Chytej.cz

Jak správně namotat silon necteno

24.4.2014 | piffák | 11.840 zobrazení | 12 odpovědí

Zdravím všechny rybáře,a prosím o radu,jak správně namotat monofil vlasec na cívku! Jedná se o silon AWA-SHIMA-ion power 0,30mm / 11.9kg. Naviják-Tica scepter GTX 6000. Jedná se mi o to, aby se vlasec nekroutil. Díky všem za rady a tipy.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 1. května 2014 v 9:18 @ Palivec reakce na …

David H.> LOL, asi ani čeština

reagovat
Pondělí 28. dubna 2014 v 8:58 ® HaD reakce na …
HaD

Palivec> devony mě nikdy nebavili

reagovat
Pátek 25. dubna 2014 ve 23:14 @ Palivec reakce na …

David H.> Ani nemluv. Největší svinstvo jsou ovšem devony. Měl jsem i nějaké ruské s protiběžnými vrtulkami, ale vždy se nějaká točila špatně. A přední ovlivňuje proudění k zadní.

reagovat
foto/forum/2014/th-img106376.jpg
Pátek 25. dubna 2014 ve 14:53 ® HaD reakce na …
HaD

Palivec> to „uklidnění“ používám i u starších vlasců. On lov s rotačkou nebo při dropshotu, nebo i při jiných způsobech ho občas slušně zkroutí.

reagovat
Pátek 25. dubna 2014 v 11:12 @ Palivec

tady je i video http://youtu.be/bDYquiQKa1A

Ale jsou i jiné názory. To co doporučujeme, je podle jistého výrobce nekorektní. Já většinou po navinutí nového vlasce, či šňůry, pokud není použita navíječka, pustím vlasec v řece po vodě a on se „uklidí“ při opětovném návinu.

reagovat
foto/forum/2014/th-img106356.jpg
Pátek 25. dubna 2014 v 9:35 @ Palivec reakce na …

fR4Nk13> lepší jsem nenašel

reagovat
Pátek 25. dubna 2014 v 9:30 ® fR4Nk13
fR4Nk13

Ano obrazok 2/2. Ten obrazok je dost rozmazany, ale tak som to myslel. Nezabudnut navijat silon mierne napnuty a navlhceny.

reagovat
Pátek 25. dubna 2014 v 8:32 ® jajco reakce na …
jajco

fR4Nk13> Není to úplně jedno,když to udělám způsobem jak píšeš ty a nebo způsobem jaký má palivec na prvním obrázku?

reagovat
Pátek 25. dubna 2014 v 8:20 ® fR4Nk13
fR4Nk13

Silon, snura sa ma namotavat v tom smere ako sa toci cievka navi… Chyt navi… zatoc klukov v akom smere sa toci. Zober spulku silonu pozri akym smerom sa odvija silon z spulky. Poloz ju tak by sa odvijali rovnakym smerom. Navijaj cez namocenu jemnu hubku, alebo uterak, aspon cez jedno ocko udice. Ak dodrzis postup aby sa odvijal silon v tom smere ako sa toci cievka navi, vyhnes sa mnohym problemom.

reagovat
Pátek 25. dubna 2014 v 8:06 @ Palivec reakce na …

David H.> Já většinou hodím půldecák do gágora.

reagovat
Pátek 25. dubna 2014 v 8:04 @ Palivec reakce na …

David H.>Nedávaš ale soudruhovi odpověď na otázku.

I když se to nezdá a je to málo, vlasec absorbuje jakousi vodu (stopy) a namotáš ho tak, jak u vody.

Hodím cívku do kýbla s vodou někdy i večer a namotám ráno.

Zajímavé téma (A NA TO SE SOUDRUH PTÁ) je jakým směrem z cívky na cívku. Ideální je na prodejně, kde se vlasec odvíjí a navíjí na navíječce stejně jako u výrobce.

Někteří výrobci i ukazují, jak mse má vlasec z cívky odvíjet.

reagovat
foto/forum/2014/th-img106352.jpgfoto/forum/2014/th-img106353.jpg
Čtvrtek 24. dubna 2014 ve 14:58 ® HaD
HaD

Já většinou hodím špulku do vody a navíjím za lehkého brždění rukou. Díky vodě se sníží tření, čímž se vlasec méně odírá, chladí očka a nepálí v rukou. Dobré je namotat alespoň den před lovem, aby si na nový průměr trochu zvykl. Jinak žádná věda.

reagovat