Chytej.cz

Používáte lanko na poppery? necteno

7.7.2014 | Vláčkař-CZ | 4.258 zobrazení | 23 odpovědí

PopperyChci si objednat poppery Rapala skitter pop. Zajímalo by mě, zda-li s nimi máte nějaké zkušenosti? Zajímají mě věci okolo popperů obecně, protože jsem na ně nikdy nechytal…

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 2. února 2015 v 17:11 @ sečák reakce na …

pepanek> plně s vámi Pepanku souhlasím,vláčím 25let a dilema s používáním lanka řeším stále;fakt je,že lovící dravec nemá čas si prohlížet vše okolo,to by v rámci boje o potravu asi brzo zahynul hlady,ale přesto ten červík hlodá stále.Musím ale zase objektivně říct,že před mnoha lety jsem na živou i umělou nástrahu s lanky nevalných kvalit pochytal candáty i boleny,takže znova : vadí nevadí......

reagovat
Neděle 3. srpna 2014 v 8:30 ® skwor reakce na …
skwor

pepanek> Nejde o skromnost, jde o to nekurvit zbytečně ryby. A i kdyby vadilo, tak budu mít o těch pár záběrů míň. Přesto si stojím za tím, že nevadí.

reagovat
Sobota 2. srpna 2014 ve 22:57 ® pepanek reakce na …

skwor> Lovím přes 50 let a nevím jistě,jestli lanko vadí. Ty to ale víš. Možná by ti neuškodilo trochu skromnosti.

reagovat
Pátek 1. srpna 2014 v 11:30 ® HaD
HaD

Maličko bych to upřesnil – štika o život vždy nepřijde. Ale riziko, že o něj přijde tu je a minimálně bude mít určitou dobu dost složitou situaci – např. nebude moci přijímat potravu a bude se trápit.

reagovat
Pátek 1. srpna 2014 v 0:07 ® Stanik reakce na …
Stanik

Jak píše skwor, ty nástrahy jsou v pořádku. Já na všechny chytám i se slabým lankem a bez problémů. Akorát River2Sea jsou špatně vyvážené (alespoň ty nejmenší velikosti) a lanko je může potápět. Ale slabé lanko – wolfram nebo třeba Jaxon Micro Fishing Wire chod ani počet záběrů neovlivní. A hlavně lankem eliminuješ šanci že svojí blbostí zbytečně zabiješ rybu a ještě přijdeš o nástrahu.

reagovat
Pondělí 28. července 2014 v 16:35 ® skwor reakce na …
skwor

dral> Blbý by na nich bylo, pokud by je lanko ovlivňovalo. Což se rozhodně neděje, minimálně Rapalu můžeš házet i s 50cm ocelovým lankem a neděje se nic. U ostatních by měl být minimálně ten wolfram nutnost, jinak je to silně nezodpovědné. Ale dělej jak myslíš.

reagovat
Pondělí 28. července 2014 v 15:03 ®  reakce na …

dral> myslím, že kolega Ti nechtěl natvrdo napsat že je ta „blbost“ v rukou či hlavě.. Na těch nástrahách není blbého nic. Nástrahy lze jen blbě používat. Např. bez lanka. Pak nadávat, že to další ucvakla.. Bohužel ta štika nepřijde o 100,–- jako ty, ale o život. I v diskuzi „z lovu“ Ti to par kolegů naznačilo. Možná na to přijdeš, až v době kdy přijdeš na revír kde jsi chytával spoustu štik klidně i na prázdný háček a pak tam nechytneš štiku ani na živou rybku..

reagovat
Pondělí 28. července 2014 ve 14:46 ® dral reakce na …
dral

Prosímtě můžeš mi říct co je blbé na popperech značek Rapala, River2Sea, Strike Pro a Storm?

reagovat
Pondělí 28. července 2014 ve 13:37 ® skwor reakce na …
skwor

dral> Tak máš blbou nástrahu ;-) Lanko nevadí v braní ani velkým opatrným tloušťům.

reagovat
Pondělí 28. července 2014 ve 12:52 ® dral reakce na …
dral

Ano vadí. Nástraha má horší chod.

reagovat
Pondělí 28. července 2014 ve 12:29 ® skwor reakce na …
skwor

dral> A jaký máš důvod k tomu ho tam nedat? Myslíš, že třeba slabý wolfram něčemu vadí?

reagovat
Neděle 27. července 2014 ve 22:46 ® dral
dral

Lanko používám pouze při cíleném lovu větších ryb. Na poppery do 5cm lanko nepoužívám. Nejraději chytám na poppy Strike Pro.

reagovat
Pátek 18. července 2014 v 17:58 ® šimpik
šimpik

River2Sea jsou vážně skvělý :-) a lanko..dávám wolfram..při prvních zkušenostech mi to i tloušti hltaly dost hluboko…a štika by byla během sekundy pryč..takže za mě určitě :-)

reagovat
Čtvrtek 10. července 2014 ve 12:47 ® Vláčkař-CZ reakce na …
Vláčkař-CZ

hanis93> Díky moc za radu. Určitě ho vyzkouším… Teď se chystám i na smáčky takže bude co zkoušet :-)

reagovat
Středa 9. července 2014 ve 23:01 ® hanis93
hanis93

Skitter pop je klasika, nic nepokazíš … mám rád ještě Salmo pop a popy od River2Sea jsou taky super. Rapala má podle mě uplně typický popavý zvuk, když chci spíše stříkat vodou s občasným puknutím dávám Salmo. Nejlepší je chytat v okolí překážek kolem břehů, ale jsou dny kdy se zvedají ryby i z poměrně slušných hloubek … a lanko určitě, okounům ani štikám to nevadí a často to vcucnou opravdu hluboko. Jedna letošní ať se daří! :-)

reagovat
foto/forum/2014/th-img108196.jpg
Úterý 8. července 2014 ve 20:36 ® Vláčkař-CZ reakce na …
Vláčkař-CZ

Hele já chytám zásadně s lankem. Já používám titanový lanka na 20kg. Jsou podobný jak wolframový, možná jen kapinko tlustší a cena vychází asi na 65 kč jedno lanko. Ale záběry jsem měl i na takový klasický tlustý dráty :-) Mám vyzkoušeno, že štika ti bezproblému ukousne sumcovou šňůru na 100kg… Možná je bez lanka víc záběrů, ale já ho dávám i při candátí přívlači ze břehu, protože nechci případnou štiku zabít sešitím tlamy trojháčkem…

reagovat
Úterý 8. července 2014 ve 20:23 ® Belgam

Ok,dík

reagovat
Úterý 8. července 2014 v 19:26 ® skwor reakce na …
skwor

Belgam> Jakmile mám nástrahu s trojháčkem, lanko je samozřejmost.

reagovat
Úterý 8. července 2014 v 18:40 ® HaD
HaD

Určitě. Ale zásadně chytám s wolframem…

reagovat
Úterý 8. července 2014 v 18:27 ® Belgam

Daří se vám lov i při použití lanka?

reagovat
Úterý 8. července 2014 ve 13:55 ® skwor reakce na …
skwor

Vláčkař-CZ> To se nedá obecně říct. Jsou vody, kde to ryby znají a úspěchy s tím nemusí být valné. A zároveň trefíš den, kdy to prostě žrát budou i v místě, kde bys to nečekal :-) Tu žábu neznám.

reagovat
Úterý 8. července 2014 v 9:32 ® Vláčkař-CZ
Vláčkař-CZ

A zvedne rambajs na hladině aj štiky z větších hloubek? Jo a taky jsem přemýšlel nad Berkley frenzy frog

reagovat
foto/forum/2014/th-img108143.jpg
Úterý 8. července 2014 v 9:07 ® skwor
skwor

Skitter pop je klasika, s tím chybu neuděláš. Co se týče typů a zkušeností, každá voda a každá ryba vyžaduje svoje.

reagovat