Chytej.cz

Chytání na jeden prut necteno

10.7.2014 | tomas54 | 3.722 zobrazení | 15 odpovědí

Je pravda že v Moravském rybářském svazu mládež do 15let může chytat jen na jeden prut?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 16. července 2014 v 17:18 ® hraji reakce na …
hraji

patrik Šanda> nechci ti kazit iluze, ale pokud ti bude příští rok 15 let, budeš celý příští rok chytat na jeden prut. Až v roce, kdy dosáhneš 16 let, budeš moct chytat na dva pruty.

reagovat
Středa 16. července 2014 v 7:57 ® Stehlik75

Ano lovit může pouze na jeden prut

reagovat
Pondělí 14. července 2014 v 17:54 ® malamut reakce na …
malamut

patrik Šanda> a ono nejde zkoušet to s jedním blízko i dál? Asi ne, to bys musel přemejšlet a přehazovat. A co ve střední vzdálenosti? Asi by bylo dobrý hned na tři, ne?

reagovat
Pondělí 14. července 2014 ve 12:43 ® patrik Šanda
patrik Šanda

Je to pravda, ale je to špatné, když neberou. Normálně bych 1 prut hodil do zadu a jeden blízko, ale mně už bude pristi rok 15, takže už budu moct chytat na 2

reagovat
Pondělí 14. července 2014 v 10:40 ® xxpabel reakce na …
xxpabel

http://rybari.mb-net.cz/…_mladeze.pdf

reagovat
Pondělí 14. července 2014 v 9:13 ® martin002

XI. Rybolov mládeže:

Mládež do 15 let včetně může lovit na vodách mimopstruhových na 1 prut. Mládež do 15 let včetně nesmí lovit na nástražní rybky, ani jejich části, rovněž tak nesmí lovit nástražní rybky do čeřínků. Přívlač je povolena pouze s umělou nástrahou. Dospělí lovící, držitel povolenky a rybářského lístku, může v rámci svého oprávnění provádět individuální praktickou výuku rybolovu mládeže do 8 let.

reagovat
Pondělí 14. července 2014 v 9:10 ® martin002 reakce na …

Rybářský řád jsi už četl? Je to taková malá kouzelná knížka kde je odpověď na všechny tvé otázky.Dostaneš ji k povolence(bože jak můžeš dostat povolenku když neznáš rybářský řád)nebo si ho najdeš na netu.http://www­.mrsbrno.cz/ry­barske-revirytomas54>

reagovat
Pátek 11. července 2014 v 16:10 ® malamut reakce na …
malamut

Vláčkař-CZ> to nevím, ani nevím jakou hostovačku myslíš, ale určitě to najdeš na stránkách konkrétního Územního svazu, jednou ročně to vychází v Rybářství.

reagovat
Pátek 11. července 2014 v 15:30 ® hraji reakce na …
hraji

Vláčkař-CZ> dětské povolenky nejsou krátkodobé, povolenka pro děti do 15 let je v MRS celoroční za 250,–Kč. Platí pro členy MRS i členy ČRS.

reagovat
Pátek 11. července 2014 ve 14:57 ® Vláčkař-CZ reakce na …
Vláčkař-CZ

Vláčet můžeš, ale pouze na umělou nástrahu… Nikoliv na mrtvou rybku. malamut> A nevíš kolik stojí týdenní hostovačka?

reagovat
Pátek 11. července 2014 v 10:49 ® tomas54

a vláčet můžu?

reagovat
Pátek 11. července 2014 v 0:38 ® nnnap reakce na …
nnnap

malamut> chrom- molybden nebrat!

:-))
reagovat
Čtvrtek 10. července 2014 ve 23:31 ® malamut reakce na …
malamut

Vláčkař-CZ> za mých mladých let to bylo všeobecnou normou a nemám dojem, že by mi to nějak uškodilo, je to kompenzované výrazně nižší cenou povolenky. Taky pamatuju, že jako mladí jsme měli mít při lovu tzv. „dozor“ a na pstruhovce to musel být rybář, to by bylo dle mě taky zcela v pořádku. Fakt nemám dojem, že by mě to v lovu nějak limitovalo, spíš naopak, a dozor mi nikdy nikdo neodmítl, spíš ještě poradil. Vidět desetileté rybáře u nahozených kapráků v lešení, zevlující na carppelechu celý den, není zrovna dobrá vizitka Svazu, já se plavačkou zabavil s jedním proutkem na celý den a občas byl i nějaký výsledek. Ale je nová doba a asi se mladí cítí diskriminováni, pokud nemohou kopírovat své niklí a krásné vzory.

reagovat
Čtvrtek 10. července 2014 ve 20:36 ® Vláčkař-CZ
Vláčkař-CZ

Pravda to je. Jsem sice členem ČRS, ale študoval jsem to. Mládež do 15ti let také nesmí chytat na živou či mrtvou rybku. Těžko říci, zda-li je to správné nebo ne…

reagovat
Čtvrtek 10. července 2014 ve 20:22 ® hraji
hraji

Ano, je to pravda.

reagovat