Chytej.cz

Sumec v akváriu necteno

13.11.2014 | Atik | 13.541 zobrazení | 21 odpovědí

Mám 100 litrové akvárium a v něm cca 8 cm sumce velkého dovezeného z výlovu.První týden normálně fungoval ale dnes jsem na něm našel krupičku.Nijak jsem na něj nesahal ani podobné věci.Toto se mi stalo již podruhé, takže se potřebuji zeptat co s tím ?Minule jsem zkoušel dát do vody sůl a pomohlo to na 2 dny, potom leknul.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 6. prosince 2016 ve 13:45 ® Petk@

Zdravím nevíte jestli se dá v Praze někde momentálně koupit sumec o velikosti do 10cm ?

reagovat
Úterý 9. prosince 2014 v 18:24 ® Atik reakce na …
Atik

troutkiller> Pár si jich dal do akvária i otec a včera vylezlo ze 7cm sumečka 15cm hovado :-D Celou dobu jsme ho neviděli a najednou tam plavalo takové prase :-D

reagovat
Úterý 9. prosince 2014 v 10:51 @ vlczaczek

Vis co takhle zajit do akvaristiky a koupit pripravek na dezinfenci vody,

reagovat
Úterý 9. prosince 2014 v 10:50 @ vlczaczek
reagovat
Úterý 9. prosince 2014 v 10:17 ® troutkiller reakce na …

Atik>Já sem jednou dostal 20cm albína a když měl 35cm tak šel do řeky,páč v noci dělal takovej bugr že se nedalo spát:-(( Krmenej rousnicema přibejval před očima.

reagovat
Pondělí 8. prosince 2014 v 18:19 ® Atik
Atik

Sumec už je po smrti :-((

reagovat
Pondělí 8. prosince 2014 v 1:01 @ petruccio

Domnívám se, že problém bude v častém a razantním výkyvu teploty (±0,5○ C je dost, pokud je to čast)o. Doporučil bych koupit chladicí a topící zařízení, v akvaristice je k sehnání. Velikost akva není takový problém, zatím. A ještě záleží na kvalitě vody. Neměla by být moc špinavá ani čistá. A neměl bys zapomenout na osvětlení, které by mělo být velmi střídmé. Pak si už jen stačí hlídat množství kyslíku, nitrátů, fosfátů, pH, atd.. Jestli by nebylo lepší ho nechat v přírodě?

reagovat
Pátek 21. listopadu 2014 ve 20:38 ® Atik reakce na …
Atik

Bigpista> bohužel.. už mi umírají :-((

reagovat
Středa 19. listopadu 2014 ve 13:54 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

Atik> Jestli tam dáváš multimedikal, tak je správné napsat, že jsi MĚL škeble a slávičky.

reagovat
Pondělí 17. listopadu 2014 ve 14:35 ® timbab reakce na …
timbab

Atik> No jen jestli,larvy parazitují na rybách a ty vypadaj, jako když maj krupičku.
Nebo je to jinej prevít :-)

reagovat
Pondělí 17. listopadu 2014 v 9:29 ® Atik reakce na …
Atik

timbab> ne. to nebude ono :-D

reagovat
Neděle 16. listopadu 2014 v 19:56 ® timbab reakce na …
timbab

Atik> A ta krupička, nejsou to náhodou larvy té škeble?Viselo by to tam i někde na kytkách nebo tak.

reagovat
Neděle 16. listopadu 2014 v 19:45 ® Atik reakce na …
Atik

macek2> Multimedikal jsem koupil a zdá se že zabírá :-)

reagovat
Neděle 16. listopadu 2014 v 19:44 ® Atik reakce na …
Atik

timbab> škeble tam mám 2 a 1 trs sláviček :-D

reagovat
Neděle 16. listopadu 2014 ve 14:03 ® timbab reakce na …
timbab

Atik> Jen nápad, nemáš tam škebli?

reagovat
Neděle 16. listopadu 2014 v 8:07 ® macek2
macek2

Atik- mě u akvárijních ryb zabíralo zvýšení teploty na 25 až 27C a aplikoval jsem léčivo Multimedikal nebo Preventin ,koupíš v každé akvaristice,můžeš to zkusit třeba to pomůže i sumečkovi

reagovat
Sobota 15. listopadu 2014 ve 23:52 ® OBr reakce na …
OBr

Atik> tak pokud jsou zkušenosti s těmahle tlamovcema, tak bych další postup řešil jako u běžných rybek … no, ale jak už bylo napsáno, 100l je na sumíka málo…

reagovat
Pátek 14. listopadu 2014 v 17:48 ® Nerodia
Nerodia

Postupoval bych jako u akva.ryb.

reagovat
Pátek 14. listopadu 2014 v 15:08 ® Atik reakce na …
Atik

OBr> Úkrytů tam má dost. Jak mezi kameny tak v rostlinách.Ak­várium mu pravidelně chladím kostkami ledu.Takže bych odhadoval teplotu kolem 20 C.Filtrování udrželo při životě cca 3 generace frontosa burundi než jsme je prodali :-) .

reagovat
Čtvrtek 13. listopadu 2014 ve 23:07 ® malamut
malamut

100l je tak na pár mečovek nebo neonek, měl jsem sumíka skoro dva roky a těsně před vypuštěním chytil nějakou plíseň a uhynul, takže za mě, sumík do akvárka nepatří, je sice parádní, ale není to akvarijní ryba. to se týká většiny našich ryb.

reagovat
Čtvrtek 13. listopadu 2014 ve 22:54 ® OBr
OBr

Prcek je vystresovanej a když se k tomu přidá razantní změna prostředí, hned něco chytne … trošku soli neuškodí, je otázka, jakou má v tom akva vodu, její teplota, jak je filtrované… Nejlepší by bylo ho dát do volné přírody, ale momentálně by to pro něj znamenalo další stres, který by byl asi tím posledním hřebíčkem do rakvičky. Dal bych mu tam nějakej úkryt, aby se uklidnil.

reagovat