Chytej.cz

Jaký naviják necteno

4.11.2014 | Domeek | 4.098 zobrazení | 13 odpovědí | upravit

Dobrýden chtel bych se zeptat jaký naviják byjste doporučili začátečníkovi? Chytat budu asi nejvíce na Laby a menších rybnících. Jestli by to slo tak cena do 700kč. Děkuji za vsechny rady

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 17. května 2016 ve 13:21 ® Petrfield

Zdravím, prosím vás o radu, Chtěl bych si koupit dva nové navijaky na internetu je nepreberné množství na výber a jsem už z toho jelen a naprosto jsem se do toho zamotal. Naviják bude sloužit k odhozům ze břehu od 80–120 metru k chytání větších ryb především kaprů. Našel by se zde někdo kdo by mi dokazal poradit a rict jo tenhle navijak je dobry mam ho odkoušeny nebal by se jeho koupě. Má rybářská vybava mi byla odcizena a tak začínám odznova. Hodně lidí se schoduje na tím že jsou super navijaky s baitrunnerem ale já ho bohužel v ruce neměl tak nevim jsem zvyklej na navijáky s přední brzdou ale nebráním se změně a navíc když to bude za stejné peníze více muziky poohlížel jsem se po navijáku do 2500,– . Předem děkuju za rady a odpovědi

reagovat
Čtvrtek 20. listopadu 2014 v 9:26 ® skwor reakce na …
skwor

Bigpista> U Shimana to střídat jde. Mám v bojovce Super GT-RC, Stradic GTM RB 2500 a Twin power SXT-RB 3000 a cívky jsou všechny kompatibilní.

reagovat
Středa 19. listopadu 2014 v 19:39 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

kerob> Tak já u plavačky chytám nejčastěji vlasce 0,12 a 0,14. Možná proto mi zatím stačí. Ubrzdil i pár kapříků kolem padesáti. Ale jak píšu, je to low-end. Nezmínil jsem ale ještě jednu výhodu. Cívky z Alivia pasujou na stejně velký Nexave, Catanu, Exage a možná další Shimana.

reagovat
Středa 19. listopadu 2014 v 18:26 ® kerob reakce na …
kerob

Bigpista> ja bych ho zase nedal na plavacku kvůli brzde… ne ze by byla spatna, ale s tenkejma vlascema (0,08–010) si uplne nerozumi.

Jinak jedno Alivio mam na dirky a tam funguje…

reagovat
Středa 19. listopadu 2014 ve 14:09 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

Carpiol> Je to vysloveně low end naviják, ale svoje si odpracuje. Mám ho na plavanou a šlape dobře. Na vláčku bych ho ale asi nedal, to by byl za sezónu v pytli.

reagovat
Sobota 15. listopadu 2014 v 9:28 @ Carpiol

Jsem v podobné situaci a mám podobný dotaz s malým doplněním. Co si myslíte o řadě Shimano Alivio? Na první pohled mě zaráží nízká cena oproti vyšším řadám, ale vím, že např. v horských kolech Alivio úplný průser nebylo.

děkuji Carpiol

reagovat
Středa 5. listopadu 2014 v 1:42 ® kerob
kerob

Dodnes jsem nepochopil v cem je vyhoda kdyz je navijak z kovu. Samozrejme asi nema smysl resit material tela u navijaku za 700 penez. Vsechny vyssi rady navijaku renomovanych znacek jsou vyrobeny z ruznych kompozitu a vetsina techto materialu v danym pouziti vlastnostma prevysuje ruzny slitiny, ktery se pouzivaj.

reagovat
Úterý 4. listopadu 2014 ve 14:24 ® malamut reakce na …
malamut

lukino050505> to máš těžký, čím víc nepravd a polopravd se bude veřejně prezentovat, tím víc lidí bude žít v nějakých bludech a omylech. Pak je těžký se s nimi bavit v reálu, protože si něco přečetli na netu a tak to je pravda :-) Jinak si myslím, že navijáků s kovovým tělem v dejme tomu středních cenových relacích mnoho není.

reagovat
Úterý 4. listopadu 2014 ve 12:21 ® lukino050505 reakce na …
lukino050505

Jinak zkusil bych jít do třeba Naviják Okuma Semper SR 450a, nebo Naviják MIVARDI Omega 5000, popřípadě set 1+1 Naviják Okuma Trinity TNR 30 1+1

reagovat
Úterý 4. listopadu 2014 ve 12:21 ® lukino050505 reakce na …
lukino050505

U mě je bakelit vše co není dřevo nebo kov, takže pro tvoje upřesnění Mivardi mívá, ne tedy všechny z nějakého nekovového materiálu. Jestli je to plast, bakelit, nebo nějaký kompozit je vcelku jedno, já chtěl jenom podotknout, že to není z kovu. Je mi jasné jako již několikrát, že se opět najde někdo, pro koho to musím definovat přesně. Omlouvám se, že jsem na to zapomněl.

reagovat
Úterý 4. listopadu 2014 v 11:23 @ Domeek reakce na …

Daleké odhody a bílé ryby. Nedoporucil byste mi náký konkrétně??

reagovat
Úterý 4. listopadu 2014 v 11:01 ® malamut reakce na …
malamut

lukino050505> určitě bývají Mivardi z bakelitu? http://cs.wikipedia.org/wiki/Bakelit

reagovat
Úterý 4. listopadu 2014 v 10:26 ® lukino050505
lukino050505

Záleží na tom, jakým způsobem chceš chytat (daleké odhody, velké kapry, dravce, splávek, feeder), ale já nedám dopustit na firmu Okuma, co naviják to kvalita za velice rozumné ceny. Špatná nejdou také od Mivardi, ale tam je potřeba se zaměřit na počet ložisek od 3+ a pozor bývají v bakelitovém pouzdře. Závěrem podotýkám, že je to můj názor a nemusí s ním nikdo souhlasit.

reagovat