Chytej.cz

Servisování navijáku ano/ne necteno

8.9.2014 | Dany73 | 6.808 zobrazení | 32 odpovědí

Vláčkařský naviják Shimano Twin Power 3000, pořizovací cenu 4,5 tis., po 2,5 letech citelně zhoršený chod (jakoby zatuhnul). Jaké máte zkušenosti s odborným servisem tohoto běžného opotřebení? Vyplatí se finančně a z hlediska budoucnosti? Díky

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Pondělí 8. září 2014 ve 23:44 ® jepice-zruseno

Ahoj. Záleží, co jsi s tím tahal. Pokud neměl nějaké estra zatížení, tak by ho stačilo jenom vypucovat a přemazat. Tuk většinou v navijáku ztuhne a napatlá se spolu s tim svincem někam ke straně, takže pak nemaže. Vyčistit a přemazat by si to mohl zvládnout i sám. I když u Shimana nevím, jestli tam není nějaká komplikace. Já jsem rozebíral levnější Shimana a ty měli dost „chytáků“ a nesmyslnou konstrukci, nevím jestli bylo těch twin powerů více variant (konstrukčně), ale podle obrázků na netu jsem nabyl dojmu, že twin power zrovna patří mezi ty lepší a logicky udělaný kousky. Ale jestli se to maže klasicky světlou vazelínou, to netuším. Jestli měl naviják větší zátěž, tak se může stát, že v tom bude něco zralého na výměnu (např. ložisko u kličky). V tom případě doporučuji servis. Nepředpokládám, že by si za cenu servisu dneska pořídil nějakej slušnější naviják … Fotku střev twin powera jsem našel např. tady: http://www.haldorado.hu/articles.php?…

reagovat
Pondělí 8. září 2014 ve 22:45 ® kerob
kerob

Po takove dobe bych vycisteni a vymenu maziva doporucil. Jako novy uz nikdy sice nebude, ale chodit lip nez ted bude. To mazivo co tam je bude plny castecek z opotrebeni a bude fungovat jako brusna pasta misto toho aby snizovalo treni.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1