Chytej.cz

Naviják na sumce a zavážení necteno

5.9.2014 | rybarjirka | 3.844 zobrazení | 24 odpovědí

Chtěl bych si koupit navijám nebo multík na sumce do 3000,– Kč na lov v našich revírech. Rozhoduji se mezi navijákem Tica Cybernetic GG 100 a nějakým multíkem. Naviják mi připadá lepší na nahazování, ale nevím, jestli s ním jde zavážet, aby se nemotala šňúra (přes brzdu)? co by jste mi doporučili a řešíte nějak zavážení nebo zaplavávání s navijákem?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 11. října 2014 v 16:44 ® Velas
Velas

Ahoj, pravidelně zavážím již několik let z mola do vzdálenosti 250–300 metrů,mám smekací naviják Schimano super baitruner 8000, mám vždy odklopený překlapěč a ještě se mi nestalo,že by byla nějaká závada. Při silném větru dávám na prut a cívku dřevěné véčko na vyndavání okurek ze sklenic,aby se vlasec nezamotal.

reagovat
Pondělí 15. září 2014 v 16:59 ® cormoran reakce na …
cormoran

macek2> Občas píšu, jak mluvím, no:-D

chosé> Proč by si tu cenu nenapálili viď, když jsme ochotní ty prachy vypláznout..

reagovat
Neděle 14. září 2014 ve 20:14 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

cormoran> Je to ale hodně smutný,že jsou ceny zde takové.Bouhžel to není jen v rybařině.

reagovat
Neděle 14. září 2014 v 19:03 ® macek2 reakce na …
macek2

cormoran> v juesej:-D :-D

reagovat
Neděle 14. září 2014 v 18:31 ® cormoran reakce na …
cormoran

chosebaits> Třeba myslel nějaký polský euro..:-D U nás jsou ty ceny u většiny potřeb hrozný. Podívej se kamkoliv jinam. V Německu seženeš ten stejnej naviják a dvacet procent levněji. V Jůesej je to ještě markantnější rozdíl.

reagovat
Pátek 12. září 2014 ve 20:37 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

macek2>Krize fuč,euro šlo nahoru a hned nás skoušej brát u držky.Ach jo.

reagovat
Pátek 12. září 2014 v 19:19 ® macek2 reakce na …
macek2

chosebaits> to máš pravdu,já koupil ticu před rokem za 1751kč a dnes ten samý prodejce ji má za 1895kč,bral jsem to u Procházky v Novám Jičíně

reagovat
Pátek 12. září 2014 v 16:48 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

cormoran> Já poslední dobou jen koukám jak lezou ceny na horu u spoustu věcí.Tica cybernetik taky byla levnější než dnes. Pár dní co jsem kupoval věci od salma a ceny nahoře.Prodejce mi říká,že šlo euro nahoru.Šel jsem do kolen.Prvně šlo euro o dvě kačky nahoru, což je u vobleru cca za 250 kč zdražení max o 20 kč.Druhá věc je že salmo je polský a tam euro nemají:-D

reagovat
Pátek 12. září 2014 v 15:29 ® macek2 reakce na …
macek2

cormoran> to už si bohužel nepamatuji a záručák je už vyhozen

reagovat
Pátek 12. září 2014 ve 14:56 ® cormoran reakce na …
cormoran

macek2> Pamatuješ si, kolik si za něj tenkrát dával? Mně dneska přijde ta cena dost přemrštěná. Já mám za to, že jsem tenkrát dával určo do 1800 peněz.

reagovat
Pátek 12. září 2014 ve 14:45 ® macek2 reakce na …
macek2

cormoran> convektora mám taky,toho jsem si nechal je skvělý,nedám na něj dopustit,mám ho od roku 05

reagovat
Pátek 12. září 2014 ve 14:05 ® cormoran reakce na …
cormoran

rybarjirka> Ahoj. Roky jsem měl Convectory, než mi je čorli a byl jsem s nima spokojenej. U jednoho se mi asi po šesti letech udělal trochu vakl na klice, ale jinak brzda a chod v pohodě. Mají ale hvězdicovou brzdu, někdo si na to blbě zvyká.

http://rybar.braunstar.cz/…ector-cv-45l

reagovat
Pátek 12. září 2014 v 9:30 ® chosebaits reakce na …
chosebaits

rybarjirka> Já mám 510 a 610 .Je to multík staršího data a ještě se dá sehnat.Dřív byla cena pod 2000kč.Dnes to už neplatí. Mám je cca 7 let a drží.Hrubé zacházení snesou a pár dvojek ve Španělsku táké utáhly. Na tu naší čudlařinu stačí a venku se bát také nemusíš.
http://www.peksa.cz/…-Corboss-610

reagovat
Pátek 12. září 2014 v 8:44 ® macek2 reakce na …
macek2

rybarjirka> pod prutem můžeš mít jakýkoliv multík,je jen na tobě jak prut vytočíš,já osobně jsem přešel z multíku na smékáče s nimi se mi zdolává lépe,smekáč je prostě rychlejší,má citlivější brzdu a kapacita u tici (230m/0.6O) je pro české vody dostačující,multík mám jen jeden kdyby bylo potřeba fakt daleko vyvést ale to potřebuji málo kdy.

zaplavání bude pakárna at už budeš mít na prutě cokoliv,pokud jsi tet ochoten dát za jeden navi. 4× Františka Palackého tak určitě si později našetříš na nějaký kauflandový člun za litr.

toho Carbosse bych nebral,je malý a kapacita stojí za hovno,prostě na sumcařinu není dělaný

reagovat
Čtvrtek 11. září 2014 ve 23:56 ® džigit reakce na …

rybarjirka> komu není rady…
Za tohle máš dva Cybernetiky, a pokud to vezmeš jinde,aj na šňůru zbyde!

reagovat
Čtvrtek 11. září 2014 ve 23:17 ® rybarjirka reakce na …

Díky. Posílám link: http://www.fishhunter.cz/…-Corboss-810

reagovat
Středa 10. září 2014 v 10:49 ® HaD
HaD

Dej link. Prut jakýkoliv.

reagovat
Úterý 9. září 2014 ve 21:04 ® džigit reakce na …

rybarjirka> to ovšem neni navi na casting ani jako!

reagovat
Úterý 9. září 2014 v 19:05 ® rybarjirka reakce na …

To je pravda:-) Ale zaujalo mě provedení pod prutem vzhledem k ovládání a tomu, že nemám castingový prut.

reagovat
Úterý 9. září 2014 v 8:11 ® džigit reakce na …

rybarjirka> to si „trochu“ přes 3000 né? ;-)

reagovat
Pondělí 8. září 2014 ve 22:41 ® rybarjirka reakce na …

Jasně. Nedal by si mi nějaký typ na dobrý multík v této cenové relaci? Je třeba mít k multíku castingový prut? Jaký máš názor na multiplikátor Corboss 810, který se používá jako klasický naviják – pod sedlem navijáku? Děkuji za názory. Jirka

reagovat
Pondělí 8. září 2014 v 10:49 ® HaD reakce na …
HaD

Za 3000 už se, myslím, dá sehnat slušnej stroj. To kroucení u smekáče je u každého, když se zaváží přes povolenou brzdu. Když odklopíš, tak ne.

reagovat
Pátek 5. září 2014 v 15:02 ® rybarjirka reakce na …

Díky za odpověď. Na našich vodách lze zavážet málokde a navíc nemám pepíze na pořádnou loď, ale i zaplavání bude asi s navajíkem horší než s multíkem. Je nějaký slušný multík v ceně do 3000,– Kč? Je pravda, že navijáky (včetně tiky) kroutí šňůru?

reagovat
Pátek 5. září 2014 v 11:09 ® HaD
HaD

Na zavážku, zejména pokud budeš u vody sám, je lepší multík.

reagovat