Chytej.cz

přikalená řeka necteno

14.5.2014 | tomas54 | 5.047 zobrazení | 12 odpovědí

Má nějaký vliv kalná řeka po dešti na rybí aktivitu? Jaké zkušenosti s tím máte? Děkuji.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 30. října 2014 ve 21:21 @ Palivec

Jde o to, jaké ryby chytáš. A jak. A v jakém místě řeky, jiný je divoký proud, jiné je slepé rameno. Například úhoř či mník jdou v zkalené vodě na těžko lépe a i přes den. Chytil jsem tak své trofejní ryby. I své největší parmy jsem pochytal ve vysoké, téměř černé vodě. Ale to jsem ještě chytával na červa. A to už dávno nepraktizuji. Ani kaprovi zkalení vody až tak nevadí, je to nakonec noční tvor. Minulý týden jsem pochytal pěkné lipany na mušku v podkalené vodě, bylo však třeba opustit hlubší vodu a jít do mělké pláně, kde ryby viděly mušku. Kdysi se mi na děšťovku po dešti v podkalené řece lepili n udici pstruzi, kteří se na splavené červy specializovali. Experimentoval v zakalené vodě jsem i s přívalčí na štiku a vibrace voblerů některé zaujaly, ale úspěšný jsem byl spíš na povrchové nástrahy v mělčí vodě blíž břehu, či rákosí v zátoce.

reagovat
Čtvrtek 30. října 2014 ve 21:04 ® Petr64
Petr64

Kalná,nebo čistá.Pokud znáš vodu,dá se zachytat i v tomhle a docela dobře.:-)

reagovat
foto/forum/2014/th-img110272.jpg
Úterý 29. července 2014 v 18:51 ® Scraft_cz
Scraft_cz

No já chodim na tlouště pořád a při přikalené vodě sem jich místo 20+ vytáhl jen 5! přikalená řeka je proto nepříznivá!

reagovat
Středa 9. července 2014 v 18:36 ® kamos007
kamos007

záleží na jakou rybu u kapra nebo dravce na těžko nebo na kaču je to jedno, ale u vláčky pokud je hodně kalnou to ta ryba nevidí nebo se jí to ztratí dřív než nato zaútočí, ale na dravce přikalená voda je hodně dobrá.

reagovat
Pondělí 7. července 2014 ve 20:51 ® Vláčkař-CZ
Vláčkař-CZ

Na řece chytám prakticky každej den a moje zkušenost je taková, že když je voda zakalená tak jakoby do černa, tak je to ideální čas na vláčku. Ryby nevidí zdaleka tak perfektně a v těchto podmínkách se nechají přelstít ti pravý inspektoři řek :-) Ale pokud teče bahno, tak se otoč a jdi domů… Nemá to cenu… (Chytám teda na malé říčce kde jsou převážně pstruzi, tloušti a okouni – říčka mám možná 4m na šířku…)

reagovat
Středa 28. května 2014 v 15:13 ® xDanielS

Včera, v po bouřce zakalené a zvedlé vodě, mi to místo úhoře vzal 127cm sumík......

reagovat
foto/forum/2014/th-img107156.jpg
Sobota 24. května 2014 v 9:35 ® sethy
sethy

V zakalené a zvedlé vodě nic nebere, to je kluci všeobecně známá věc ;-)
Učit lidi chytat ryby je blbost (PepaČadek ©)

reagovat
Pátek 23. května 2014 ve 14:21 ® HaD
HaD

Osobně mám dobré zkušenosti hlavně v době kalení a pak naopak když se odkaluje. Tedy v čase velkého zákalu. Pokud je zákal menší, může to být dobré trvale, zejména na opatrné ryby a na ryby, které hledají potravu čichem (úhoř, sumec apod.)

reagovat
Pátek 23. května 2014 v 11:33 ® Bahňák

Hlavně „nekalit vodu“

reagovat
Úterý 20. května 2014 ve 20:16 ® Filo

Já mám se zvýšenou vodou dobrý zkušenosti teď jsem byl 2× na zakalenym potoce a brali :-)

reagovat
Středa 14. května 2014 ve 13:58 @ Palivec

Hmm, je to dost známá věc. Přikalená a mírně zvýšená voda je třeba na lov pstruhů podstatně lepší, jako malá a čistá. Dá se to i zdůvodnit.

reagovat
Středa 14. května 2014 ve 13:58 ® 

Ano rozhodně má. Přikalenou vodu považuji za pozitivum, hodně kalnou a hodně zvýšenou za negativum. Jen vláčím či plavačkařím tak to beru jen z tohoto pohledu..

reagovat