mi před časem, když tu řádil, možná několik desítek lidí, ať ho zablokujeme, že ho nechtějí). A nechci ho ani já stejně jako nechci a nebudu číst ani jeho mnohastránkové maily, provokace atd. Na všech frontách jsem ho zablokoval a to ho asi irituje. Btw. snaží se mě otravovat dál tak, že posílá maily určené mě přes úplně cizí lidi. Já to ale číst nehodlám. S magorem opravdu komunikovat o ničem nechci. Btw:2 – to, že jsem si ověřil telefonátem, že pracuje tam, kde pracuje, a za peníze daňových poplatníků v pracovní době otravuje a provokuje lidi je pravda a že jsem informoval jeho nadřízené, je taky pravda. Nevidím na tom nic špatného.

reagovat
Pondělí 15. prosince 2014 ve 14:36 ® Cudla reakce na …
Cudla

chosebaits> Ty nás tam vidas tak víš o cem mluvim vek naseho týmu a jak ti to tam masime.Je to smutny ale bude hur, ale pak bude doba kdy koupis povolenku u kazdy benzinky za ceske podnikatelske ceny.A nebude se masit........­.......

reagovat
Pondělí 15. prosince 2014 ve 13:50 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

Cudla> Je to smutný,ale bude ještě huř.On zanedlouho nebude ani člověk co by tu povolenku prodal,pač nikdo nemá čas.Sehnat někoho co něco udělá zdarma je problém.

reagovat
Pondělí 15. prosince 2014 ve 13:48 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

kingkubik> V tvém věku tu zde psát o jistotách z dob minulích je snad žert!!!! Pro mě je to opravdu masakr,když toto píší a říkají mladí lidé,kteří mají život před sebou s možností neomezonou pro svuj osobní rust s neomezenýma možnostma podnikat,cestovat atd. Prosím nereagovat a věnovat se tématu.

PS-Davide promiň za tyto věty které jsem nepatří,ale já musel.

reagovat
Pondělí 15. prosince 2014 v 0:18 ® kingkubik reakce na …

Cudla> samo sebou ze najit takoveho nastupce je vicemene nemozne…nikdo nema jistoty ktery byly drive a vo tom to je.i pracujici delnik ma kolikrat problem zjiskat dovolenou na celych 14 dni takze by jsem tady az tak neosocoval mladezniky.cely tenhle system jde ruku v ruce s politikou statu proto vyrvavat ze „my jsme byli lepsi se moc nehodi“tak to vidim aspon ja…

reagovat
Neděle 14. prosince 2014 ve 23:30 ® Mrknato reakce na …

Cudla> Tak to já bych prosazoval místo RS profipivo pivo var...... To si myslím, že je průchodnější, než ta profi RS......)))) To pivčo tam přes ty kluky nemůžu dostat…

reagovat
Neděle 14. prosince 2014 ve 22:57 ® Cudla
Cudla

Neremcat na webu ,jít na schůzi né když příjde 120–130 lidí z 1800 členů tam si ustanovit co a jak podat třeba návrh na PROFI RS,udělají to .Nebude to pak jen tak nesmělej výkřik do tmy a bude se to muset řešit.Mladíci a dejte si ruku na srdce ,kdo se do toho z vás pustí.Já jako starej dinosaurus hledam marně nástupce z venku kdo by pomohl z mládeží a táborem ,je to zadara tak to není lukrativní a brát si na to svojí dovolenou to už je pro vás konečné......­........

reagovat
Pátek 12. prosince 2014 ve 22:32 ® Dany73

Hezká slohová cvičení… Budu stručný, neb nejsem dobrým řečníkem. To, co se děje u vody, je pouze odrazem obecného chování dnešní společnosti – nerespektování pravidel, neúcta k hodnotám, sobectví a hamižnost. Tečka. Nic víc, nic míň. Jaký pán, takový krám.

reagovat
Pátek 12. prosince 2014 v 16:47 ® kingkubik

David H.>tak to jsem velice rad ze se na tech lharich shodneme.chapu ze nemas rad masare,nemas rad fotky mrtvy ryby a podobne.a proto me zajima jak daleko jsi schopny zajit jen aby jsi jednotlivce potrestal?stal jsem se svedkem mensi valky mezi tebou a nejmenovanym ryb.kolegou(tobe to dojde) a hned pro zacatek musim rici ze nenadrzuji ani jednomu. bohuzel po te co jsem procetl a zhlednul jsem nemohl uverit vlastnim ocim(nemas v tom prsty sam to je mi jasny) monitorovani prispevku,cyber­sikana,vyhruz­ne telefonaty,cteni osobni posty,telefonaty nadrizenym v praci upozornujici na dotycneho zamestnance a podobne? jak daleko jsi schopny se svym teamem zajit?kdyz jsem tohle videl nemohl jsem uverit ze cele tohle zlo dokaze vyvolat par fotografii candata a jinych ryb ktere byly uloveny v souladu s rybarskym radem. kdyby jsi tuhle energii se svym teamem vynalozil na spravnych mistech verim ze by jste dokazali toci naopak…

reagovat
Pátek 12. prosince 2014 v 9:25 ® Mrknato reakce na …

toledo> Tys to pojal takmer filozoficky..... Jen mně s toho není jasné, čí je to problém? Je to problém státu, svazu, nebo pár jedinců? Každého z nás asi něco štve a určitě to bude skoro vždy něco jiného. Problém zde zmíněný Davidem, je podle mě asi tak šestým v řadě a ukazuje jaký máme vztah k předpisům a zákonům.

Srovnávat rybolov na svazovkách s rybařinou na soukromácích nelze, i když tam jde o ryby, ale u každého z nich jde o úplně jiné podnikání a priority. To by jsi mohl také srovnávat rybolov na produkčních rybnících, kde se masakrují tisíce plotic, okounků a cejnků....... a chování k „ulovené“ rybě je také zcela odlišné.

reagovat
Pátek 12. prosince 2014 v 7:21 ® Mysak1 reakce na …

OBr> No to jsou, dokážou dotáhnout věc kterou pak musím rozpálit abych ji zvednul bagrem. :-D No a s těma službičkama je to jak říká hraji. Jo a na jaro by jsme si měli rozepsat služby a chodit na ten Orlas s HaDem. Ať má svou papulku pořád stejnou.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 21:25 ® toledo

Nekonečný problém, ktorý vyplýva z neriešenia tejto otázky tvrdým postihom. Nemyslím, že súčasný náš i český postih za priestupok niečo vyrieši. Nejaké napomenutia a smiešne pokuty, väčšinou nikdy nezrealizované nič neriešia a sú výsmechom slušným ľuďom. O preventivite a výchove by sme už mali prestať hovoriť po skúsenostiach za socializmu i súčasného zločineckého kapitalizmu. Prázdne slová, ktoré nepriniesli skutočné výsledky. Riešil by som to veľmi tvrdo a nekompromisne a jedine cez výkon trestu v base. Už počujem odozvu, že stavať basy je drahá cesta a podobné kecy. Počul som tu o odstrele takých živlov, ale neskutočne hlúpe presadzovanie akýchsi ľudských práv voči hovädám kynožiacim zubáčov je ústupok. To kynoženie predsa nerobia ľudia ale odpad ľudskej rasy. Odpad ako viem sa má odstrániť. Tak čo tu potom riešiť? Zaujímalo by ma, či by si to dovolili tie hnidy robiť aj na súkromných revíroch kde by sa pohybovali urastení chlapci. Zdá sa mi, že ľudstvo veľmi veľa rozpráva o tzv. ľudských právach a slobodách ale zabudlo na to podstatnejšie! Kde sú ľudské povinosti, ktoré sú prvoradé aby sa vôvec mohlo hovoriť a právach.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 18:14 ® OBr reakce na …
OBr

Mysak1> jsem si říkal, jestli se ozveš, neříkej, že to nejsou dříči :-D

Sice mám jindy na některé věci trochu odlišný názor, než zdejší funkcionáři z MRS, ale myslím si(a v této otázce tak zcela souhlasím), že osobní vazby napříč systémem kontrol stojí za řadou excesů.

Ale chápu, že to je těžký, ruku na srdce, kdo z nás nikdy nepožádal svýho kamaráda o službičku, která by nějak profitovala z výkonu jeho profese?

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 17:27 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

David H.> Pohled na masaře a lidi co si odebírají trofejní a v jistých revírech cenné ryby máme stejný! Nicméně, rád se přidám k honbě na pytláky, škoda jen, že se nebude střílet :-D

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 17:07 ® Mrknato reakce na …

hraji> Co je to důsledná kontrola? Rybář na vyžádání předloží povolenku, RL, pean, metr, ukáže udici a na na dotaz, zda nemá úlovek, odpoví rybář ne, pokud není trouba a hájeného candáta nezapíše......... Když takového rybáře budeš kontrolovat často a takto důsledně, tak se to na popsané situaci nijak neprojeví. Jen snad, že nejaktivnější RS může na konci roku dotat pozlacený, putovní odznak Hujer roku.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 16:17 ® HaD reakce na …
HaD

OBr> bohužel je to tak. Někteří v tom ale prostě našli smysl života. Co s tím. Já se příští jaro na pytláky na Orlíku hodlám zaměřit a natočit je při činu. Asi zariskuju zdraví i majetek, ale neskutečně mě tyhle sr´ˇi serou!!!

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 16:15 ® HaD
HaD

Urážlivý příspěvek Kolibříka byl smazán. Chce-li si někdo řešit osobní problémy, dávejte si laskavě do držky jinde. Díky.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 16:03 ® HaD reakce na …
HaD

kingkubik> tak to by mě opravdu, ale opravdu zajímalo, na co narážíš. Téma je jasné. A jestli máš problém s mým vnímáním rybařiny, tak je to jen a jen Tvůj osobní problém. Pro jistotu svůj postoj zopakuji: nemám problém s ponecháním ryby v rozumné míře. Ortodoxní masaře, co sejmou každou šupinu, nesnáším. A vadí mi ponechání některých ryb, zejména trofejních a cenných, nicméně u těch trofejních se mé názory vyvíjí a velmi záleží na mnoha okolnostech – někdy si dokonce myslím, že je ponechání správné. Jestli máš s tímhle problém, je mi líto, ale to je život.

PS: jo a vadí mi taky lhaní. Opravdu mě nakrkne, když se někdo prezentuje s rybou, kterou měl údajně pustit a přitom je to evidentní mrtvola.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 15:56 ® Mysak1 reakce na …

OBr> Souhlas, taky si myslím, že když každý přispějem troškou tak bude líp. P.s. na sběrače kovů mi nešahej. :-))

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 10:12 ® OBr
OBr

Obdivuji vytrvalost a invenci sběračů kovů, kteří vynaloží spousty fyzické a mentální energie na to, aby si obstarali ten svůj kousek kovu, bez kterýho nemohou být.

Obdivuji vynalézavost a úsilí v hledání překážek a vymýšlení nových problémů.

Pořád jsem optimista a jsem přesvědčen, že by k lepším zítřkům stačilo trošku jinak nasměrovat tu nesmírnou vnitřní energii a využít jí k řešení kritizovaného.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 9:40 ® kingkubik reakce na …

hraji> tady nic neni o osobnim problemu a myslim ze ty ani nemusis resit tak jsem to myslel.zadam te aby jsi v tehle diskuzi NEREAGOVAL na me příspěvky tim se cely problem mezi tebou a mnou vyresi.jestli hledas zaminku ci podnet k dohadovani ci necemu podobnemu napis mi to do osobky …tahle diskuze je na neco jineho…diky a jeste jednou ahoj

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 9:17 ® hraji
hraji

kingkubik> jestli máš osobní problém vyřeš jej, ale z tvých náznaků jsem nepochopil, co vlastně řešíš. Tak to sem napiš, jestli na to máš odvahu. Víc reagovat nebudu, můžeš být klidný. Ono se stejně nic nevyřeší, protože na to, něco udělat, je třeba mít větší odvahu, než psát na internetu.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 9:14 ® hraji
hraji

Look> nechci ti brát iluze, ale s kontrolou na revírech mám docela zkušenosti a nesouhlasím s tvým tvrzením, že nelze vymoct pokuty z pachatelů přestupků. Asi by ses divil, ale jen mizivé procento rybářů přistižených při přestupku, nebo pytláků (lovících bez povolenky) nemá práci, bydliště, rodinu. Těch s bydlištěm na úřadě nebo pod mostem jsme zaznamenali pár, myslím přesně dva, z desítek případů za rok. Taky nesouhlasím s tím, že svaz a RS nemá dostatečné pravomoci. Ano, hodilo by se moct střílet bez vyzvání a nebo mlátit pytláky pendrekem, ale i s tím, co RS může nyní se dá na revíru udržet pořádek. Ale jako první se musí zpřetrhat vazby místních RS na místní rybáře, to je mor, a jako druhé se musí perfektně zvládnout dokumentace přestupku a jeho nahlášení na obecní úřad. A potom důsledné potrestání ve svazu. U nás začala kárná komise rozdávat tříleté tresty (zcela v souladu se Stanovami) a to už je pro rybáře odstrašující. Bohužel systém v ČRS dovoluje, aby Pepa z hospody projednával přestupek Lojzy z družstva, a v tom je zakopaný pes. Proto je třeba zpřetrhat ty vazby místních, jak jsem o tom psal.

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 9:10 ® kingkubik

hraji> no cekal jsem uprimne ze se tady ozve vice lidi ale mozna to jeste prijde.neni to o moji bolistce nybrz me zajima celkovy postoj k tomuhle tematu na serveru chytej.cz. z tve reakce prekvapen nejsem vubec ale je dost mimo misu.ta otazka je hlavne na Davida ktery chytej.cz reprezentuje.ne­zajjma me momentalne tvuj nazor.pokud tedy bude mozne ocenim kdyz v tehle diskuzi nebudes reagovat na me prispevky(snad te to ani neurazi)…diky a cau

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 9:06 ® hraji
hraji

Mrknato> klasicky jsi obrátil téma tam, kde ho nikdo nechce mít, schází již jen bolelíz a můčky. Není důležité, kdo na vodě hospodaří a už vůbec nejsou důležité ty tvoje plky o svazu a RO (rybářských orgánech), K70 a podobně. Důležité je kontrolovat a prosazovat dodržování předpisů. Důsledná a pravidelná kontrola s dotažením do konce. Zbytek jsou kecy.

reagovat