Chytej.cz

Multík a prut na sumcovláčku necteno

10.6.2014 | JKemr | 2.564 zobrazení | 9 odpovědí

Ahoj, pohrávám si s myšlenkou, zda nepořídit multík na sumcovláčku. Doteď jsem na sumcovláčku používal smekací naviják, ale nějak mi to na těžké nástrahy (do 100g) nesedí. Proto uvažuji o koupi multíku a chtěl bych znát vaše názory na tohle téma, zda do toho jít nebo ne. Druhá věc, předpokládám, že na klasický prut multík sedět nebude, takže je třeba koupit i nový prut? Za vaše názory, postřehy a případně rady s výběrem náčiní děkuji. Teď mám sestavu Shimano Speedmaster 270XH + Penn Battle 4000. Díky

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 12. června 2014 ve 22:55 ® sethy reakce na …
sethy

skwor> Mrknu a vidím :-D
Ale teď vážně, ta lexa má vážně neco do sebe. Jake vzhledově se mi nelíbí, ale slouží dobře. To co si v itošce vytrpěla…

reagovat
Čtvrtek 12. června 2014 ve 20:15 ® skwor reakce na …
skwor

sethy> Odhadnout správně rychlost navíjení pro mě byl při učení se s multíkem asi největší problém. A je fakt, že jestli se na sumíky vydám, tak s multíkem.

reagovat
Čtvrtek 12. června 2014 v 17:45 ® sethy reakce na …
sethy

JKemr> Ano u nás je jen tento. Já mám 400ku se stejným převodem a v pohodě, Tahal jsem na tom 100g woby typu hornet atd a bez problemu. Ono v porovnání se smekáčem a velikostí cívky je to poměr cca 5:1. Všechny multíky mám rychlejší a nevadí. Vůbec bych se toho nebál. Jak říkám pro naše podmínky je 300ka dostačující a povedený multík. Ano pluton je pocitově lepší, ale taky stojí 3× tolik :-D

reagovat
Čtvrtek 12. června 2014 v 5:15 ® JKemr reakce na …
JKemr

sethy> jeste jedna vec mi neni jasna. Tohle je nejaky novy model, nebo jen model pro evropu? Na ebay maji tech typu asi 10 a jeden z nich ma oznaceni PWRL s prevodem 5,1:1 a je urcenej prave na vlaceni velkejch dravcu. U toho co pises me odrazuje pomerne vysokej prevodovej pomer. Myslis ze sumiku se s nim teda bat nemusim? V katalozich jsem nasel taky jen tohle oznaceni, co pises ty, prestoze jich realne existuje vic. Diky

reagovat
Středa 11. června 2014 ve 22:30 ® sethy reakce na …
sethy

JKemr> Daiwa ho u nás normálně prodává, moc nechápu, proč není skoro nikde k sehnání. Tu je: http://www.erybar.cz/…sl_1385.html

reagovat
Středa 11. června 2014 ve 21:42 ® JKemr reakce na …
JKemr

sethy> Kde jsi sehnal tu Daiwu Lwxa ? Tu 300 PWRL maj jen v cizině, resp. v Americe

reagovat
Středa 11. června 2014 ve 12:37 ® OBr reakce na …
OBr

JKemr> já mám od Balzera jerk cast 120, dokud mi nějakej chytrák nečornul multík, tak jsem s ním odházel prakticky všechno, od Berounky, přes Orlík až po Norsko a nechtěl jsem ho dát z ruky.. Teď je ale chudák bez multíku jak bez duše…ale byl spíš na loďku 2.1m …ani nevím, jestli Balzer vůbec existuje, já vždycky něco koupím, jsem s tím spokojenej a po pár letech zjistím, že to krachlo :-)

reagovat
Středa 11. června 2014 v 6:22 ® JKemr reakce na …
JKemr

sethy> No právě, navijáků celkem dost, ale s tím prutem jsou fakt problémy. Sehnad u nás prut, alespoň do 80g(když né 100g a více) a délce alespoň 2,7m je fakt nemožný. Nemáte někdo tip nebo odkaz na nějaký osvědčený zahraniční e-shop, kde by tenhle sortiment měli?

reagovat
Úterý 10. června 2014 ve 21:40 ® sethy
sethy

Asi nej poměr cena výkon co se normálně prodává na českém trhu je Lexa 300. Mám 400ku do itošky a pohoda, zvládá všechno. S putem to bude horší, u nás toho moc neseženeš :-((

reagovat