Chytej.cz

Želva nádherná necteno

4.7.2014 | ltrab | 5.453 zobrazení | 14 odpovědí

Želva nádhernáJaký je Váš názor, co dělat po ulovení želvy nádherné, pustit zpět do revíru, nebo ponechat.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 19. března 2015 v 15:33 ® Petas reakce na …
Petas

malamut> :-)

reagovat
Čtvrtek 19. března 2015 ve 14:58 ® malamut reakce na …
malamut

Kralu021> protože cizinec není našinec, a je jedno, jestli se jedná o americkou želvu, americkýho brouka, nebo tlupu primátů původem ze severní Indie.

reagovat
Čtvrtek 19. března 2015 ve 14:34 ® Kralu021
Kralu021

Želva nádherná- želva americká.
Já jsem rád že tu jsou a za 7 let jsme se už sešel se 2 jedna menší kolem 15cm a druhá 34cm. měřim jen krunýř takže docela velká,, je to hezké že tu jsou jen mě mrzí to vytahování háčků je to děs ale opatrně se to dá aby se jim co nejméně ublížilo, jednu želvu jsem věnoval chovately a druhou pustil zpět do revíru,, Myslim že lidi co říkaj že tu nemaj co dělat by se měly více zamyslet než promluví – víte kolik druhů ryb atd… tu je nepůvodních tak proč by tu nemohla být i tato želva ??

reagovat
Pátek 15. srpna 2014 v 19:50 @ Marek E.

No, a já pitomec jsem ji hodil zpátky do vody :-(( O želvách prd vim, myslel jsem, že je to původní druh, želva bahenní. Chytil jsem ji na jezeře Ostrá u stejnojmenné obce na Nymbursku, možná se tam taky přemnožily, takže jestli tam někdo polapíte tuhle želvu, už ji zpátky neházejte! Já už jsem teď taky chytřejší. Zlámat ruce těm, co ji(e) tam vypustili :-(( jako by to už tak neměly ryby těžký. Mára

reagovat
Středa 23. července 2014 v 15:30 ® Junkie

http://www.chytej.cz/…vy-nadherne/

reagovat
Sobota 19. července 2014 v 1:24 ® rgb23
rgb23

při troše uměleckého nadání uděláš z karpaxu pěkný popelník........ta želva sem prostě nepatří.....pouštět jí zpět je nesmysl… pokud chceš být ekolog, vem ji do nejbližší stanice mladých přírodovědců., do zoo nebo kamkoliv. Ve volné vodě tady nemá co dělat… kdyby to náhodou byla trachemix scripta Chrysemys picta belli atd… asi je zašlap hned a tvař se že to je brouk co želvu nikdy nepotkal :-)

reagovat
Úterý 15. července 2014 ve 20:03 ® Pospii
Pospii

Taky jsem jich uz par zdolal. Vyhackovani je peklo. Ja bych ji neublizil. Nejsem moc objektivni, pac chovam dve uz 12 let. Klasika mala v akvaristice a ted dve trofejni mrchy doma. Spousta lidi je hodi do rybniku, reky…facek nepocitane. Kvuli mensimu bytu, velikosti akvaria a rozrustajici rodine bych je taky potreboval udat. Ale do reviru bych je nedal. Vim ze se adaptujou…ale staci hodit par rybek do akvaria a je videt co museji delat v prirode. Napadají cokoliv a velikost nerozhoduje. Nicej a plenej… ale oproti jinym predatorum…volavka kormoran je to asi furt v norme…

reagovat
Pátek 11. července 2014 v 16:28 ® cujo reakce na …

nnnap> souhlas :-)

reagovat
Pátek 11. července 2014 v 0:40 ® nnnap
nnnap

Chyť a Uvař.

reagovat
Pondělí 7. července 2014 ve 23:31 ® džigit reakce na …

sethy> nédherná polévka :-D

reagovat
Pondělí 7. července 2014 ve 21:26 ® sethy reakce na …
sethy

Vláčkař-CZ> Krásný tvor co nemá v českých vodách co dělat!

reagovat
Pondělí 7. července 2014 ve 20:41 ® Vláčkař-CZ
Vláčkař-CZ

Už je tomu pár let, ale když jsem chytával na sousedovým rybníčku, tak tak měl aj tyhle krasavice :-) Vždycky to byl na žoužalku takovej podivnej záběr, ale nejhorší je vyhačování :-D Je to opravdu krásnej tvor a nikdy by mě nenapadlo ji vzít :-)

reagovat
Sobota 5. července 2014 v 9:31 ® karasek
karasek

Dát ji přes noc do eko vezírku,ošetřit tlamu klinikem,strčit jí prst do prdele a fotit se s ní z každého úhlu,jak nedávno ten debil s mrtvým pstruhem ve fotoalbech…

reagovat
Pátek 4. července 2014 ve 22:16 ® sethy
sethy

Polévka?

reagovat