Chytej.cz

Za jak dlouho se dají vyřídit papíry? necteno

22.4.2014 | cervenacek90 | 7.184 zobrazení | 52 odpovědí | upravit

Zdravím chtěl bych si vyřídit papíry na ryby ale potřeboval bych to co nejdříve tak se chci zeptat za jak dlouho se to dá zvládnout jestli máte nějaké zkušenosti...­...?????

Díky

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Středa 7. května 2014 v 15:27 ® kakr reakce na …

petrikveprik> Musíš rozlišit revír ve smyslu zákona o rybářství a hospodářskou těžbu ryb udicí v rybníkářství. Defakto žádné „soukromé revíry“ až na pár výjimek neexistují i když se tak honosně nazývají. K lovu na revíru je RL potřebný, při lovu na nerevírech nikoli. Je skutečně kouzelné, že za hospodářský odlov (těžbu) ryb udicí platí rybář (těžař) vlastníkovi či nájemci rybníka. Nemělo by to být náhodou opačně, když pro někoho pracuji (lovím těžím) měl bych za svou práci dostat zaplaceno.....

reagovat
Středa 7. května 2014 v 15:04 ®  reakce na …

kakr> nechci nějak oponovat a pouštět se do sáhlodlouhých diskuzí, ale podle mě má flnnnp pravdu. Já to chápu tak, že stát má monopol na „rybolov“. Uděluje tohle právo fyzickým osobám na základě ryb.lístku. (je uplně jedno jestli chceš chytat na revíru, soukromáku či na chodníku v kaluži). Soukromáky to obcházejí tím, že se u nich nerealizuje lov ryb, ale jen jejich prodej. Možná se ale pletu.. (oponovat dále v tomto tématu nechci) BTW když vlastníš třeba les – také jej nemůžeš vykácet kdy tě napadne. No kecám vlastně můžeš stějně jak kolega anonym jít před barák „do ruk“:-)) )

reagovat
Středa 7. května 2014 ve 14:59 ®  reakce na …

Anonym001> můžu krást auta? Bych byl ochoten zaplatit pokutu třeba 50.000,–- za jedno auto ale je mi to proti srsti.. a pak někde čtu že se kradou 100vky aut a majetek v milionových částkách.. Myslím, že se to nesmí, ale dřív se kradlo běžně. Navíc mi připadá blbost si koupit auto, když mám před autem plné parkoviště.

reagovat
Středa 7. května 2014 v 8:11 ® kakr reakce na …

FInnnp> Moudrost, že bez RL nesmíš ryby lovit nikde je převzatá z agentury JPP nebo ji hlásilo radio Jerevan??

reagovat
Úterý 6. května 2014 ve 21:03 ® FInnnp reakce na …

Anonym001> Aby jsi v tom neměl hokej.Bez rybářského lístku nesmíš lovit ani na soukromáku a dokonce podle přesného výkladu práva ani u sebe na zahradě v zahradním rybníčku.

reagovat
Úterý 6. května 2014 ve 20:53 ® malamut reakce na …
malamut

Anonym001> přečti si svoje příspěvky a pokud máš kapku soudnosti, uznáš, že moje podezření je na místě.

reagovat
Úterý 6. května 2014 v 19:52 @ Anonym001 reakce na …

No dobrý, takže slušný člověk, který chce chytat legálně je sjetej. To jsme to dopracovali. :-((

reagovat
Úterý 6. května 2014 v 19:18 @ Anonym001 reakce na …

No jo, ale to je tak 40 let!

reagovat
Úterý 6. května 2014 v 18:54 ® malamut reakce na …
malamut

Anonym001> připadá mi, že na něčem frčíš, docela bych chtěl ochutnat.

reagovat
Úterý 6. května 2014 v 18:51 @ Anonym001 reakce na …

No jo tak nic. Já bych klidně byl ochotněj zaplatit pokutu nebo poplatek 500–1000Kč za jeden prut. Aby měl kluk radost, nebo já? Ale je mi to proti srsti. A někde jinde pak čtu, že aby byl problém musí se nachytat cca 5 kg ryb a chtít je odnést. Příjde mi to na hlavu, že když mám řeku 10m od baráku musím se sebrat a jet 20 km na rybník.

reagovat
Úterý 6. května 2014 v 18:37 ® jajco reakce na …
jajco

Anonym001> Hokej v tom máš,to máš pravdu.Zaráží mně,že se ptáš na takové pí…ny a potom napíšeš,že si lístek kdysi měl!

reagovat
Úterý 6. května 2014 v 18:34 ® malamut reakce na …
malamut

Anonym001> máš v tom velkej hokej, ale částečně to tvoje vina není, dřív byl svět jednodušší.

reagovat
Úterý 6. května 2014 v 18:20 @ Anonym001 reakce na …

Ne! Bydlel jsem u řeky, kdysi jsem měl i rybářský lístek? Teď jsem byl dva dny v rodném domě a chtěl jsem vzít starý prut a jít s vnukem na 2 hoďky na ryby. On jinak chodí na placené rybníky, ale nakonec jsme se k tomu jít na řeku neodvážili i když si nikdy ryby nenecháváme. Myslím, že se to nesmí ale na druhou stranu do ruky se chytat smí napři dříve mřenky? Fakt dnes už jako laik v tom mám hokej.

reagovat
Úterý 6. května 2014 v 17:49 ® jajco reakce na …
jajco

Anonym001> Díky tobě a tobě podobným dost klesá úroveň na chytej a to i u sousedů. Umíš zapnout počítač,napsat pár řádků,umíš! Chceš rozpoutat diskuzi o houně pravděpodobně co?!

reagovat
Úterý 6. května 2014 v 17:37 @ Anonym001 reakce na …

Je nutná povolenka na chytání chyť a pusť? Kdekoliv na řekách v ČR? Na chytání ryb do ruky je třeba povolenka? Na háček bez protiháčku ano nebo ne?

Jednou za rok 2 chodďky si na náhodné řece bez požadavku na úlovek je možné?

Co chytání bez háčku jen žížala nebo chleba, kukuřice navlečené na samotném vlasci. Jen aby to ťukalo?

reagovat
Pondělí 28. dubna 2014 ve 13:01 ® malamut reakce na …
malamut

FInnnp> to říkám pořád, vysrat se na cizáckou verbež a žádný povolenky jim neprodávat, nejlíp je sem vůbec nepouštět, ale máme slavnej Schengen a zvyjebenou Unii, tak musíme držet hubu a nechat si líbit od tý chamradě cokoliv.

reagovat
Pondělí 28. dubna 2014 ve 12:47 ® FInnnp

Tak ještě trochu o těch povolenkách z jiného soudku.Tento výkend jsem chytal na UN Hracholusky.Kamarád nemá celosvazovku tak jsme jí museli vyřídít.Z asi pěti prodejců povolenek kolem přehrady jen jeden prodával povolenky členům ČRS.Ostatní jen cizincům.Kamarád jako člen ČRS zaplatil za týdenní 550 Kč.Ukrajinci kteří vyřizovali povolenky na své děti které měli sebou platili za týden jako nečleni 250 kč.Samozřej­mě,že pak chytali všichni.Ryby brali ůplně všechny.Podmě­rečné,hájené prostě vše co mělo ploutev.V něděli naházeli asi 100 kg ryb do pytlů a hurá domů do německa.Jediné co po nich zbylo byla asi tuna otpatků.Když náhodou přijde RS a sebere jim povolenky tak jsi jedou v zápětí koupit nové.....Tak přesně takhle to u nás funguje.

reagovat
Pondělí 28. dubna 2014 v 11:44 ® vezirek reakce na …

Myslí, že kakr to vysvětlil dokonale. Jedná se o nové členství a ten dvoj-, případně trojnásobek je zápisné. To,jestli zůstane členovi starý členský průkaz je věcí organizace, která si tím ulehčuje práci. Ovšem to již je o něčem jiném.

reagovat
Pondělí 28. dubna 2014 v 8:07 ® kakr reakce na …

tony.bobo> MO tě vedla i po ukončení členství v databázi, nerozhoduje proč,žádný předpis to neukládá. Byla to jejich dobrá vůle, že jsi dostal bumažku potřebnou pro vydání RL. Starý i neplatný RL by ti udělal stejnou službu. A ten litr navíc je právě to zápisné. Nemám důvod ti nevěřit, jen jsem se pozastavoval nad 10ti letou lhůtou…

reagovat
Neděle 27. dubna 2014 ve 21:22 ® tony.bobo reakce na …
tony.bobo

kakr> na tuhle otázku nemám odpověď.Každopádně to co sem psal je pravda.Nechytal sem zhruba 5 let ani neplatil příspěvky.Pak sem chtěl znovu začít a bylo mi sděleno že pokud ji nemám propadlou do 10 let tak vystaví novou.Dostal sem lístek že sem byl rybářem s tím sem zašel na úřad pro RL a zpět na MO.Nic víc nic míň jen sem zaplatil místo 1700 kč to myslím tenkrát bylo 2700.Nemám důvod si něco vymýšlet.

reagovat
Neděle 27. dubna 2014 v 19:34 ® malamut reakce na …
malamut

kakr> ano, od té doby, co se z MO stala prakticky s.r.óčka ovládaná „volenými zástupci“, je jejich prioritou vytváření zisku, aby bylo z čeho vyplácet odměny. Pak je každá dušička, co cinkne grošem, dobrá, revíry a ryby jsou často až na druhém místě.

reagovat
Neděle 27. dubna 2014 v 19:19 ® kakr reakce na …

malamut> V ČRS je to zcela legální, výši zápisného si určují MO samy a může být i nula. Modelový příklad, členský příspěvek 400, zápisné 400, za členství placené třeba v dubnu zacáluješ 400+400=800. V MRS je zápisné 1000kč stanoveno centrálně, tedy ta stejná situace je za 1400kč.

reagovat
Neděle 27. dubna 2014 v 18:58 ® malamut reakce na …
malamut

vezirek> to se dá dělat klidně každý rok, někdo si jde pro povolenku v dubnu s tím, že zaplatí i příspěvky, bohužel po termínu, ale jo, jen dá dvojnásobek a jede se dál. Ale já o žádných deseti letech nepsal. Po termínu jsem myslel zpoždění v řádu týdnů nebo měsíců, určitě ne roků.

reagovat
Neděle 27. dubna 2014 v 18:53 ® vezirek reakce na …

To se snad dá udělat jednou nebo dvakrát, ale ne deset roků.

reagovat
Neděle 27. dubna 2014 v 17:44 ® malamut reakce na …
malamut

kakr> vím o organizaci, kde se dá platit i po termínu, jen to stojí dvojnásobek, inu, prachy nesmrděj, tak jakýpak Stanovy :-)

reagovat
Neděle 27. dubna 2014 ve 12:36 ® kakr reakce na …

tony.bobo> To o 10ti letém neaktivním členství je z agentury JPP,nebo ze zpráv radia Jerevan? Nezaplacením členského příspěvku do konce února přestáváš být členem ČRS nebo MRS. Stačí když se koukneš do Stanov.

reagovat
Sobota 26. dubna 2014 ve 22:27 ® malamut reakce na …
malamut

tony.bobo> asi jo, když jsem před lety znovu začínal, bylo to po delší době a u jiný MO, takže jsem přijímačky dělal, ale spoustu lidí v tý době přijali, u jiný MO, bez ničeho, za flašku, pak jsem potkával kapraře, co považovali tlouště za malýho amura a podobně :-)

reagovat
Sobota 26. dubna 2014 ve 22:06 ® tony.bobo reakce na …
tony.bobo

to já taky a jestli sem to tenkrát dobře pochopil tak sem byl veden jako nový člen proto ta tisícovka navrch.To že sem nedělal přezkoušení vyplívá zdřejmě z toho že se 10 let vše archivuje a tam je prokazatelný že zkoušky máš.Proto sem psal že po 10 letech je musíš dělat znovu.

reagovat
Pátek 25. dubna 2014 ve 22:26 ® malamut reakce na …
malamut

tony.bobo> já žil v představě, že nezaplacením příspěvků je členství ukončeno a zájemce o obnovení musí absolvovat „přijímačky“ jako každý jiný nový člen.

reagovat
Pátek 25. dubna 2014 ve 21:52 ® tony.bobo
tony.bobo

malamut> nebude muset.Pokud platí členství tak je stále členem ryb.svazu.To jestli si zakoupí povolenku k lovu a RL je na něm ale pořád je členem ryb.svazu.Pokud ale členství nezaplatí je sice veden jako člen ale neaktivní pak běží ta 10-ti letá lhůta kdy si můžeš povolenku obnovit aniž bys musel dělat přezkoušení jen tě to bude stát o tisíc kč víc.Po pravdě není to z mé hlavy ale stalo se mi to před 4-řmi roky,taky sem pár let neplatil a chtěl sem to obnovit tudíž sem si tu cestu prošel.

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1