Chytej.cz

Okuma Trio a Vaše zkušenosti s tímto navijákem necteno

31.8.2014 | Atik | 2.561 zobrazení | 19 odpovědí

Moc rád bych si tento naviják koupil ale nevím zda je dost dobrý pro lehkou/střední přívlač.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 13. září 2014 v 19:53 ® kerob reakce na …
kerob

Ke spouste navijaku jsou ruzny varianty kapacity civky. Mam i tri ruzne hluboky civky k jednomu navijaku. Kapacita civky je vzdy uvedena a hmotnost navi je taky uvedena… a ono ve finale to cislo uvadejici velikost navi taky leccos napovi… a pokud ti to nestaci tak si nekupuj neco co neznas pres net.

reagovat
Úterý 9. září 2014 v 7:47 ® jepice-zruseno reakce na …

Jarda Š.> No kapacita cívka by měla odpovídat velikosti – tzn. u velikosti 30 by se tam mělo vejít 100 m vlasce 0,30 a tomu odpovídat i ostatní kapacity. Že tomu tak absolutně neni je návrat někam do 60. let. Ten podvod jsem použil jaksi s nadsázkou, ale v době, kdy se spousta věcí kupuje na dobírku by se určitě hodilo mít alespoň představu, jak bude naviják velkej. Nebo by bylo vhodné uvádět nějaké rozměry. U různě hlubokých cívek totiž ani kapacita pro naší představu nemusí stačit.

reagovat
Úterý 9. září 2014 ve 2:00 ® Jarda Š. reakce na …

jepice> Také bych to nenazýval podvodem, ale u různých značek a někdy i u různých řad téže značky se stejné navijáky velikostně liší. Za ještě trochu horší považuji, že u některých navijáků ani nesedí uváděná kapacita cívky.

reagovat
Čtvrtek 4. září 2014 v 8:20 ® kubas reakce na …
kubas

Shrek> Tady se to konkrétně napsalo, ale jinak takové povědomí na webu panuje. Můj příspěvek je samozřejmě nadsázka velká, jako vždy:-) .

reagovat
Středa 3. září 2014 ve 23:46 ® jepice-zruseno reakce na …

kubas> Novodobej Exage je o něco dražší, než Trio.

reagovat
Středa 3. září 2014 ve 23:42 ® jepice-zruseno reakce na …

Atik> To je těžká rada – pokud nemáš na co chytat, tak si ho klidně kup. Nemyslím si, že by byl výrazně horší, než nějaká jiná varianta za podobnou cenu.

reagovat
Středa 3. září 2014 ve 23:16 ® Shrek reakce na …
Shrek

kubas> zbytečně používáš slova, která zde nikdo neřekl. O suprovosti navijáku zde hlášku nevidím, natož že zvládne skoro všechno. Ano, na srazu jej mít budu, jak jsem již psal, na feederu. Pro přívlač používám jiný naviják. Ale věř, že jsou jedinci, kteří by i za Exage byli vděčni. ;-)

reagovat
Středa 3. září 2014 v 19:35 ® Atik
Atik

Takže co myslíte. Koupit či nekoupit ? :-D

reagovat
Středa 3. září 2014 v 15:58 ® Kubah reakce na …

jepice> jak píše David, velikost navijáku není normalizovaná…

Viz. třeba porovnání Daiwa 4000 x Shimano 4000…

reagovat
Středa 3. září 2014 ve 14:37 ® HaD
HaD

Podvodem bych to rozhodně nenazýval, byť to mnohé mást může. Žádná norma na označování navijáků neexistuje.

reagovat
Úterý 2. září 2014 ve 23:14 ® jepice-zruseno reakce na …

Atik> Podle mě je značení navijáků podvod od určitý doby skoro u všech výrobců. Dřív měl naviják velikosti 30 kapacitu 100m vlasce 0,30. Dneska to má málokterý … Přitom velikost cívky a kapcita cívky jsou dvě různý věci, když jsou cívky různě hluboký…

reagovat
Úterý 2. září 2014 v 19:51 ® Atik
Atik

Někde jsem četl že velikosti navijáku jsou podvod.. 40=30,30=20 atd. Je to pravda ?

reagovat
Úterý 2. září 2014 v 16:36 ® kubas reakce na …
kubas

Shrek> Budeš ho mít na srazu, že bych si s ním zavláčel, aby mi to nebylo líto, když nemám tak suprovej naviják, kterej zvládne skoro všechno? Takový „novodobý“ Exage :-) .

reagovat
Úterý 2. září 2014 v 11:01 ® skwor
skwor

Pokud vím, tak dneska je ten naviják snad ve čtyřech verzích. Zkušenost nemám. Ještě v téhle cenové relaci stojí za shlédnutí Team Dragon iZ a Quantum trax nebo fire.

reagovat
Úterý 2. září 2014 v 10:52 ® jepice-zruseno

Ještě je potřeba říci, že se prodává ve dvou provedeních dle převodů. Dle mého skromného názoru by měl být trvanlivější ten pomalejší.

reagovat
Pondělí 1. září 2014 ve 22:59 ® Firefighter
Firefighter

Atik: Okumu Trio mám ve velikosti 30 na vláčení a ve velikosti 40 s baitfeederem na bežnou rybařinu.S oběma kusama jsem nadmíru spokojenej a nevyměnil bych je ani za nic!Na vláčku používám 3 cívky(pletenku,a vlasce 0,22 a O,14)a měním podle potřeby. Ani s 40 baitem není sebemenší problém. Takže za mě 1A! Pro upřesnění: v rámci možnosti vláčím cca 2–3× týdně od miniwoblerů až po 16cm kousky(pouze měním pruty) a naviják slouží na 100% 4.rok.

To kubas: Tak si s ním ještě na výstavě zatoč a neřeš to.neboj,on ti ho stejně nikdo zadarmo nedá:-)

reagovat
Pondělí 1. září 2014 ve 21:01 ® Shrek reakce na …
Shrek

kubas> já jsem si ho koupil a nemůžu si stěžovat, použiju ho 3× do roka na feeder a je jako novej :-D Na přívlač bych ho teda asi nebral, i když… všechno je možné…

reagovat
Pondělí 1. září 2014 v 8:46 ® kubas
kubas

Naviják odpovídá ceně lepší pletenky a wobleru. Točil jsem s ním na veletrhu po mnoha mediálních „masážích“. jak je to úžasnej naviják a můžu říct, že bych ho nechtěl asi ani zadarmo.

reagovat
Neděle 31. srpna 2014 ve 21:43 ® jepice-zruseno

Ten naviják se tu řešil mnohokrát. Poměr cena výkon bude asi slušnej, na druhou stranu jsem byl nedávno na závodech, kde to jeden kluk měl a ten naviják už jel z posledního. Jako u všeho záleží na tom, co od něj očekáváš. Jestli jdeš vláčet 10 krát za rok, tak může bohatě vystačit.

reagovat